Chtěla bych druhé miminko

janik8774
9. čer 2009

Ahoj všem co jste na tom stejně jako já.
Mám doma malého raubíře (po IVF) a chtěla bych nějakou malou princeznu.
Mám za sebou neuspěšný KET (včera jsem byla na krevních testech a negativní) a odpočítávám dny do dalšího pokusu.Mám někdo nějaký" recept " jak sladit klidový režim a malého prcka?
Já jsem ted s psychykou docela na dně.Těšila jsem na mimíška.Tak snad příště. 🙂

mataharyy
26. lis 2010

@mona01 No dudlík už máme za sebou, dala jsem sama sobě dvě podmínky, buď mu ho nechám do roku nebo do prvního zubu, oboje se odehrálo v podobném čase, pak si ještě v Praze hodil jeden dudlík do kamen a bylo vystaráno už jsem mu další nekoupila 😅
No a nočník, chvíli čůral do všeho (bedna na hračky, vyndaval si hrnce atd.), ale pak ho to nějak přešlo a teď mi na celej nočník kašle... No co už nutit ho moc nechci aby neměl odpor, tak hádám se to nějak podá... 😅

wjerushka
26. lis 2010

@mona01 Tak my s dudlem taky bojujeme. Vždycky mu ho vezmeme a krýša onemocní ☹ Tak mu ho zase vrátím, nemá cenu ho v horečkách nechat řvát bez dudlíku. Ale má ho jen na spaní.
@mataharyy Krýšovi právě rostou zuby dost pozdě. V orce jsemmu dudlík chtěla vzít, ale začaly se mu prořezávat Hrní zuby a dost těžce to nesl. Ještě se mu prořezávaly na dvakrát, prořezaly se mu a po týdnu zase zalezly, takže to byl asi měsícní boj
No a nočník u nás zatím nehrozí. Tento týden jsem to zkusila s tou reducí na záchod a tam aspoň sedí. A dneska stá před záchodem a říkal eee a udělal bobino. Jednou, jinak i když hlásil eee, tak nic. Ale co, však má čas. Přes zimu bych ho stejně venku bez plíny nenechala, tak stačí na jaře. I když by bylo příjemný, zbavit se těch pokanděných smradlavých plín

mataharyy
28. lis 2010

@wjerushka No já jsem právě nechtěla mu ten dudlík nechat až mu porostou zuby. Když jsem se ho snažila odnaučit tak jsem zjistila že mu ten dudlík vždy vrátím kvůli tomu že já to neustojím, jemu to bylo skoro až putna 😅 Takže nakonec tím jak ho hodil do kamen jsem si řekla že se rozhodl "sám" a bylo jak už nebylo co mu dát tak byl klid a trvalo asi den než se smířil s tím že neníí 😎

lucie.krajcarova
28. lis 2010

ahoj holky, byli jsme na wellness víkendu, bylo to super a zrelaxovali jsme se 🙂)))
no tak to máme podobné problémy s prckama. dudlík sice nemáme, o to více bojujem s nočníkem a redukcí. teď o víkendu hlídala babička, tak se snažila nočníkovat. už by to i skoro šlo, ale malý dostal průjem, takže než řekl ee, tak to bylo v gatích... až se vyléčí, tak zase začnem nacvičovat. manžel chce, aby ho nechala ve slipech a oblečení, počůraného, tak uvidíme... nejsem si tím moc jistá. ale zase chození dole bez se neosvědčilo vůbec....

mataharyy
28. lis 2010

Jo chození na ostro je na prd, Adrián si vždy stoupne a baví se tím co všechno zvládne počůrat a ještě má srandu z toho že mě jde trefit šlak ☹

wjerushka
29. lis 2010

@lucie.krajcarova Tak to Tizávidím. Taky bych potřebovala zrelaxovat. Asi brzy využiju tu poukázkum co mi dali kolegové k narozeninám do wellnes centra. Jinak u nás ani nezabírají počůraný trenky. Krýša koukne dolů, cose jako děje a je mu úplně šumák, že trenky durch. A pořád ho v tom mokrým stejně nechat nemůžeš. Prostě kryštof k noščníku nedozrál, s tou redukcí je to lepší, ale taky zatím nic. Aspoň na ní sedí, to se u nočníku říct nedá

nlenka
29. lis 2010

AHoj holky,
když čtu vaše příspěvky,tak sem ráda,že už mám dítko větší. Jurkovi se taky nechtělo na nočník,vždycky se styděl.Když už si na něj sednul,tak si ho odnesl před použitím do koupelny a zavřel za sebou dveře.A pak to přišlo nějak samo, chtěl spíš na velký záchod. Má svoje prkýnko,takže tam nespadl a byl spokojenej.
Dneska už je mazák a už ani prkýnko nepotřebuje,jen se drží za trubku od topení.
Ale když se učil čůrat kam se má,tak jsme toho měli počůranýho hodně.Nejvíc toho načůral do bedýnky na kostičky a pak samozdřejmě na koberec. 😖
No jo,jsou to lotři 😀

