Dlouhodobě protivné dítě

30. čer 2022

Ahoj maminky! Jsem zoufalá! Mám dvě dcery - skoro 4 roky a necelých 20 měsíců. Už čtvrtý týden je starší dcera na facku - ráno se vzbudí do vrtule, cokoliv udělám a jí se nelíbí (a že toho teď je), jde do vrtule, něco jí nejde, jde do vrtule. V noci se vzbudí ve vrtuli. Bojím se na ní podívat, promluvit, všechno je špatně. Snažím se to řešit v klidu, ale občas mi bouchnou nervy, je to totiž 24/7 a já už jsem zoufalá! K tomu se poslední 3 týdny v noci počurává, tento týden se občas přičůrne i přes den (třeba 1-2x). Na začátku jsem si říkala, že na ní něco leze, měla trošku nudli, pak zelenou nudli a zánět spojivek, po týdnu byla ok, pak jsem si říkala, ještě to doznívá, ale po měsíci už mi došly důvody… je možné, že jsme prodělaly covid ve velmi lehké formě (podle průběhu tipovala lékařka), tak jedině, že by ta její přesdržková nálada byla postcovid 😆🙈
Uklidněte mě prosím někdo, že tím vaše děti prošly taky a za chvíli byly zase v pohodě, já to nevydržim, to je tak hustá a napjatá atmosféra, že mě to ubíjí!!!

autor
1. črc 2022

@cilkat je druhy rok ve skolce, ale samozrejme byt utahana muze. Pocasi je des, ja vim, ale ona nema svetle chvilky ani jeden den 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️

cilkat
1. črc 2022

Ani jako že to není lepší dopoledne a odpoledne a večer se to zhoršuje?

autor
1. črc 2022

@cilkat jo, par desitek minut to nekdy vydrzi, ale budi se do vrtule, pak je chvili ok, pak ji vsechno vadi, naobedva se, odpocine u pohadky, chvili je ok, k veceru je to nekdy lepsi, nekdy horsi, proste nevyzpytatelne. Nejvic mi vadi ty noci, ale pak se aspon budi do ruzova 🤷‍♀️

autor
1. črc 2022

@cilkat jeden den byla uplne v pohode, od rana hezky jedla, dlouho spala, to byla uplne ruzova, ale kdyz nechce moc jist, tak nacpat to do ni nemuzu 🤷‍♀️

zuzekk
1. črc 2022

A jak na to reagujes ty? Nemá asi smysl to tu moc rozebírat do detailů, jen se na to zkus kouknout jiným pohledem, jestli nemůžeš ty něco udělat jinak, jednak v předcházení a hlavně v reakci. Protože s tím, jak se chová ona nenadelas nic. Tak jestli se nedá něco udělat na tvé/vaší straně.

veronikav31
1. črc 2022

Na babybox mám obě děti občas (dcera 6,5 roku a syn 4r)-mysleno ze srandy, doopravdy bych je nikam nedala.jinak co se týká toho pocuravani,tak doporučuji vzít moč k pediatricce na testy, případně aby vás poslala na ultrazvuk ledvin

veronikav31
1. črc 2022

A když neji,tak jí nerostou druhé zuby,už ty zadní stoličky?

goldenova
1. črc 2022

No, přišla jsem sem kvůli jinému tématu a vidím tohle. Mám to někdy hodně podobně. Dceru už jsem jednou v afektu a často v duchu nazvala malým teroristou. Jedna herečka to vystihla přesně "abusive boss". To je nejtrefnější termín. Někdy už si za ní raději ani nejdu hrát, protože všechno co udělám bude špatně. Podívám se na ni - špatně, nepodívám se - špatně, řeknu něco - špatně, nepřečtu jí správně myšlenku - špatně. Takový vztah jsem měla jen s jedním partnerem, dnes už vím, že to byl sociopat🙂 Dcera samozřejmě není, doufám🙂 Jen si někdy ty svoje hranice vymezuje poměrně brutálním způsobem a já jsem kvůli tomu apriori napjatá. Což asi není stav, ve kterém by se matka a dítě měli nacházet. Nebo je to normální?

goldenova
1. črc 2022

@badyr Udržovat si hladinku, cca 2dc bílého za těchto okolností je to nejpřívětivější řešení. Stačí mi i Radler, 4.5%.

