Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
18moniik
Dnes ve 12:46
Dnes nám dorazila krásná chutná výhra od #sunar
Chtěla bych moc moc poděkovat @michaelllas za krásnou výhru. Věřím, že Táničce bude chutnat :blush::heart:
Zobraz celou zprávu
18moniik
Včera v 08:45
:cherry_blossom:NoTube doma_24:cherry_blossom:

Konečně týden, kdy se Taťánčina nepapani zase obrátilo k normálu. Ne, že by jedla každý den s chutí, ale jedla moc hezky a musím ji moc pochválit. :blush: Je to moje šikulka.
Ve čtvrtek jedla Táni naprosto luxusně. Snědla všechno, bez "keců" a pití bylo také za odměnu....bohuzel jsem to večer pokazila. Jelikož bylo přes den horko, dala jsem ji sondou vodu. Zřejmě jsem ji poslala do bříška víc vody, než bylo třeba nebo rychleji a Tánička se poblinkala. Napřed jen vodu, což mi až tak nevadilo, ale jak blinkala (pokaždé ji to jde i nosem), uvolnila se jí v dutinach trochu rýma. Vyřešila jsem to odsávačku a kapkami na uvolnění dutin. Kapky zabraly a ucpaný nosik povolil. Bohuže ji sjela rýma do krku a Tánička začala hodně zvracet. Vyhodila celou večerní kašičku a půl večeře. :disappointed_relieved: Strašně jsem si to vyčítala. Tak krásně papala, dalo ji práci to všechno do sebe dostat a moji vinou tolik zvracela....chudinka. Jsem blbá, že jsem jí tohle provedla, ale poučila jsem se. Už to neudělám. Pokud vodu sondou, tak jedině až bude spát. Mimořádně jsem ji dala ve spánku do bříška nutridrink, aby jí v noci neprobudil hlad a aby měla dost živin. Další den bylo vše zapomenuto a jelo se dál. S nadcházejícím víkendem jedla Taťánka o něco hůř, tak jsem si řekla....aaaaaa vracíme se konečně do starých kolejí :point_up:️kdy Táňa přes týden pěkně jí a o víkendu si dává pauzu :grin: Jsem za to paradoxně ráda, protože je to pořád lepší než obráceně, jak tomu bylo posledních pár týdnů. Vzhledem k tomu, že jí do toho rostou dva zuby, jsem spokojená. :blush:
Sezení na nočníku pořád trénujeme. Vždy jen chviličku, aby si na něj zvykla. Zatím ještě nepřišla na to, že se do nočníku má vyčůrat, ale to mi vůbec neva. Jde mi jen o seznamování a absolutně to neřeším. Času dost. :slight_smile:
Tánička má od pátku svoji první bouli na hlavě. :head_bandage: Teď si pořád stoupá k nábytku, leze mi až za krk. Mám z toho neskutečnou radost, ale také strach, aby si neublížila. Vybalovala jsem tašku, Táni vedle mě stála opřená o gauč a čučela co dělám. Jen jsem se otočila a madam se rozhodla, že se chce opřít o konferenční stolek. Bohužel byl dál, než si to vypočítala, sjela jí ručička a už letěla. :see_no_evil: Hlavou se majzla o stůl a boule byla na světě. Jelikož je to ale statečná holka, plakala jen chviličku a brzy si zase vesele hrála. :slight_smile::heart:
Příští týden nás čeká hipoterapie, na kterou se strááášně moc těším a jsem zvědavá, jak se na jízdu na koni bude Tánička tvářit. :grin::racehorse: Také jsem zvědavá na sebe, protože se koní celkem bojím. Moc se mi líbí, ale z dostatečné vzdálenosti. Když jsem byla malá, rodice mě posadili na krásného, velikého, bílého koně, kterého vedla nějaká slečna v Budějovicích na náměstí. Kůň se ale rozhodl, že umí chodit sám, vysmekl se jí a vesele si klusal se mnou na hřbetě po náměstí kolem dokola. :joy::see_no_evil: Co vám budu povídat, byl to zážitek na celý život. No jsem na to zkrátka zvědavá a věřím, že se hipoška bude Táničce nejen líbit, ale že třeba i pomůže. :blush:
Už teď se těším, až vám napíšu, jaké to bylo. :blush:
Mějte krásný týden a...jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
18moniik
Zpráva byla změněna 2. srp 2020
:cherry_blossom:NoTube doma_24:cherry_blossom:

Další týden je pryč a já vám konečně můžu napsat, že se Tánička trochu zlepšila v jídle oproti minulým týdnům a dokonce i přibrala a to 150g. Mám z toho radost a doufám, že si váhu minimálně udrží nebo ještě líp...zvýší jí :slight_smile:
V úterý jsme vyrazili s našimi sousedy na koupaliště. Ještě nikdy se nekoupala jinde, než ve vaně. Měla jsem strach, aby se jí do pegu nedostala nějaká bakterie nebo špína a tak jsme nikam na koupačku raději nechodili. Hrála jsem si s ní v brouzdališti a to jste měli vidět. Táňa absolutně nadšená, koupala nohama, cákala...čisto čistá radost :heart_eyes:
Po koupání si dokonce sama od sebe dala do pusinky kousek melouna a papala. Koukala jsem na ní jak z jara, protože ho nikdy nechtěla. Teď snědla 3 kousky s naprostou chutí a ještě si pomlaskávala. :watermelon:
V pátek odpoledne jsem měla volno od krmících starostí. Tatínek si vzal Táňu a jeli spolu na výlet. Když se vrátili, byla krásně naladěná a mně se nechtělo jí trápit hned zase lžičkou a kaší, tak jsem se rozhodla, že jí místo kašičky před spaním dám Brumíka.....to jsem matka co? :grin: Táni si hezky hrála a na každý kousek Brumíka otevřela poslušně pusinku a papala. Snědla ho celého (kromě náplně, ta ji nadavuje) a pořád se olizovala. Zkusila jsem rozbalit ještě jednoho a nebudete tomu věřit....zahučel do ní taky. Měla jsem oči navrch hlavy.
Pevně doufám, že ji apetit vydrží i v dalších týdnech. Našla jsem jí totiž dva prořezávající se zoubky 🦷🦷
Z NoTube jsme obdrželi velkou gratulaci a už je to jen na nás. Kdybych potřebovala s něčím nutně pomoci, mohu je kontaktovat, ale nyní už ostatní komunikace není potřeba. Jsou velmi spokojeni se vším, co Tánička sní a to i když nejí zrovna dobře. I když má "slabší chvilky", sní toho i tak mnohdy mnohem víc, než dětičky z NoTube :blush::heartpulse:
Stoupání jde Táně lépe a lépe. Prakticky se teď po mně neustále sápe nahoru, až ji mám skoro za krkem :grin:. Koupila jsem nočníček a ráda bych s ní začala trénovat. Nepočítám s tím, že nám to jen tak půjde,ale zkoušet to můžeme. Jelikož Taťánka nemluví, asi mi neřekne, že se jí chce čůrat. Ale naděje mě neopouští a věřím, že jednou bude ukecaná, až mě to bude štvát :grin:
A nejen to....bude všude lítat, bude se cpát vším možným,bude mít spoustu kamarádů a bude jako jiné děti. :pray: Hezká představa nebo spíš zbožné přání? Možná ano...Prostě bude taková, jaká bude a my ji budeme milovat ať je jakákoliv...jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
18moniik
26. črc 2020
:cherry_blossom:NoTube doma_23:cherry_blossom:

No tedy.....to byla ale fuška. Tento týden mi dala Táňa pěkně zabrat. Nejenže při pondělním vážení měla jen 9,2kg, ale také jsem si po jejím ne-jedení už začala říkat, že snad budeme muset jet znovu do Rakouska do NoTube. Ano....tak děsné to bylo. I přes to, jsem se snažila zůstávat v klidu a Táňu moc nenutit. Našla jsem ji totiž rostoucí zoubek. Když bylo horko a nechtěla přes den pít (obvykle vypije cca 200-280ml), dala jsem jí na noc vodu do sondy.
Pokoušela jsem se jí dát po malých lžickách i nutridrink, aby měla aspoň víc kalorií. Kupodivu mi vypila 50ml. Byla jsem i za tu trošku ráda. V pondělí nás čeká opět vážení, tak nám držte palce, aby váha neklesala. Nechceme se dostat pod 9kg...přesněji na váhu 8,8kg, jinak by musela dostat asi nějaké papání sondou a to samozřejmě nechci.
Udělala jsem jí jeden palací den, kdy si Táni hrála s nedojedeným jogurtem a skoro to vypadalo jako návod na nanášení pleťové masky. No co vám budu povídat. Tánička šla do pračky celá, ale byla spokojená....tim pádem i já. :grin:
Táničky papání bylo během týdne takové střídavě. Jedno jídlo celkem dobrý, další jídlo děs běs. Na víkend jsme se odstěhovali k babičce, protože u nás se konaly závody motorek. Na chvilkovou podívanou je to fajn, ale když vám kolem bytu celý den bzíkají motorky, je to o nervy. U babičky se měla Tánička dobře. Byla moc hodná a nejen to...krásně jedla, pořád se ládovala křupkami a byla neustále v pohybu. Začíná si hezky stoupat. Chytne se už skoro čehokoliv, včetně mě a stoupne si jako mazák. :heart_eyes: Mám z toho ohromnou radost. Pořád chce po mně lézt. Nabídnu ji své ruce, jako oporu, kterou Táni většinou využije. Vyhoupne se na nožky a už už se po mě sápe. Za chvilku ji budu mít až za krkem. A to je super :blush::clap:
V sobotu jsme si s manželem vyrazili na zábavu a můžu vám tedy říct, že jsem totálně KO. Hodně rychle jsem si odvykla někde "trajdat". Nejsem typ, co chodí spát se slepicemi, ale i tak jsem uuuuuplne vyřízená. Tanicka se totiž rozhodla, že když my můžeme pařit do noci, ona zas může vstávat pěkně brzy a ráno svým ospalým rodičům zpříjemnit. Takže už stála v postýlce v půl 6 (ji ak spí minimálně do 7h) a zubila se na celé kolo. :sleeping::grin: Už se těším do peřin až doženu spací deficit :blush:
Doufám že bude příští týden hezky papat aspoň tak, jako o víkendu. Ten byl doslova za odměnu. :slight_smile:...jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
18moniik
19. črc 2020
:cherry_blossom:NoTube doma_22:cherry_blossom:

Už jsem si myslela, že nedělní příspěvek napíšu až v pondělí, jelikož jsem utahana, jako kotě. Ale co bych pro vás neudělala :heart:
Během týdne jsme s Táničkou měly střídavě pohodu i boje. Jeden den jedla a pila ukázkově a druhý den naprosto hrozně. Přesně, jako na horské dráze. :roller_coaster:
Při pondělním vážení mě Taťánčina váha trochu zklamala. Vážila 9,35kg. No nic.... :rolling_eyes:
Poslední dva týdny je to s jidlem takové všelijaké, ale jak jsem už psala, některé dny papá dost slušně. Například v pátek snědla před večeří celého Brumíka, pak hezky snědla véču a co víc, kaši na spaní zdlábla za 7 minut. To je prostě úžasné. Pak jsou dny, jako třeba dnes, kdy se vzteká u každé lžičky, u večeře se kroutí, jak žížala a kaše sní 3 lžičky a pak už jen drží jídlo v puse a ne a ne ho polknout a co uuuuuplne nesnáším je to, když nechá pusu pootevřenou a jídlo jí krásně pomalu z pusy vytéká. No to by mě vzal čert. 🤬 Jistě chápete :grin::see_no_evil:
V sobotu se Táňa hlídala s babičkou a my byli s manželem na svatbě. Od NoTube jsem byla takto dlouho bez Táni poprvé a můžu vám říct, že jsem byla celkem ráda, že jsem si mohla odpočinout, užít si krásný den s přáteli a nemyslet jen na krmení.
Zlatý hřeb ale přišel dnes ráno. Tánička se úplně sama bez pomoci v postýlce postavila a zubila se na mě z postýlky. Můžu vám říct, že jsem byla absolutně dojatá. To byla taková krása :heart_eyes:
Tímto krásným zážitkem bych završila tento týden a pevně doufám, že nás brzy budou čekat další krásně pokroky a třeba i malilililinkaté krůčky. Na ty je ještě ale času dost :slight_smile:
Tak tedy...jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
18moniik
Zpráva byla změněna 12. črc 2020
:cherry_blossom:NoTube doma_21:cherry_blossom:

Týden je zase pryč a já se hodila do klidu. Od minulého týdne, kdy Táňa nechtěla jíst, jsem se snažila poučit a nechala jsem jí být. Nenutila jsem jí, nenervovala jsem se a víte co? Šlo to. Sice mě občas štvalo, že snědla málo jídla, ale postupně se srovnala a teď papá zase jako dřív. Snídaně jsou trochu slabší, ale ani já se po probuzení nijak zvlášť jídlem neláduju, takže to neřeším. :slight_smile:
Po týdnu nepapání a odmítání jídla i pití, jsem opravdu neočekávala, že by se váha pohnula směrem nahoru...spíš naopak. O to víc, jsem byla překvapená, když v pondělí ukazovala váha přesně 9,5kg. Jupiiii 🥳 Tolik od příjezdu z NoTube ještě neměla. Když už zmiňuji NoTube, konečně už nemusím zapisovat vše, co Tánička snědla a vypila, ale stačí jim zapsat jedenkrát týdně její hmotnost. Dost mi to ušetřilo čas, jelikož jsem si přes den všechno musela zapisovat do sešitu včetně gramáže jídel a večer, když Táňa usnula, jsem to v němčině přepisovala do jejich systému. No co vám budu povídat....občas fakt opruz, ale bylo to důležité. :see_no_evil:
V týdnu jedla Tánička celkem obstojně a dokonce jsme zkusili i Brumíka. Nikdy jsem ho nejedla, takže jsem byla velmi překvapená, jak je jemný a hned se v puse "rozpouští". Manžel si klepal na čelo, jestli jsem normální, že jsem tavovou lahůdku, jako Brumík, nikdy nejedla. :open_mouth::grin::see_no_evil:
Brumíka určitě Táni zvládne, řekla jsem si.....a zvládla. Snědla ho celého, kromě náplně, která ji trochu potrápila. Ale maminka to zachránila a náplň slupla..mmmm jaká mňamka. :grin::heartpulse:
Celou neděli jsme byli na návštěvě u babičky, tak měla Taťánka povyražení a pěkně jedla. Pořád někam hopsala, byla neustále v pohybu, svezla se s taťkou na zahradním traktůrku a dokonce se poprvé sama postavila večer v postýlce. Musíme pořádně posílit nožičky, protože se ke všemu hlavně přitahuje rukama, ale coooo.....pro nás je každý pohyb, dobrý pohyb.:grin:
Takže všem přeji příjemný nadcházející týden a hlavně...jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
18moniik
Zpráva byla změněna 5. črc 2020
:cherry_blossom:NoTube doma_20:cherry_blossom:

