Neustále hystericky plačící dítě. Máte zkušenost? Radu?

matovamama
3. únor 2021

Ahoj!
Nikdy jsem si nemyslela, že se budu hledat pomoc na fórech, ale začínám být zoufalá. Mám pětitýdenní miminko. Podle všeho je to zdravvý kluk, nicméně od příjezdu z porodnice neustále pláče. Utěší ho jen !Venkovní! povození v kočáře nebo kojení. Ale utěší ho jen po tu dobu, co ta činnost probíhá. Někdy, když už je pláč dlouhotrvající, pomůže zvuk vysavače, každopádně né na dlouho.
Brečí opravdu hystericky, je rudý, zalyká se, někdy až chraptí. Pláče x hodin v kuse každý den, přes den kvůli tomu pomalu nespí, má rozházený režim, protože když mi po několika hodnách breku konečně usne, nehodlám ho budit, abych ho vykoupala ve stejnou hodinu každý den.
Nejprve jsem si myslela, že to budou prdy. Takže jsem nasadila Espumisan, střídám s Babycalmem, dávám Biogaiu, sama jím probiotika, upravila jsem si jídelníček, abych nejedla nic, co ho může dráždit. Piju kojící čaj, bříško nahříváme, masírujeme olejem na to určeným, cvičíme, někdy zavedeme rourku. Nic nepomáhá.
Kojím po třech hodinách vždy cca dvacet minut, mléka mám dost. Hladový není, podle doktorky i přibral více, než měl. Kaká normálně.
Zkoušíme nosit v šátku, houpat, chovat, mazlit...neuklidní se ani v náručí. Jsem zoufalá a začínám to nezvládat. Přistihuji se, že po třech hodinách spánku a následných deseti hodinách breku (s desetiminutovými přestávkami) jsem už zoufale vzteklá. Vím, že dítě vycítí stres matky, snažím se být v klidu, ale přiznejme si, někdy to prostě nejde.
Doktorka, i lidé v okolí mi říkají : Nojoo, to některá miminka takhle pláčou, to tak prostě je.
Já se s tímhle názorem nehodlám smířit, to přeci NEMŮŽE být normální.

Prosím, máte některá podobnou zkušenost a nějakou radu?

petrasipkova1
3. únor 2021

První dcera mi brecela pořad pokud neměla prso v puse. Ale měla potravinové alergie na které se přišlo okolo 4-5. Měsíce. Druhy syn byl lepší, ale obě děti jsem proste při pohupovani navázala do šátku, nacpala prso do pusy a šla ven a chrupaly třeba 3 hodiny. Jinak jsem kojila na požádáni, většinou to bylo velice často 🙈 bradavky někdy dostávají zabrat, tak jsem léčila když jsem nekojila. Jinak bych se teda na miminko nezlobilo, vem si jak se trápí, je mi těch miminecek vždycky líto 😓

1leny
3. únor 2021

@matovamama Předchozí komentáře jsem nečetla, každopádně - vím PŘESNĚ, o čem mluvíš. Naše maličká byla to samé - začala 14 dní po příjezdu z porodnice a přestala tak nějak po 6 měsících. Na začátku jsem byla zoufalá!! Pořád jsem jen někde lítala s kočárem (2x - 3x denně), protože jinak malá nespala. Kojila jsem na požádání, takže ne co tři hodiny, ale skoro pořád, ani to ale nepomáhalo. Plakala pořád a pořád a pořád... Ať byla v postýlce nebo v náručí nebo pod hrazdičkou. Byla jsem s ní i u fyzio kvůli kiss syndromu či nějaké jiné blokádě, nic jí nebylo. V diskuzích jsem vyčetla, že spousta maminek měla podobná miminka jako já a že to pomalu přestávalo kolem tří nebo šesti měsíců (někomu až v roce). Byla jsem z té představy zoufalá.. Přesně jak píšeš - každý mi říkal, že to tak prostě je, že některá miminka jsou prostě víc uplakaná, ale ať si to užívám, že ještě jednou budu vzpomínat, že to strašně rychle uteče... V duchu jsem je posílala někam. A dnes mám roční holčičku a je zlatá a opravdu na prvních šest měsíců nevzpomínám, jako na něco krásného. Bylo to peklo😀
Takže jediné co poradím, jestli nezabere žádná z rad, co tu dostaneš - zatni zuby a vydrž, zlomí se to.. jen to prostě nebude hned :( Ale nejsi v tom sama!
PS: ještě co mi napadá, naše malá řvala víc, když jí bylo horko - já přijela z porodnice naočkovaná tím, že malé musí být pořád teplo, takže jsem měla všude zatopeno, jí jsem pořád nabalovala... pak jsem jí jendou trochu vysvlékla a bylo to lepší - řvala stejně pořád, ale maličko míň hystericky🙂)
Drž se!

