PCO - clostil nezabírá. Co dál?

lenickan
3. únor 2009

Máte některá negativní zkušenost při léčbě clostilem? Podařilo se Vám nakonec otěhotnět bez IVF?

spagatice
13. únor 2009

Ježiš jestli si budu muset někdy dávat injekce, tak umřu

mmmk
13. únor 2009

Tak ampule, nemecky je to Patrone, takze asi partona, naboj 😅 Vypada to takhle http://www.mims.com/pic/Hong Kong/25554.gif - lepsi obrazek jsem nenasla. On taky puregon nemusi pak byt v lednicce, ale ja prave zapomnela a novou patronu jsem vyndala az tesne pred pichnutim 😅

surenka
13. únor 2009

Aha, tak to je stejné, jako to moje pero http://www.cnyfertility.com/wp-content/uploads/...

mmmk
13. únor 2009

Jako skutecne sklenene ampule mam jen pregnylu a to byl poprve porod, zalezitost na pul hodiny nez jsem to vsecko smichala, pichla a pak bezpecne uklidila 😅
To gonalovy pero jsem taky uz videla. Barevne se mi libi vic, ale co uz 😎 😀

spagatice
13. únor 2009

😀 to se ani nedivím

surenka
13. únor 2009

Já mám modrobílé, to je teprv něco 😀

spagatice
13. únor 2009

Možná bych to mohla nejdřív vyzkoušet na manželovi, třeba by to pomohlo

spagatice
13. únor 2009

😀 😀 😀

mmmk
13. únor 2009

Spag, co blbnes, to je uplne v poho. Ono to zni silene "Picham si sama injekce do bricha," ale ver, ze to boli daleko min nez treba trhani oboci 😀

spagatice
13. únor 2009

Tak to jo 😀 , ale stejně poprvý to musí být asi sranda 😖

surenka
13. únor 2009

Spagi, jinak s tím pícháním - když jsem si to měla píchnout poprvé, byla jsem tak nervózní, že jsem se vzbudila brzo ráno (v sobotu se mi to běžně nestává 😀 ) a pak jsem půlhodiny chodila a studovala stupnici na peru, než jsem se odhodlala 😀 A pak přijde taková úleva, že to vůbec nebolí a jak to, že to nebolí, když já jsem si myslela, že kdoví co... Ten druhý cyklus jsem se dokonce i těšila - věděla jsem už, že účinkuje a že to nic není (spíš mě děsil ultrazvuk 2DC 😝 ) No a i ten jsem zvládla, takže teď mě normální ultrazvuk znervózňuje mnohem míň 😉

spagatice
13. únor 2009

Tak dobře, už jsem klidná a navíc musím věřit, že se k injekci ani nedostanu ne, nesmíme hned myslet na to horší, když je ještě šance. 😎

spagatice
13. únor 2009

I když u mě je to jak na houpačce, v úterý jsem byla smířena s tím, že dítě nebude, ve středu jsem byla nadšená, že jsme se s doktorem posunuli zase dál, dnes jsem byla smutná, když jsem v Ikee viděla dětský koutek. A před chvílí jsem si objednala Ovu testy 😀 😀 😀 To bude sranda, až začnou působit hormony, chudák manžel 🙂

mmmk
13. únor 2009

Spag, klid. Ovu testy jsou vyhozene prachy, protoze kdyz mas "koralkove" vajecniky, hladina LH je zvysena porad, takze to vlastne ukazuje carku kterykoli den cyklu. Tak bych verila leda ultrazvuku 😉 Injekci se neboj, ono to fakt nic neni. Ja se taky klepala, jak psala Surinka, ze to bude bolet, ze budu mit bricho jako cednik atd. Taky me to nakonec desne bavi pichat, kdyz vim, ze se delaji predpisove foliky 🙂 Nepredstavuj si to jako nejaky masakr, mne tento cyklus (9.DC) jeste neukapla ani malicka kapicka krve. Kdyz mi kdosi tu na foru asi pred 5 mesici napsal, ze uz mi zbyvaji injekce do bricha nebo IVF, malem jsem to obrecela pri te predstave. Ale fakt to nic neni 🙂

