Neplodnost a psychológ

sonka.77
18. únor 2010

Ahoj všem snažilkám! Chtěla bych založit toto téma, pro všechny, kteří se snaží bojovat s neplodností přes svou psychiku.

My se snažíme o miminko už tři roky a před rokem mi zjistili neprůchodné vejcovody. Podstoupili jsme tedy IVF, ale bez úspěchu. Pak jsem začala naše snažení směrovat trochu jinou cestou. Začala jsem chodit k psychologožce a na reiki. Moc jsem v tyhle věci nevěřila, a brala to jako poslední možnost co zkusit a ejhle, on tam možná bude opravdu zakopaný pes, i když jsem teprve na úplném začátku.

Máte podobnou zkušenost? Podařilo se vám otěhotnět po léčbě duše?

Pojďte si o tom povídat.

sonka.77
autor
9. bře 2010

Len určitě mnohem lepší cesta než IVF! 🙂 A velmi podstatně levnější. 😉

My už další IVF plánujeme, ale teď mám cystu a než mrcha splaskne, tak zkouším i jiné metody. Teda jako počítám s tím, že splaskne, protože jinak šup na laparku. 😖

len
9. bře 2010

To musí brát laparkou? 😖 Já vím, že není cysta jako cysta, ale vím, že u nás jsem párkrát potkala holku před IVF, co jí cysta nechtěla prasknout, tak ji vzali na klasickou punkci (jako při IVF), akorát bez narkózy, a za pár minut měla pokoj... Asi nic moc příjemného, ale určitě lepší než laparka. Každopádně přeju, ať radši praskne sama 😉

sonka.77
autor
9. bře 2010

Len, já si to taky myslela, že by to tak mohli udělat, ale napadlo mě to až po tom, co jsem odešla z CAR, tak jsem tam napsala maila, jako že jestli by to šlo punkcí a oni odpověděli, že pokud se sama neztratí tak je nutná laparo. Jdu na kontrolu příští týden, tak uvidíme a kdyžtak se ještě domluvím přímo s dr. Tak doufám, věřím a modlím se, aby se ztratila. 🙂

len
9. bře 2010

Asi fakt není cysta, jako cysta 😒 S tímhle já naštěstí problém nemám, jak píšu, jsem zcela vzornej pacient, ale k čemu mi to je 😝 Za tu dobu, co tu straším na Koníku, tu hromadně těhotní holky s dvouměsíčníma cyklama, jejichž manžel má katastrofální spermio a tak, to vše přirozeně, jen my, zdraví, nějak furt nic 😀

sonka.77
autor
9. bře 2010

Len tak to jsme na tom podobně, nikdy žádné záněty, výjimečně mykóza, pravidelný cyklus, krásná ovulace, manžel plemenný býk, teď teda na starý kolena druhá cysta v životě. No a s neprůchodnýma vejcovodama je mi to taky na prd. Kolik už otěhulilo holek, kdy jsem si říkala, "no když už i tahle, tak to my musíme tuplem". No a prd. 😖 🙂

darkwitch
9. bře 2010

len snazime se sice kratsi dobu, ale i ja vim, ze jsou svetlejsi okamziky a tmavsi okamziky 🙂 myslim, ze nejhorsi pro me bylo pul roku, vetsina holke tady s konika co se s nima bavime bud otehotnela do pul roku, nebo se s nima stale bavim jako se snazilkama, jen malo jich prirozene otehotnelo za delsi dobu...
holky jste fakt statecny jak to zvladate

zofka44
9. bře 2010

Tak já se taky přidávám, nemám sice problém s otěhotněním, ale s opakovaným potrácením, a u psychologa - nebo spíš u dvojice psychologů, protože tihle rádi pracovali spolu - jsme byli s mužem několikrát, vždycky jsem to tam prořvala, na to jsou ale asi zvyklí, no a výsledky - nejsem si úplně jistá, bylo ale rozhodně zajímavý slyšet z cizích úst jakýsi shrnutí toho všeho, co jsme jim tam vykvákali 🙂. Teď jsem dostala tip na jednu údajně skvělou psycholožku, ještě jsem tam nebyla, tak jsem zvědavá, prý se zabývá i rodinnými konstelacemi, nemáte s tím někdo zkušenost? No, ale jsem svolná zkusit téměř vše, kdyby mi někdo řekl, ať stojím každý den hodinu na hlavě, tak to snad udělám🙂
Mimochodem Len - parádní výčet, dost jsem se u toho pobavila🙂

darkwitch
9. bře 2010

zofka rodinny konstelace pry taky nekomu pomohly, zkusenost s nima mam, ale byla jsem na nich jen jednou a kvuli necemu jinemu a nepomohlo to, ale myslim, ze to nepomohlo, protoze jsem tak uplne nechtela resit jiny problem...

