S nervama v koncích. Co byste poradili?

opicaa
4. srp 2020

Ahoj, už delší dobu se potkám s problémy s poslušností dětí.. Mám dvě, chlapec 4 a holčičku 2.. Je to šílené a čím dál horší.. Oba jsou hyperaktivní, celý den lítat a skákat.. Vstávají v 6-7, celý den v pohybu bez spaní usíná ji v 9,to ale není ten problém.. Neco řeknu, tak se mi smějí do obličeje, vyloženě provokuje, to mě vyzuri a když řvu, tak je to baví ještě víc.. Snažím se domlouvat, motivovat odměnou, výletem na kole, procházka někam, kde to mají rádi.. Někdy i čokoládou, ale většinou nic moc nezabere.. Když mají svoji náladu, je to jak demoliční četa, co se mě rozhodla zničit 😔 už nemůžu, jsem těhotná a to zlobeni je ale delší než těhotenství... Jen si nelehnu, neodpocinu, to po mě hned skáčou a hopsaji skoro po hlavě nebo rozhazuji něco kolem mě, nejdou si sami hrát... Čekají až půjdu s nimi něco dělat.. Když si hrajeme, tak spíš všechno zničí.. Já už nemůžu.. Kdy to přejde 😂🤷‍♂️🤦‍♂️? Jsou to děti, ale přijde mi, že furt jen řvu a už mě to nebaví 😂🤦‍♂️ počítat do 5 jsem taky Zkoušel.. Pro sebe i pro ně, ale k ničemu to není..

marcicek84
4. srp 2020

@opicaa pokud vim na hylaraktivitu pomaha doplnet stravy eya q. Ale je otazkou, zda se opravdu o hypeaktivitu jedna,nebo si to jen myslis,nektere deti jsou proste zivejsi a s hyperaktivitou to nema nic spolecneho...Navic hyperaktivni dite by melo mit prave tech cukru co nejmkt,zadne sladkosti ani cokolady nejsou vhodne,tyto cukry to jen zhorsuji...

opicaa
autor
4. srp 2020

Hyperaktivní říkám já, není nic potvrzené, spíš myslím obrazně to, že jsou prostě pořád aktivní, celý den se běhá, skáče, jezdíme na kole, behame venku, chodíme na procházky a tak

meronym
4. srp 2020

@opicaa Nejsem priznivec tvrde ruky, ale tady se primo nabizi, ze je potreba... Syn (skoro 4 roky) zlobi hlavne, kdyz se dele nudi nebo kdyz je v nepohode (hlad, unava). Pokud nepusobi tyto faktory a decka se mamce smeji do tvare, zakrocila bych razne. Klidne i par vychovnych po zadku. Jinak mi v popisu zcela chybi zminka o tatovi deti. Jeho poslechnou? Zapojuje se do vychovy? Co o chovani deti mini on?

lv
4. srp 2020

Dabl období vzdoru a těhotenství, to je kombinace jak hrom. Rady moc nemám, spis povzbuzení, že to přejde vekem. Zapoj okoli, rodinu, kamaradky..

opicaa
autor
4. srp 2020

Taky mě napadlo že za to může i nuda, ale nejsem schopna se jim věnovat naplno těch 14 hodin co jsou vzhůru, musím i vařit a poklidit a to je pak ten prostor pro zlobeni, otce poslechnout, když zakřiči, je hned po jeho, ale je často pracovně mimo a potřebuji, aby měli respekt i ze mě... Vyřvat to moc nejde, ruka občas taky pomůže, ale spíš ne, bude to znít blbě, ale asi ho to nebolí a jen ho to rozesměje a mě rozlobi a úplně ho zmydlit do modra a vymoci si poslušnost násilím, není můj šálek kávy

opicaa
autor
4. srp 2020

@meronym dekuju, věřím, že to přejde, u babiček je jak vyměněny, syn, dcera spíš dělá, co u něj vidí... No ale jak přijdu já, začne zlobit, předvádí se asi a nebo chce získat pozornost..

sudylichozrout
4. srp 2020

@meronym Ja mam doma to same co zakladatelka. A i kdyz nekdy ta ctyrleta dostane placanec, nic si z toho nedela. Musela bych ji ublizit a to samozrejme nejde. Prejde to, ale potrva to.