antoinet
3. únor 2021

Napadá mě jen vysadit vše, co obsahuje mléko, na to je hodně dětí citlivých. Kojení bych neomezovala, pokud nepřibírá extrémně.
Drž se!

terezanovotna30
3. únor 2021

Navštívila bych zkušeného fyzioterapeutpeuta, aby vyloučil jakýkoliv blok (dětská Dr nic nepozná), zkus vysadit na pár týdnů mléčné výrobky (u nás tyhle hysteráky byly z alergie) a v šátku uklidňovat jedině rychlou chůzí venku. Mě miminko usne v šátku jen venku, doma ani prd. Držím každopádně palce, musí to být na hlavu, snad bude brzy líp.

rejalin
3. únor 2021

Kojené miminko podle mě nemůže přibírat moc (ve smyslu špatně). Prostě některé kojené děti nabírají skokové (náš "drobek" má teď v 6 už 10kg), ale ono se jim to pak zase zpomalí. To mi potvrdily i dvě doktorky, že kojené dítě nemůže být obézní.
Takže já bych zkusila kojit klidně více, pokud bude malý chtít. U nás to první 3m vypadalo tak, že jsem kojila co hodinu a vždycky u prsa vydržel zhruba 40min. Pak nastal bojkot a po něm už je to pár minut co 1,5-2h. Stejně tak mi i přes den spal jenom takhle na prsu, jinak jakmile jsem ho položila, tak řev. Třeba to nepomůže, ale za zkoušku to stojí 🙂 jinak přeji pevné nervy a ať se to brzy zlepší ❤️

terezanovotna30
3. únor 2021

Jo ještě zkus vysadit ty kojící čaje, obsahují fenykl a ten kupodivu může mít opačný efekt než se říká. Já ho nesnesu ani jako dospělá.

palja
3. únor 2021

@matovamama moje dcera taky hodně brečela. Kiss syndrom vyloučen, dle dr úplně zdravá, prostě podle nich má takovou povahu. Řvala a řvala a řvala, já jsem jen hledala metody jak jí pomoct, aby se u nás cítila dobře. Šestinedělí byl hotový očistec. Takže jsem jí nacpala dudlík a pomáhalo jí jen nosit v ruce. Takhle jsem jí i uspavala cca do roku a půl. Znám víc lidí v okolí, kteří měli taky takhle náročné dítě. Za mne přeji pevné nervy a chce to hlavně zjistit, co dítěti pomůže. Nikdy jsem dceru nenechala řvát hodiny. Dala jsem jí do chodby do kočárku a rám houpala, nosila jsem jí na ruce, pak až vzala za vděk nositko, tak v nositku. Teď jí budou 3 a uřvanejsi než ostatní děti je pořád.

alilali
3. únor 2021

Já vím, že to nerada slyšíš, ale ono to tak opravdu někdy je. Švagrové miminko plakalo pořád, stále, i na rukách, prostě kdykoliv, byla zoufalá, bylo to hrozný .. Přestala až si sama sedla.

levandule_k
3. únor 2021

Přidávám se k tomu kojit na požádání a ne žádné 3 hodinové intervaly. Kojené dítě nemůže být přejedené ani přibírat nad rámec. Pokud dětská doktorka tvrdí, že máš dodržovat interval u kojení, tak nemá neaktuální informace. Intervaly a přibírání se víc řeší a hlídá, když je někdo na UM. UM má jiné složení a tam je opravdu potřeba určitý určitý interval kvůli trávení a dávat si pozor, abys se v rámci dobré vůle dítě nepřekrmovalo.
Kojení není jen o jídle, ale je to i o intimním kontaktu. Pokud ti laktační poradkyně zkontrolovala techniku a ty máš přesto bolavé bradavky, konzultovala bych to s jinou. Při správné technice se bradavka neničí.
Když v kočáře venku nepláče není to fakt tou teplotou doma?

lutu11
3. únor 2021

První rok sveho syna jsem strávila jezdenim v kočarku. Po roce jsem mela odpálené obe zapesti - z kočarku boleli jak prase, ale byla to jediná možnost jak docilit,aby syn spal. Jinak byl vzteklej a urvanej. Druhé dite spalo jenom v postylce a kocar jsme nepotrebovali. Záver - je to normálni a prejde to.

