Krosna pro sedící dítě

kexina
15. bře 2018

Ahoj,
partner dostal od kolegyně v práci krosnu Trend line na nošení. Je to i s vložkou, takže předpokládám, že pro kojence. Problém je v tom, že když jsme zkusili prtě dát dovnitř, sesunul se tam jak pytel brambor. Vyloženě v tom visel a co mě překvapilo, že to mělo jen jeden popruh na upevnění dítěte - kolem pasu (čekala bych tříbodové pásy).
Nejsem zrovna typ "indiánské babičky" a nošení mě nijak neoslovilo. Ale chceme později, až bude prtě sedět, koupit právě krosnu. Ne na denní používání, ale na výlety, aby ho partner mohl vzít na záda a chvilku nést, když bude unavený. Je sice možnost, že budeme mít to klasické sedátko, co bylo kdysi za nás, ale tenhle dar nás přivedl k debatě, jak je to vlastně se současnými nosítky - krosnami? Je to takhle u všech, že v tom to dítě visí, nebo jsou některé konkrétní typy krosen, kde je dítě v sedu? Nebo ještě je možnost, že jsme tam dítě dali špatně, ale nenapadá mě jak jinak by se tam vešel a celkově mi přijde, že to má těžiště směrem dopředu.

gnozka
15. bře 2018

Krosna není vůbec vhodná :/ děti jsou tam pravé jak pytel . A když usnou tak jsou tam úplně zhroucene. Jestli muzu doporučit tak nositko typu manduca nebo ergobaby. Je to pohodlnější i pro rodiče . Mrkněte do skupinky na fb nosime děti . Tam suprove poradi.

meiem
15. bře 2018

Zdravím, já teda co jsem viděla krosny, tak v tom to dítě viselo... případně už o poznání starší dítě (cca 3roky) stálo. Taky bych řekla, že nejsem indiánská babička, měli jsme kočárek, ale teda na hory a pod jsme měli látkové nosítko, nejdříve Manducu a když už byla dceři malá tak jsem koupila Kibi.. Dcera má necelé 3 roky a nosim ji v Kibi na horách pořád (když už ji bolí nožičky a jdeme nějákou túru). Krosnu chtěl manžel pořád kupovat, když už se odporostím od toho jak blbě tam to dítě visí a jak mu to ničí nevím co všechno (zas beru, že když tam nesedí denodenně), ale za mě je to strašné heblo, které by mi zavázelo doma, na horách bych ho musela celou dobu nést (váží to přeci jen pár kilo) a při tuře zavází, když v něm dítě nesedí. Kdežto moje Kibičko (nebo jiné nosítka) mám prostě srolované v batohu a když dcerku bolí nožky, vytáhnu ho, nahodím dceru na záda, batoh dám na břicho, případně manželovi pokud jde s námi. Máme toho s dcerou tímhle způsobem prochozeného hodně.. Tatry, Beskydy, Jeseníky, Pirin atd. a s krosnou si to nedovedu představit. Zvláště ve variantě, že člověk jde někam na noc (horská chata a pod) a nese víc věcí.. do té krosny se nic moc nevleze, kromě dítěte. Zas výhodu té krosny vidím v tom, že je dítě oddělené od nesoucí osoby takovou síťkou a tudíž se hlavně v létě tak nepotí.. ale ani to mě nepřesvědčilo, že bych po ni toužila.

hanih
15. bře 2018

@kexina S touto krosničkou nemám zkušenost, takže nevím, ale pokud má jen popruh kolem pasu a dítě v ní visí, tak asi nic moc. My máme Corazon Panda, dceru jsme tam dali cca v roce a třičtvrtě a nijak nevisela, krásně seděla. Když tam tedy usnula, tak trošku zkroucená byla, ale nic hrozného, pokud se takto nekroutí denně. Krosničku používáme jen na hory, jinak nosíme v Manduce. Ale na ty hory nám přišla krosnička lepší - dítě není přímo na člověku, takže se navzájem nezahřívají a nepotí, dítě má větší možnost pohybu a přijde mi, že pokud by člověk zakopl a spadnul, tak ta konstrukce dítě lépe ochrání před úrazem. Jinak nevím, jak je v korsničce integrovaná novorozenecká vložka, ale určitě bych do ní nedala dítě, které dlouhodobě samostatně nesedí.

