Jak zvládáte opakované neúspěchy po IVF?

buresinka
3. říj 2008

Ahoj holky, doufám, že tu podobné téma není.

Spadl na mě dnes nějaký splín. Mám za sebou 7xKET a 2 inseminace a to všechno s dárcem. No a ani jednou se mi zatím nepodařilo otěhotnět. Nejvíce mě štve, že jsem si myslela, že to s dárcem půjde hladce a prostě to nejde, i když jsem zdravá a neměl by být problém otěhotnět. Do centra chodím už od listopadu 2005 a je toho na mě už hodně. Sice jsem si našla hodně aktivit, skoro nejsem doma, ale prostě dítě to nenahradí.

Nyní čekám na MS a mám rozepsán stimulační protokol na 2. IVF. A najednou mě přepadají myšlenky, jestli to má vůbec cenu, jestli se to někdy povede. Vím, že bych měla myslet pozitivně, ale nějak to nejde. Možná to způsobuje i to, že začíná ztrácet nervy manžel. Zrovna ve středu jsme se nepohodli, protože má pocit, že to stojí akorát spoustu peněz a efekt žádný. Prostě začal řešit, že jsem ještě ani jednou nebyla těhotná a jak je možné, že se to někomu podaří na první nebo druhý pokus.

Máte některá podobné pocity a jak to zvládáte?

asmeena
11. led 2009

Ahoj děvčata, konečně jsem se taky dostala k PC.
Ráno jsme si museli přivstat a dělat malého Jonáška a pak jsme ještě usnuli a probudili se až v 10:30, pak jsme se najedli a jeli do obchodů. Koupila jsem si 5 halenek, svetřík (fialový, takový jsem v životě neměla, ale je krásně tenký). Takže půjdu zítra do práce na školení pěkně vyfiknutá.

Miky ahoj. Konečně si se taky ukázala. Asi máš teď velké fofry co?

zuzka11
11. led 2009

Jasně Asmee práce je práce 😀 To sis teda udělala radost, jsem proti tobě břídil! 😉 Zítra teda už do práce? A nebudeš na nás házet bobek, ukážeš se tu občas? Aby mi tu nebylo smutno........ 😕

A to jsi nakupovala s manželem? Teď mě napadlo nové téma - holky, nakupují chlapi s vámi rádi, nebo to jen přetrpí nebo strašně neradi a jsou pak celý den "spruzení"?

U nás je to vyřešené - já nakupuju ráda sama, takže bch s sebou P.ani nechtěla 😉 Jinak o něm vím, že nakupuje nerad, nebo spíš je to v pohodě v prvním obchodě, ale pokud jich má být víc........tak mu nakupuju sama, kromě kalhot a obleků......a kopačky si taky kupuje sám a rád 😀

asmeena
11. led 2009

Zuzi, mám ještě týden nemocenskou, ale musím zítra do práce protože máme školení na tu novou nemocenskou a to je docela maso, tak to chci znát.

Jo nakupování manžel taky nesnáší. Ale dnes si koupil hned v druhém obchodě 2 trička, tak byl šťastný a já nakoupila hned v prvním, druhém i třetím obchodě a pak jsme to zabalili. 😉

zuzka11
11. led 2009

Tak to je fakt úspěšný den!!!

Jsem ráda, že tě tu budu mít, co net v prácí, můžete??? A jak si plánuješ užít poslední týden volna? kamarádky a kafíčka? nebo MK? 😀

asmeena
11. led 2009

co je MK?
No v pondělí budu skoro cezý den v práci, úterý budu uklízet, ve středu jdeme na kontrolu před IUI, ve čtvrtek možná taky uklízet a v pátek snad IUI, no a o víkendu se budu aklimatizovat na další pracovní týden. To bude záhul zase začít vstávát ve 4 hodiny. Ale já raději budu chodit dřív do práce a zase z práce, než sedět v práci do večera.

Na ten ricochet jsme ještě nešli, ale hecujeme se doma na rotopedu kdo ujede za 30 minut víc km. Dnes máme odvetku, manžela jsem včera trumfla o 1,2 km. Tak dnes ho musím zase natřít - bolí ho prý strašně stehna, tak mám náskok.
Ale chceme permici na ricoch tento týden koupit, tak snad chodit začneme. 😉

zuzka11
11. led 2009

MK je modrý koník 😵

Jsi sakra dobrá, trumfnout manžela, fakt klobouk dolů......stejně to ta letí, už v pátek IUI?????Budu na tebe moc myslet, stejně by to bylo nejlepší, nic ti není, tak aby se to povedlo buď na Jonáše nebo spint. nebo ti IUI.......

asmeena
11. led 2009

Zrovna jsem napsala hodně dlouhý text a všechno jsem si to smazala, ach jo. ☹

Dala jsem si teď 30 minut na rotopedu a trumfla jsem svůj včerejší rekord, takže manžel bude mít co dělat, aby mě dohnal. 😀 Zrovna teď se začíná usazovat a štelovat šlapky na rotopedu, aby mu nevypadávaly nohy.
Musím trošku jezdit, když už ten rotoped mám doma a nemusím nikam chodit.