mojeuzivatelskejmeno
3. únor 2021

Ahoj, přesně vím, jak ti je, to samé jsem měla se synem. Každodenní pláč od cca půl dvanácté v poledne přesně do půlnoci. O půlnoci jako když utne, usnul, budil se co půl hodinu až hodinu na kojení, ale neplakal. Následující den před polednem to opět začalo. Tenkrát jsme žili v bytě a já měla chuť z toho 6.patra skočit. Pomohla biogaia s kapičkami babycalm před každým kojením (naopak Espumisan problém zhoršoval), nošení v šátku a především ÚPLNĚ přestat jíst pečivo. Po pár dnech od vysazení pečiva začal syn usínat v půl 7 v postýlce se mnou za ruku. Což byla neskutečná změna proti každodennímu chování v náručí až do půlnoci. Byly dny, kdy byl syn od oběda uvázán v šátku s vyndaváním na přebalení, nakojení a pohrátí na podložce, v něm neplakal, spinkal nebo koukal a byl spokojený. To nošení mi nevadilo, protože všechno bylo lepší než celodenní pláč. Pomohlo mi také to přijmout, že to dítě takové je, že brzy se to zlepší, vyroste a já bych si ho měla užít co jen to jde. Moc držím palce. ❤️ Dcerka je sice též nespavec jako syn, je jí rok a půl a buď nespí v noci vůbec nebo je vzhůru stokrát za noc, ale tyto záchvaty pláče neměla (párkrát, ale ne pravidelně každý den), což byla obrovská úleva. Drž se, brzy bude líp. Většinou se přehoupnou 3 či 4 měsíce a situace se zlepšuje.

yvarp
3. únor 2021

Já bych na to spaní přes den doporučila hojdavak (hacka), dcera v ní přes den spala do dvou let, jinak jedině v náručí.

katule1990
3. únor 2021

@matovamama Ahoj, prijde mi skoro, jako bych to cele psala ja. Krome toho kojeni co 3 hodiny, protoze ja proste nevydrzim ten staly rev, tak si radsi necham furt zvykat bradavky, i kdyz toho mam po krk a jedna me hodne boli, protoze je plossi a syn se na ni hur prisava. Vcera mu byly 3 mesice a zatim zlepseni nepozoruju. Spi jenom venku v kocarku (vozila jsem doma i pres hodinu v kuse a nic) nebo obcas na mne po kojeni, ale to se tak dobre nevyspi, protoze samozrejme nevydrzim se dve hodiny nepohnout + neni v pohodlne poloze. Satek taky nepomaha, nechce v nem byt, vzpouzi se. Zkousela jsem Espumisan a Babycalm, zadna zmena. Nejvic mi pomaha, kdyz se prospi v tom kocarku (jenze kdyz jsou treba mrazy a nemuzu s nim ven, tak to je totalni peklo). Pak taky spolecny spani. Jakykoli pokus o dani do postylky konci revem a na to fakt nemam, to bych byla totalne nevyspala a nervy mela jeste vic na dranc. Naprosto chapu i tu vzteklost. Zrovna vcera mi asi v 11 vecer ruply nervy, ze uz na to nemam, ze jsem musela byt v minulym zivote neuveritelne zly clovek a tohle je trest, ze uz mam plny zuby tech rozvykanych bradavek a jeste k nicemu, kdyz porad nespi, ze tohle nemuze byt normalni mimino, kdyz jenom rve, ze uz nevim, co mam delat jinak, ze vsechny kapky jsou jem tahani penez ze zoufalych rodicu atd. atd. Pak mi to je samozrejme lito. Kdyz mi nekdo rekl, ze to musim 3 mesice vydrzet, tak se mi chtelo brecet, protoze pro me je kazdy den jako boj o preziti. Ted jsou mu tri mesice a vetsina lidi rika, ze to preslo tak v pul roce. Pri ty predstave je mi mdlo. Nekdy mam pocit, ze syn snad ani nema zajem o okoli, proste jen furt buli. Pritom ale, kdyz se v tom kocaru prospi, tak je pak chvilku spokojenej a smeje se. Jinak jsem zkousela i dudlik, prestoze jsem ho za zadnou cenu nechtela davat, a taky nic, nechce ho. Myslim teda, ze je to cely kombinace toho, ze jinak neumi spat, toho, ze chce byt hodne na prsu a toho, ze ho boli bricho od prdu (hlavne vecer). Rady moc nemam, jen: zacpat pusu prsem, co to jde 😅, vozit venku v kocaru, nosit v klubicku kvuli prdum, snazit se zaujmout treba zpevem nebo rozbalenim pliny, to u nas nekdy na chvilku pomuze. Drzim palce a chapu te.

