Tříletý syn nechce jíst. Pomůžete, prosím?

mesiacik1989
28. kvě 2022

Mamicky pomozte,lebo uz som zufala.trojrocny syn uplne odmieta varene jeslo.maximalne co zje su suche cestoviny/spagety,bez akelkolvek omacky.som uz zufala.co vsak ma rad,su masovozeleninove prikrmy od hame.to mi zje bez problemov. Viem ze pre trojrocne dieta to nemoze byt plnohodnotna strava,ale ma to aspon zmysel ze to je? Ma to aspon nejaku vyzivovu hodnotu pre tak velke dieta? Dakujem vam za odpovede

martt
28. kvě 2022

@mesiacik1989 A kdyby jsi zkusila udělat doma nějaké maso se zeleninou a dat to do té skleničky, že jsi to jakoby koupila nesnedl by to? Mne syn take nechtel jist a jedl suché těstoviny apod.. Tenkrát mi paní doktorka říkala, že je dobre , že ji alespoň něco. Je pravda , ze mel pak různá období , ale kolem 6 roku semi začal jist skoro vše sam od sebe.

malenka3
28. kvě 2022

A zkusila si to nastavit ty skleničky? Jakože mu do toho namixuješ tvoje jídlo? Pomaličku, po troškách a přidávat a přidávat?

pipi_puncocha
28. kvě 2022

A to je tak celou dobu, nebo se to teď zhoršilo? Ty skleničky zas nejsou takové zlo, lepší, než kdyby nechtěl jíst a jediné, co pozře by byly sladkosti nebo tak.

Udělala bych mu misku těch suchých těstovin, když je má rád, já dělám i jiné druhy (např. z DM, zdravé výživy, jsou různé luštěninové, kukuřičné apod.) a k tomu misku té skleničky, ať to jí spolu.

Můj syn taky jí velmi omezené množství věcí, ale já to zas tolik neřeším, věřím, že vše má svůj čas a nejlepší někdy je to nechat jen tak plynout, neupozorňovat, nedělat z toho vědu a počkat, až bude chtít sám. Zcela jistě se tak nebude stravovat celý život.🙂

zmrzlinka
28. kvě 2022

@mesiacik1989 dcera taky jedla jenom suchý rohlík, těstoviny, rýží....neboj je to jenom období a přejde to....u nás se to s každou nemoci vrací ,ale pak zase začne jíst.

me_druhe_ja
28. kvě 2022

Já mám nejedlíka v podstatě od narození. Aktuálně 2,5r a na oběd mi sni jen polívku a nebo kupovanou skleničku. Nenadělám nic. Dneska měl domácí těstoviny a ml masem a rajc omáčkou a poblil se. 🤷 Já doufám, že mu mj i s tím pomůže vyndání nosní mandle, kde jde za 14 dní.

jjasmina
28. kvě 2022

@mesiacik1989 svagrova měla úplně ten samý problém návyk na skleničky, dávala svoje uvařené do nich postupně jist společně taky nechce od vás z talíře neujida? Před tímhle mě taky varovala právě, že raději hned vařit

mysh_me
28. kvě 2022

Muj bracha taky chtel jist jen sklenicky, mamka to pak delala tak ze mu do doma uvarenyho jidla zamichala trochu te sklenicky… ze zacatku treba pul na pul, pak uz stacilo postupne ze sklenicky min 🙂

me_druhe_ja
28. kvě 2022

@jjasmina hele tím to není...já mu vařila od začátku, skleničky výjimečně na cestě a stejně normální jídlo kromě polivek teď nechce.....mladší zase byla do roka na skleničkách a sní naprosto všechno ted

marianarem
28. kvě 2022

@mesiacik1989 Vyzivovu hodnotu to ma, je tam maso a zelenina. Ak zje rozne druhy, tak moze byt, ze mu ani nic nechyba. Problem s takymto jedenim je skor to, ze sa dieta nenaje normalne s rodinou, musi sa pren chystat zvlast, ma problem jest v skolke a podobne.
Tento problem s jedenim mal.odjakziva, alebo to zacalo az neskor? Nepije este aj mlieko? A co robi, ked dostane ine jedlo ako to, co pises? Ani sa ho nedotkne, odhadzuje, skruti sa mu tvar od znechutenia, ochutna, ale vypluje, napina ho?

jjasmina
29. kvě 2022

@me_druhe_ja tak neříkám, že to platí u každého dítěte 🙂

elinka90
30. kvě 2022

@mesiacik1989 vubec bych si s tim nelamala hlavu. Ja u sve dcery neznala snad do 4 let, ze by sama od sebe projevila zajem o jidlo. U jidla se byla schopna i pozvracet. Ve skolce jsem je upozornila at ji nenuti jist nebo budou uklizet zvratky. Zlomilo se to kolektivem. Ted ji je 6 a basti vse krome sladkych jidel.

piskle89
30. kvě 2022

Můj syn od 1,5 roka nejedl téměř nic. Kapsičky, suché těstoviny, rýži, rohlík. Fakt bída. Teď mu budou 4 a pořad to není žádná sláva, ale teď si třeba přidal jogurt. Miluje ryby, řízek, maso…takže dělám dokola ty sama jídla

alousek99
30. kvě 2022

Dcera kolem toho třetího roku taky nechtěla jíst, jedla právě jen suchý těstoviny jinak nic. Ale bylo to jen období. Pak nastoupila do školky a rozjedla se a jedla úplně všechno

18moniik
30. kvě 2022

Žádný strach, nejsi jediná. Verim, ze ty děti časem dostanou rozum a chuť na jiná jídla. 😁😁😁
Moje dcerka je od narozeni nejedlik, dokonce má i zavedenou sondu do žaludku. Teď ve 3 letech ji jenom skleničky od Hamé a polevky. Naše doktorka to nehroti a dokonce ani na gastroenterologii. Ty skleničky mají nějakou výzivovou hodnotu, ale samozřejmě to není žádná hitparáda a mají hrozne málo kalorií. Mne doporučili dávat do te skleničky lzicku olivového oleje nebo teď jsem koupila bio řepkový v DM (ten není tak aromatický) a 100% maltodextrin. To jsou vlastně kalorie v prášku a krasne se rozpouští ve všem. 🙂

briann2233
Odpověď byla odstraněná
Zobraz