3 měsíce a pořád pláče. Je to normální?

9. únor 2024

Asi mi neporadite zas zázrak ale nevím co mám dělat...malej pořád pláče. Máme hypoalergenní mléko ale stejně to moc.nepomha. moc neji pláče před jídlem po jídle....j už nevím jestli břicho nebo zuby furt se kroutí a řve si ruku do mm pusy a skoro vůbec nespí vždy jen chvíli a když je vzhůru tak pláč.....jediná chvíle.kdy.se.uklidni je když ho nosím na rovno jak v nosítku a musím chodit....ale mam ještě jedno dítě kterému se musím věnovat a já jsem už vyčerpaná vůbec psychicky nezvládám ten celodenní pláč...je normální že dítě tak moc pláče nebo řešit ? Mám pocit že má doktorka je se vším hned vyřízena. Jinak nosítko mám ale není mi to pohodlné a stejně mě přijde že stom.nic moc neudělám....doma neuste hádky které střídá ticha domacnost....mě už to pak nebaví mám chuť utéct,pak začínám litovat že mám druhé dítě a on si to nezaslouží ale mám prostě pocit že nic nezvládám.
Měla bych byt šťastná za dvě krásné zdravé děti a přitom mám pocit že vnitřně umírám....
Děkuji všem co to zvládli dočíst až do konce ale potřebuji někde se aspoň trošku ventilovat

misha31
10. únor 2024

A co mate za hypoalergenní mleko?

zmrzlinka
10. únor 2024

Naše malá brečela do dvou let.Mela jsem ji pořád na rukou.Chce to vydržet.Je to období ,které přejde.Zkus to přijmout jak to je.Že Te syn prostě potřebuje.Ze si středobod jeho vesmíru.Spis bych požádala přítele / babičky o pomoc až se věnují staršímu nebo třeba něco uvaří/ upečou.
My jsme se s manželem taky hodně hádali když se nám narodilo druhé dítě.Ja jsem byla nevyspala a na nervy z toho neustálého pláče.On to moc nechápal a hned se naštval.Ale časem si to nějak sedlo...

martulka88
10. únor 2024

Syn měl problémy a nakonec skončil na plně štěpeném UM - neocate syneo a od té doby malý neznal bolesti bříška. LP mi poradila kmínový odvar před každým krmením (1 lžičku), nedávali jsme biogaiu, místo vigantolu terezii, pokládali jsme syna více na bříško a z kojení přešel na ten Neocate (on měl ABKM) a přestalo bolet bříško. Přeji pevné nervy ✊ Časem se to ustálí 🍀

autor
10. únor 2024

Máme Nutrilon alergy syneo nebo tak nějak, kmínový odvar taky dávám. Prdí hodně ale asi mu to nestačí. Prostě málo spánku neustálý pláč jsem z toho na nervy a chlap to nechápe. Takže ani to mi moc nepomáhá. Vím že mě potřebuje budu to muset nějak přežít a těšit se na období až bude větší a tohle přejde 🙏

teenyel
10. únor 2024

Neporadim asi neco extra, ale kamaradky mala to tak mela taky. Pomohla jim fyzioterapie, ukazalo se, ze mala mela blokady a proto plakala. Jinak naprosto te chapu, plac je emocne a psychicky hrozne vycerpavajici. Malej (necelych 5 mesicu) je exematik. Dostal rymu a kasel a okamzite se mu to zhorsilo silenym zpusobem. Nechce moc jist, spat, place. Jindy je to spokojene usmevave mimco, ale posledni tyden je opravdu drsny, takze jsem uz v tydnu psala manzelovi, ze v sobotu (v tydnu tu neni kvuli praci) potrebuji, aby se o maleho postaral, ze potrebuji chvili klid. Souhlasil, tak jsem se objednala na dnesek na masaz a pujdu "vypnout" a uzit si klid a ticho. Vyzkousej si s muzem promlivit, vysvetlit, ze je to opravdu narocne a ze by ti pomohlo mit chvili klid pro sebe, at nacerpas energii. Rodice jste prece dva a i treba 2 hodiny venku na prochazce, s kamaradkou u kafe, nebo jakoukoliv cinnosti, co mas rada, ale ktera bude v klidu, hrozne pomuzou. Drzim palce a preji pevne nervy.

