Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

breberuska
16. čer 2010

holky, vy jste se rozjely, nestíhám dočítat 😉

já jsem na pokoji byla s 17 letou holky s nějakou pohl nemocí, taky dobré 😉 ale lepší než ty, se kterýma jste se setkaly. Chvílema mi jí bylo aj líto, měla jsem velké bolesti a tiše tam úpěla, tak to chudera musela všechno snášet....píchli mi sice nějaké léky, ale nezabrali a nic jiného už mi dát nemohli. Tak to holky asi se mnou měla krušné... ☹

co se týče porodného, mám podobný názor jako iviska, zvykám si na to, že člověk od státu nic nedostame, toužím po dítěti jako náplni života a ne po penězích od státu, takže tohle mi žíly nerve😉 Ale o sociálně slabých s 10 dětma bych ani nemluvila 😒 😠 , ti mají děti na výdělek a přesně ví, kde peníze od státu vydolovat. Když reforma, tak aby měla smysl a měla by řešit hlavně toto, ne jen zrušit porodné,a některým lidem dál umožňovat rodit děti místo práce... 😒

iviska
16. čer 2010

Brebe, jsem ráda že má někdo podobný názor jako já 😉 já bych byla proto, udělat to jako na Slovensku. Prostě dávky dostaneš na 3děti (domnívám se, že tam mají limit 3) a nazdar bazar. Je to sice kruté pro ty, kterým se neplánovaně zadaří, ale zase je to bič na nafakčenko a na utlačované spoluobčany - tedy spíše občanky 😝

lichtakova
16. čer 2010

breber, já v podstatě souhlasím s tebou, dítě chci kvůli němu a ne že to bude jen takový omyl nebo dobrý výdělek a je to koneckonců jednorázová částka, ale chápu, že spoustě rodin, třeba už s jendím dvěma dětmi to pomůže, když pak rodičovská je pořád jen jedna bez ohledu na počet dětí....
koukala jsem ještě před volbama na nějakou diskuzi na čt2 a tam se bavili s nějakým matkama a ekonomama, ti říkali, že prostě se to v krizi musí udělat-což bych chápala a i bych s tím souhlasila, a že v ostatních západních státech ani takové dávky nejsou, ani tak dlouhá mateřská-rodičovská, jak říkám celkem jsem s tím souhlasila, že holt si ty opasky budem muset utáhnout všichni...
ale pak mluvily ty ženský, že jo, že vědí, že jinde tolik peněz nedostanou, ale že tady není vůbec ošetřeno, kam je pak daly-firemní školky, jesle, práce z domova, částečný úvazky, a že dokud se tohle nevyřeší komplexně, tak by na dávky šahat neměli...no a s tím musím souhlasit taky.... 😖

breberuska
16. čer 2010

licht, ano s těma školkama a jeslema máš pravdu, to je teď docela krize. znám holky, co se do práce chtějí vrátit, ale nikde jim děti nechtějí vzít, protože je plno..

iviska
16. čer 2010

Jj je to prostě problém - že u nás se tohle neřeší. Jako dřív se chodilo na mateřskou na 6měsíců, já např šla do školky ani mi nebyly 2roky a žádné stopy to na mě nenechalo. Ale dřív byly jesle, školky apod - to dnes není.

Já se pak jednou se šéfem budu domlouvat na práci z domova. Naštěstí mám práci, která nevyžaduje abych jezdila x km tam a zpět. A když by bylo něco potřeba - může mi to vyzvednout manžel. Takže já sem defakto "za vodou". Vím, že někdo to tak nemá nebo tu práci vůbec nemá a pak věřím že je to hodně těžké. Ale zvládli to jiní a zvláneme to i my.

lichtakova
16. čer 2010

já myslím, že my to určitě zvládnem, ať s porodným nebo bez 😉
moje práce teda rozhodně z domova dělat nejde, ale zas třeba nějaký část.úvazek bych si tak od půl-tři čtvtrtě roku klidně střihla...

breberuska
16. čer 2010

licht, moje sice ne, ale vůbec mně to teď netrápí 😉

lichtakova
16. čer 2010

co tvoje ne? 🙂 jako práce? 🙂
no, jak řikám, mně ti lidi taky až tak nechybí 😉

natulaaa
16. čer 2010

holky s tím porodným,já si taky mimi pořídím,ikdyž ho zruší,je jasné,že když je problém,tak se musí šetřit,ale narážela jsem na to,že ti ONI občané ho zase dostanou a to je ten bordel,protože když se má šetřit ,tak at se šetří,ale u všech i u cikánu

breberuska
16. čer 2010

licht, jo práce. já jsem si myslela, jak se do ní pohrnu zpátky, ale po tom, co mám za sebou, jsem to zančně přehodnotila a i těhu plánuju užít si doma...jsem chemik.

