Prosím o rady - koupě nosítka

kacaba_s
11. dub 2018

Zdravím, poprosím o rady, zkušenosti, tipy 🙂 Chtěla bych koupit nosítko na mimčo (aktuálně dvouměsíční). Jaké vybrat???? (Nechci šátek)

michaela1891
11. dub 2018

Za me jednoznacne manduca lepsi neznám. Satek jsem take zkousela, mela jsem ho vypujceny ale to motani sileny, byl mi v tom hic a mala se kroutila jak had. Manducu sem si koupila z druhy ruky kdyz byly maly cca 3 mesice. Ted ma 16 mesicu. Je to super na doma mela jsem volny ruce. Spinkala v tom. A venku taky pohoda. Mala jeste nebi aktivni chodec jen za rucicku a v kvetnu se s manducou jede do Adrspachu 😉

aklin
11. dub 2018

Za me kibi. Je pohodlne, ma skvely desing.

jednaholkaa
11. dub 2018

Kolem me vsichni chvali kibi..

lindaaax
11. dub 2018

Záleží, jestli bude také chtít nosit tatínek a jak jste vysocí. Pokud ano, tak doporučuji Ergo. Měli jsme a bylo super - z bio bavlny, široké, dobře se nosilo i na delší trasy. Možná ho ještě nabízím zde na bazárku, tak koukněte 🙂

lennus
11. dub 2018

My máme Manducu, další značky jsou třeba na http://www.nosenideti.cz/
Důležité je, aby bylo ergonomické - aby byly nožičky výš než zadeček. Ne tzv. visítko, kdy dítěti visí nohy a je hlavou od maminky, tím má hodně podnětů a může ho to rušit.

kacaba_s
autor
11. dub 2018

@lennus Děkuji, na tu Manducu jsem také koukala a zdá se mi fajn. Jste s ní spokojená? koukala jsem že se tu dá i sehnat na bazárku 🙂

bayt
11. dub 2018

@kacaba_s Nejlepší je Storch, máme a používáme od narození. Pokud vím, Manduca není od narození, resp má novorozeneckou vložku, ale to není pro mimina ideální.

kacaba_s
autor
11. dub 2018

@michaela1891 Děkuju za info, o té Manduce uvažuji asi nejvíc 🙂 taky bych si ji asi koupila na bazárku. Cena za novou je fakt vysoká :-/

veronicka89
11. dub 2018

Lenny lamb ...nic hebouctejsiho jsem na sobe nemela 🙂 ... Super sedi je krasne a cena je taky v pohode 😉 ...

veronicka89
11. dub 2018

Jinak bych na mimco do 6m koupila 1 nositko klidne i bazar to pak prodala a mela jine na dym 😉

veronicka89
11. dub 2018

Dyl

lennus
11. dub 2018

@kacaba_s Jsou i jiné kvalitní značky, možná bych zašla ozkoušet s miminkem do obchodu, co nejvíc sedí jemu i tobě. Jo, byli jsme spokojení, ale spíš až později. U druhého prcka chci pro začátek šátek.

lennus
11. dub 2018

@bayt Kamarádka, která radí ohledně nošení, mi tvrdila, že i nosítka (vč. Manducy) je možné mít od narození. Ale věřím, že jiné značky budou třeba vhodnější, proto zvažuju pro úplně mrně spíš šátek.

maaadar
11. dub 2018

Puvodne jsem mela manducu a byla jsem spokojena. Pak jsem u kamaradky zkousela Kibi a nebylo spatne a nakonec jsem koupila Lenku. Nejvic mi sedela Lenka, Kibi taky neni spatne. S Manducou se da zvladnout hodne, ale existuji pohodlnejsi nositka....

bayt
11. dub 2018

@lennus satek je nej 🙂

pavca1982
11. dub 2018

Máme Kibi a spokojenost

verunka_korunka
11. dub 2018

Nyni bych misto manducy volila kibi. Manducu jsme dostaliv darem pro prvni dceru, na druhou mam satek a manducu pouzivam jen obcas. Manduca mi, projde takova malo nastavitelna, treba pro starsi co ma ted 2 a ctvr roku bych videla kibi jako lepsi volbu... i pro ty prcky se podle me lepe prizpusobi nez manduca. Zkousela jsem ho jen na lekcich vazani satku.

bonulinka
11. dub 2018

Od 2 měsíců zvažuji pořídit Lenku 4ever. Měla by vydržet až do 2,5 let. Jsem na Lenku zvyklá, byla jsem s ní vždy spokojena a toto je její novinka letošního roku.

ladie
11. dub 2018

@kacaba_s pokud máš možnost, tak zajdi do nějakého obchodu a nosítka vyzkoušej, abys zjistila, co ti sedí. Pak ho můžeš koupit levněji na netu/v bazaru.

Já měla Patapum (to už je hoodně let zpátky), manducu (pro mě nejhorší nejnepohodlnější hosítko), ergo, meitai, zkoušela na chvíli kibi a nakonec zakotvila u zn.Tula, která mi byla nejpohodlnější.