cinam
1. črc 2022

Náš syn 3,5 roku je už měsíc taky totálně nesnesitelný. Tak doufám, že jsou to fakt jen nějaký erupce. Pořád dělá naschvaly, řve, nadává, bouchá do věcí i do nás. V podstatě v klidu je jen u pohádky. A když se mu to snažím po hodině vypnout, tak zase hned konec světa. Ráno vstane a uvítá mě slovy "já tě nechci vidět" a bouchne mě. A pořád že mě nechce a že mě nemá rád a bráchu že nechce, no děs. Venku nikdy nedělal problémy a teď udělá scénu brutální i tam. Nedávno ho slyšel manžel až domů, přes zavřená okna a noice canceling sluchátka 😳 večer nechce spát, přitom od tří odpoledne řve že je unavený 🤷 atd. Co nám pomáhá, tak mít pořád nějaký program. Třeba když jsme byli celý den v Zoo, tak byl klid. Nebo odpoledne na koupališti. Nebo nějaká dlouhá procházka a tak no. Ale každý den to nejde, to jsem pak unavená já 😅

autor
1. črc 2022

@veronikav31 zuby uz ma vsechny od dvou let

autor
1. črc 2022

@cinam jo, tak to je opravdu hodne podobny a trva to podobne dlouho, takze asi fakt neco ve vzduchu 🤷‍♀️🙈 uz aby se ten vzduch procistil nebo me klepne 😆

autor
1. črc 2022

@goldenova ja uz jsem prave taky napjata a ne, neprijde mi to normalni. Kazde rano se desim, co se vzbudi za tyrana

autor
1. črc 2022

@veronikav31 ja nemam pocit, ze by ji neco bylo, myslim, ze to je z toho vzteku. Dnes v noci zase vylev, posadila jsem ji na nocnik, nastvana se vycurala, ale postel sucha. Pres den ted zase ok

sherryel
1. črc 2022

Máme doma 2,5 letého syna a na facku je taky tak měsíc, holky střídavě oblačno ale jde to ( dvojčata 5m ) dva dny má jedna záchvaty že nikdo není poblíž

veronikav31
1. črc 2022

To sice může mít všechny zuby od dvou let,ale už se jí můžou klubat další vzadu za prvními stoličkami.

autor
1. črc 2022

@veronikav31 aha, tak to me teda nenapadlo 🤷‍♀️

cilkat
2. črc 2022

Hele, to fakt zní, že je přetažená a ještě k tomu z nějakého důvodu nemůže pořádně spát, což to zhoršuje. Zuby mě nenapadly, ale vlastně by to docela odpovídalo. Další možnost je třeba dusno v pokoji... zkusila bych si pohrát s variantama jako otevřený/zavřený okno, puštěnej větrák, vychladit pižamo před spaním... tenká deka/prostěradlo místo peřiny... líp zatemnit... třeba něco z toho zabere. ... A nebo to jsou fakt ty zuby a nepomůže nic a "samo to zmizí" - už aby to bylo 😉 .

autor
2. črc 2022

@cilkat je to mozny, ja nevim, proc se v noci budi s tim vztekem 🤷‍♀️ Dneska v noci zase scena, ona hysterak, ja hysterak, uz to fakt nedavam. Ale dala jsem ji pres pulnoci vycurat a postel sucha. Jinak doma mame klimatizaci, takze je tam docela prijemne na spani, blackout zavesy, vse od jejiho narozeni beze zmeny. Dneska jsem se ji na tu noc ptala a pry jak je tma, tak se boji, ze prijde bubak, takze dnes zkusime rozsvicenou lampicku a uvidime

autor
2. črc 2022

@cilkat ty zuby me fakt u ctyrletacky nenapadly

autor
3. črc 2022

Nemate nektera zkusenost s nocnimi desy? Prijde mi, ze to ted dceru trapi, akorat je podle me pri vedomi a ne v limbu. Ale kazdou kazdickou noc se vzbudi se strasnym placem, kope, krici ne ne ne, dneska kricela neco o necem, ze nechce, pak ze se boji ty lodi…. Na moje otazky po chvili reaguje, rano si pamatuje, ze mame v noci vystupy… tak nevim, co to muze byt…. Docela me to trapi, trapi me to vic nez ty denni presdrzkovy situace

intonace
3. črc 2022

A nebyla by možnost pořídit takové to noční světlo a pár dní ležet hned vedle? Třeba se jí něco stalo a neumí se s tím vyrovnat. Může to být hloupost(pro nás) nebo ji někdo něco špatně řekl. Nám se ten noční strach občas stane,ale jen výjimečně a tím, že spí v naší posteli je většinou k utišení.

autor
3. črc 2022

@intonace spime v jedne posteli vsichni a vcera svitila lampicka…

cilkat
3. črc 2022

Pokud jsou to měsíc trvající noční běsy, zkusila bych "doplňky na podporu zrání mozku" - obvykle rybí tuk a B12 (respektive obecně vitamíny B)... ale pozor, taky to umí tyhle věci vyvolat... (takže jestli něco z toho berete, tak naopak vysadit)
Pokud to trvá už měsíc, asi bych zkusila konzultovat s neurologem (vím, že není snadné s ek nějakému hned dostat, ale zkusila bych to) ... Můj starší syn má vývojovou disfazii. Mimo jiné s eto projevuje skokovým vývojem. ... Má "pravidelně" období, kdy ho "mozek nenechá spát" - spí třeba 5 h denně, často i míň a prostě se probudí a už nezabere... Občas je to spojený i s nějakým strachama, i když klasické běsy jsme u něj naštěstí zatím nepozorovala. Ale obvykle to trvá necelý týden... měsíc je prostě moc.