natu, je to tak, když šetřit, tak všude, rostě by žádná dávka neměla být tak snadno zneužitelná. 😠

lichtakova
16. čer 2010

natu, já jsem taky pro všema deseti, ne že si zase dávkama budou suplovat práci a my to budem dotovat jako kreténi
breber, mám stejný pocit, že si ho asi bud chtít dost užít....já jsem zubař 😉

fram
16. čer 2010

ahoj holky,
helcenka, jsem ráda, že to máš za sebou, teď už bude líp a líp
Co se týká revize, já měla nástup ve 14h, na sál jsem šla před 16h a v 17.30 už jsem volala, aby pro mě mm přijel. Bylo nás asi 8 na velkým sále na ambulantní zákrok, s čím tam byli ostatní, nevím. Ale když přivezli paní,která byla na sále přede mnou (ne na potratu), tak křičela bolestí. To se mi udělalo hrůzou šoufl 😕
Co se týká porodného, v zásadě bych souhlasila s ivis a breber, taky se bez něj obejdu, i když by 13tis. určitě bodlo. Ale obávám se, že vysoké porodnosti některých skupin to nijak nezabrání, stejně se budou množit jak králíci a jak píše natul, vytřískaj na státu zase jiný dávky. Takže škodný budeme stejně zase jen my. Takže to zrušení porodného mě štve, ale spíš proto, že je to nespravedlivý pro budoucí maminky, ale pokud by to mělo pomoci ekonomice, tak souhlasím, ALE utáhnout opasky by si jako první měli páni nahoře. UFFF, to jsem se rozkecala.

breberuska
16. čer 2010

Holky, můžu změnit téma? zajímalo by mně, co vám udělal cyklus po revizi - nepočítám ten první a čekání na první mrchu. Myslím ty další. Máte ho stejný jako před tím, i ovulku ve stejnou dobu? Já jsem z toho trochu jelen, měla jsem ovu 16/17 den a hlen skro žádný. Mám teď druhý cyklus po revizi a od včerejška (dnes 10 den) bílkový a docela "bohatý" hlen, čípek vysoko, tak jsem z toho taková překvapená...tak přemýšlím, že by se to posunulo...a nebo bylinky fakt mají takový účinek. 😒 já se omlouvám, jestli je to blbý dotaz a moc se studuju 😅

angelina987
16. čer 2010

Ahojky holky,co se týče revize, tak já jsem to měla brutální. Jak už víte, tak jsem z jižní moravy a jela jsem s firmou pri kterou školím na dva dny do Prah (400km´) na veletrh beauty and spa prodávat výrobky. Už před odjezdem jsem se cítila tak nějak unaveně, ale neřešila jsem to. Oddělali jsme jeden den, šli jsme na večeři a na cestě z5 z večeře jsem najednou ucítila žbluňk a bylo. Nejhorší bylo, že přede mnou bylo ještě několik zastávek tramvají. Nikdo netušil že jsem těhu, tak jsem mlžila, že jsem to asi dostala, ale krvácela jsem tak strašně, že jsem měla rifle po kotníky od krve, tak mě vezla rychlá do FN na Bulovce. Bylo přesně 00:30 a okamžitě mne vezi na sál, museli mi dát i krev, byla jsem už mimo. Na pokoji jsem měla dvě starší paní, tak ty mě uklidnovaly. Druhý den mne pustili domů, šla jsem opět na veletrh (mjsela jsem pracovat, jinak by jsem se zblaznila) a v noci přijela z5 dalších 400km za manželem. S ním jsem nebyla schopna telefonovat, až v noci. Chudák, chtěl jet ok\mžitě za mnou, ale trfdila jsem, že je to zbytečnost. Byla jsem ve 12 tt a chtěli jsme to oznámit rodině...
Takže tak můj zážitek.
Uf, dneska jste děvčátky nahodila blbé téma 😒 ale věřím, že budu ted těhu juchuchuuuuuuu 😀 😀

angelina987
16. čer 2010

@breberuska já první porevizní mrchu měla ok, vlastně i tu druhou,žádný problém, ovu jsem ale cítila jen tu první - a to opravdu zřetelně, tak ted jen doufám, že nebyl anovulační cyklus 😒

breberuska
16. čer 2010

angel, tak taky nic moc veselého ☹ obdivuju tě, že jsi šla hned do práce...já se prvních pár dnů nemohla na nikoho ani podívat 😢

určitě neby 😉 l!!!

angelina987
16. čer 2010

@breberuska to já taky ne, ale pomohlo mi to se zařadit, jen nesměla ke stánku přijít maminka, o už bylo zle....