priefi
3. únor 2021

@matovamama jestli nechce papat, 3h je za mě moc dlouhá doba. Nicméně já měla uřvánka taky, a to jsem kojila na vyžádání. Já už nevěděla co mám dělat. On vřískal (nemůžu napsat plakal) a já plakala s ním. Já už nevěděla co. Když jsem doktorce říkala, že jestli není alergický na něco (od cca 4 týdnů začal mít ekzém na tvarickach a od porodu měl i problematickou kůži), tak ne, že to je blbost, že naprosto ukázkově přibírá. No... Pak jsem sama zkoušela eliminační dietu a měla podezření, že vadí mléko a vejce. Až v roce se ho testovalo s těch alergií měl habaděj, největší alergen ale bylo mléko a vejce. Mladší syn neměl ekzém, ale byl placlivý, omezila jsem mléčné, bylo lépe. Také měl abkm. Takže moje rada zní, zkus vysadit vše, co obsahuje mléko a vejce. Pokud vadí toto, výsledek by se měl dostavit do týdne (po dvou dnech by už mohlo být mírné zlepšení v plačlivosti), pokud má ekzém, po 14 dnech by se měl zlepšit

priefi
3. únor 2021

@matovamama když jsem psala, četla jsem si jen úvodní příspěvek, když čtu dál, myslím, že má hlad. Načti si něco i o spurtech, kdy se zvedá poptávka po mm. 3h je šílené dlouhá doba, kojit by se mělo po 2h, pokud dítě nespí, klidně i dřív.

bledulka84
3. únor 2021

Taky bych se přiklonila k tomu, že vadí nějaké potraviny, u dcerky krom kravského mléka vadil třeba i vaječný bílek, jablko (i uvařené/přesnídávka) a taky paprika (koření), když jsem tohle vychytala a přestala jíst, hodně to pomohlo. Piš si svůj jídelníček a zkus hledat souvislosti, jestli je to třeba lepší nebo ne, jen je třeba počítat s časovou prodlevou v reakci. A taky je a vždy byla nespavec, první rok mi přes den téměř neusla, spala jen v noci.

lennus
3. únor 2021

@matovamama Co čtvrtý trimestr? U nás taky řev a od čtvrtého měsíce úžasné spokojené dítě, úplná změna. Ještě jsme byli na kraniosakrální terapii a trochu nejspíš pomohla. Držím palce!

2hanah
3. únor 2021

@matovamama Taky mi to nepřijde normální, asi je to kravina, jen, zkoušela jste chlapečka třeba napolohovat při ležení? Třeba na bok, bříško? Nebo pevně zavinout? Mů syn takhle malinký trpěl na bříško a ječel při rovném ležení na zádech v postýlce i v kočárku, bolelo ho tak asi to bříško. Nebo bych zkusila sehnat kolébku, třeba mu chybí houpání z bříška a pořídila bych k tomu hračku s bílým šumem. Přeju, ať se malý uklidní, je to hrozná situace. Taky bych možná zkusila fenyklový kojenecký čaj, jestli nemůže mít žízeň🤔

priefi
4. únor 2021

@2hanah na fenykl pozor, není moc vhodný pro děti, možná jednou za čas
https://bolavebrisko.cz/fenyklovy-caj/

lennus
4. únor 2021

A jak tady píšou holky, klidně bych prso nabízela častěji, může ho to uklidnit, není jen na hlad. Ono se to ale často zlepší po tom třetím měsíci, i co slyším z okolí, jen je to samozřejmě na palici a zvláště když se k tomu přidá únava

2hanah
4. únor 2021

@priefi Děkuji za info, už jsem to tam od Vás výše četla, akorát je zajímavé, že když jsem sháněla čaj třeba v létě pro takhle malé miminko, všude mi cpali a vykukoval na mě jen ten fenyklový, až pak mi někdo doporučil tuším nějaký ovocný snad z dm drogerie, ale jinak jsem ovocný nebo jiný od narození nesehnala ani za nic.A taky mě třeba překvapilo zjištění, že červený klasický vodní meloun nadýmá také a u kojení by se neměl, já ho měla za vhodný, že je plný vody, pořád se člověk učí🤔

priefi
4. únor 2021

@2hanah já to taky zjistila před nedávnem a v těhu, když mi bylo zle, tak jsem si ho dala, v kojících čajích taky tuším byl a pila jsem to. Takže jsem si pěkně ponadavala...

Jinak meloun mladšího pěkně potrápil, to bylo něco strašného. Já osobně meloun nejím, ale manžel ano, starší syn si taky s chutí dal, mladší taky a já pak v noci vůbec nespala a malý taky ne, jen řval