dora13
16. bře 2018

My vyzkouseli krosen nekolik a zadna nam nikomu nesedla. Syn se v tom necitil pohodlne, kdyz usnul, klimbala mu hlava, ze z toho sla hruza, pro nosice nepohodlne, tezke, blbe teziste, za me krosna velke velke minus. Zlate nositko😀

cincolina
16. bře 2018

My jsme na vylety pro děti meli Deuter Kid Comfort. Pás je pětibodový, dá se to pěkne upevnit, nohy se dají opřít o takové popruhy/třmeny. Když v tom děti usnuly, tak jsme měli polštářek kolem krku do auta, kterým jsme hlavičku podložili. Má to stříšku proti sluníčku i pláštěnku proti větru nebo dešti. Oproti Manduce má i výhodu úložného prostoru, do kterého se dají dát aspoň plínky nebo náhradní oblečení. Používali jsme od samostného sezení až do cca 2,5 roku. Za nás tedy na výlety spokojenost. Po městě jsem většinou používala Manducu.

kexina
autor
16. bře 2018

Tak to jste mě moc nepotěšily teda. ☹ Já právě že Manducu a jí podobné nechci. Fakt to vypadá strašně (doufám, že se nikdo neurazí, že to říkám naplno). Navíc, jak už tady zaznělo, chci raději krosnu než nějaké nosítko. Když si vezmu, že se v létě budu potit jako prase a to dítě na mě bude chudák nalepené, tak je to nechutné. Nemám v plánu do toho dávat malé dítě, syn si teprve začíná sedat, takže máme ještě dost času než bude sedět pořádně. Do té doby do žádného nosítka rozhodně nepůjde. Ale chtěla bych mít už nějaký přehled, abych se pak mohla rozhodnout.

@cincolina Ten Deuter vypadá báječně. Ale bohužel pro mě příliš drahé. ☹ Chlapa rozhodně nepřesvědčím, že by měl investovat tolik peněz do něčeho, co budeme používat jen občas. On je bohužel ten typ "Dostal jsem to od svých kamarádů a oni to používali pro své děti, takže kupování něčeho jiného je vyhazování peněz", a jako na potvoru si rodiny jeho kamarádů libují ve věcech, ze kterých mě vstávají vlasy hrůzou. Ale třeba se pak časem objeví nějaký v bazaru za slušnou cenu, budu si ho pamatovat.

kexina
autor
16. bře 2018

Jinak ta krosna vypadá takto. Je to evidentně dost starý typ. Našla jsem to jen v bazarových inzerátech a i ta kolegyně to prý dostala od nějaké své sestřenice. 🙄

ivis_b
16. bře 2018

Máme Deuter III a pohoda, malýho jsem tam poprvý dali ani ne v roce - když už nějakou dobu pěkně seděl a stál (nechodil). Jako porovnávat to s nosítky typu manduca mi přijde směšný, je to něco úplně jiného. V létě bylo za trest mít malého v manduce byť půl hodiny, byli jsme oba úplně zpocení. Nošení vzadu malý vůbec nesnášel a vpředu pořád otáčel hlavičkou a vykláněl se, protože nic neviděl. Takže jsme na hory pořídili krosnu - samozřejmě je těžší než Manduca, ale manžel ji unese v pohodě a já ji taky na kratší vzdálenost zvládnu. Na to, jak je velká, je vlastně docela lehká. To spaní v ní není úplně super, ale přeci v tom není dítě denně, je to taková nouzovka. Je to teda dost jiná krosna než ta na fotkách výše, je prostě vychytané, čemuž odpovídá i cena. My kupovali bazarovou a jsme spokojeni. Asi bych to shrnula tak, že pro malinké děti ta manduca, ale pro větší, chodící děti je krosna určitě lepší.

bekyc
16. bře 2018

Deuter je super, podívejte na bazary, dají se sehnat třeba za 1500. Já si zase myslím, že na krosnách není nic špatného. Jak často v ní asi dítě je? My ho tam měli všehovšudy 5x. Jednou třeba na Sněžce, kam by bylo nemožný vyšplápnout s kočárkem a neumim si to představit ani v nosítku, když má teď 14 kg.

elu
16. bře 2018

krosna naprd....kupte kibi...je to i na dvoulete dítě třeba

cincolina
16. bře 2018

@kexina cena je opravdu hrozná, my jsme kupovali už před 7mi lety, kdy byla cena jinde. Pokud byste ji potřebovali jenom jednou, dvakrát do roka tak se dá se vypůjčit v prodejnách outdoorového vybavení, nebo občas někdo půjčuje i přes mimibazar....

ada22
16. bře 2018

Tahle krosna není pohodlná pro dítě ani nosiče. Jděte do obchodu jako Hudy rock point Hanibal a tam krosny vyzkoušet. Nebo v Praze je v Letňanech přes léto veletrh stanu. Tam krosny mají myslím také.

ada22
16. bře 2018

Dobře značky jsou Deuter ,salewa,vadau, Osprey. Záleží co sedne. Pak záleží kolik toho nachodite a buď koupit novou s tím že pak prodáte s trochou větší ztráty a nebo jít do bazarové.