natulaaa
16. čer 2010

Breber po revizi ,která byla v pulce října jsem pak měla MS už normální,ne tak přesnou jako ted,ale s odchylkou pár dní a co se týče ovulky,tak to nevím,protože jsem začala až v lednu a od te doby ji mám,jen v březnu to bylo divné ,

fram
16. čer 2010

breber, já po revizi pořád špinila, po 14 dnech jsem šla na kontrolu a dr. mi na to špinění dala norethisteron. Po něm jsem přestala krvácet,brala jsem ho 10 dní a po jeho vysazení to dostala (30dní od revize)- tak nevím, jestli to byla přirozená mrcha. Ta další už přišla sama po 29 dnech, ale byla hrozně slabá a krátká , po ní jsem zkusila ovu testy a 13DC byl pozitivní, další mrcha dorazila po 28 a ta už byla normálně silná.

breberuska
16. čer 2010

holky díky 😉 tento měsíc jsem to chtěla vypozorovat a ten příští "plodící" vím 😀

vendulak
16. čer 2010

@leheckova prosím mohla by si mi v tabulce změnit kyselinu listovou 800 na vitamínky Elevit Pronatal? Díky! 😉

martasl
16. čer 2010

No mě se po potratu ms začala zpožďovat,takže teď mám cyklus 33-34 dní.já porodný taky vyloženě nepotřebuju,ale bodlo by.ale vůči maminkám,který ty příjmy nemají nic moc(a že jich je)je to nesparvedlivý.nám už asi tak před 8 letama vzali přídavky(překročili jsme asi o 120Kč),tak už na to kašlu a o nic nežádám.

natulaaa
17. čer 2010

dobré ránko 🙂
dneska to vypadá venku slibně,asi pujdu nachytat zase nějaký bronz 😵

breberuska
17. čer 2010

Krásné ráno, holky! u nás svítí sluníčko o 106 😉 akorát v práci máme jakousi zimu, brrr 😠

angelina987
17. čer 2010

Dobré ráno holky, tak u nás zataženo, ale to je dobře, zůstala jsem doma, aby jsem se mohla učit tak mne to alespon netahne k bazénu 😀

kopretina82
17. čer 2010

Ahoj holky...
Mám chvilku než mi proschnou vlasy, tak nakukuju...😉
Dočítám tak trochu hala bala, tak snad se na mě za to nebudete zlobit 😉
Jen jsem postřehla úspěchy Nat v CARu, tak Nat, gratuluju, takže květňátko, joo?😵To budete mít fajn (taky jsem tak trošku chtěla na květen, no leden bude taky fajn 😉 😀
My se jinak máme fajn, pořád trochu bojuju s únavou a nevolnostma, ale jsem ráda, protože si mužu aspoň myslet, že je vše OK. Zítra jdu na KO, tak na mě prosím myslete-zas budu nervoš 😲, příští KO už asi bude NT, to pro nás bude takový pribýřský kámen, pak už bych to chtěla netajit, tak snad ještě bude co 😉
Jo a v sobotu má Domča 3. roky 😲 😲, tak bude oslavička. Teda trošku mu dnes teče z nosu, tak snad mi do soboty neomarodí...😲
Holčiny, mějte se tu pohádkově...Všem kdo chystají testíky, budu držet palečky a zítra se ozvu jak jsme dopadli...
Pa L.

natulaaa
17. čer 2010

Kopre ahoj,tak to je dobře,že ti je nevolno,to je dobré znamení 🙂 a určitě se ozvi zítra co a jak 😉 ,ale bude to dobré,uvidíš,prcek bojuje od samého začátku 😉
No a s tím květnátkem by to bylo fajn,ale nějak se držím při zemi a budu jako ty,taky si to necháme dlouho pro sebe,co to pujde 😉 ,poprvé jsem všechno hned vykecala a jestli se zadaří,tak podruhé už budeme ticho,aby jsme se vyhli uštěpačným řečičkám, 😉

lichtakova
17. čer 2010

Ahoj holky
Kopretinko, držím pěsti, ať je všechno ok 😉
natul, taky jsem si říkala, že až budu (teda jestli ☹ ) příště těhotná, že budu všem statečně tvrdit, že jsem jenom přejedená...co možná nejdýl

natulaaa
17. čer 2010

Holky mě zklamala i moje mamka,já vím,že měla radost,že jsem těhu,ale několikrát jsem ji říkala at to nikomu neříká a to jsem jen slyšela,ale co by se stalo a furt dokola,a pak jsem se dověděla,že to už vykecala susedám a v obchodě,a tak ,no bydlíme v malé vesničce,tak se to rozneslo a pak jsem potratila,tak mě to sralo,že to všichni ví,říkala jsem si kruci,tak já ani nevím,kdo co a jak a o mě se ví všecko,díky mojí mamce,je to smutné,ale je to tak a už ji to neřeknu,co to pujde,hodně mě sklamala

breberuska
17. čer 2010

kopre, budem držet palíky, určitě pak napiš!

holky já to taky budu tajit, jak to půjde. akorát asi zůstanu hned doma, abych nechodila do labiny, takže mamka si to asi domákne.... 😉 ale okolí to určitě nebudu říkat dřív, než to půjde vidět🙂 další kolo lítostivých pohledů a podobně bych už nezvládla 😒