Taky jsme se s manželem domluvili, že si uděláme tabulku v excelu a budeme zaznamenávat km a uvidí se kdo je lepší.

Musím zhubnout aspoň 8 kg, protože už je to neúnosné a třeba se bude dát i lépe otěhotnět.

Loni jsme na podzim hodně běhali (sice jenom tady po Porubě kolem silnic, kde jezdí auta - takže čistý vzduch, ale tady se moc vzduch vybírat nedá), a to byla postavička lepší. Takže s tím musím zase něco udělat.

Jupí, dneska dávají S tebou mě baví svět - už jsem to viděla asi 40x, ale miluji to, i když to znám nazpaměť. 😉

asmeena
11. led 2009

A kde máme Monajs? Ta si koupila rifličky a dělá parádu někde jinde, co? 😉

zuzka11
11. led 2009

S tebou mě baví svět taky miluju, jé ty se máš! 😀

My jsem takovou tabulku měli asi před 3 lety, byla sport a váha, ale já jsem na vážení lenoch a P.mi to nastavil tak, že po zadání váhy se vždycky objevil komentář trenéra a já tam pořád měla - to už čekáme gyroska? Náš pracovní název. Nastavil mi to moc nízko a to jsem měla málokdy, tak jsem to vzdala a občas si píšu sportíky do diáře 😉

Monča si asi někde užívá, slíbila nám ale fotečku, tak se příští týden těším......Co ty Asmee, nevyfotíš nám svetříky?Když ne na sobě tak aspoň jenom tak???

asmeena
11. led 2009

To bych vám mohla vyfotit, možná zítra, třeba se vyfotím i v nich. Opravdu se mi moc líbí, koupila jsem si úplně jiný styl, pořád totiž chodím ve sportovním (obyčejná trička) a tak jsem chtěla něco spíš do kanceláře, když se teď do té práce musím vrátit.

zuzka11
11. led 2009

Jasně, ať jsi kočka!!! Těším se na fotky!
Já jsem taky spíš sportovně elegantní styl.....a bohužel mě moc neužije na barvy, nejoblíbenější je bílá a černá.....a tmavě mordé džíny....ale snažím se - teď jsem si koupila tmavě modré tričko 😀

asmeena
11. led 2009

no já jsem byla taky pořád jenom na černou a teď jsem si říkala, že se musím trošku obarvit a docela mi to i sluší, 😀
Loni jsem si pořídila brýle s obroučkama do červena a takové ty široké postranice (ze začátku jsem na ně nadávala, protože jsem periferně neviděla, ale co pro módu neuděláme, že? Ale už jsem si na to zvykla).

Taky jsem si říkala, že bych si mohla udělat nějaký pěkný hedvábný šál, když jsem jich už tolik vyrobila a sama pro sebe nemám. 😖 Jestli chceš, tak ti můžu své výrobky poslat emailem.

hnedoocka23
11. led 2009

holky,pro dnešek se loučím..pápá,at vám to v práci zítra uteče..mě čeká kontrola ve fertimedu,podívá se mi na vaječníky a celkově,jak to tam dole vypadá po Ivf..tak pápá hezký večer

zuzka11
11. led 2009

Dobrou, peťko!

Asmee - jasně, pošli, budu strašně ráda! Tohle fakt moc obdivuju----kde si na to kupuješ potřebně věci? A koukej si udělat i pro sebe!!!!!To se mi stávala, když jsem chodila na keramiku, přišla mi návštěva a říkali - ukaž nám cos udělala...a já nic něměla, protože než jsem to doneska domů tak jsem to rozdala 😀

Holy, 31.nás čeká rodinná oslava děečkových 80tin.....je to v ČR, o tom nic, ale už vidím ty otázky.......tu část rodiny moc nevídáme, tak se budou ptát......a obě sestřenice od Péťi jsou maminy.......už teď se "těším"

asmeena
11. led 2009

Zuzi: tak jim prostě jenom řeknete, že na miminko máte čas a že to teď neřešíte, to tak říkám já, když to nechci rozebírat. A dají pokoj. Že si teď dáváte pauzu.