Suri, ja si taky pichala prvni v sobotu a taky jsem nemohla dospat, jak jsem byla nervozni, jak jsem to pero davala dohromady, jak se mi zdalo, ze mi z te ampulky nic neubylo... 😀

wiwian
14. únor 2009

mmk love handls u nás se to mu říká madla lásky :o))) simě po ránu pobavila

přeji všem dobré ráno já sem začal trochu krvácet a nevím co to jako má být 😝 😅
http://www.fertilityfriend.com/home/pulec

wiwian
14. únor 2009

jejda tak se dočetla o injekcích a to už mi do smichu moc neni 😝 no ale co , nějak to zvládnu

spagatice ovu testy jsou akt na dve vec kdyz mas PCOi :o(

mmmk
14. únor 2009

Wiw, to ja ani nevim, ze se tomu cesky tak rika 😀 Jo, madla lasky mam 😀
Vubec netusim, z ceho krvacis. Na zbytek MS je je to pozde a na cokoli jinyho brzo 😅
Injekce fakt nic nejsou, ono to zni strasne, vypada strasne, ale nakonec je to uplne v poho. Kdyz mi doktor pred asi 4 lety udelal kvuli zanetu vnitrni utz, rekla jsem si, ze tohle teda bylo naposled. Pripadala jsem si uplne strasne, i kdyz vlastne o nic nejde. Ted neni vyjimkou, kdyz mi dela vnitrni utz 2x do tydne a ani mi to neprijde. Proste vysetreni 🙂

spagatice
14. únor 2009

Holky takže s PCO to může dopadnou jedině tak, že si budu dávat ty injekce a potom nejspíš půjdu na IVF?

mmmk
14. únor 2009

Spag, to takhle rict nejde. Ted nevim, jestli uz jsi clostil mela, ale pokud na nej zareagujes, muze se postestit a muzes otehotnet. Par holek otehotnelo po dobrani metforminu nebo clostilu, jakmile skoncily, sup a byly v tom. A nebo pokud nic z toho nezabere, prijdou na radu injekce. Pro nekoho ne, pro mne ano, je IVF az tou nejposlednejsi instanci. Nemam duvod spechat, kdyz uz cekam nejakyho 2,5 roku. Zdravym parum se taky nemusi povest zrovna prvni mesic 😉 Navic u me uz se jednou povedlo, ale bohuzel MA. Nicmene to beru jako znameni, ze to pujde 🙂

spagatice
14. únor 2009

Mmmk ty máš ale trpělivost, už dva a půl roku jo. Clostil jsem zatím nebrala, bude to příští měsíc poprvé 😅 , tak uvidíme, jestli zafunguje.

surenka
14. únor 2009

Tak já jsem dnes 10DC, teda vidím, že se skorosynchronizujem - když už, tak už 😀

Jinak jsem si dneska zapomněla vytáhnout pero z lednice (hlavně že jsem si o tom četla, že...) - takže mám nejenom dva vpichy, protože mi dávka ze starého nestačila, ale taky mi to všechno trvalo asi o čtvrt hodiny dýl (moje zodpovědné a rozumné já mě donutilo počkat, ať nemám to pero studené - a tak jsem seděla a zahřívala pero v dlani na pokojovou teplotu 😀 ) Samozřejmě jsem pak nemohla usnout (no snídat a číst si v sobotu ráno o půl sedmé! to fakt neznám, nejspíš si to někam budu muset zapsat 😀 )

mmmk
14. únor 2009

He, ja si dneska pichla kolem pul sedme, jak jsem sla na zachod, pak jsem jeste zalezla do postele a po probuzeni se nemohla rozpomenout, jestli uz jsem si pichla nebo ne. Musela jsem v diari prepocitat davky, abych vedela 😀 Z cehoz plyne, ze je to fakt jednoduche a bezbolestne, cely proces trva asi pul minuty i s nachystanim jehly a desinfekci speku 😀

Spag, ja jsem silene netrpelivy clovek, co musi mit vsecko nejlepe ted hned 😀 Ale PCO te nauci 😅 Nejlepsim lekem je trpelivost. Nesmis na to spechat. Ale vzpominam si, ze nejhorsi obdobi snazeni jsme meli tak od pul roku do roku, kdy jsem fakt vysilovala a hroutila se. Pak se neco zlomilo a ja ziskala nadhled. A ted o tom nejak nemam potrebu premyslet, ci se pozorovat - dela to za mne muj doktor 😀