katkapavlik
4. srp 2020

@opicaa ahoj já nejsem zastánce mlácení děti, ale když už je to moc tak upozorníme a kdyz udělá věc kterou mu zákazu opakovaně pak placnu přez zadek , aby si uvědomil , že se to prostě nesmí. Děti zkouší a 2 takhle malé to jsou opičky a zakázané ovoce chutná nejlépe 😁 pevné nervy

journals
4. srp 2020

A co děti přes den jí? Není to kombinace přetaženosti a špatné stravy (moc cukru)? Když je syn přetažený, tak se chová úplně stejně, je to peklo. Naopak u neteře pozoruju, jak jí víc cukru ovlivní na celé odpoledne a je jak vyměněná.
Samozřejmě musí být doma nastavena pravidla, ale o tom tu píšou jiní

veronikav31
4. srp 2020

Máme doma to samé, ale co třeba je zaměstnat jinak? pomoc s vařením oběda? úklidem? máme starší dcerku(4,5r) a syna(2,5 roku). Starší dcerka je zapálená do učení,chce se učit psát a počítat, tak dostává úkoly na uvolnění ruky-kreslit šnečka, vlnky apd. teď se umí i podepsat tiskacím písmenem, umí i číslice. u nás nejvíc pomohlo-děláš scény, kreslím černý mráček do kalendáře, jednou, dvakrát, pak už nejedeme na výlet(ze začátku hrozná sranda, ale když jsem odmítla jet na výlet kvůli mráčkům,tak dcerka pochopila,že tudy cesta nevede), když je víc sluníček-za bezproblémové dny, tak na výlet jedeme. tvrdé,ale lepší než přes zadek. Taky mi to párkrát ujelo, ale snažím se ovládat.naučili jsme se spolu jednat, já méně křičím,dcerka víc poslouchá a pomáhají mi oba dva a umí spolu uvařit i hamburger z kuřecích prsíček(tedy kromě smažení, ale naklepat,obalit a pak připravit na talíř zvládnou bez pomoci). teď dcerka chce i dětskou kuchařku,že by zase něco uvařila-proč ne

veronikav31
4. srp 2020

@journals to by u nás muselo být taky a cukru dostávají hodně hodně málo,spíš vyjímečně

journals
4. srp 2020

@veronikav31 nemuselo. Kazde dite/kazdy clovek reaguje jinak

marcicek84
4. srp 2020

@veronikav31 taktez si myslim,ze ten cukr podporuje prave to zlobeni,ono i kdyby melo nejake dite hyperaktivitu tak se pri sklidneni doporucuje vyloucit urcite druhy potravin vc. cukru,cokolad apod.

veronikav31
4. srp 2020

@marcicek84 tak to možná u jiných dětí,ale naše téměř cukr nedostávají kromě v ovoci, čokoláda určitě ne-dcerka má atopický ekzém,takže to nehrozí.dbam na jídlo,neříkám že nedostanou koláček nebo máslovou sušenku,ale toho je málo. šťávu nedostávají,čaj nesladime,limonády dostanou max. 2x do měsíce.oproti jiným dětem jsou chudáci,ale alespoň jim je to vzácné

veronikav31
4. srp 2020

@opicaa asi se zeptám blbě, ale starší když chodí do školky, tak je taky takový? nebo i venku na hřišti, mezi dětmi?

zuzineckah
4. srp 2020

@opicaa nemáš v sousedství nějaké vrstevníky pro ně, nebo aspoň pro staršího? Že by si ho na pár hodin šoupla prostě ke kamarádovi... To bys lépe zvládala i tu malou, která by najednou neměla ty hovadiny od koho odkoukávat

konidana
4. srp 2020

@opicaa soucítím.. to predskolni obdobi bylo na provaz. A to mam jen dve, a v tomto veku deti jsem uz byla zdrhla naplno do prace a doma nechala tatinka

opicaa
autor
4. srp 2020

@journals cukr moc nemají.. Snažím se sladké omezovat, nanuky domácí.. Jedí domácí pomazánky, jogurty s ovocem a trochou medu.. Vařím spíše zdravé... Klasická jídla ve zdravější a odlehčené verzi, bonbon dostanou nebo oplatek.. Ne každý den a ne vše najednou, jedno nebo druhé, rozhodně to neprehanim.. V tomhle je víc rozmazluje muž, ale ode mě pak nedostanou už nic.. A třeba víc dní po sobě..

opicaa
autor
4. srp 2020

@veronikav31 ve školce je hodný, ale doma pak řadí jako by byl utřený že řetězu.. Mezi dětmi na hřišti, tak ti jsou jako tajfun všichni dohromady.. Kluciči parta a i kamarádka holka, všichni řadí dohromady.. Lepší být doma sami někdy, to se dá zvládnout líp... Návštěva k někomu jde, ale k nám, to je spíš pohroma.. Hlavně pro mě pak

opicaa
autor
4. srp 2020

@konidana právě si taky říkám jestli jsem neměla jít spíš do práce.. Na jednu stranu bych se vážně hrozně moc těšila 😂😉