zuzka11
11. led 2009

Že si dáváme pauzu a já nepracuju a jsem doma? To mi bohužel nikdo nesežere, protože v, že lékaři doma jen tak nezůstávají........ 😖

asmeena
11. led 2009

no ty nejsi doma, ty jsi v cizině a učíš se řeči, zatím se prostě věnujete sami sobě. Ať si všichni trhnou, nikomu se přeci zpovídat nemusíš a já už na tvrdo taky říkám, že se o tom jenom nechci bavit, že až to přijde, tak miminko bude. Teď asi není ta správná doba.
Manžela se taky ptala minulý týden, kdy jdeme na další IVF (ona ví totiž jenom o tom jednom, že jsme byli v dubnu a o tom co jsme teď prošli vůbec neví - a to bydlí vedle ve vchodě). Tak jí řekl, že to teď neřešíme. A konec, dál to nerozebírali.
Záleží, jak ta tvoje rodina, jestli se v tom budou rýpad dál a pokládat jiné trapné otázky. Někdo to prostě nechápe, když se nedaří.

asmeena
11. led 2009

Poslala jsem ti ten email. 😉

zuzka11
11. led 2009

To je polovina hodne vzdalena, a od Peti........sna dto zvladnu, mas pravdu, nejlepsi je nejjednodussi a castecne pravdive sdleleni....

Za mail diky, jdu se kouknout 😀

asmeena
11. led 2009

Zvládneš uvidíš... Ty jsi šikovná holka... Zvládla jsi náročnější věci... 😉

asmeena
11. led 2009

Teď jsem četla článek na idnes o zdravém mlsání a napadlo mě, že mám taky uděláne křížaly, tak jdu pro ně a baštit. 😀

zuzka11
11. led 2009

mas emal, vaim oci................

asmeena
11. led 2009

nemusíš valit, taky by si to zvládla, chce to jenom inspiraci a fantazii. A ty ji určitě máš, takže to zvládneš. 😉

asmeena
11. led 2009

Zuzi dnes končím, jdu koukat na ten filmeček a zítra jdu na 7:00 do práce, tak se musím vyspat, nevím jak to tam vydržím po 2,5 měsících nemocenské. Ještě, že tam nebudu celou pracovní dobu a další dny už budu zase doma. 😉

zuzka11
11. led 2009

tak hodne stesti na skoleni, uzij si svetrik a oci stejne valim a s otevrenou pusou 😉

asmeena
11. led 2009

Dobrou noc. 😎

zuzka11
11. led 2009

Dobrou!!! 😉

monajs
12. led 2009

Ahoj kočeny,tak jsem tady. 🙂
Teda,kdo to má pořád číst,když se na den odmlčím.Jste pěkně ukecané 😉

Asmee,ten svetřík chválím.Jen ať v práci čučí,co to přišlo za kočku 🙂

Já mám oblíbenou černou,bílou a modrou.Teď jsem začala ulítávat na červené a zelené.Modrá už mně tak nebere.
Když ne mně v obchodě nic nemají.Jenom kalhoty. Mám panděrko a jak jsem přibrala,tak mi ještě pěkně narostla prsa.Mám je takové...macaté 🙂 No a když mi je nějaká halenka nebo tričko přes břuch,tak je mi to úzké přes prsa.A když konečně něco sedí přes obojí,tak je to taková velikost,že mám dlouhé rukávy a lidi co to mají normálně tu délku do pasu,tak já do půlky stehen. 😀

Tak v obchodě zkusím 2-3 věci a jak mi to není,tak končím vždycky s nákupem 😉

Očko,děkuju za recept,vlastně vám všem.

Zuzi,koupila lsem vitamínky- pro muže -asi CEM -M a Éčko.A dala jsem mu to na taléřek k večeři. 🙂 No moc to neprošlo,ale zbaštil je.Akorát si pak klepal na čelo,viděl totiž tu cenu.Ale není to drahé,má to skoro na 3 měsíce 🙂

hnedoocka23
12. led 2009

dobré ránko všem..Monajs není zač.. 😉
když už tady řešíte barvičky..tak moje NEJ je červená,černá,bílá,modrá 😉 ale v šatníku mám všechny barvičky 🙂 a nejvíce jsem ulítlá na kabelky a boty(koně)..

monajs
12. led 2009

Teda,a to máš asi pořádnou zbírku,ne? Já jsem jednu dobu kupovala kabelky a opasky,ale už tak přes rok nic.
Asi zase začnu. A ty koně- nízké ,vysoké,na potpatku,nebo všechny druhy?