kexina
autor
16. bře 2018

@ada22 Tyhle obchody ani neznám a do Prahy to mám bratru 300 km, takže nic. 😀 Ale díky za tip na konkrétní značky. Jak bude otázka skutečného nošení aktuální, bude se to hodit.

ada22
16. bře 2018

Určitě jsou tyto obchody i ve větších městech. Nebo jiný outdoor obchod.Juknete na YouTube. Ke zmíněným krosnam jsou většinou videa. Jestli nemáte nic poblíž, tak bych číhala na bazarech po Deuter II nebo Salewa. Jsou to oblíbené značky, když vám nesedne snadno prodáte. Nekupovala bych noname krosnu. To by ani tak nepocítil prcek, ale hlavně vy při nošení. Někdy je možné si krosnu nebo nosítko zapůjčit.

lucie01
16. bře 2018

U prvního syna jsme měli Salewu - prcek měl něco přes rok jak jsme jí pořizovali a vypadal v tom spokojeně, ale po pravdě byla to otročina a bolel z toho celý člověk. Takže po pár výletech a dovolené jsme jí prodali. U druhého prcka jsme pořídili ergonomické nosítko, ve kterém se dá nosit jak na břichu, tak na zádech a můžu říct, že o prckovi skoro nevím. Nic mě nebolí, nic mi nikde nepřekáží, Každopádně, pokud trváte na krosně, tak zkuste se poohlédnout, zda krosny někde u vás nepůjčují ( např. v Havířově v Hudy sportu se prý dá zapůjčit ) - vyzkoušíte, uvidíte a pokud vás osloví, tak pořídíte svou ...půjčovné je pár korun 🙂

fyii
16. bře 2018

@kexina ahoj dostali jsme ergon baby neco jako manduca, maly v tom nechtel do pul roku vubec byt.byl v tom chudak cely zkrouceny a spoceny. V pul roce zmenil nazor🙂 a kdyz jsme chodili zalivat zahradu tak to vzal na milost asi pro to, ze mohl drzet hadici. Pres ebay.co.uk jsem si vydrazila hodne zanovni deuter kid comfort II za 2000 🙂 a to je uplne jine noseni. Pohodlnejsi pro nas je to jak hodne slusny vypolstrovany batoh a pro dite je to taky diky sedatku uvnitr a upevnovacich pasu urcite pohodlnejsi. Kazdopadne porovnavat manducy a krosny nejde, kazdy je uplne o necem jinem. Problem je trosku hmotnost naseho drobka ma uz 13 kg takze ja mam hodne problem ho odnest🙂

svadlenka_v
16. bře 2018

My měli půjčenou Corazon Panda. Syn mel rok a něco, když jsme s nim byli na prodlouženem víkendu v Moravském krasu. V pohodě jsme zvládli prohlídku zámku, návštěvu Punkevni jeskyně i jízdu lodí. Minuly víkend jsme si pořídili bazarový za 2 tisíce Kč a už se těšíme na květen, kdy vyrážíme do okolí Slavonic. Krosna má pro dítě široký sedák, pásy, opěrky nohou a postranní polstrováni. Taky jsou fajn úložné prostory na náhradní oblečení a svačinu. Pokud se správně nastavila, zvládla jsem krosnu se synem unést v pohodě i já- je to jako kdyz nesete na delsi trek plny batoh 😉 Také jsem měla Manducu, ale jak pisete, v létě to bylo strašné a syn byl navíc dost těžký, takže má záda to nedávala. To na vašem obrázku bych použila tak max na nošení dříví 😉 Pokud si manžel myslí, že je to pro dítě OK, ať se zkusí na chvíli zavěsit jen rozkrokem bez opory nohou do nějaké deky nebo pruhu látky a uvidí, jak se bude cítit příjemně 😉

jitahh
18. bře 2018

No,tak presne tu krosnicku,kterou mate na fotce dostal manzel od kolegy z prace. Pouzili jsme ji jednou a pak letela do kose. Nevim,jak mala,sedela tam celkem v pohode,libilo se ji tam. Ale chudak manzel. Je sportovec s dobrou kondici,ale tahle krosna mu odrovnala zada. Neni tam zadny pas,kterym by si to pripasal treba na hrudi a ulevil tak ramenum a zadum. Ja ji vydrzela mit cca pul hodinky a zada me bolela jeste dva dny potom. A to mela mala 12 kg. Takze mame Deuter,bazarovou a s tou jdu klidne kamkoli i ja. Super pro nas a samozrejme doladena do detailu pro dite.