mataharyy
29. lis 2010

Ahojte, tak u Adriána se otočila choroba, o čemž svědčí i fakt že v noci jsem nespali, celej den byl protivnej ve dvanáct sám a dobrovolně usnul (což u nás opravdu není běžný), spal dvě a půl hodiny a teď už zase bez "keců" usnul. Nudle má jak švihadla a zdálo se mi že na něj leze zas teplota. Já si to snad půjdu hodit 😢 Jináč jsem byla dnes na kontrole a vše je OK 😵 alespoň nějaké dobré věci pro dnešek...

wjerushka
30. lis 2010

@mataharyy Teda vy si taky užíváte s těma chorobama. Aspoň jedno dítko je v pořádku🙂
U nás Kryštof dorý, ale já soplím, nos mám odřenej a hlava bolí od dutin. Potřebuju se dostat do pátku do pořádku,mám objednanýho zubaře na rovnátka. Možná mi je konečně sundá, pokud se mu bude chtít

vendulka
1. pro 2010

Ahojky, ajk se tady všecny máte?koukám, že nemoci řádí a řádí, my už taky máme jednu takovou za sebou a tak jsem ráda, že to trvalo jen chvilku

Co myslíte, je to velký risk dát Nathalii do pokojíčku vánoční stromeček?

mataharyy
1. pro 2010

@vendulka No u nás by se to rovnalo devastaci 😀 Takže stromeček musíme umístit tak že buď strom, nebo Adrián budou pod nonstop dohledem... 🙂

vendulka
1. pro 2010

@mataharyy my máme 2+1 a jeden pokoj je celej Nathalie a druhý máme my jako obyvák + ložnici dohromady, takže tady místo není, leda ho dát mazi pokoje do jakoby výklenku na chodbě,ale to nevím, jestli enbude zavazet bo tam toho místa taky moc není a kvůli malé stromeček chci

mataharyy
1. pro 2010

@vendulka Tak ono ne každé dítě je devastační jednotka, tak třeba to bude v pohodě, u nás je to momentálně tak že žijeme v obýváku a kuchyni všichni neb ostatní místnosti se dosušují s opravují. No z bezpečnostních důvodů bude stromeček menší a umělej, s plastovejma koulema a uvidíme jak to dopadne 😀

vendulka
1. pro 2010

@mataharyy tak my máme doma taky umělej,ale možná mně taťka sežene živej,ale chci nějakej malej, no ráda bych velikáááááánskej,ale jako není místo...hlavně potřebuji úzkej stromek 😀
no snad to nějak dopadne,napadlo mě dát do chodby ten umělej a do vázi větvičky,ať to ti trošku voní....

v sobotu jdeme na barborku, tak jsem zvědavá, jestli do Vánoc rozkvete 😀

wjerushka
1. pro 2010

@vendulka My jsme nedávno vzpomínali smanžou, jaký měl kdo Vánoce. A manža právě říkal, že měl stromeček ve svým pokojíku od mala. Tak uvidíš. Třeba to riskneš letos apak už tě to ani nenapsadne🙂 Nebo to bude v pohodě a stromeček bude u Nath každý rok
Manža se dnes vrací ze služebky, tak budu nervozní, jak dojede. Al emusím uznat, že mi až tak nechyběl, klidně bych to vdržela i dýl. Blbý je, jak jsem nachcíplá, tak nemám moc energii na nějaký dovádění s Kryštofem, ale jinak pohoda. Večer uklidím nádobí a druhej den čistá krásná linka, žádný další nádobí roztahaný, Prádlo co vyžehlí, zůstane srovnaný, takže si ho můžu uklidit až druhej den ráno, nikdo mi v něm nehrabuší, co si cvezme do práce a nerozhází ho, ponožky se nikde neválí. Ale asi bych se tahle nudila 😅

vendulka
1. pro 2010

@wjerushka no uvidím, musíme to nějak vymyslet, pořád se ptám manžele a ten neví a je mu to jedno, tak je to na pytel...ale ono tam kde by stál stromeček chci pak dát tu kuchyňku co dostane malá k ježíškovi, tak je to taky na prd, bude zavazet 😀
je to těžký vymyslet kam ho dát, když prakticky není kam 😀

wjerushka
1. pro 2010

@vendulka se taky ptáš na takový věci manži 😀 😀 😀 To je jasný, že neví, by mě překvapilo, kdyby věděl 😉