No a na malé miminko do nosítka stejně potřebuješ novorozeneckou vložku.

kachna_b
11. dub 2018

skús na FB v skupine Nosíme děti pozrieť nejakú regio skupinu. Sú rôzne zrazy, kde je možné si vyskúšať rôzne nosítka. Pre nás sú top šátkové nosítka, lepšie sa prispôsobia, sú pohodlnejšie. Pre mňa bola manduca a kibi asi najhoršia. (môj subjektívny názor) My máme šátkové Monilu Uni, a sedela nám aj Andala. ale kupovali sme keď mal malý 4m. Novorozenecké vložky sa vôbec nedoporučujú. V skupine je aj zoznam nevhodných nosítiek, ktoré nie sú ergonomické. A nosítka podľa veku.

penelopaw
11. dub 2018

Taky doporučuji ozkoušet různé typy, půjčit si od známých (existují i půjčovny, záleží, odkud jsi), vyslechnout reference - ale nad osobní zkušenost není. Já si nakonec nechala ušít rostoucí nosítko VeKa, takže se mi do něj vejde jak holčička (7 měsíců), tak syn (3,5 roku), je měkkounké, pohodlné, ergonomické... Samozřejmě ale u nového nosítka je vyšší pořizovací cena a ne vždy je po ruce to bazarové, které by člověk chtěl (značka, velikost)... :-/

jitulka89
12. dub 2018

Máme storchenwiege a vyhovuje nam 🙂

markiiz
17. dub 2018

@kacaba_s zkus se podivat jestli se v tvem okoli neporadaji nejake ty pujcovaci seance, tak si muzes vyzkouset ruzna nositka a maminky poradi s vyberem 🙃

beruda
17. dub 2018

Koukni se po regionální skupince na FB, jinak já doporučuji Fidellu Fusion

lucie01
17. dub 2018

Máme ergonomické nosítko od Martys a jsem maximálně spokojená 🙂

pet_8
17. dub 2018

Na FB skupina Nosime deti. Tam jsou odkazy na regionalni skupiny, kde si muzes nositko vyzkouset. Doporucuji satkove nositko a ne latkove. Latkova maji mozna lakavejsi vzhled, ale pro dite je satek prijemnejsi. Ja mam satkove nositko Andala, vhodne jakmile dite drzi hlavicku.

Naopak Manduca ... jako je to ergonomicke, to je super, ale zkus jakekoli satkove nositko a sama poznas rozdil. Vzhled a cena je jedna vec, pohodli miminka vec druha 🙂 Z druhe ruky sezenes za rozumne penize i satkove nositko 😉

janicka_tkanicka
17. dub 2018

Sami jsme taky na doporučení kupovali Manducu a doteď toho lituju. Nechápu, jak získala tak širokou základnu fanoušků. Měla jsem si nejdřív nosítka osobně vyzkoušet. Zkusila jsem jen Manducu a přišlo mi to super. Pak jsem začala zkoušet i jiný nosítka a zjistila jsem, že ta Manduca vlastně vůbec super není. Že ji chválí hlavně ti, kteří nemají srovnání. A další problém vidím v tom, že v žádným nosítku se dítě nedá tak napolohovat a dotáhnout tak, aby to bylo pohodlný vám oběma. Kolikrát slyším maminky, jak říkají: "bederák takhle vysoko? Fakt". Navíc prostě nenajdete jedno nosítko pro celou dobu nošení (stejně jako není jen jedno kolo) Manduca, Ergobaby nebo Kibi nejsou vhodné pro novorozence, ani ta vložka ne. Já vím, že mě asi neposlechnete, stejně jako jsem neposlechla já. Příznivých recenzí Manducy je zkrátka moc. Ale pokud skutečně chcete názory těch zkušených, najděte si přes fb skupinu Nosíme děti (která teda není úplně moje gusto, ale je největší) svoji regionální skupinu. Většina těch skupin se zaměřuje na podporu nošení dětí a kontaktního rodičovství vůbec a budete mít možnost si vyslechnout rady a vyzkoušet nosítka těch rodičů, kteří je dávají k dispozici

janicka_tkanicka
17. dub 2018

@pet_8 Andala je super. I když za mě spíš pro starší děti

janicka_tkanicka
17. dub 2018

@lennus šátek se ničím nedá nahradit, žádné nosítko se nedá tak přesně nastavit a přizpůsobit

pet_8
17. dub 2018

@janicka_tkanicka Satek je super, ale ja ho treba navazu jedine doma, protoze s vel.6 si venku proste neporadim (aniz bych vsechno vymetla). Jedine RS, ale to teprve vyzkousim 🙂 Takze na navazovani venku je pro me nositko taky lepsi 🙂 Ale opet - jedine ze satku. Jinak s Andalou souhlas, ale je i Andala Tai a dokonce delaji hybrid (prezky i cipy jak u satku)... A Manduca ma dobre jmeno i proto, ze ji koupis vsude ☹ Taky me to prekvapuje.