Laparoskopie teď na podzim a doufám, že pomůže k zázraku

petra123
26. zář 2012

Ahojky Holky,

tak ted v brzké době mě čeká laparoskopie poslední zakrok který ještě nemám☹a doufám že ten pomůže k vysněnému mimisku.Snažíme se spoustu let tak už by konečně mohla ta chvíle přijít a být konečně těhotna a konečně mít vysněné mimisko u sebe a konečně mít smysl života:
Kdo se ke mě přidá🙂

krista1
7. lis 2012

@antana123 Aha,já ´jsem na to úplně zapomněla,tak třeba se to povede zase na Vánoce,příjdeš na jiné myšlenky,budeš péct cukroví?

antana123
7. lis 2012

@krista1 no budu ale asi jen tak 3 druhy protože mi na cele svátky jedem k rodině takže 25 vyražíme avracíme se na nový rok 😉 a ty budeš péct???

krista1
7. lis 2012

@antana123 Aha,tak i ty tři druhy stačí.No já nepeču,protože by to tady nikdo moc nejedl,teda jen já,nemám dítě,takže nemám pro koho péct,manžel ten na sladké moc není,takže si necháváme péct od jeho tedy,teda zatím,až budu těhotná nebo budu mít miminko a budu doma,tak si upeču sama,jednou s tím začít musím.Já peču ráda třeba dorty a koláče,takže cukroví snad taky časem zvládnu 🙂 A kam jedete za rodinou?Tak to příjdeš určitě na jiné myšlenky,určitě se těšíš co?!

antana123
7. lis 2012

@krista1 no my bydlíme kousek od Jihlavy ale pocházíme ze Zlínska máme tam i rodiče oba 😉 těším jezdíme tam každý měsíc na víkend ale to uteče ty svátky to je delší to si užijeme rodičů a oni malého 😉

krista1
7. lis 2012

@antana123 Tak to jo,na Jižní Moravě je dobře a ve Zlíně jsem byla jednou na praxi v hotelu Moskva,bylo tam dobře.Tak to si určitě užijete.To my máme skoro celou rodinu tady,takže nikam jezdit nemusíme.Na štědrý den obejdeme obě maminy a máme to za sebou 🙂

ivekr
7. lis 2012

@krista1
@antana123
holky tak doufám, že ten druhý cyklus to jistí, budu z vás asi první? jestli to chápu, kdo jde do druhého cyklu, protože jsem MS dostala dnes 27. den (takže 26 dní cyklus). No v pátek už nasazuju clostíka......tak nám držím pěsti a podáváme info 🙂

krista1
7. lis 2012

@ivekr Budu nám držet pěsti a věřit,že už to konečně výjde! 😉

ivekr
7. lis 2012

@krista1
@antana123
tak já objevila že si povídáte na stránce č 6 až teĎ 😀 a reagovala jsem na rozhovor ze strany 5, no jsem ale pako :D do cukroví motám zase menzes 😀 pardon.

antana123
7. lis 2012

@ivekr super ale krátkej cyklus ☹ ty nejíš utrogestan???
@ivekr v pohodě 😉

krista1
7. lis 2012

@ivekr to nevadí,to je jedno 🙂 Hlavně,že píšeš 😉

ivekr
8. lis 2012

@antana123 no já mám normláně 28 dní, ale po té laparo jsem ho te´D měla 26. Jinak nasazuju zítra (3den) clostilbegyt, pak půjdu na ult, píchne pregnyl a pak mi dá proveru. Stou jsem minule měla cykly tak průměr 35 dní, tak nevím, jestli je to dobře nebo ne.

ivekr
8. lis 2012

@krista1 Já už jsem se včera pak nedostala na net. Dneska jedu za kamarádkou co má 4 měsíční Adélku na návštěvu. Tak poslední dva dny neschopnosti využiju na návštěvy. Jinak kamarádka to měla taky zajímavé. Kdysi normálně otěhotněla ale myslím v 16 tým týdnu potratila (nevím důvod, nějak placenta byla menší než plod, něco takového) a musela do nemocnice na vyčištění. Pak se snažili dál rok, pak už přes rok a furt jim to nešlo. Taky měla clostík a tady ty "hovadiny" a furt jim to nešlo. Pak šli do CAR a tam jim dělali vyšetření a že jsou v pořádku a nabízeli jim také IUI. Ale ona už neměla na to "nervy" a šla rovnou na IVF a hned poprvé se jim zadařilo. Prvně 2 embrya, udrželo se jedno no a v létě se jim narodila holčička. Tak si říkám, že bych na to IVF šla nejraději taky hned...ale pak si zase říkám, noo ale co když třeba teĎ se zadaří a aspoň ušetříme pak na výbavičku a tak. Sice se nemáme jako špatně, ale nástupem pak na mateřskou ty ušetřené peníze, které se použijí na IVF určitě budou chybět hihi. Jinak holky @antana123 normálně mám pořád šílené pálení i přes MS. V pondělí jsem dobrala antb.na močák, byla na kontrole a ještě kontroloval jeslti to nemám rudý a nepálí to. říkám že nic..no a zákon schválnosti, v úterý večer mě to začlo pálet, mrknu a rudý jako blázen.....ale ve středu ráno jsem dostala MS, říkám tak to se tím pročistí a odezní to, ale ono nic...tak asi bych zítra (to tam doktor je) mu měla o tom říct. Zítra mu mám stejně volat, nasazuju clostík a chce se domluvit na ult kdy mě objedná podle příchozí MS.