trilien
10. únor 2024

Hojdavak alebo háčka? S nositkom ma hrozne bolel chrbat. Dcéra tiež mala obdobie, keď vkuse plakala.

me_druhe_ja
10. únor 2024

Rozhodně zajít za osteopatem, možná má nějakou blokádu. 🙂

palja
10. únor 2024

Já jsem měla 2 ubrecene a uřvane holky. Kojila jsem, bříško je nebolelo (to brečely jinak), blokády byly vyloučeny, alergie taky. Prostě měly takovou povahu. Jediné, kdy neřvaly bylo, když jsem je nosila. První dceru jsem měla na rukách do roku a půl, pak aspoň usinala v postýlce, ale stejně byla více dráždivá a hypersensitivní, později se u ní zjistila neurovývojová porucha, takže tím se to celé vysvětlilo.
Druhá dcera, ta taky byla plačtivá, ale ta chtěla kontakt, takže jsem jí taky nosila, aby nebrecela. Jenže ta ani nechtěla být v kočárku ani v nositku 🤦‍♀️ takže jsem i venku nešla malé miminko v ruce a vezla prázdný kočárek. Ta je úplně zdravá a kolem roku a půl se to zlomilo. Teď má 2 a je úplně zlatá.

lentilkah
10. únor 2024

Takhle jsme to meli se synem, je to silene narocne, jedna velka depka. Drz se ❤️

pilzzee
10. únor 2024

U nas 100% pomaha espumisan.

kubesovaadelka
10. únor 2024

Ono každý dítko se vyvíjí jinak rychle. 3 měsíce se říká jen orientačně. O poznatelně míň dcera plakala, když jsme vyměnili vigantol za Terezii. Jinak jsou ji 2 a stále je nosící. Venku chodí jen určité úseky, v kočárku být nechce. Už okolí o mě ví, že pokud v dáli vidí dítě sedící za krkem, že to jdeme my 🤣 . Doma také potřebuje neustále pozornost, nebo aspoň většinu dne a to jsou ji dva. Hold asi taková povahae. Výhra je, že mám jenom ji. Vy to máte těžší a úplně vás lituji. Je to náročné. U nosícího miminka, jako byla ta moje co v nosítku být nechtěla byl nejhorší první rok

mysh_me
10. únor 2024

Napisu, co me napada ze bych ve tve situaci zkusila ja:
- vymenit mleko (i tech pro alergiky je uz vice na vyber, mozna mu neco ve slozeni vadi)
- vymenit nositko (nejlepe sjednat si schuzku v obchode s nositky a tam vyzkouset, co mi bude pohodlne, abych ho v tom mohla mit klidne cely den)
- fyzioterapeut/osteopat resici kiss syndrom (muze mit blokady)
- espumisan, probiotika, rektalni rourka pokud mas pocit ze je to problem s kakanim/prdy/travenim
- vymenit vigantol za jine decko (nekomu vigantol vadi a tohle pomohlo)
Mozna to nepomuze a bude se to muset jen prezit, ale chtela bych mit pocit ze jsem vyzkousela co jsem umela, abych mu pomohla. Urcite je dulezite i to, co psala @teenyel, promluv si s manzelem a domluvte si pro tebe nejaky oraz, at mas kde brat energii, tohle je hrozne narocne. Pokud mate pobliz babicky/rodinu/kamaradky, at pomuzou s druhym ditetem nebo domacnosti nebo te taky obcas vystridaji… drz se a at je brzy lip 🍀

drakenn
11. únor 2024

Doporučuji kraniosakralni terapii. Pro dítě a hlavně pro tebe!
Děti takhle pláčí, když je matka v nepohodě. Můžeš se na hlavu stavět, ale pokud se nevyklidníš ty, nebudeš mít v pohodě dítě.