martt
4. srp 2020

@opicaa Nečetla jsem všechny komentáře. Ale ja mam doma, taky dva "rarachy". Krik ani jedna na zadek nepomáhají. Ale co u nás zafungovalo, tak "tresty" jestli neposlechnete, tak nebude večerní pohádka v televizi, pokud si po sobě neuklidite hračky vemu je do pytle a hodím do koše. Bylo období, kdy to bylo fakt neunosny neposlechly vůbec co jsem jim rikala, když jsem na ně zvedla hlas tak se mi smaly a hazely po mne lego. V tu chvíli jsem to lego vzala nahazela do krabice a dala na skříň. A rekla jsem jim ze pokud nezačnou alespoň trochu poslouchat, že jim ho uz nedám. Od té doby se trochu srovnali, i když mají svá období, ale když na ně zvednu hlas( když už hodně zlobí) , tak poslechou.

fandysek_1
4. srp 2020

@opicaa u nás počítám do tří a pak přijde na zadek (ani kolikrát nepočítám a uklidní se). Většinou zabírá říct, že vezmu všechny hračky, které mají rádi. Manžel jim jednou něco vyhodil z okna(rodinný dům), takže vědí, že to skutečně může přijít. Nedělat sliby, ale jednat. Nemám ráda fyzické tresty, ale bohužel někdy se nejde ubránit.

opicaa
autor
4. srp 2020

@martt jo tak to taky praktikujeme.. Jak nechtějí uklízet hračky (já jim pomáhám, ale chci vidět snahu, ne abych to dělala sama a oni jen bordel) tak mám pytel na odpadky a buď to jde na půdu nebo pozlobim, že to popelar odveze dětem, co hračky pěkně uklizeji.. Aji říkám že hračky budou plakat l, když je neuklidi atp.. Teď dva večery už pohádku neměli třeba, neposlouchá ji, není pohádka (v TV) před spaním si povídáme a nebo čteme..

fandysek_1
4. srp 2020

@martt jo dělám to podobně, ale nechci je zase vydírat takže to praktikuju skutečně při nouzovém stavu. A když už zařvu vědí, že je zle.

fandysek_1
4. srp 2020

@opicaa a vzala si jim ty hračky někdy? Skutečně, že se ráno vzbudí a nic nemají?

opicaa
autor
4. srp 2020

Děkuji všem za reakce a rady.. Byla jsem už asi že všeho toho na dně, ulevilo se mi, že je to vsude podobné a že v podstatě nedělám nic až tak špatně, bude to asi to období nějaké.. Syn už je taky od února doma, byl nemocný, pak korona, no a na měsíc jsem ho do školky nedala, o prázdninách má zavřeno.. Takže jde v září...
Budu dělat všechno jak doteď.. A obrnim se více trpělivosti.. I když si nemyslím že to ještě jde.. Jsem vážně klidas.. Jen je toho někdy moc, asi i ty těhotenske hormony dělají sve

veronikav31
4. srp 2020

@opicaa klidně si i sedni,dej nohy na sedačku, židli a odpočívej,dej si třeba kafe,pivo cokoliv,nevnimej ten řev,bordel,prostě vypni,přečti si třeba letáky nebo si jen zavři oči.pomuze ti to

opicaa
autor
4. srp 2020

@veronikav31 no o to se popravdě i pokouším.. Ale oni si vsimaji jen mě, když sednu nebo lehnu, to je konec🤦‍♂️ začnou po mě skákat nebo kolem mě a na mě atp.. Jen aby byli u mě..

ruzenka95
4. srp 2020

Ja bych poradila caj z medunky, je dobrej na nervy, popripade si nech namichat bachovky. 🤗 v jakem jsi tt? To urcite dela hodne, me staci tyden pred ms a deti me vytoci do vrtule 😂 a to mam zlaty deti - stejne stary jako ty, ale naopak narozeny. Ale smat se mi do obliceje a schvalne provokovat, to bych si libit nenechala a urcite by bylo uz vhodny durazne vysvetlit co si smi dovolit a co je uz mimo. Nejaky skakani po me, honeni se po obyvaku a rajtovani po gauci, tak to u nas moc neexistuje. Jasny, ze spolu blbneme (spis muz, ja na to dovadeni nejsem). Ale takovy to rozjiveny chovani ja netoleruju.
Urcite by bylo fajn nekam odjet bez deti a uzit si to a pak se na ne zase tesit. Az se narodi miminko, bude to jeste o to narocenejsi a deti bych trochu "srovanala" dokud je cas, moc bych se nekonejsila tim, ze je to obdobi a ze prejde. Mohly by ti treba i prerust pres hlavu a pak uz se to spatne napravuje. Drzim palce. 😊

veronikav31
4. srp 2020

@opicaa a kdyby sis lehla na gauč a vzala nějakou hru-pexeso apd nebo knihu nebyli by chvilku v klidu?