sonka.77
autor
10. bře 2010

Ahoj Zofko, moje psycholožka mi říkala o jiné svojí pacientce, která také potrácela. Dneska má zdravou holčičku, přirozeně počatou. Určitě ti může psycholog pomoct, pokud to potrácení souvisí s psychikou, což klidně může.
Rodinné konstelace neznám. Tu stojku bych dělala taky. 😀

darkwitch
10. bře 2010

kdo by stojku nedelal 😉

zofka44
10. bře 2010

Tak myslíte, že mám začít - myslím s tou stojkou? 🙂

darkwitch
10. bře 2010

zofka ja myslim, ze by to asi nepomohlo, radsi jdi na ty konstelace 😉

ninajana
10. bře 2010

Holky neviete prosim vas, ci robia Trial wash test aj v Banskej Bystrici? ideme tam s manzelom za Dr. Ivanom Kubisom, je androlog a nema na stranke, ci robi aj tento test, jedna sa nam o morfologiu spermii. Dakujem!

sonka.77
autor
10. bře 2010

Zofko, taky bych radši zkusila ty konstelace, to vypadá jistější. 😀

Nino, tady ti asi neporadíme, já osobně teda ani netuším co je Trial wash test.

denis19
10. bře 2010

ninajana
napsala jsem Ti do heliosu,ale morfologii Ti udelá i z normálního SPG,nepotrebuje delat TWT......tak v tom nevidím problém...jinak on v BB TWT nedelá,aspoň tomu tak bylo loni. 🙂

ninajana
10. bře 2010

Denis dakujem no dufam ze to tam zbada, inak fakt, pod mikroskopom by to mal vidiet 🙂

denis19
10. bře 2010

určo, i u nás to videl 😀 😀 😀

len
10. bře 2010

Je tohle stále diskuze o psychologovi? 😕 😀

Jinak já se teda ke stojce zatím nesnížila (nezvýšila? 😀 ), mám pár takovejch věcí, který jsem si sama pro sebe stanovila jako hranici toho, kdy už to se mnou opravdu půjde z kopce - mezi nima je třeba právě ta stojka nebo prstíčková metoda 😀 Ale každý máme hranici jinde 😉 Jenom já jsem holt fakt technik a tvor racionální, takže dokud mi na něco neukážou přesvědčivou lékařskou studii, považuju to za pochybný babský řeči 😒

sonka.77
autor
10. bře 2010

Len jo jo pořád. 😀

Já teda taky stojku po sexu a nebo prstíčky nepraktikovala, myslím, že když jsou lidi zdravý tak to nepotřebují a ostatním to nepomůže. 😀 Já teda lékařské studie nepotřebuju, ale metoda musí mít hlavu a patu aspoň trochu. Třeba moje kolegyně o generaci starší mi radila ať si sednu na postel novopečené maminky, ona tak otěhotněla. 😉 😀

len
10. bře 2010

Přesně tak - zdraví to nepotřebujou a ostatním nepomůže 😀
No tak jasně, s tou studií to byla nadsázka (i když jsem toho načetla tuny a díky tomu zavrhla dost jinak propagovaných věcí), ale když mi můj doktor řekne, že je to nepodložená blbost, nemám nějak potřebu to už zkoušet 😉 Psychodoktorku mi schválil 😀

sonka.77
autor
10. bře 2010

Já v tom vlastně lítám sama. Můj dr. ani neví, že chodím k psycholožce, protože k ní mám doporučení od jiné gyndařky, u které jsem byla jen na IVF. Reiki a čínskou medicínu konzultuju jenom tady na netu a reiki teda i s psychouškou a ta souhlasí, sama to i trochu umí.

Len, taky jsi chtěla k psychologovi sama nebo ti to navrhu gyndař?

len
10. bře 2010

Já to měla složitější, vlastně poté, co jsem přišla o práci a do toho řešila IVF. Jednak jsem měla pocit, že mi praskne hlava, druhak jsem sháněla doktora, který mě nechá při IVF na neschopence (a světe drž se, ani gyndař ani obvoďák nechtěli), protože v případě otěhotnění bych akorát těsně skončila výpovědní lhůtu a jako čerstvě těhotná musela na pracák 😝 Navíc se mi akorát blížil "termín porodu" (kdybych byla nepotratila) a já věděla, že nebýt toho potratu, odcházím na mateřskou a nic z tohohle neřeším, takže to na mě zpětně dolehlo zas. Fakt jsem se cítila, že tohle je nad mé síly, tak jsem si řekla - a proč ne, od toho tady ti doktoři přece jsou - a našla si psychodoktorku, která mě - uklidnila před IVF, uklidnila, když druhé IVF neklaplo, uklidnila když se pos**** třetí IVF, pomohla mi smířit se s tím, že asi budeme muset jít do darovaných vajíček, a v neposlední řadě mi pomohla v týhle šílený době, kdy se utápím v tom, že nemůžu sehnat žádnou práci, a nechala mě přechodně na neschopence 😒 Když jsem pak řešila v CARu lázně, jen jsem jim to oznámila, kupodivu to prý byla přitěžující okolnost (jako že jsem horší případ a snáz mi to přiklepnou) - v žádance stálo - dlouhodobá léčba neplodnosti, v péči psychiatra 🤐