vendulka
1. pro 2010

@wjerushka jo ptám se ho pořád na nějaké ptákoviny 😀 proč se mám o to starat jen já 😀

mataharyy
2. pro 2010

@vendulka Já se můžu zeptat na cokoliv a vždy je to stejné: Já nevím, udělej si to jak chceš případně takové hovadiny řešíš... 😀

wjerushka
2. pro 2010

@mataharyy @vendulka No holky jeslti to nemáte lepší jak u nás. Něco ho taky nezajímá, ale do něčeho mi pořád kafrá a má to na samo úplně jinej názor jak já a nedá si vysvětlit, že by to taky mohlo být jinak. Já se s ním radši nedohaduju, ale pak po čase slyším, že jsme se přece domluvili takhle (viz. třeba ohledně dudlíku, kd yho už nedávat. Být to na Standináčovi, tak má Kryštof dudlík do školy 😝 🙂 )

mataharyy
2. pro 2010

@wjerushka ale do vysoké co 😀 jen aby byl klid... 😀

vendulka
2. pro 2010

ahojky, my dneska od rána v trapu a teď jsme dorazily, ráno palvání, pak nás táta vyzvedl a jeli jsem do olympie an vláček a koupit boby a chvilku bobovat a kupodivvu byla Nathy spokojená, to jsem nečekala, a mám konečně fotečky z plavání, tak je jdu nahrát

teda ale cestovat s tím golfáček v tom neprohrabaným sněhu je něco teda a ještě ráno zkolabovala doprava, tak sjem myslela, že to plavání ani nestihneme

vendulka
3. pro 2010

mám to z FB,ale stojí to za to 😀 😀 😀 😀
Otevři si překládač od Googlu, nastav přeložit z češtiny do angličtiny a zadej tyto dvě věty: Miluji Česko! Miluji Česko, jsi veselý? Až se dosměješ, tak si to hoď na profil :D

wjerushka
3. pro 2010

Zdar holky, dneska jsme si užili príma den. Začalijsme teda v Brně u rovnátkáře, to tak príma nebylo. Sice minule vyhrožoval, že budeme sundávat, ale já jsem mu moc nevěřila. Ono se mu před Vánoci do takových větších zákroků moc nechce a když jsem viděla v ordinaci medičky, tak to bylo jasný, že Vánoce ještě budou s rovnátkama. Tak mi je trošku poutahoval, pokecali jsme a byla jsem propuštěná. termín sundání 12. ledna Pak jsme se vydali na vánoční trhy. Zaparkovali jsme ve Vaňkovce a pěšky jsme šli na svoboďák. Kryštůfek krásně šlapal. Na svoboďáku mě teda nejvíc oslovilo občerstvení u rybářů. Kpaří hranaloky a grilovaný pstruh mňam mňam A krýša se s Taťkou svezl tím vláčkem. Na zelňáku se mi tradičně zboží líbilo víc, byla tam moc pěkná keramika. Pak jel Standa s Krýšou k babičce a dědovi do Kojetína, já se ještě courla po Vaňkovce a autobusem jsem přifrčela domů. Naštěstí cesta tami zpátky u obou na tohle počasí úplně bez problémů, takže fakt pohodíčka

vendulka
3. pro 2010

@wjerushka tak to byl príma rodinný den...taky jsem byla dneska na zelňáku a na svoboďáku, kolem 13 hodiny

vendulka
3. pro 2010

byly jsem na dvou mikulášských besídkách, takže my měly taky príma den 😵

wjerushka
3. pro 2010

@vendulka jé tak to jsme měla vědět🙂 Aspoň jsme se mohly pozdravit 😀

Holky mě klepne. Tak jdu balit Krýšovi punčochu od Mikuláše, jenže jsem nemohla najít brumíky, co jsme mu koupila. Tak jsem voalal manžovi a on je Kfrýšovi všechny sbalil k babičce 😒 Teda některý si dal sám 😅 Tak zítra zase povalím nakoupit brumíky

vendulka
3. pro 2010

@wjerushka taky jsem koupila brumíky,ale takové velké balení po 10kusech, měli to v bille za 69,- což jde a pak dostane nějakej banán a sušenky bebe a sunarky a to by ji mohlo stačit, ještě dostane od babiček a beztak samo čokolády 😠

wjerushka
3. pro 2010

@vendulka sunarky dostane Krýša taky 😉 od babičky má ten čokoládovej adventní kalendář, tak to nebudeme přehánět. To balení mě trochu odradilo, že tm jsou všechny stejný brumíky, já mu koupila od kadáho druhu jeden a lízátka z lékarny. Apak časopísek, 500stý čtyřlístek 🙂 To mají s taťkou, oni si ho rádi prohlížejí

vendulka
3. pro 2010

@wjerushka tak to mně nevadí, ž jsou stejný 😀