Jsem emočně na samém dně 😭😭

5. srp 2023

Jsem fakt nešťastná!! Už asi týden v kuse mě přepadá hysterický pláč 😭 který nevím jak utěšit.
Jsem unavená a a naštvaná jak dcera furt zlobí, řve, neposlouchá a vůbec se to nemění. Mám pocit, že je všechno špatně. Že je všechno čím dál horší 😶. Jsou jí tři, má jít do školky ale přitom co každý den předvádí nemá už žádné hranice. Nejhorší je, že já už nevím jak jí krotit, jak jí pochopit, jak jí vynadat aby to k něčemu bylo. Snažím se furt najít to nejlepší řešení. Dva dny je ok a pak zase takový satan. Nezabere nic.. ať už v dobrém či špatném. Začala mi říkat že mě nemá ráda. Že chce abych šla pryč. Že jsem ani ní ošklivá. Ano občas mi ujedou nervy ale nikdy jsem nedala podmět k tomu aby si myslela, že jí nemám ráda 😭. I přes to jak moc zlobí je prostě moje láska a já jí to stále říkám.
Jsem nástavná na sebe, že to nezvládam. Že nedokážu se nad to přenést, nebrat si to osobně, rozdychat to a říct si že bude zase dobře. Protože já už ani nevěřím že by školka něco změnila, že by se cokoliv změnilo. Jsme nešťastná z toho, že nejkrásnější období v životě se pro mě stálo každodenním peklem a nedokážu si ty chvilky s ní užívat.
Štve mě můj manžel že nedokáže držet stejnou výchovu jako já a neustále jí vyhrožuje, že jí dá na zadek i kvůli každé kravíně. Ne že by to dělal ale furt jen dám ti na zadek, když... Že když dcera něco provede nedokáže s ní mluvit a vysvětlit jí to a hned na ní startuje. Mrzí mě že nestojí v tomhle při mě. Že místo aby uznal, že jsme.z toho už hotová a unavená řekne... Moc si to bereš. Ano možná beru ale já 24/7 fungují, pořád a pořád.
Jsme naštvaná na svojí mámu, že mě mlátila a nikdy neřešila moje emoce, problémy. Že byla drsná a chladná.. a ještě víc mě štve jak si myslí že teď je nejlepší babička, že se asi všechno z minulosti zapomnělo. Že jsem dokázala odpustit. Protože díky tomu všemu já teď nedokážu fungovat, a být při svoje dítě.
Všechno mě teď tak sere 🙏 tak moc bych si přála být ta vyzrálá žena co ví co chce , že si umí stát za svým 😶

zelenaesmolda
5. srp 2023

Myslim,ze jsi jenom unavena.Az bude mala ve skolce tak to zase bude lepsi.

1pomnenka
5. srp 2023

Neboj se nic, malá z toho vyroste. Až bude ve školce, odpočineš si. Když ti říká, že tě nemá ráda, odpověz: no vidíš a já tě mám stále ráda, i když zlobíš, odmlouváš.....
Vydrž, září se blíží.

konidana
5. srp 2023

Potřebuješ podporu. Od manzela ji asi moc nemas, tak nejlepsi asi psychoterapeut. Ale jestli fakt uz denne brecis kvuli necemu a nedokazes souvisle moc fungovat, tak by nebyla od veci ani navsteva psychiatrie. Ja to zazila taky. Nastesti mne kamaradka dokopala do cki.... centrum krizove intervence. Okamzite mi diagnostikovali stredne silnou depresi, medikace, terapie.... a konecne mi nekdo pomohl a ja se casem zas vratila k normalnimu zivotu. Mela jsem asi dost podobne stavy... musela jsem x let v kuse fungovat 24/7 a mela jsem pocit ze uz nic nezvladam, ze rvu na deti, ze ...

mama_mila
5. srp 2023

Klidně mi napiš SZ, mám pocit, jako bych to psala já, fakt jsem se nad tím zamyslela. Taky mám tříletou, taky půjde teď do školky a to co popisuješ, zažívám taky. Období "nemám tě ráda" máme tedy čerstvě za sebou, trvalo to asi měsíc a bylo to opravdu krušné. Posílám 🍀❤️

xxx3d
5. srp 2023

nejsi na dně,
to teprve přijde, až porodíš.

škoda, že ses vysrala na dobré rady, nemyslím ode mě, ale vesměs od všech, ze všech tvých diskuzí, jestli si myslíš, že se dcerka nějak zázračně srovná sama, tak ne, nesrovná a školka v tvém případě není samospásná.
ach jo.

lv
5. srp 2023

Nemám tě rada je výraz pro zlobím se, mám vztek. To si vůbec neber. Až přejde vzdor, bude to zas lepší.

cherie24
5. srp 2023

A co třeba dětský psycholog? My jsme s dcerou byli v jejích 3 letech. Já se v tomto vážně hrozně plácala a to jsme zkoušeli fakt všechno (vysvětlovat, vyhrožovat, odměny dávat, i na prdel dávat), četla jsem knížky, poslouchala webináře až psycholog nám pomohl. Nevím, jestli dokáže každý psycholog určit, zda je dítě náročné nebo nevychované, ale nás nasměrovala tím správným směrem a pomohlo to i mě, protože jsem si konečně přestala připadat jako nejhorší rodič na světě. A jen pro info, když jsem obvolávala pracoviště, kde je místo, tak mi bylo řečeno, že pokud je dítě problémové a nezvladatelné i ve 3 letech, tak už z toho málokdy vyroste. Takže doporučuji řešit. 😉 Ať už změnou výchovy nebo odbornou pomocí. Školka za tebe problém nevyřeší ...