sonka.77
autor
10. bře 2010

Len, tak to teda byla soda, vše najednou. ☹ Dost se divím, že tě nikdo nechtěl nechat na neschopence, mě připadá, že kdo chce, toho nechají. 😕 Každopádně to byl určitě dobrý krok, protože někdy to všechno prostě člověku přeroste přes hlavu a musí si s někým popovídat, s někým kdo se vyzná a kdo dokáže přesvědčit, že se svět nehroutí.

O lázních jsem zatím neuvažovala, hlavně teda proto, že je pro mě dost velký problém vypadnout na měsíc z práce, v podstatě nemožné. Kdybych si byla jistá, že to pomůže, tak obětuju i práci, ale jinak jí prostě potřebuju, jako každý.

S psycholožkou jsem se taky bavila o tom, zda mi léčba u ní nemůže ztížit případnou pozdější adopci. Říkala, že píše zprávy tak, aby se nedaly moc zneužít, že jde o pomoc v tíživé životní situaci a ne o nějakou poruchu. Taky je to tak pravda, ale věřím, že kdyby psala nějaké podrobnosti, tak se toho někdo na sociálce chytne a kdo ví co z toho udělá.

len
10. bře 2010

No právě, jako my se nesnažíme zas až tak strašně dlouho, ale prů*er nastal, že se to všecko nakupilo pospolu - neplodnost, potrat, vyhazov... a už jsem se vezla 😝 Jako asi bych to zvládla sama, zatnout zuby a jdeme dál, však na to se neumírá, ale prostě s tou psychodr. to bylo mnohem snazší 😉

Jinak tohle mě právě štve - kolik je lidí s ještě většími problémy, kteří to dusí v sobě a užírají se a navenek vypadají jako ideál - pro adopci žádný problém. A pak někdo cítí, že problém má, tak si najde odborníka a řeší ho - a rázem je špatný? Proč společnost špatně nahlíží na lidi, kteří se k problému postaví čelem a řeší ho, zatímco někdo jiný je lepší jenom proto, že tytéž problémy jenom neventiluje (ale má je taky)? Jako když si dva lidi zloměj nohu, jeden zajde k doktorovi a nechá si to dát do sádry, zatímco druhej zatne zuby a nechá to srůst samo (byť blbě a s největším utrpením), tak je všem jasný, kdo je magor, ne? 😉

darkwitch
10. bře 2010

len 🙂
ja jsem myslela, ze chodit k psychologovi je v poradku, on je to naky problem pri adopci?

len
10. bře 2010

No, já se obávám, že šťouravá sociální pracovnice by z toho problém dělat mohla (jsme nějaký divný 😀 ). My teda zatím adopci neřešíme, takže neřešíme ani tohle...

darkwitch
10. bře 2010

kdyz si vzpomenu tak se na to poptam, jestli je k tomu prihlizeno...

sonka.77
autor
10. bře 2010

Jo jo Len, vidím to stejně, ale v Čechách není zvykem chodit k psychodoktorům a spousta lidí to naprosto odmítá. Sice vůbec nevím, jestli léčba u psychologa má nějaký vliv na adopci, ale věřím, že nějaká strašně chytrá sociální pracovnice by z toho mohla udělat velblouda. Prostě léčíš se na psychině a basta.
Taky adopci neřešíme, ale kdo ví co bude za pár let, člověk musí myslet dopředu. 😀

Darkwitch, při adopci tě proklepnou skrz naskrz, horem dolem a vzhůru nohama a určitě se budou prát, zda se ten dotyčný někdy psychicky léčil.

zofka44
10. bře 2010

Hele, já to s tou stojkou myslela z legrace🙂
Myslím, že se to už s pohledem lidí na návštěvy psychologa či psychiatra trochu zlepšuje, ale přeci jen třeba sousedkám v baráku bych to nevyprávěla, že tam chodím. V papírech k adopci se přímo vyplňuje, jestli se žadatelé léčí s nějakou psychickou poruchou. Ale snad se na to pohlíží rozumně - je přeci jen něco jiného, když je člověk třeba schizofrenik, nebo navštíví psychologa/psychiatra, protože má problém s neplodností.

darkwitch
10. bře 2010

zofka vsak mi vime 😉