antana123
8. lis 2012

@ivekr s tím zánětem močového měchýře jdeš ještě na KO???se mi nelíbí že tě to pořád pálí ☹

antana123
8. lis 2012

@ivekr já dřív taky měla proveru ale ted mám duphaston

ivekr
8. lis 2012

@antana123 nene, já byla s močákem na kontrole v pondělí a to bylo právě vše ok....no a od úterý mě páli pipula 😅 tak jsem chtěla jít včera s tím, pro nějaký tabletky, mastičku...ale ráno jsem dostala MS. Tak jsem nikde nebyla. Jenže ta pipina mě pálí i přes tu MS právě.
No jinak on mi pořád cpe tu proveru, tak se chci nějak nenápadně zeptat na ten duphaston. Jenže on je už takovej postarší bručoun, tak vymýšlím taktiku jak se jako jak blbka na to ptá, aby měl pocit, že mi to vysvětluje on a né že já jsem zase ta chytrá.

ivekr
8. lis 2012

@antana123 a důvod proč ti doktor místo provery dal duphaston víš?

antana123
8. lis 2012

@ivekr aha tak počkej až ti skončí MS a pokud by to pořád pálelo šla bych s tím znova
ad duphaston mám ho proto že mám nízkou hladinu progesteronu

krista1
8. lis 2012

@ivekr Tak se odreaguj návštěvou,aspoň víš,že kámoška je jedna z těch šťastných co jim to vyšlo po IVF.No nevím,být tebou bych ještě počkala,jak říkal doktor tak 3měsíce.Měla bys zajít k doktorovi s tím močákem,vůbec to není dobré,že se ti tak střídá zánět,potřebuješ ho vyléčit 🙂 No každopádně kdyby to nepřestalo,tak jak říká Anetka tak si s tím zajdi k doktorovi.No jinak já to nejspíš dostanu v sobotu,protože jako každý cyklus mám bolestivé prsa,tak do tří dnů jsem jasná ☹

ivekr
9. lis 2012

@krista1
@antana123
Tak dnes v 10 hod volám sestře a jdu za gyndařem. Pálí mě frndina 😅 že už se to nedá vydržet a to té rudé barvě tam a ni nemluvím.

@krista1 Uvidíš v tu sobotu, naděje umírá poslední 🙂 Ale vím že to bude šok a zklamání, kdyby ta mrcha náhodou dorazila.....ale zase se nabiješ do dalšího cyklu, jako já. Ve středu jsem měla děsnou náladu, nic mě nebavilo a dnes se už těším, že jsem 3 den a nasazuju clostík a za 10 dní jupí na ult a pregnyl......to by bylo aby už to nebylo 😀

@antana123 mě právě v tom září 2011 vyšli prej testy z krve v pořádku, tak nevím, proč mi to dává. NO snad pan primař ví, co dělá....

ivekr
9. lis 2012

@krista1
@antana123
Tak jsem se vrátila z gyndy. Můj doktor samozřejmě jako zákon schválnosti dnes neordinoval tak jsem šla do nemocnice na ambulanci. No tam mi dal teda doktor najevo, že teda nejsem akutní případ, tak co tam zdržuju, že to nevypadá tak hrozivě a navíc mi ještě pořádně neskončila MS, tak jako ještě špiním a teda jdu brzo. Dokonce po prohlídce mi ukázal to "nářadí" jak ho má ode mě trochu špinavý...no děsný, cítila jsem se tam jak pruzující odpad...ach jo. No ale předepsal mi clotrimazol tabletky a mastičku, tak o víkendu můžu zahájit léčbu abych na příští týden už mohlo být snaženíčko (protože teď to fakt nejde, tak to šíleně pálí)......ale teda to chování doktorů. Přála bych jim, aby se i k nim pak doktoři chovali tak jak oni k nám...

helen_8
9. lis 2012

@ivekr To je tedy hrozné chování, nepřemýšlela jsi nad změnou doktora? Já byla jednou u doktora prvně, byl nový, vrazil do mě zrcadla, mě to fakt bolelo a řekla jsem hlasitě au! On na mě - vy jako nesouložíte nebo co? No byla jsem v šoku, ještě vystrašená studentka. Teď mám super doktorku, tak jsem ráda.