no_title
4. čer 2018

Zdravím, krosna je opravdu nevhodná. Ta na obrázku obzvlášť. Zjednodušeně řečeno, dítě potřebuje mít kolínka výš než zadeček (nohy do tvaru písmene M), podsazenou pánev, nastavitelnou velikost. Krosny, klokánky apod. ničí dětem páteř, nošení je tam často nepohodlné, takže v tom pláčou. Pokud nevyhovují žádná ergnomická nosítka, pak bych poradila raději jezdit na výletech s golfáčem, tím máte jistotu, že mu neublížíte. Pokud se přeci jen chcete po nějakém nosítku porozhlédnout, doporučila bych ještě Aloe nebo Kibi a já osobně mám Fidellu, je velmi praktická, ná se snadno a rychle navázat. Bohužel všechny ergonomická nosítka jsou koncipována jako tělo na tělo, ale dá se nosit i na zádech, ono nošení obráceně je pro dětsknou páteř zátěž, proto to ani jinak nejde.

no_title
4. čer 2018

jinak můžete koupit nosítko i z druhé ruky, to je levnější varianta, je spousta skupin i lokálních na fb, kde lidi prodávají a můžete si to i vyzkoušet

bekyc
4. čer 2018

@no_title Pardon, připadá mi blbost srovnávat nosítko a krosnu. Nosítko musí být ergo, protože některé děti v něm jsou často, mají ho místo kočárku, ale kdo nosí krosnu každý den? Je to těžký a zbytečný, na druhou stranu, zkuste si jít s nosítkem na Sněžku. A to samý s golfkama, to bych je při každym vejletu mohla rovnou nechat na kraji lesa.

no_title
4. čer 2018

@bekyc já v nosítku fotím svatby, ryju zahradu a chodím na výlety běžně 🙂 je to hrozně pohodlné pro nošence i nosiče. Krosna je většinou nepohodlná pro oba. Velké riziko klopýtnutí a pádu i s dítětem (nosiči krosna rozhodí těžiště). Pokud dítě usne, tak většinou na té tyčce, má hodně zakloněnou hlavu atd. Je to jako s chodítkem, může se tvrdit, že ta chvilka neškodí, ale jak velká je ta chvilka? Jak bude dítě vypadat za 20 let? To nikdo neví. Ostatně, pokud nosítko není ergonomické, mnoho dětí zareaguje pláčem (aspoň ten můj to dělá) a není nic "lepšího" než výlet s dítětem, které pořád řve. Není lepší si pořídit něco, co bude pohodlné oběma určitě?

bbubble
4. čer 2018

@bekyc no ja si teda tiez neviem predstavit ist niekam s krosnou. ved tym ako je tazisko od tela je to ovela vacsia zataz nez ako ked je dieta na zadach naplacnute.. a k tym chvilkam.. na rehabilitacie sa tiez chodi po chvilkach a aky maju efekt.. nebude to fungovat aj naopak? 🙂

aedoss
4. čer 2018

My máme krosnu Zopa Carrier, dcerku jsme v ní nosili na výlety od jejích cca 10 - 11 měsíců a byla v ní nadmíru spokojená. Nosil převážně manžel a ten s ní byl taky v pohodě. Pás pro dítě je tříbodový. Cena za novou nás taky nezruinovala. Šátek jsme zkoušeli předtím, ale úvaz na záda se nesetkal s úspěchem. U tohoto nosítka jsme si konečně výlety užívali všichni. Za mě doporučuji. Jediné možná co mě napadá, že občas bylo vidět, že by si dcerka zapřela nohy do nějakého stupátka, aby jí neplandaly, ale často jsme ji z nějak vytahovali, aby se protáhla, proběhla. Určitě v něm nebyla xhodin na jeden zátah.

cherris
4. čer 2018

Já jsem asi divná, ale se synem v manduce jsem se potoka stejně, jako bez něj, jen jsem si brala trika bez výstřihu, protože přilepená kůže svědí. V největším vedru bych stejně na náročný výšlap s malým dítětem nelezla. Doporučila bych funkční materiál oblečení a dá se to zvládnout. Mě se dřív nošení taky moc nelíbilo, ale zkusila jsem to se synovcem a zmenila jsem názor. Dokud to nezkouší že, nemůžete soudit....

cherris
4. čer 2018

@cherris potila, ne potoka, ach ty opravy

bekyc
5. čer 2018

@no_title já mám obojí, ergo nosítko i krosnu a na delší výlety si to s nosítkem fakt neumím představit. Mam krosnu deuter a malý je v ní spokojený i proto, že z ní krásně vidí ven a nikdy tam nebrečel ani nevypadal nespokojeně. Když tam usne, krosna se dá sundat i naklopit, aby se mu spalo pohodlně. Určitě tady neshazuju nosítko, podle mě má jen každá věc jiný účel. Díky těžišti krosny se lépe rozloží váha a oba se nepotime tak, jako v nosítku.
@bbubble