Minulý týden jsem Táničku vychvalovala do nebes, jak krásně jedla. Tento týden to byl bohužel přesný opak od pondělí do neděle. Pochválit ji vůbec nemůžu. Byla to pro nás obrovska zkouška trpělivosti a ne vždy jsme ji s manželem zvládli na jedničku. Neříká se mi to snadno, ale i nám oběma doslova ruply nervy. V týdnu jsem po dlouhém přemlouvání Táňu nakrmila a chtěla jsem ji dát ještě čajík. Pije pořád hodně málo, ale díky zahuštěné tekutině toho zvládne mnohem víc než dřív. Nicméně...když na mě po náročném krmení vztekle vyprskla několikrát lžičku s pitím, pohár mojí trpělivosti právě přetekl a začalo to lítat. Řvala jsem na Táňu jak hysterka. Vztekle jsem ji strčila do postýlky spát a zabouchla jsem za ní dveře. Slyšela jsem, jak tam plačtivě škytá a bylo mi to všechno strašně líto. Jistě to většina z vás zná. :see_no_evil: Ale nervy mám opravdu jenom jedny a někdy to, i přes velkou snahu, prostě nejde ukočírovat.
Hodně jsem přemýšlela, čím to může být. Takový obrat k horšímu. Jíst nechce, pít nechce. Jediné, co si s chutí dá, jsou kukuřičné křupky a brambůrky pombar. Pevně doufám, že je to horkým počasím, změnami tlaku nebo nějakým zoubkem, který ještě není vidět. :pray:
Abych ale jenom nenadávala a nestěžovala si...Tánička se pěkně pohybuje a snaží se. Už se k věci, kterou chce, nekutálí, ale hezky si k tomu doskáče. Hopsá, jako blecha :grin: Při jejím způsobu lezení zatím nestřídá levou a pravou nožku, ale přiskajuje oběma nohama najednou. Měli byste to vidět. Vždy mě to rozesměje :grin:
V sobotu 4.7. to byl přesně rok, co Táně voperovali do bříška PEG. Vzpomínala jsem...byla jsem tenkrát strašně nervózní a bála se o ní, také jsem byla po půlroční snaze ji nakrmit neskutečně psychicky i fyzicky vyčerpaná a touto operací se mi nesmírně ulevilo. :blush: Za ten rok jsme se dokázali posunout o obrovský kus dopředu a i když je to někdy náročné, jsem na Táničku hrdá. Přes všechny potíže co má, dává doktorům a jejich prognózám na frak. Jde ji to pomalu, ale jde to a to je důležité. :slight_smile::heart:
Uvidíme jaký bude nadcházející týden. Držte nám moc palce, aby se konečně uklidnila a papala zase minimálně tak, jako dřív...jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
18moniik
Zpráva byla změněna 28. čer 2020
:cherry_blossom:NoTube doma_19:cherry_blossom:

Během týdne jsem měla trošku nervy nadranc, protože mi Tánička nechtěla moc jíst. Všechno plivala, kroutila se...no prostě "paráda". :grimacing:
V úterý jsme byli na obavane kontrole v centru vývojové péče (Neonatologie). Proč obávané? Nejde o žádné extra důležité vyšetření nebo tak něco, ale nejezdila jsem tam ráda. Tánička byla většinou zaškatulkována a nazývána jako "tyhle děti". Samozřejmě se jim nevešla do tabulek, takže nám to dali patřičně a často dost necitelně najevo. Dokonce jsem jednou dostala vynadáno , že se jí snažím co nejvíc pomoct a jezdím s ní na víc rehabilitaci a zarizuji si sama vyšetření u specialistů. Odjížděla jsem tam s tím vědomím, že tentokrát budu "hustá" a nedám se a klidně doktorce něco pěkně od plic bez pardonu povím. Manžela jsem měla s sebou, jako morální oporu a taky byl na doktorku připravený. :grin::muscle: Ovšem k našemu obrovskému překvapení, nic z toho nebylo potřeba. Mezi dveřmi jsme paní doktorce pověděli o NoTube a o tom, že Tánička už papá bez sondy sama. Doktorce málem vyletěly oči z dulku a vyptavala se, jaké to tam bylo atd. Mají tam nějaké děti se sondou, takže jsme pověděli vše, aby mohla kliniku doporučovat rodičům, kteří o tomto zařízení nemají ponětí. Doktorka byla z Táni úplně nadšená. Nejen z jídla, ale i z pohybu. Při poslední kontrole (v lednu) jsme ji přinesli ležící v náruči a teď tam Táňulka krásně seděla, pořád někam lezla a všechno jí zajímalo. Bylo nám sděleno, že Táni udělala obrovský pokrok, se kterým ani nepočítali a to nejlepší.....uz tam nemusíme. 🥳:clap: Patřičně jsme to doma s lahví vínka oslavili. :champagne::champagne_glass:Tolik se nám ulevilo. :blush:
Ještě ve čtvrtek jedla Táňa celkem hrozně, ale říkala jsem si....kliiid nenervuj se, zase se to zlepší, jako už tolikrát. A měla jsem pravdu. :slight_smile: V pátek už jedla mnohem lépe a večeři slupla během 10 minut a ještě během jídla schroupala několik kukuřičných křupek. Sobotní den byl pro mě doslova balzámem. Po snídani jsme zabalili dítě, jídelní židličku a vyrazili jsme k babičce. Bylo nádherné počasí a zůstali jsme až do večera. Tanicka ukazkově papala. Snědla všechno, co jsem ji dala do poslední lžičky. Byla strašně hodná, cachtala se venku ve vaničce a užívali jsme si všichni sluníčka. Jako třešnička na dortu.....vecer usnula hned, jako špalek :ok_hand: Kéž by takových dnů bylo víc a víc. A málem bych se zapomněla pochlubit. Tento týden jsme poprvé uuuuuplne bez sondy...jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
18moniik
Zpráva byla změněna 21. čer 2020
:cherry_blossom:NoTube doma_18:cherry_blossom:

Vítám vás. Zas je neděle a naše týdenní okénko. :grin:
Od návratu z Krumlova papala Tánička moc hezky. Svačiny zvládá mezi lidmi a dokonce i na jiném místě než doma. Jsem za to moc ráda. Krásné papání však skončilo počínaje víkendem. Už od sobotního rána Táni odmítá jíst. Každou lžičku buď vyplivne nebo drží v puse kdovíjak dlouho.:see_no_evil: No můžu vám bez pardonu říct, že mi tekly a stále tečou nervy i ušima. Pořád dokola si opakuji "nenutit, nenutit, nenutit" a "buď v klidu, zase se to zlepší" a víte co? Nepomáhá mi to. Někdy, i když se strašně moc snažím, to prostě nejde a jsem z toho akorát na nervy. Pak stačí už jen škrtnout startuju. Jediné, na co hezky sama otevře pusu, jsou brambůrky pombar. :grin:
Dokonce jsem ji dala i vlastní mističku s trochou jídla a lzicku, aby se sama zkusila krmit. Většina jídla byla rozpatlaná všude. Na židli, na zemi, dokonce i na zdi. Je ne u Táni v puse....vrrr.:grimacing:
Tak tedy budu doufat, že se to zase zlepší.
Ale abych jen nebrblala a nestěžovala si, musím se vám pochlubit s pokrokem v pohybu. Tánička má už velké nutkání začít lézt. Ještě to nemá vychytané, ale když něco chce, už se k tomu nekutali, ale doskace směrem kupředu jako žabička.:grin::frog: Paní fyzioterapeutka ji moc chválí a já jsem moc ráda, že ji to jde.
Sezení jí jde už krásně bez opory. Závěrem tedy doufám, že se jídlo zase zlepší a budeme si užívat sluníčkové dny. V týdnu nás čekají lékařské prohlídky, tak nám držte palce, ať to vše zvládneme...jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
18moniik
14. čer 2020
:cherry_blossom:NoTube doma_17:cherry_blossom:

Máme tu opět neděli a já vám píšu z Českého Krumlova. Dostala jsem od ségry k narozeninám poukázku na víkendový pobyt v Krumlově, tak jsme zde.:blush: Moc jsme se těšili až vypadneme z domácího stereotypu, ale zároveň jsem se (hlavně já) bála, jak zvládneme jídlo mimo domov. Pobyt se blížil a byla jsem víc a víc nervózní, avšak zbytečně. Tánička doslova předčila mé očekávání :blush:
Už po cestě do Krumlova jsem ji v autě zkusila dát přesnídávku. Poslední týden vzala na milost ovocné pyré, a přestala se šklebit a palivat jí :stuck_out_tongue_closed_eyes:Papala celkem slušně, dokonce i za jízdy a než jsme dorazili na místo, zblajzla celou kapsičku jahodového Sunárka. Do apartmánu jsme si s sebou vezli i jídelní židličku...samozřejmě. Bez ní by to nešlo, takže hlavní jídla jsem jí dávala tam. Tatínek rozptyloval a šlo to stejně, jako doma, možná i líp. :slight_smile::heart:️ Jedla tak dobře, že jsem si mohla dovolit jí dát svačinku v restauraci a pití venku v zahradách zámku.
Jistě mi budete věřit, že mi spadl obrovský ale oooooobrovský kámen ze srdce a hodně se mi ulevilo. Odteď se nebudu tolik bát s Táňou někam cestovat, aspoň, co se svačiny týká.
Počasí nám velmi přálo a tak se Taťánka letos poprvé cachtala ve vaničce na balkoně. Užívala si to strašně moc a vypadala jako malý vodníček :blush:
Mimo víkendu jedla Táni velmi obstojně a díky zahušťování tekutin do ní už dostanu i 200-250ml pití za den. :clap:
Abych to shrnula, tento týden byl velmi povedený a já jsem na tu naší holku moc moc pyšná. Sezení ji jde už moc hezky a snaží se trochu lézt. To jí ještě dělá velké problémy, takže plácá ručičkama o zem, hopsá jako míček a řehtá se u toho :grin: Je fakt legrační. Doufám, že takových týdnů bude víc...jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
18moniik
11. čer 2020 Čtené 127x
Čti celý článek
18moniik
7. čer 2020
:cherry_blossom:NoTube doma_16:cherry_blossom:

Zase je další týden za námi. Ach....jak ten čas utíká. Tanicka jedla tak nějak obstojně. Snědla prakticky vše, co dostala, ale občas u doho dělala pěkné divadlo. Ve čtvrtek už mi pekelně tekly nervy. Jakmile jsem se k ní blížila se lžičkou, hlava jí lítala ze strany na stranu a když už jsem se konečně trefila do pusy, jídlo plivala....vrrr. Naštěstí byl nablízku manžel a pomohl mi....co pomohl. Ušetřil mi velkou část nervové soustavy. Pustil svého oblíbeného Gigi D'Agostino a dělal na Táňu opičky. Taťánka začala v židličce do rytmu nadskakovat, jakoby tancovala, otvírala na každou lžičku pusu dokořán a žádné plivání se nekonalo. Polkla všechno hned. Můžu říci, že jsem neměla slov. Taťka je pro svojí dcerku prostě bůh. :grin::heart:
V průběhu týdne si krmení naší "nejedlice" vyzkoušely babičky. Zvládly to dobře a já jsem šťastná, protože nebudu mít strach se někam vzdálit. Vím, že to zvládnou. :slight_smile::thumbsup:
Tánička už krásně sedí, jde jí to den ode dne líp. Dokonce má i snahu začít lézt, ale to jí ještě nejde a neví jak na to. Když chce lézt, dá rychle ručičky před sebe a nohama poskakuje jako blecha, ale je prad na stejném místě. Je to hrozně legrační. A nejen pro nás. I Táňa se tomu směje jak Ježíšek. :sweat_smile: Věřím, že do konce prázdnin to vymakáme a na podzim bude Tánička běhat po čtyřech. :muscle::blush:
Někdy jsou chvíle, kdy je to všechno opravdu velmi těžké. I když se to snažím moc nedávat najevo a být veselá, silná a usměvavá, někdy si po těžkém dni sednu a lituju se nebo jsem smutná z toho, jak to všechno je. Proč se to tak muselo stát? A proč zrovna nám? Když vidím děti stejného věku jako Tánička, jak jsou šikovné, běhají, papají, povídají, zlobí rodiče...jednoduše jim to závidím. Samozřejmě v dobrém, ale ano...závidím jim to. My máme každý miniaturní pokrok těžce vydřený. V takovýto okamžik si sednu a podívám se na jednu fotku, kde jsou Taťánce 4 dny. Poprvé jsem ji viděla a držela v náruči ten droboučký uzlíček napojený na všelijaké hadičky. Ten její pohled je tak nádherný a upřímný. Je v něm tolik lásky a síly. Jen se na ni podívám a v tom jejím čumáčku je vidět taková obrovská touha žít, až se mi srdce svírá.
Pak si řeknu....Moni ne!!! Žádné chmury. Ta holka prostě přišla, proto, protože to tak má být a musí tě toho ještě hodně naučit. Lítostí opravdu nic nezměníš. Je tu jen pro tebe a ty pro ní. Nic víc prostě není.
Abyste si dokázali aspoň trochu představit o čem píšu, dám vám sem zmiňovanou fotku. Posuďte sami....vzdali byste ten boj? Určitě ne. :heart_eyes:

...jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
18moniik
3. čer 2020
#test_manufaktura
Tento pečující olejicek prostě milujeme. Je taaaak voňavý :heart_eyes:
Zobraz celou zprávu
18moniik
31. kvě 2020
:cherry_blossom:NoTube doma_15:cherry_blossom:

Uplynulý týden byl pro nás velmi příjemný a klidný. Taťánka papala opět moc pěkně. Dokonce 2x snědla studené Monte a jednou i celou kapsičku přesnídávky, kterou nikdy nechtěla. :thumbsup:Ne, že by se na to tvářila s chutí, házela u toho občas slušné ksichtíky, ale jedla. :slight_smile:
Pití ji stále zahušťuju a mám velikou radost, že pije aspoň tímto způsobem. Za den do ní po lžičkách dostanu už 150ml tekutin. Jakmile bude pít líp a líp, budu se snažit tekutiny zahušťovat méně a věřím, že časem nebude zahuštění potřeba. Jelikož Tánička nesaje, je možné pití jen po lžičkách nebo z hrnečku. No uvidíme.:slight_smile: V NoTube jsou nadšeni a napsali nám, že můžeme ten skvělý úspěch oslavit. Noo....raději budu pořád stát nohama pevně na zemi. :slight_smile:
V úterý jsme byly poprvé od pobytu v Rakousku, cvičit vojtovku. Paní fyzioterapeutka Táňu moc chválila. Měla radost z toho, že papá sama a také z pokroků, které udělala. :blush: Poslední dobou je na Táně vidět, že by chtěla lézt....jen neví jak na to a svaly jí to nechtějí dovolit. Ale snaží se moc šikulka moje snaživá. :heart:
Přijela se na nás podívat kamarádka se svou 8 měsíční dcerkou. Od narození Táničky jsem jiné dítě v náruči nechovala a tak mě hrozně moc překvapilo, jak silnou hypotonii Tánička vlastně má. Oproti kámošce byla opravdu jako hadrová panenka. Měkká, ohebná, gumová a to už na sobě hodně zamakala. Je zřejmé, že budeme cvičit ještě hodně hodně hoooooodne dlouho. :slight_smile::muscle::person_lifting_weights:️‍:female_sign:️ Ale co...hlavně, když bude chodit a hýbat se. A až to všechno dokáže, naučím jí ruční gesto pro doktory pochybovače, kteří ji nevěřili.:middle_finger::joy:
V pátek mě Tánička doslova dojala. Dala jsem ji do mističky křupky a brambůrky pombar. A hádejte, co se dělo. Nejprve je Tánička rozmačkala na malé kousky, které jsem měla v dlani a pak se doslova pásla. Jedla mi z dlaně jako pejsek, kousala a spapala celou mističku. :heart_eyes: Byl to pohled přímo pro bohy. No nádhera. Doufám, že nám pití i papání vydrží co nejdelší dobu...jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
18moniik
27. kvě 2020
#test_manufaktura
Tánička si dnes lebedila v koupeli od Manufaktury. Vyzkoušely jsme sprchový gelík, šamponek i tělový olejíček.
Moc se těším, až budu psát článek :blush:
Zobraz celou zprávu
18moniik
25. kvě 2020
#test_manufaktura
Krásný voňavý balíček od Manufaktury nám právě dorazil na testování. Jako dáreček bylo přiložené rozkošné pexeso a dárková taška. Pexeso si Tánička ještě moc neuzije, ale šetrnou koupelovou kosmetiku jistě ano :blush::ok_hand:
Zobraz celou zprávu
18moniik
Zpráva byla změněna 24. kvě 2020
:cherry_blossom:NoTube doma_14:cherry_blossom:

Dnes jsme se byli fotit u mojí šikovné sestry fotografky....původně to mělo být roční focení, ale v lednu nebyl čas, pak jsme se chystali do Rakouska a čas plynul a plynul a je konec května. Takže konečně až teď. :grin: Už se strašně moc těším na fotky. A z focení jeden překvapivý střípek...fotili jsme milkbath. Táňa si sedí ve vaničce s teplou vodou a mlékem, cáká na všechny strany, připomíná mi vodníka Česílka a z ničeho nic si začne ty mokré ruce strkat do pusy a olizovat mléko. A zase a zase.....normálně sama od sebe ochutnávala. Jupí :heart_eyes:
Celý týden papala Tánička moc pěkně. Až do pátku. Pátkem počínaje si usmyslela, že mi to trochu osladí a začala se u jídla kroutit, vztekat, plivat ho, no prostě paráda. Na gramy sní jídla dost, ale to divadlo kolem je hrozné.:see_no_evil: Přesně něco extra na moje nervy.:rolling_eyes: Mám dojem že se v jídle zhorší vždy s nadcházejícím víkendem a pak se zase srovná. Pořád lepší, než obráceně. Jen doufám, že se zlepší i teď,protoze je to celkem náročné.
V NoTube jsou z porcí jídel nadšeni.:blush: Trošku se snažím vychytat i pití, ale je to běh na dlouhou trať. Pít prostě nechce. Na radu maminek nejedlíků jsem pořídila takový prášek, který promění jakoukoliv tekutinu v jakýsi rosol, který se v žaludku promění zpět na tekutinu. Je to určeno pro lidi s poruchou příjmu potravy nebo problémy s polykáním. Vyzkoušela jsem to a můžu jen jásat. Po lžičkách se Táně mnohem snadněji polkne než voda. Nemyslete si ale, že teď vypije litr denně....leda tak ve snu. :grin: I tak ale vypije víc než předtím a to 100ml. Doufám, že se množství bude zvyšovat. Ovšem pokud se naše madam rozhodne, že lžičku nééé, pak ji neukecám ani k pití.
Víte ale z čeho mám úplně největší radost? Z toho, že Tánička nezvrací. Prakticky vůbec.:heart:️ Když byla na sondě, masivně blinkala i 10x denně. Nebylo to žádné ublinkávání, ale hrozná šavle která jí letěla ven i nosem a to klidně i uprostřed noci. Obvykle vyklopila skoro všechno. Teď, co papá sama, si ublinkne maximálně když si něco strčí hodně do krku a i to obvykle rozdýchá a nic nedá. :blush::ok_hand:Je ohromná úleva nebýt v takovém stresu....ufff
Sezení ji jde den ode dne lépe. Pořád se převážně opírá o ruce, ale občas se odváží a chvíli drží. :blush:
Na všechno má teď svoji úžasnou mluvu....nemyslete si, že Tánička normálně kecá. Kdepak, bohužel. Umí jenom máma a bába. Teď ale na cokoliv odpoví prskáním. :grin: Táničko řekni táta...prffffssssrf. A jak dělá pejsek?...prffffssssrf. Aha, tak dík za rozhovor dcerko :joy:
Inu mějte se fajn a...jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
18moniik
17. kvě 2020
:cherry_blossom:NoTube doma_13:cherry_blossom:

Konečně je neděle a můžu vám napsat, jak se Táničce dařilo. Musím s velikou radostí říci, že se jí dařilo moc dobře. Posazování jí jde den ode dne líp. Sice se v sedu pořád opírá o ruce, ale občas se odváží a krásně se zvedne, aby mi udělala papapa nebo ukázala, jak veliká je šikulka.:heart_eyes: Začala dokonce šumovat v šuplíku. Nejprve se k němu přikutálí, otevře ho, potom si sedne, chytne šuplík a přitáhne se k němu. Má opravdu důmyslný způsob, až se tomu sama divím. :grin: Mám z toho radost. Tak dlouho jsem na to čekala a nakonec jsem se dočkala. Pevně věřím, že poctivým cvičením se dočkám i dalších pokroků, ve které už jsem ani nedoufala. :four_leaf_clover:
Po odebrání poslední dávky jídla Taťánka samozřejmě trochu spadla na váze, ale hlavu nevěsím. Hned, jak se to srovná a zvykne si, bude to zase lepší a váha půjde určitě nahoru. Nyní dostává sondou už jenom vodu večer, když jde spát. Nic víc. :blush:
Nikdy bych nevěřila, že se nám ten sen splní a Tánička bude papat. Celý týden baštila krásně. Snědla všechno co dostala a já se doslova tetelila blahem.:hugging::heart:
V polovině týdne dokonce zvládla i mensi zatěžkávací zkoušku.....nebo spíš já? No jak se to vezme. My obě.:grin: Ve středu měl Taťánčin tatínek narozeniny a tak jsme měli až do pátku návštěvy. Velou zkouškou bylo tedy papání před publikem, kterou zvládla na výbornou. Hrozně se mi ulevilo, protože je to první krůček k tomu, aby mohla jíst i jinde než doma. Doufám, že si časem zvykne a budeme ji moci nakrmit třeba u babičky nebo někde na výletě či dovolené. Momentálně to ještě nejde....věřím ale, že i tohle časem zvládneme. :slight_smile:
Sice říkám, že váhu neřeším, ale samozřejmě se snažím, aby moc neklesala, ale naopak. V NoTube si nás hlídají a pokud Tánička na váze neklesne pod 8,8kg je to v suchu. Zatím se pořád držíme nad 9,2kg. Aby dostávala Tánička dost kalorií, přidávám ji do některých jídel nutridrinky. Do jednoho jídla obzvlášť...a to do termixu.:grin: Táňa pořád nemá moc ráda studená jídla, proto se snažím vymýšlet i teplé svačiny. No jo, jenže jaké? Nikdy bych neřekla, že mě tohle napadne a že se to chytne. Smíchala jsem smetanový termix s vanilkovým Fortiny (nutridrink) a ohřála. No napadlo by vás ohřívat termix? Mě nikdy. Život s nejedlíkem mě ale učí. :joy: Chutnalo to lahodně. :drooling_face::yum: Skoro jako vaječňák...mňam.:sweat_smile: Tánička u toho nedělá takové ksichty a papá, takže paráda. V týdnu jedla tak hezky, že jsem si mohla dovolit ji dát ještě před spaním kašičku. Nyní tedy papá 5x denně. Dopoledne sváču nemá, protože snídá až v 8h a v 11h má oběd. Místo dopolední svačiny má tedy druhou malou večeři.:grin:
Moc bych si přála, aby jedla minimálně tak pěkně, jako tento týden a třeba časem zvládala i kousky...jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
18moniik
Zpráva byla změněna 12. kvě 2020
Kdo můžete, prosím šiřte dál a pomozte Honzíkovi a jeho rodičům k cestě za snem a samostatným papáním. :heart:

http://bezsondy.cz/vyzva-sbirka-pro-honzika/
Zobraz celou zprávu
18moniik
Zpráva byla změněna 10. kvě 2020
:cherry_blossom:NoTube doma_12:cherry_blossom:

Tento týden byl pro mě velkou zkouškou trpělivosti. Táničce se nechtělo moc papat a u každého jídla se kroutila jako žížala. :see_no_evil: Snažila jsem se to vydržet a být opravdu opravdu trpělivá, ale ne vždy se mi to dařilo. Naštěstí mám skvělého manžela, který mi po těžkém vyčerpávajícím dni nalil večer vínko a nastavil rameno, abych se mohla vyplakat nebo si zanadávat. A hned bylo líp. :heart:
I přes to, že se Táně jíst nechtělo, na gramy snědla dost a tak nám v NoTube odebrali i poslední dávku jídla (nutridrinku), co Tánička dostávala na noc. Nyní už dostává pouze vodu, aby jí měla dostatek, jelikož toho za celý den stále moc nevypije. S každým snížením dávky sondou jsem trochu nervózní, ale nakonec zjistím, že není čeho se bát. Ale to jsem celá já. Hlídají si nás a já věřím, že nedovolí, aby bylo něco špatně. Když jsem měla obavu, aby Táničce nechyběla voda, bez problémů ji navýšili dávku pití sondou a bylo po strachu. :slight_smile: Moc mi pomáhají, podporují a radí. :heart:
Ve středu se stalo něco, v co jsem už snad ani nedoufala. Šla jsem si umýt ruce, přijdu zpět k Táničce a spadla mi brada až na zem. Táni totiž seděla a hihňala se na celé kolo. :hushed: Vůbec jsem nechápala, jak to dokázala, protože se uměla jen zvednout na ručičky. Myslím, že nám k tomu pomohla první pokaranténová rehabilitace a cvičení na míči. I tak jsem tomu vůbec nechtěla věřit. Pozorně jsem ji sledovala a opravdu.....Tánička se zvedla na všechny čtyři :ok_hand:, vyšroubovala nožičky dopředu a tradá...seděla.🤩 No není to bomba? Ještě neumí sedět bez opory, musí posílit bříško, ale opírá se o ruce a já má ooooohromnou radost, že udělala takový krásný pokrok. :blush: Je to pro mě motivace nepolevit a cvičit tvrdě dál a dál a doufat, že se další pokroky dostaví co nejdřív.
V pátek a sobotu se Táňulka rozhodla, že mi trochu pomůže a začala celkem slušně papat. Ne sice tak pěkně jako dřív, ale i tak mi to stačí a jsem ráda, že ji nakrmim bez nervů. :slight_smile: Teď jen doufám, že jí to chvíli vydrží. :pray: Takže pevné nervy a...jídlu zdar :v:

Dnes máme svátek maminek, takže všem maminkám přeji hezký den. :bouquet:
A té svojí chci z celého srdce poděkovat za všechno, co pro mě kdy udělala. Děkuju mami, mám tě moc ráda. :heart::heart::heart:
Zobraz celou zprávu
18moniik
3. kvě 2020
:cherry_blossom:NoTube doma_11:cherry_blossom:

Další týden utekl jako voda v řece a je tu zase neděle.
Celý týden papala Taťánka naprosto luxusně.:top: Snědla vše, co jsem ji dala a já zažívala naprosto nepopsatelný pocit štěstí a radosti.:blush:🥰 U každého jídla jí sice musím nějak zabavit....hopsám kolem ní s hračkami, dělám ze sebe šaška :clown:, zpívám jí a až když všechno selže, vyndám telefon nebo tablet a pouštím písničky a pohádky. Svým papáním Tánička i trošku přibrala. Budou samozřejmě dny, kdy toho moc nesní a zase zhubne, ale váhu moc neřeším. Pro mě je teď důležité, že vůbec otevře pusu a polkne jídlo. :blush: Občas mi připomíná psa. :sweat_smile::dog2: Dám jí lžičku s jídlem do pusy a Táňa rovnou všechno polkne. :see_no_evil:
V úterý jsme byli konečně poprvé od odjezdu do NoTube na rehabilitaci. Na paní fyzioterapeutku jsem se moc moc těšila a také se moc těším na naší druhou fyzioterapeutku, která s Táňou cvičí vojtovku, ale ještě si chvilku počkáme, než se uvidíme. Musím říct, že rehabilitaci už Táni potřebovala doslova jako koza drbání. :grin: Na původní cviky, co máme delší dobu, mi už pěkně z vysoka kašle, takže jsem moc ráda za cviky nové.:slight_smile: Nyní s ní hopsám na gymnastickém míči. Táničku to celkem baví a hezky se zvedá na ručičky. Pořád se jí nechce lézt. Když má před sebou něco, co chce, raději si lehne a obkutálí danou věc kolem dokola, dokud na ni nedosáhne. :see_no_evil::grin: Než aby jednou popolezla, raději udělá deset úkonů navíc. Noo aspoň není lenoch :grin:
Ve čtvrtek jsme měli poprvé zkoušku papání jinde než doma. Dostala večeři u babičky. Jídlo dopadlo přesně tak, jak jsme s manželem očekávali....tedy hrozně. 🤨 Ne, že by Táňa snědla málo. Dostala jsem do ní poměrně dost jídla, ale ty scény, které dělala, byla slušná masírka na naší nervovou soustavu. :grimacing: No....na papání mimo domov to ještě není. Svačinku zvládne, ale větší jídlo ještě ne. Musíme vydržet. Ještě není ten správný čas papat jinde.
V tuto chvíli jsem za karanténu a všechny odložené lékařské prohlídky, opravdu vděčná. Máme díky tomu ten vzácný dar...čas.:hourglass_flowing_sand:Čas si zvyknout na jídlo, čas se v klidu najíst, čas přivyknout na všechny změny, které pobyt v NoTube přinesl. A že jich bylo opravdu dost. :slight_smile:
Od té doby, co Tánička večeřela jinde, jedla špatně i doma. U jídla dělala blbosti, vztekala se a mě jen tekly nervy. Prostě špatné dny. Do toho mě bolela záda a díky tomu jsem byla mnohem nervóznější než jindy a občas mi ruply nervy a na Táničku jsem zvýšila hlas a ano....občas jsem ve vypjaté chvíli pěkně ječela. Pak mě to samozřejmě mrzelo, obrečela jsem to a vyčítala jsem si ten křik, protože ona za to přece nemůže. Udělala takový pokrok a mě to nestačí??? Promiň Táni. :pray:🥺
V sobotu večer jsme si s mužem dali pár skleniček vína s přípitkem a přáním lepších zítřků a my věříme, že to tak bude. Takže...jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
18moniik
Zpráva byla změněna 26. dub 2020
:cherry_blossom:NoTube doma_10:cherry_blossom:

Ani jsme se nenadáli a neděle je opět tady.:blush::calendar: Po zlepšení v jídle z minulého týdne Tánička nepolevila a papala naprosto úžasně a velké dávky jídla.🥰 Skákala jsem dva metry vysoko a byla šťastná jak blecha.🥳 Nikdy jsem jí tak jíst neviděla. Byl to pro mě hotový zázrak.
V NoTube z nás mají radost a moc Táničku chválí. S jejím papáním jsou natolik spokojeni, že jí jednu dávku sondou odebrali. Nyní už má jen jednu na spaní, kdy dostává 150ml Fortini (nutridrink) a když jdeme spát, ještě dostane 150ml vody, aby měla ta naše kytička vláhu.:tulip: S pitím jsme na tom stále dost bídně, ale jak se říká...cvičení dělá mistra. Proto trénujeme, trénujeme a trénujeme. Stále dokola ji nabízím pití různými způsoby. Lahvičkou, kalíškem, hrnečkem, lžičkou nebo aplikátorem na medicínu. Někdy si něco málo vypije (maximálně tak 20ml), někdy plive jak fontánka a nepolkne ani kapku. Na rady terapeutů z NoTube jí zahušťuji vodu přesnídávkou, aby měla možnost to v pusince nějak zpracovat a lépe polkla. Pití je totiž mnohem náročnější než papání...o to víc se svalovou hypotonií. I tak je to někdy bez úspěchu a pití letí krásným tenkým pramínkem ven :see_no_evil::fountain:
Přes velikou radost z Taťánčina hezkého papání, se pořád snažím stát nohama na zemi a nejásat předčasně. Už ve čtvrtek totiž začala Táňa méně jíst, začala se u jídla kroutit a odmítala ho. Vždy jsem se snažila zachovat chladnou hlavu. Věřte, že to byl skoro nadlidský úkol a moje nervová soustava dostala pořádný záhul.
Jakmile neotvírala pusu, necpala jsem ji lžičku. Když se kroutila, počkala jsem. Pouštěla jsem jí písničky, pohádky a dělala jsem všechny možné blbosti, jen abych ji zabavila a Táňa něco snědla. Obvykle se mi to povedlo a trochu jsem do ní dostala :slight_smile:
V sobotu se na Táničku přijela podívat babička a jakoby se chtěla předvést, večeři slupla naprosto ukázkově. V očích měla čertíky, kteří jakoby říkali...koukej babi, co jsem se za tu dobu, cos mě neviděla, všechno naučila. Budeš valit oči. A babička valila. :blush::eyes:
Zkusila jsem Táně dát Lotusku. Jistě všichni tu mňamózní sladkou sušenku ke kávě znáte. Je navíc dobrá v tom, že se rychle a snadno rozpouští. Tánička se na ní po prvním ochutnání moc netvářila. Skoro to vypadalo, že má v puse místo karamelové sušenky, plátek citronu.:lemon::stuck_out_tongue_closed_eyes: (neodpustila jsem si momentku superšklebu, o kterou se ráda podělím :rofl:slight_smile:. Jakmile zjistila, že je Lotuska vlastně dobrá a dobře se i papá, nedala ji dlouhou dobu z ruky. :blush: Za den zbaštila 2 sušenky, což je hotový div světa. Takže ať sůši chutnají víc a víc a...jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
18moniik
23. dub 2020
<<youtube code="Qp-DCWpsdqU">>
Zobraz celou zprávu
18moniik
19. dub 2020
:cherry_blossom:NoTube doma_9:cherry_blossom:

To už je zase neděle?! Taky se vám zdá, že ten čas utíká nějak moc rychle? Mně tedy ano :see_no_evil: Mám dojem, že to letí až příliš rychle. 🤨
V pohybu udělala Tánička menší pokrok. Dokáže se sama přitáhnout za podané ruce a krásně se drží. Další mini krůček k tomu, aby sama seděla a začala lézt :blush:
V minulém příspěvku jsem psala, že se Taťánka koncem týdne začala v jídle opět pomalu zlepšovat. Mám radost z toho, že nepolevila a od pondělka celkem hezky papala menší porce. Od poloviny týdne jí to šlo ještě lépe. Zachutnal jí termix, z čehož jsem byla nadšená. Nejen že má nějaké kalorie, které potřebuje, ale snědla konečně i něco studeného :blush: Ve čtvrtek se jí prořízly další dva zoubky, tentokrát horní, proto jsem očekávala, že jídlo bude zase děs běs. O to víc jsem byla ohromená, když v pátek k snídani zblajzla skoro celý termix a k obědu neskutečných 200g příkrmu. 🤩 Nejprve to vypadalo, že oběd nebude stát za nic. Plivala a kroutila se. Já to ale nevzdala...pustila jsem Táničce písničky z filmu Noc v Roxbury (kdo zná, ví, že je to super praštěný film s písničkami z devadesátek...a ty já prostě miluju :joy:slight_smile:. Zpívala jsem, pařila a Táňa na mě čučela s pusou dokořán. :astonished: Jistě si myslela, co to ta potrhlá matka dělá proboha tyjátr? :see_no_evil: Byla z mého divadýlka tak konsternovaná, že na každou lžičku otvírala pusu a baštila...a já byla v sedmém nebi :blush::heart:
K svačině jsem poprvé zkusila udělat kalorickou bombu v podobě koktejlu z tučné smetany a banánu :milk::banana:. Jelikož to bylo studené, nečekala jsem, že to bude chtít a tak jsem do toho šla s tím, že budu moc ráda, když sní aspoň 3 lžičky. To stačí...kalorií to má dost a trochu se i "napije". Namísto třech lžiček snědla 80g. No super. :tada:
Jistě si říkáte, že Tánička musí kynout jako bábovka a hezky přibírá na váze. Vůbec ne. Váha jí buď klesá nebo stojí. Není se ale čemu divit. Když byla 100% na sondě, dostávala nutridrinky ve vyšších dávkách, takže byla hezky vykrmená a má co ztrácet :grin:
Sobota byla s jídlem obdobná a já jsem nadšená, že tak hezky papá a otvírá pusinku. 🥰 Pořád ale stojím nohama pevně na zemi. :point_up:️ Vím moc dobře, že co je dnes, nemusí být zítra. Zítra může být všechno úplně jinak a Táni nebude chtít papat vůbec nic. I tak jsem vděčná za každou lžičku a každé dobrovolné otevření pusinky. V této chvíli je to pro mě úplně nejvíc. Můj sen byl, aby Táni jedla s chutí, bez vzteku a neustálého plivání...a ten se pomalu plní. I když je to občas velmi velmi náročné, stojí to za to a já jsem na ni nesmírně hrdá. :slight_smile:.....jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
18moniik
Zpráva byla změněna 12. dub 2020
:cherry_blossom:NoTube doma_8:cherry_blossom:

Od pondělka se Taťánčino papání oproti minulému týdnu nijak zvlášť nelišilo. Malý posun nastal od poloviny týdne, kdy si sama od sebe vzala do ručičky párek, několikrát ho olízla a dokonce ho i malinko ochutnala. Měla jsem velkou radost, protože sama si jídlo do ruky jen tak nevezme :blush: Ovoce, zeleninu a vlastně cokoliv ji dám do ručičky, obvykle s nezájmem zahodí. Ovšem takovou misku nebo talířek, to okusuje pořád a ráda...vysype jídlo a ohlodává mističku jako králík :see_no_evil::rabbit2: Nemůžu se na ní ale zlobit. :heart:️ Nemá z toho ještě moc rozum. Dětičky jejího věku už breptají, komandují rodiče, napodobují zvířátka a leccos umí. Taťánka je prostě trochu jiná a nelze jí srovnávat s ostatními. :slight_smile: Přesto je dokonalá...už jen proto, že je odlišná. Je to prostě nás vlasatý unikát :grin:🥰
Druhá polovina týdne byla pro mě malinko snazší, co se krmení týkalo. Táni jedla o něco lépe, takže jsem byla klidnější a spokojenější. I tak toho zatím sní málo a pořád klesá na váze, ale to se snad časem zlepší.
Sobota byla tento týden nejlepší....dohromady snědla Taťánka za celý den celkem 333g jídla :tada: a ještě k tomu několikrát olízla řízek a kousla do vařené brambory :grin:
Raději se moc nahlas neraduji, protože jak už víme, zítřek může být zase úplně úplně jiný. :slight_smile::speak_no_evil:
Každý den se snažíme poctivě cvičit. Ne vždy to jde tolikrát, kolikrát bych měla nebo chtěla, ale snažím se to neflákat a Táně co nejvíc pomoct.:muscle: Sezení je zase o malý kousek lepší, ale pořád máme mnoho práce před sebou. Až to situace dovolí, máme v plánu udělat vše možné, abychom jí v pohybu trochu postrčili kupředu hipoterapiemi, plaváním, lázněmi atd. :slight_smile:
Ještě se na závěr musím pochlubit...nebo spíš pochválit Táňulku. Poslední 3 dny jí vyloženě chutná termix. K snídani slupla skoro celý kelímek a to obvykle po ránu nemá moc velký apetit. :blush: Tak to jen tak pro radost. Proto....jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
18moniik
Zpráva byla změněna 5. dub 2020
:cherry_blossom:NoTube doma_7:cherry_blossom:

Další týden je za námi. Nazvala bych ho zatěžkávacím týdnem. V pondělí už šel manžel do práce a Taťánka, jako by vycítila, že jsem na ni už sama bez taťky na blízku, přestala papat. V pondělí už to byly menší dávky s menší chutí a v úterý do toho hodila vidle a prostě papat nebudu, postav se třeba na hlavu mami. Nebudu lhát, bylo mi do pláče a nejen to...jakmile přišel manžel domů, prolila jsem mu triko slzami. Když jsem se vybrečela a uklidnila, řekla jsem si, že to prostě musím ustát. Přece nám v Grazu říkali, že budou dny, kdy nebude chtít jíst a naším úkolem bude v tu chvíli nepanikařit, zachovat klid a hlavně nenutit.:point_up:️ Držela jsem se rad a opravdu jsem Taťánku nenutila jíst a ačkoliv to byl nesmírně těžký úkol, vydržela jsem to. :muscle: Vrátila jsem se na začátek a krmila jí prstem po malých soustech. Co snědla to snědla a víc ani ťuk. Jedla jako vrabeček...klidně i jen 2 lžičky a konec. Obědy byly trošku lepší, ale oproti minulému týdnu, bída s nouzí. Takto to trvalo celý týden. Denně jsem v kontaktu s týmem z NoTube. Dodávají mi nesmírnou energii, stejně jako vy. :heart:️ Chválí, podporují, radí. S tím jak Táňa jí, jsou spokojeni, tím pádem i já. V sobotu jsem se velkolepě rozhodla Taťánce uvařit domácí jídlo :woman::cooking: Dušenou mrkvičku s masem a brambůrkem...nooo, říká se, že děti jsou nejlepší kritici a Tánička mi to potvrdila. Šklebila se, jako bych ji dala kdo ví co, kroutila hlavou a pusu na zámek.:zipper_mouth:
Řekla jsem si: buď v klidu matko, asi nejsi tak zdatná kuchařka, jak si myslíš.🤨 Vyndala jsem skleničku s pyré a co myslíte?...ta potvora začala otevírat pusu jako krokodýl a papala :see_no_evil::crocodile: Slupla celou skleničku naráz (125g) :hushed::heart_eyes:
Během týdne se začala hezky otáčet kolem dokola. Sudy umí válet pořád jen jedním směrem, takže se vždy někam dokutálela kvíkla na mě, já ji otočila a valila to zase zpátky. To teď už neplatí :clap: Dokutálí se někam, tlapkama se přetočí na směr, kam potřebuje a valí si to zase dál :sweat_smile: je to super. Už nám stihla nakopat a přenastavit robotický vysavač, oškubat kytku a k mé nelibosti ji strašně zajímají zásuvky :see_no_evil: Jsem za to ale strašně ráda. Čekala jsem na to tak moc dlouho :blush:
Jsem velmi zvědavá, co nám přinese nadcházející týden. Takže....jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
18moniik
Zpráva byla změněna 29. bře 2020
:cherry_blossom:NoTube doma_6:cherry_blossom:

Další týden utekl jako voda, až se člověk nestíhá divit.:see_no_evil::grin: A já se tento týden divit opravdu nepřestávala a to v pozitivním smyslu slova. Od pondělka Tánička papá lžičkou. :heart_eyes: Dávala jsem ji k obědu příkrm, který byl dost řídký a tak mi na prstu obvykle nezůstalo nic než doputoval Táně do pusy. Řekla jsem si, že to risknu a zkusila ji dát další sousto lžičkou, ale raději do strany tváře (aby se nedávila), stejně, jako prstem. A co myslíte? Klaplo to a co víc....otevírala sama od sebe pusinku, a sousto polkla bez plivani. Prostě v naprostém klidu :hushed::thumbsup: byla jsem z toho v sedmém nebi.
Vypozorovala jsem, že Taťánka má ráda teplá jídla. Zvlášť teď, když ji rostou zuby a to rovnou tři naráz. :see_no_evil: Chudák holka.
Obědy jsou u nás teď naprostou pohodou, za což jsem neskonale vděčná, protože jsem NIKDY...ani jednou jedinkrát nezažila, aby Táňa jedla něco v klidu, natož, aby otevřela pusu a polkla vše. :heart:️ Tak třeba v pátek mi vymlaskla celou mističku se 126g za necelých 20 minut a to samé i v sobotu. Málem mi vypadly oči :eyes: 🤩 Jen jsem ji otřela upatlanou bradu lžičkou a ona už čekala s pusou dokořán :grin::heart::heart::heart:
Se snídaněmi a svačinami a samozřejmě i s pitím dost pokulháváme, protože aktuálně malá nechce jíst nic chladnějšího a mám takový dojem že nic než masozeleninové příkrmy nějakou dobu jist ani nebude...už je má i k svačině :grin:. Věřím ale, že až se zoubky proříznou, bude to snad trochu lepší a pochutná si i na něčem jiném :slight_smile: Jen vůbec nevím, co jí pořád dávat :thinking:
Z NoTube nám odebrali odpolední dávku sondou, takže teď už dostává jen k večeru trochu mlíčka a na spaní nutridrink. Píšu si s nimi pravidelně. Moc nás chválí, podporují aspoň na dálku a zkouší radit, co by mohlo pomoci. Například teď nám poradili, že můžeme zkusit dát nějaké ovoce do mrazáku a pak ho dát dítku žvýkat. Může si s tím hrát a v případě rostoucích zoubků i masírovat a chladit dásně.....nooo v našem případě to asi neklapne, když nic studeného nechce :no_mouth: a tak jsme dostali další tip v podobě sušeného ovoce. Pozor....vše pod neustálým dohledem rodičů kvůli vdechnutí, zvlášť v případě, když dítě samo nesedí, jako naše Tánička. :slight_smile:
Když už jsem nakousla sezení...zkusila jsem Táňu posadit do šikmého sedu a poprvé se udržela na ručičkách :sparkling_heart: sice jen několik minut, ale držela a líbilo se jí to. Měla jsem veeeelikánskou radost. My i ten pohyb jednou pokoříme :muscle: prostě to dáme a jednou si pro ovoce nebo nějakou dobrůtku dojde po svých ťapkách. :slight_smile: Je jedno, jestli to bude za měsíc, za půl roku nebo za dva roky, ale důležité je, že to vůbec zvládne. Nezapomínejme, že prognózy zněly tak, že bude celý život ležáček...a teď válí sudy jako drak :grin:
Tak tedy, doufejme, že bude všechno jen lepší a lepší a já jdu na net koupit nějakou dobrou kuchařku s recepty pro děti :grin: v tomto ohledu jsem totiž naprosto nepolíbená....jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
18moniik
22. bře 2020
:cherry_blossom:NoTube doma_5:cherry_blossom:

Celý týden jsme poctivě zavření doma a tak můžeme trénovat papání. A jak nám to jde? Inu musím s radostí říct, že ačkoliv máme za sebou jenom polovinu programu v NoTube (tuto neděli bychom se jinak vraceli domů), už to začínáme zvládat sami doma. Ve čtvrtek jsme si s Taťánkou užili perfektní patláníčko v Monte. :grin: Dala jsem ji na výběr buď Monte nebo Lipánka. Nakonec mě překvapila. V Monte si hrála a vesele se v něm plácala, ale Lipánka snědla půlku kelímku. :blush: Takže žádné strachy, o upatlanou fotku vás samozřejmě neochudim :sweat_smile::pig:
V sobotu byl pro mě doslova dnem plným překvapení. Nejen, že po probuzení nás za oknem čekalo nečekané v podobě sněhové nadílky, :snowman: ale Tánička k snídani snědla celý kelímek Monte. Do té doby nesnědla víc než půlku. Ano pravda, kelímek Monte je tak mrňavý, že se sotva olíznete a je fuč, ale pro nás je to velký úspěch. U oběda mě překvapila ještě víc a to tak, že sama.....ano sama od sebe otevřela několikrát pusinku na můj nastavený prst s jídlem. 🤩 Úplně mi radostí poskočilo srdce :blush: Neraduji se ale předčasně. Můžou přijít dny, kdy nesní třeba také nic. Teď ji začínají růst další dva zoubky najednou, tak uvidíme, zda bude otvírat pusinku i nadále.:pray: Moje prsty budou rozhodně plakat...ačkoliv ji jídlo prstem máznu do strany tvářičky, občas mě slušně rafne. Piraňa malá :fish::confounded: Budu mít pěknou manikúru :ok_hand:
Co se pohybu týká, zatím jsme na tom pořád stejně bez většího pokroku. Cvičíme několikrát denně a nyní je naší prioritou, aby byla schopná samostatně sedět a začala lézt. Je to ale dřina, která není hned vidět.
Tento týden bych shrnula jako celkem úspěšný na to, že je to náš první :slight_smile: Teď Taťánka vyspává po obědě, tak si jdeme vydechnout také my s nějakou dobrůtkou :chocolate_bar:🧁takže....jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
18moniik
Zpráva byla změněna 20. bře 2020
Moc vás s Táničkou zdravíme.:heart:️ Jelikož jsme všichni zavření doma a nepodstupujeme žádné nové terapie, každý den je skoro stejný. Celý den skáču kolem Táni s jídlem, cvičíme nebo šiju roušky a nezbývá mi tolik času na psaní. Rozhodla jsem se proto, že vám budu psát příspěvky jak papáme a vše zvládáme 1x týdně v neděli. Kdybych vám psala každý den, za chvilku by nebylo o čem psát. :grin:
Takže v neděli páá a jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
18moniik
Zpráva byla změněna 18. bře 2020
:cherry_blossom:NoTube doma_4:cherry_blossom:

Včera jsem vůbec nestihla napsat jak se Táničce daří s papáním. Přes den jsem kolem ní skákala s jídlem a večer se dala do šití roušek pro rodinu.
Psala jsem si s týmem z NoTube a mají z Táni radost, že něco sní, i když zatím ne zcela ze své vůle. Napsala jsem jim, jak mě trápí pití a strach, aby nebyla dehydratovaná, ale oni mě uklidnili. V jídle, které ji dávám je dost vody a tělo si ji vezme. Hned mi bylo líp, uff :blush:
Včera Taťánka celkem hezky papala. Ráno měla Pribináčka zředěného s trochou vody (původní konzistence je na ní moc hutná a dáví jí to). Na oběd měla stejný příkrm jako den před tím a taky relativně jedla. K svačině a večeři měla na etapy podávaný vanilkový termix a hádejte co...? Snědla celý kelímek 🤩
Celý večer si vydržela hrát s lahvičkou s vodou a s křupkami. Musela jsem se na ní pořád koukat. Bylo to krásné. Pořád flašku přehazovala v ručičkách a občas si jí dala i sama do pusy a maličko si cucla. Jakmile jsem slyšela drobné polknutí, radostí mi poskočilo srdce. :heart:️ Než jsem ji dala spát, byla slušně zlitá vodou, ale vůbec mi to nevadilo :blush:....jídlu zdar :v:
Zobraz celou zprávu
Strana
z 2
Předchozí Strana
z 2
Další