Poraďte jaké nosítko na miminko

svobodka
22. dub 2008

Milé maminky,
vím, že se to tu již probíralo, ale příspěvků je tolik, že si to nestíhám vše pročíst a dovědět se, co mě zajímá.
Máme prcka, 2.5.08 mu budou 4 měsíce a přemýšlím o koupi nosítka, jelikož se s kočárkem nedostanu do obchodu. A do budoucna se určitě bude také hodit.
Přemýšlím nad Manducou a Ergem. Můžete mi ze zkušeností poradit co je lepší? Filípek už drží hlavičku celkem slušně, ale občas pořád ještě klimbá, takže je potřeba, aby měl hlavičku podepřenou. A může vůbec takto malé miminko do takového nosítka? O šátku vůbec nepřemýšlím, protože bych neměla trpělivost na úvazy.
Děkuji za rady 🙂

luthien.k
23. říj 2009

josifek, měla bys mrknout do odkazu, co dávala musko o tom, proč jsou klokanky nevhodné...

josifek
23. říj 2009

Luthien.k no my ji používáme opravdu málo a podle mě je škodlivé pro malé mimi skoro vše. Malou jsem v ní měla jen jednou a to jen 15 minut.My preferujeme kočárek.Ani vajíčkoautosedačku nepoužíváme víc než je nutné. Vychovala jsem už syna a můžu říct že dítko by mělo jít třeba do sedačky co je třeba na hory ale až když umí plně a krásně chodit.Toto je můj názor.Nosítka nebo klokanky prostě využiji jen tehdy když je zbytečné tahat kočár.Bydlím v baráku kde mám obchod přímo vedle vchodu, tak proč tahat kočár když jdu nakoupit tak dám nosítko a hotovo. a není to obyč klokanka je supr prispusobená pediatri kdo ji neviděl na živo nemůže soudit 😉

quinny
23. říj 2009

josifek souhlas s holkama / i takhle draha klokanka je porad jenom klokanka a z obrazku je jasne videt jak tomu mimcu ty nozicky visi...

josifek
23. říj 2009

Guinny není pravda malé mimi se dá krásně položit jako do kolébky 😉
tady je to na fotkách zobrazené
http://detsky-bazar.hyperinzerce.cz/nositka-klo...

quinny
23. říj 2009

josifek /q a g jsou 2 rozdilna pismena, to jen pro info/
ano chapu, da se polozit do kolebky, ale ze by to bylo krasne o tom bych si dovolila polemizovat, protoze ty nozicky mu z toho opet visi...a ze vyrobce na vice obrazcich prezentuje noseni smerem od tela to uz ani za komentar nestoji.
Chapu ze hajis co mas doma, ale pro vaseho prcka bude opravdu nejlepsi ten kocar 😉

josifek
23. říj 2009

psala jsem že využívám málo, a vícvyužiji tu co budeme používat na hory až bude malá chodit 🙂

spetra
28. lis 2009

ahoj, chtěla bych něco na nosení novorozeněte, máte někdo zkušenosti s cybex i.go? nebo něčím podobným? Chci to opravdu pro miminko, baby vak je super ale na tom jednom rameni se pronese, chci aby mimi bylo vodorovně.....

kacka.l
28. lis 2009

Já jsem si teď koupila tohle, cena sice vyšší. Ale je to naprosto úžasné. Nechápu jak jsem bez toho mohla existovat 5. měsíců. Malý si v tom lebedí. I ten úvaz je velmi jednoduchý a to jsem se ho bála. A hlavně je super ten pocit tělo na tělo. To žádná klokanka nenahradí. Měla jsem klokanku před 6. lety na dceru a nedá se to srovnat. navíc většina klokanek je jen do 9 kg- a to má malý teď v 5.měsících 8,5 kg.Záda teda nebolí vůbec.
http://www.outdoorkids.cz/?165,meitai-liliputi-...