Holky, z jakých důvodů a po jak dlouhé době vás poslal doktor na laparku? Já mám podezření na endometriózu, snažíme se půl roku, při MS mám ukrutné křeče, přitom ovualce mi funguje. A jinak nic mě netrápí. No uvidíme, teď jsem byla na hormonál. profilu, tak čekám na výsledky. Ale byla jsem na něm předminulý rok právě kvůli vyšetření na ty křeče, protože jsem se dostala k této lékařce a bylo to o.k., tak snad bude i teď.

ivekr
10. lis 2012

@helen_8 ahojky, tohle bylo na ambulanci, nebyl to můj doktor. I když ten je taky tak "nic moc"....ale u nás ve měste moc na výběr není a ti dobří právě už pacientky neberou. Jinak vím, že to teď bude znít "blbě" ale půl roku fakt nic "neznamená"..neboj, endometrioza to nebude. To by si ovulaci spíš neměla. Já mám při ms první den , dva taky šílené křeče a byla jsem na laparo a nic nizjistili. Jinak jsem na ni byla po 2,5 letech snažení. Snažíme se od března 2010. Nanic mi nepřišli.....tak nevím v čem je problém. Tak držím pěstičky ať vše dobře dopadne

petra123
autor
11. lis 2012

čauky holky nebyla jsem tu dlouho tak jsem vás dneska dočetla🙂
Tak ja začínám druhy cyklus ale tentokráte nic nepočítam pač jsme měla vlžku na pipince 12 dná už mě to sralo doslova pač 4dny špinění a od pátku do pátku krvacení a mravné tak po té laparce jsem se pročistila dost, ale prože nevím kdy a jak moje tělo reaguje tak tohle snažení bude asi zbytečné a nevadí pač v prosinci večírky vanoční na kterí se docela těším🙂)tak uvidíme.
Dneska je mi 32 a když to shrnu netěhotna a nevdana tak super status☹

krista1
11. lis 2012

@ivekr Ahoj,to mě moc mrzí,že ten doktor na ambulanci byl takový hnusný.Fakt od toho je ambulance,jsou tam na krev zvyklí!!!No hlavně,že ti na to něco napsal a můžeš to konečně vyléčit a hupsnout na to!
Jinak MS dorazí asi dnes,určitě protože jsem si dělala test v pátek a byl negativní a to jsem byla 10DPO,takže taky asi nic,no podle cyklů jak to mívám by měla dojít zítra,ale jelikož po té laparce byla tak brzy,tak fakt nevím 😖

@petra123 Péťo přeji ti všechno nejlepší k narozeninám,hodně zdravíčka a splněných přání,ať máš na Vánoce ten nejkrásnější dárek v podobě // a taky nezoufej,vdaná být nemusíš a jsi ještě mladá,mimi určo brzy příjde 😉 Hlavní je,že se máš na co těšit 🙂

krista1
11. lis 2012

@helen_8 Ahoj,no můj doktor mě poslal po dvou letech primární sterility(neplodnosti),takže mi udělali laparku a je všechno v pořádku.Jinak si myslím,že půl rok snažení je opravdu málo,aby si mohla mít podezření na endometriózu 😖 Myslím si,že hormon.profil ti výjde určitě dobře,držím pěsti 🙂

ivekr
12. lis 2012

@petra123
@krista1
Ahoj holky, myslím na vás, jen jsem dnes po 3 týdnech nastoupila do práce a mám šok...asi se z toho tady pos.ru. Noo zástup fakt fungoval 😖 . Holky, večer z domu vám pak napíšu. Zatím pá, jdu se na to vrhnout.

helen_8
12. lis 2012

@krista1 @ivekr Holky, já moc dobře vím, že půl roku nic není a nehroutím se z toho, ale prostě ty moje silné křeče mi nepřijdou normální, i jsme o tom četla - bolest s tím souvisí, ale nějaké velké bolesti opradu v pořádku nejsou a logicky mi přijde, že to něco značí. První den musím mít i tři Brufeny, občas zůstávám doma, nedávno jsem se válela na toaletě v práci na zemi, jak mi bylo zle a kdysi mě i odvážela záchranka.
Jo a vy se holky znáte? Vidím, že jste z jednoho města, i když teda většího, tak by to asi byla náhoda. 😉

@krista1 Takže u vás je vše v pořádku - proběhly všechny možné vyšetření u Tebe i manžela a nedaří se, rozumím tomu tak? Co vše jste museli absolvovat?

@petra123 Tak vše nejlepší k narozenínám! Myslíš, že kdybych měla endometriózu, tak nemám ovulaci??? Doktorka mi předloni taky řekla, že na ni nemá podezření, ale stejně to bez laparky pořádně nezjistí.

