9měsíční dítě nespí. Máte radu pro lepší spánek?

ttterka
27. led 2022

Dobrý den, nemáte nějaké rady pro lepší spánek miminka? Můj 9 měsíční syn se budí každou hodinu, někdy i častěji. První polovinu noci spí v postýlce, pak si ho beru k sobě. Neustále se hýbe, někdy ho stačí otočit na jeden, nebo druhy bok a spí. Někdy mléko. Nekojím. Někdy nezabere nic a leze po posteli a otáčí se a pak nějak usne. Ale musím mu pomoc já, protože po delším převalování začne brečet.
Přes den má 2 spánky jeden dopo a jeden odpo cca hodinu každý.
Moc děkuji. Tereza

jjasmina
27. led 2022

@ttterka Ono univerzální odpoved není, u nás pomohl až odstav, jinak také nespala a zlepšilo se to kolem 1,5r

luhana
27. led 2022

@ttterka
Řeším to samé. Už jsem z toho zoufalá. Malý semnou spí v posteli teda celou noc a je kojený, ale budí se co hodinu. Je to náročné. Neumím poradit, jen snad povzbudit, že to není navždy.

mdch91
27. led 2022

@luhana navzdy ne, ale budi se mi jeste skoro 3lety :D takze je to dost na dlouho. Povazuju to za tu uplne nejtezsi cast materstvi, nespat vkuse.

luhana
27. led 2022

@mdch91
To mi ani neříkej. Zrovna dnes, jsem si našla laktační poradkyni a domlouváme se na schůzce. Že by mi třeba poradila co mám zlepšit nebo udělat jinak, aby malý líp spal.

agneska7
27. led 2022

Neporadím jen se přidám , malý má nyní 8 měsíců a taky děs . Máme to dost podobné půl ,,noci,, v postýlce pak ho beru k sobě protože to bych se už nevyspala vůbec protože ho dám do postýlky a za 5 minut znova . Naštěstí kojím tak mu dám prso a jdem spát ale i tak se třeba za hoďku probudí znova 🙈 a to do 4 měsíců spal celou noc 🙈

ajja87
27. led 2022

Vydrzet, jina rada není... Mam druhé a už pomalu směřujeme k tomu, jako u první, že se budila i po 20-30 minutách... Opravdu k tomu musí dozrát,starší jsem přestala kojit v 10ti měsících a stejně se ještě nějakou dobu budila, ale postupně se to zlepsovalo a celou noc spala někdy kolem druhého roku. Mladsi ma teď rok, stále tedy plně kojím, takže neocekavam nějaké zlepšení dokud neodstavime...

jjasmina
27. led 2022

@luhana ona vám řekne spát s malým a že spat můžete u toho 😄

mdch91
27. led 2022

@jjasmina tak vsak to je pravda. Neumim si predstavit, ze bych mela vstavat k sebemensimu miminu. To bych rozhodme nedokazala fungovat. Ale on uz delsi dobu spi s 1, 2 probuzenimi. Jen ted jsem tehotna a jsme oba nemocni, tak toho na nej je moc a budi se x krat a na me je toho pak taky moc :D

ttterka
autor
27. led 2022

@ajja87 Děkuji všem za komentáře, alespoň vidím, že v tom nejsem sama.

Existují vůbec děti, které spí? :D

jjasmina
27. led 2022

@mdch91 ppkud ste typ, co usne, když kojite, tak ok, já ne. Potrebuju prostor, svou polohu.. Takže u kojení jsem nikdy nespala

mdch91
27. led 2022

@jjasmina spis jsem typ, co vi, ze dite potrebuje v noci nakojit a neni schopnej vylezt z periny a nekam se kvuli tomu presouvat. Myslim, ze bych byla tomu diteti nebezpecna

me_druhe_ja
27. led 2022

@mdch91 každej je jinej....já jednu dobu taky byla nucena "spát" s dcerou, takhle jsem aspoň mohla ležet, ale taky jsem nespala....nebo hrozně špatně....já potřebuju svou postel, svůj klid, jinak spím špatně (i chlap me vad.

me_druhe_ja
27. led 2022

@ttterka Ty nekojíš? Mě takhle blbnula holka, spala od narození děsně...Odstavila jsem ji v 9,5m a zhruba po měsíci úplně jiný dítě. Teď má za týden rok a už se v noci skoro nebudí - max na dudlík, na mlíko už ne. Spí od cca 20-20:30 do cca 7:30-8:00...luxus....už jsme teda asi definitivně přešli na jeden spánek denně... starší syn, taky kojeny, zase spal od narození hezky...ale taky měl období, kdy se budil brzo ráno: mezi 5-6. To bylo děsný. Ale u prvního dítěte to šlo, jsem si s ním mohla lehnout přes den. 🙂

luhana
28. led 2022

@jjasmina
Já si toho od ní taky moc neslibuju, buď něco poradí nebo vyhodím pětistovku, to mě už nevytrhne. Jenže i když se mnou spí, tak mě nejde hned usnout, kdyby se aspoň nebudil tolikrát..ach jo

jjasmina
28. led 2022

@luhana jj chápu, mě mala nespala dyl jak hodinu a usinala jen u prsa

luhana
28. led 2022

@jjasmina
Ano, u nás taky tak...