kacka.l
28. lis 2009

No nějak to nejde- je to mei tai liliputi, má o přídavnou kapsičku na držení hlavičky pro malé mimi.

spetra
28. lis 2009

já mám manducu, jsem s ní spokojená, ale nechci do ní dávat mimčo mladší 3 měsíců... ☹ a na šátek se necítím...

kajark
19. led 2010

Ak by mal niekto záujem predám elastickú šatku Moby oranžovú inzerát tu
https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?... ako píšem nosená bola len na skúšanie po byte pár hodín.
tiež predám beco carnival butterfly inzerát tu https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?...
tiež nosená len na skúšanie pár hodín. ak nevyhovuje cena, tak navrhnite. Ďakujem Katarína

fender
19. led 2010

my máme beco, http://www.hracky-vybavicky.cz/34-beco-butterfl... a jsme taky moc spokojení. je k tomu vložka pro úplně malá prťata, malého jsme tam měli poprvé někdy po šestinedělí.

pampusik77
20. led 2010

no já taky používám klokanku Chicco Go a nemůžu si vynachválit.Bydlíme v pátém patře bez výtahu a na rukou se opravdu pronesl.Malému se to líbí a myslím,že těch pět pater mu v klokance neublíží 😎

ostrinko
2. led 2014

@tlapicka zdravim vsetkych!!! mam dve deticky jednu rok a 7 mesiacov a druheho 6 mesiacov. potrebujem nositko pre oboch / v jedenden / mala som satku kym boli maly ale teraz sa to uz neda... vyskusala som obyc ... infantino, ci tam budu chciet byt... nie je to dobre ani pre moje krize ani pre babatka. vyskusala som chicco a bolo to suepr pre malu ze bola otocne dopredu ale pre drobce to nebolo vhodne... mal cervene stehienka ako ho to rezalo a cely v tom lietal. kupila som manducu na odporucanie milion mamiciek a maly bol v nej super!!!! pre babatka odporucam ale ta starsia v tom tak revala... ze sme to vratili hned v ten den ako to prislo postou...
Co mi iete odporucit? take aby som v tom mohla mat jedneho aj druheho a striedala ich ... premyslam nad stokke alebo cybex a este mi vrelo odporucaju beco gemini ale v to nie som velmi presvedcena....
prosim poradte mi uz ho musim co najskor kupit !!! dakujem

behulka
2. led 2014

@ostrinko tuto je skupina nosiacich mamičiek, určite bude niekto vedieť poradiť:
https://www.modrykonik.sk/group/1862/
Veľmi dobré ohlasy má český ergonomický nosič Kibi - dá sa na ňom regulovať aj šírka, aj výška.

kytkakvete
2. led 2014

@ostrinko Kibi, Beco, Liliputy, je toho spousta, jen musí být ergo. Vyhýbat se klokánkám typu babybjorn, chicco apod., doporučuju skupina tady viz. odkaz výše, nebo http://www.nosenideti.cz/

ostrinko
2. led 2014

jej velmi dakujem za rady, a na STOKKE mi viete nieco povedat? nikde nic nie je napisane a tiez to patrimedz ergo nositka... a beco?
dakujem este raz

ostrinko
2. led 2014

a aky je rozdiel medzi ergo a klokankou?

kytkakvete
2. led 2014

@ostrinko k tomu Stokke se toho moc najít nedá, ale podle fotek se v tom dá nosit dítě i dopředu, a v čem se dá nosit dopředu tomu já nevěřím

ostrinko
2. led 2014

Ale beco sa dá tiež nosiť vpredu. A Starsia mi inak nechce byť a drobec sa už tiež vrti keď ho dám k sebe..... Preto som vrátila manducu.a preto ma stokke zaujalo a nad becom premýšľam lebo sa dá tiež tak otočiť!keď neviem. Aby som nakúpilasomarinu.