Holky a přemýšlíte o umělém oplodnění? Myslíte, že třeba u vás hraje psychika nebo se cítíe v pohodě a myslíte, že se na to neupínáte? Ono je tolik příadů, kdy se nedaří i delší dobu a nakonec to vyjde, tak si říkám, že člověk to třeba cítí podvědomě, přitom si říká, že je v pohodě a neupíná se na to. Podle věku vidím, že ještě nejsme až tak staré. 😉

krista1
12. lis 2012

@ivekr Ahoj,co děláš za práci?No snad to zvládneš,už ať to máš za sebou,co?!No u mě to vypadá,že budu další na řadě,které dnes dorazí MS,test sněhobílý,takže jsem jasná 😖
@helen_8 Ne neznáme se,ale možné je,že to tak máš,že máš hodně silnou MS a proto ty bolesti,už jsem slyšela o mnoha případech,že měli strašně bolestivou MS,snad ti příjdou na to,čím to je 😉
Jo já byla na hormonálním profilu a manžel na spermiogramu,pak mě doktor poslal na laparoskopii a jsem v pořádku,no prostě jsme oba v pořádku 🙂
No možná máš pravdu a tím,že si to tolik přejeme tak to nevychází,už bylo mnoho případů,když na to někdo zapomněl,tak do toho vlítnul,třeba se na to neupínat,jak píšeš,ale moc to nejde,když už se těšíš na miminko a těhotenství 😖

helen_8
12. lis 2012

@krista1 Jasně, jak píšeš, ono nejde na to nemyslet. Já se cítím v pohodě, myslím, že máme s manželem hezký vztah, cestujeme, užíváme si i s kamarády a nic nám nechybí, ale v okamžiku, kdy se pro prcka rozhodneš, tak už to v hlavě je, i když nemáš pocit, že se na to upínáš a myslíš na to kudy chodíš. Mě to přijde líto, když to dostanu, to souvisí i s těma bolestma, že nejsem psychicky v pořádku.
Takže Ti dělali i vyšetření na chlamydie, štítnou žlázu? Byli jste na imunologii? Ono to může být cokoliv. My jsme zatím na začátku, takže uvidím, jaké budou výsledky z hormonál. profilu a co mi řekne doktorka dál. Teď ve středu jdu k fyzioterapeutce, zkusím cvičit Mojžíšovou, mělo by to ty bolesti zmírnit a třeba to povede i k otěhotnění, uvidíme. Nepřemýšlela jsi o tom taky? Prý i hormonální jóga pomáhá.
Já si řekla, že k tomu musím přistupovat pozitivně a užívat si to, co s dětma tak lehce nejde - vyspat se, jít pařit, cestovat, jít kamkoliv kdykoliv chceš, dělat si co chceš. 😉 Jinak to nejde a člověk by se z toho zbláznil.
Já právě MS vůbec silnou nemám, mám ji tři dny a řekla bych, že první a druhý den krvácím středně a třetí a posl. den už mi stačí jen slipová vložka, nikdy jsem netrpěla na žádné záněty, výtoky (mykózu jsem měla jen několikrát v životě), vyšetření bylo vždy v pořádku, manžel byl na spermiu kvůli operaci před pár lety a bylo to o.k. Měla jsem prostě zato, že jsme zdraví, ale třeba je to fakt ta psychika, i když si to nemyslím.

ivekr
12. lis 2012

@krista1 ahojíky, já pracuju jako asistentka obchodního odd a asistenka ředitele v jedné zemědělské veliké firmě. Takže docela náročný. A co MS, dorazila mrcha jedna? Držím pěstičky aby nedorazila. To že je test bílý...třeba je ještě brzo. Ale taky si nedávám plané naděje. Tak možná raději se smiř s příchozí MS, než si dělat plané nadeěje a být pak zklamaná.

@helen_8 jinak já mám MS a průběh stejný jako ty. První den - někdy i druhý mám (né teda vždy, ale většinou) také šílené bolesti a křeče. že sedím s průjmem na záchodě, leje ze mě šílený studený pot a krom sedění za wc mi není nic pohodlného. TeĎ při MS po té laparo jsem musela za jedno odpoledne vzít 2 prášky a trvalo než zabraly. Jinak mi docela pomáhá pít kontryhelový čaj, tak to vyzkoušej.....od prvního dne MS (ulevuje od křečí) až po OVU (připravuje na ovulaci) a pak vynechat a víc ho nepít, až zase od MS. Jinak mám i stejný průběh ms, taky tak ty 2 dny a pak už jen slipovku. Co se týká těch testů jak se ptáš na imuno, chlamydie atp. si myslím, že takové testy ti udělají a v CAR. Obyčejný gynekolog to asi zkouší jen s tím clostilbegytem a pregnylem.........