veronikav31
28. led 2022

@mdch91 zvládla byste to, dceru jsem kojila krátce,pak byla na Um.syn se narodil, když bylo dceři 2r a 1m,od narození problémy s přibíráním,takže jsem odsavala,kojila,dávala um,znovu odsavala,ve dne v noci,syn ještě hodně blil,ve dne v noci,takže ještě kolotoč s převlékáním jeho,sebe,pak už jsem dávala jen um, blití zůstalo do prikrmu,do toho dcerka, dlouhé procházky a kafe, ideální program.zvladla jsem to,na hlídání jsem ani jednoho nedávala,dcerka nespala už vůbec přes den od 18m,syn málo.

mdch91
28. led 2022

@veronikav31 ale ja kojim uz 3 roky, proc bych 3 roky vstavala? 🙂 Nevidim v tom smysl se tyrat. Ale jasne, nejsem typ, kteremu dite v posteli vadi, vadilo by mi dítě v postylce 🙂 chapu, ze nekdo ma potrebu spat sam

veronikav31
28. led 2022

@mdch91 jo,tak to já porozumění nemám (každýho věc kde kojí),um se v posteli nedá dělat,takže jsem vstávat musela,krom toho zblita od syna jsem byla já i on, postýlka, kočár,chlap a postel naštěstí ne,ještě v noci převlékat to,tak bych nemusela spát vůbec..občas jsem usnula tak tvrdě,že jsem syna neslyšela, naštěstí chlap jo, kolikrát nám v noci alarm houkal,když hluboce spal nebo se dusil protože blil,to mě probralo.nebudu se obhajovat,kdo nezažil blici dítě, které se dusí, nepochopí.to raději budu každou hodinu vzhůru než zaspat úplně a dítě neslyšet.a syn mi chodí v noci čůrat,takže vstávám tak jako tak (budou mu 4 roky)

mdch91
28. led 2022

@veronikav31 vzdyt neni potreba se obhajovat, ne? At to kazdy dela, jak mu vyhovuje 🙂

veronicka89
28. led 2022

Spi 1x denně ...zlepšilo se to...

( Úplně stejně jako u bráchy)

Ale myslím že ji. Rostou zoubky tak jsou neklidní i v noci...rostla mi 8tkacila na dásno ...hnusný pocit...takže se jim nedivím

pupinda
28. led 2022

I u nás to tak máme. Holcicka 9 měsíců a co 20 minut je vzhůru, buď ji otáčím nebo hledám dudlík a nebo pije a pořád takhle dokola. Do cca 5ti měsíců krásně spinkala celou noc. Z ničeho nic toto. Co 20 minut má žízeň...🙈🙉

vitezove
28. led 2022

@ttterka A když si ho bereš k sobě - spí líp? hůř? Úplně stejně?
Ono je to strašně moc o tom dítěti no... každopádně je spousta bylinek, vonítek, čípků.... na uklidnění. To by mohlo pomoci. Pak teda nám se osvědčilo na noc kašičku. Pak spala krásně. Na noc dáváme trochu silnější UM (víc odměrek). A možná bych u tebe zkusila vysadit jedno odpolední spaní... Zkusit to ustálit na jen 1. Klidně nějak dřív, aby večer byl víc utahaný.
My teda máme spací dítě a kromě "sem tam" špatného období, kdy se fakt budí co hodinu (ale vydrží to týden, 14 dní a pak je zase dlouho klid) tak prostě spí celou noc asi od 11 měsíce. A předtím se budila cca do 8 měsíce 2x za noc vysloveně na jídlo a hned pak usnula. A pak někdy do toho 11 měsíce 1x za noc. A pak jako když utne.

nazka
28. led 2022

@ttterka to znám, měla jsem do 2 let to samé 🙈 zkus radepur baby, přírodní produkt (meduňka, heřmánek, majoránka,.). Může se od 6m.

ttterka
autor
29. led 2022

@pupinda Tak to máme stejně.:(

ttterka
autor
29. led 2022

@vitezove když vezmu k sobě, spí stejně špatně. Dneska mu je 9 mesicu, na dva spanky jsme přešli před cca 3 týdny. To by nevydržel. :(

Zkoušela jsem vibrucol, ale bez účinku. Asi zkusím i bachovky. Ty jo trochu závidím, snad to přijde brzo.🙏🙏Ten spánek 🙏🙏🙏 Jsme strašně unavena a smutná. Nic si neužívám, nemám energii.

luhana
31. led 2022

@ttterka
Můj kluk je jen o měsíc starší a jak už jsem psala, taky se budí 10x za noc. Mám dny, kdy se taky cítím smutná a vyčerpaná a nic mě nebaví a často mám i plačtivé dny. Dneska jsem tu měla laktační a i když jsem si od toho nic neslibovala, tak jsem ráda, že jsem to aspoň zkusila. No neporadila nic, ale spíš uklidnila. Je to období, které přejde. Držím pěsti ať ti malý brzo spí lépe a pak bude dobře i tobě. A snad si začneme konečně i to mateřství užívat 🍀❤

marina1300
18. únor 2023

@ttterka a jak dlouho to trvá? U nás to vždy byla záležitost pár dní když spal takhle neklidně a vždy to bylo buď kvůli bříšku nebo zoubkam... ale jinak normální noc u nás vypadá že spi od 20h do 7h s 2-4 kojo v polospánku jak jeho tak i mém, spí s námi a upřímně je mi jedno co a jak a pro koho je správné ,pro mě je důležité že v noci není řev a všichni 3 se vyspime... do pokojíku půjde až bude max 1-2 kojení za noc