kytkakvete
2. led 2014

@ostrinko V předu ano, ale dítě čelem dopředu se nemá nosit.. Stokke mi přijde jako babybjorn, což je u mě kurv.tko 😀, ale cenově je na tom stejně, ba i více jak erga, tak nevím zkus se zeptat na http://www.nosenideti.cz/ tam to budou určitě vědět 🙂 . Osobně bych šla do ověřených značek, nosím každý den několik hodin.

ostrinko
2. led 2014

Ja by som nosila tiezcele dni.. .. len neviem v com. Starsia nechce byt otocne ku mne iba ak che spinkat. Skusim sa tam popytat a uvidim. beco gemini je aj celom dopredu.... a to mi odporucaju tak ako manducu

kytkakvete
2. led 2014

@ostrinko No jo fakt, ted jsem si našla fotku kde je dítě v becu směrem dopředu. Já nosím převážně v šátku, v manduce doma to je rychlejší manipulace, ted jí posílám dál a mám objednané Kibi 🙂 . Co zkusit půjčení, jestli je u vás něco jako www.branakdetem.cz, kde si můžeš vyzkoušet i na několik dní které nosítko ti bude vyhovovat.

zuzanockamt
2. led 2014

@ostrinko ani v becu a ani v manduce sa neda nosit dieta otocene tvarou von ... je to nezdrave neergonomicke nosenie a to ergonomicke nosice neumoznuju ... a beco aj manduca medzi ergonomicke patria ... ak to tak niekto nosi, tak je to cista katastrofa

kytkakvete
2. led 2014

@ostrinko ještě k tomu Stokke, přijde mi že má hodně vypolstrovaná záda a to je taky špatně, zádová opěrka se má přizpůsobit zádům miminka

kytkakvete
2. led 2014

@zuzanockamt no taky jsem čuměla http://www.theportablebaby.com/becogemini.html, ale nevím jestli to je "to beco" 😒

ostrinko
2. led 2014

@kytkakvete ano je to beco gemini a kamoska ho ma ... je to drahsie ako buterfly pretoze sa da nosit aj otocene.
no manducu som mala a pre drobca - polrocneho skvele... no ja mam aj velku dievku co ma rok aj 7 mesiacov a ta sa chce tiez nosit ale nie ku ne ale otocena celom v pred. a nie som tak dobre na tom aby som si kupila dv nositka a mam problem s krizami tak to musi byt super aj pre mna. tak to stokke vynecham a budem pozerat asi to beco na to som pocula len dobre
o stokke nikde nic...
zatial moc dakujem

zuzanockamt
3. led 2014

@kytkakvete otrasne 😝 ... s ergonomickym nosenim to nema nic, dieta sa proste tvarou dopredu nenosi ... je jeden uväz v satke na to - Budhha, ale odporuca sa len chvilkovo a dieta tam nevisi za genitalie

evlyn
3. led 2014

@ostrinko jestli uz je takhle velka, tak bych ji misto celem dopredu na brise nosila na zadech a nositko si dala co nejvys, aby mi videla pres rameno. S trochou cviku se takhle daji na zadech nosit deti hodne brzo, ja vetsinou cekala az tak do toho trictvrte roku, kdy uz se dost slusne drzeli sami (v pohode drzeli hlavu a k samostatnemu sezeni uz nechybelo moc. Cekala jsem, ale jen kvuli tomu, ze nosim vetsinou sama a na "zpevnenejsi" deti uz odpusti malou chybku v usazeni a lip se mi na zada davaji, ne ze by se na zadech nemohly nosit driv - videla jsem nekde video, jak takhle motali (do satku) na zada novorozence a doted mi to utkvelo.
A nebylo potreba resit noseni na brise celem dopredu, nemluve o tom, ze presun na zada si vyzadovala i vaha deti - nad 8kg uz bylo na brise na delsi prochazku pro me moc a citila jsem to v zadech. Takze bych nakup noveho nositka neresila a holcicku nosila normalne v manduce na zadech. Bude se ti i lip manipulovat s vecma - nebude ti prekazet na brise.