surenka
14. únor 2009

Mmmk, přesně jak píšeš - něco se v tobě po určité době zlomí a pak už to vnímáš všechno jinak. Když si vzpomenu na naše začátky - první tři měsíce jsem si myslela, že budu skoro hned teď a určitě co nejdřív těhotná 😅 , po diagnóze PCO to bylo horší, dr. mi naznačovala, že veškerá léčba je stejně zbytečná, ať jdu na IVF... Pak jsem docela vážně na tři měsíce onemocněla a přestala jsem řešit, jestli se snažit nebo ne. A nakonec mě zdravě dr. naštvala, když mi doporučila soukromé centrum 🙄 Od té doby, co jsem v centru Olomouci (je to druhý rok), jsem víc v klidu hlavně díky jejich přístupu, že nic není nemožné, prošli jsme si aspoň genetikou (je v pořádku - další úspěch 😉 ) a tak nějak zvolna pokračujem - to mi vyhovuje... Nevím, jestli mě tlačí čas (bude mi 33 a snažit jsme se začali, protože jsem si říkala: aha, je mi třicet, asi bysme měli, což není zrovna dobrý důvod 😅 ), spíš ten vnitřní pocit, že už opravdu moc chci, není tak silný (naštěstí asi 😉 Ale nejvíc mě potěšila a taky překvapila babička, je jí kolem 80, která když jsem to tak nějak naznačila, že vnouček hned tak nebude, prohlásila: no bóže, nebudete ani první ani poslední, kdo děti nemají... I tohle mi pomohlo získat ten nadhled, který je docela potřeba 😉

mmmk
14. únor 2009

Surenka, tak ja jsem relativne "mladoch" (26) 😀 Ale ja ty problemy tusila a deti me berou odjakziva 🙂 Antikoncepce jsou teda nektere deti nekterych kamaradek 🙄 😀 Ale vim, ze to muze trvat a vim, ze mam cas. Prijde mi, ze co se moje problemy nejak resi, mam cas se venovat dalsim aktivitam i myslenkove a nemusim se zabyvat tim, co by kdyby.
Mne treba trochu mrzi (a ocividne meho Dr. taky), ze tu je takovy trend "Nejde to hned, jdeme na IVF." Dr. sam rikal, ze stimulace pri PCO je veci mladych, inteligentnich a trpelivych zen 😵 Ja chapu, ze me chce jen podporit a na druhou stranku ho moc beru, protoze on je soukromy, mohl by me sice k tomu IVF dohnat, ale neudela to a radsi me stimuluje 😉 A i v Cechach mi pripada a hodne holek i tu si mysli, ze "nezabral clomid, jdeme na IVF." Pak jsou prekvapeny, ze otehotni mesic pred zacatkem stimulace zcela prirozene.

spagatice
14. únor 2009

Holky zkusila jsem ovu test a ono mi to opravdu ukazuje slabou druhou čárku ☹

mmmk
14. únor 2009

Spag, ver doktorum a utz. Mne taky doktorka rekla, ze ovu nebyla a tento cyklus nebude, ze zadny poradny dominantni folik, co by mohl dal rust, nemam a ja dosla domu, udelala ovu test a tam krasna druha carka 😅

spagatice
14. únor 2009

Se picnu, takže budeme mít na Ovu testech dvě čárky kdykoliv a na těhu testech možná nikdy jo 😠 😠 😠 Trochu pitomé ne 😀 😀 😀 Ba ne, dočkáme se i na tom těhu testu, určitě.

mmmk
14. únor 2009

Hele, Spag, kdyz doktora ukecas, aby ti pri velkym foliku pichnul Pregnyl a otestujes tak do 10 dnu pote, uvidis dve krasne carky i na tehu-testu 😀 😀

spagatice
14. únor 2009

😀 dík

surenka
14. únor 2009

Ovu testy jsem ve své naivitě taky zkoušela 😀, ale smích mě brzo přešel při ceně 50 kč za jeden test 🙄 (absolutně nechápu, co na tom stojí a proč je vůbec dražší než těhu test...)

Mně je sice přes třicet, ale pořád se cítím na mnohem míň 😎 a trpělivá jsem taky dost 😀 IVF je pro mě až někde úplně nakonci, až nebudu vědět kudy dál, až si budu úplně jistá a taky abych to třeba stihla do 39... (já totiž opravdu ve skrytu duše doufám, že se to třeba povede i přirozeně - něco jako když pánbůh dopustí, i motyka spustí 😀 ) Jinak chápu, že chce jít někdo na IVF hned, já bych ráda všechno taky hned, ale tohle mi přijde mnohem závažnější než cokoliv jiného (a u PCO i s rizikem OHSS). A jak už jsem psala, spousta doktorů moc jiné varianty nenabízejí...

S tím pregnylem bych to taky zkusila, ale manželovi už pak nevymluvím, že je čárka falešná 😀