Po potratu, rizikové těhotenství. Automaticky na rizikovém těhotenství nebo si vzít neschopenku?

25. zář 2023

Zdravím. V roce 2019 jsem potratila v 9tt.

Začíname se snažit o dítě znova. Mám otázku jen, že mne budou brát teď že jsem riziková nbeo si můžu zažádat o neschopenku? Mám dost strach aby se nestalo to co předtím. Nebo mne automaticky budou brát že jsem riziková? Děkuji

fyii
25. zář 2023

budou te brat jako tehotnou.. nic vic nic min. do 12 tt se to nijak neresi, ja to zazila 2x ZT do 12 tydne a nikdo se tim nezabyva, proste mi bylo receno, ze priroda si to vyselektuje sama. Jako u prvniho jsem se bala jeste ve 2Ott, ale stejne s tim nic nezmuzes. Ja teda chodila casteji na UTZ, ale nic extra nebylo. Neschopenku mi nabizel, ale uplne z jineho duvodu, coz jsem stejne odmitla. Na strach je nejlepsi si zamestnat hlavu necim jinym.. . At se dari

ajja87
25. zář 2023

Ne, budou tě brát úplně normálně jako těhotnou,jen už pro ně budeš po druhé těhotná... popravdě čekám za pár týdnů třetí (čtvrté) dítě a strach mám pořád ....

luciejonsztova
26. zář 2023

Riziková určitě ne, jeden potrat se bere jako ,,náhoda”. Ale myslím si, že dnes většina gynekologů napíše neschopenku bez problému. Já sama jí mám od 6 tt, kvůli práci. Mudr mi jí sám nabídl. 👍🏼

journals
26. zář 2023

Ne, riziková nebudeš.

@luciejonsztova tak to sem hlavně piš, ještě pod svým jménem 🤦🏻‍♀️ nic jako neschopenka na práci neexistuje, jde o pracovní neschopnost, ne blbou práci.

janule0123
26. zář 2023

2 potraty jsou brány jako normální ..není to důvod pro rizikovost ani neschopenku… já šla akorát na jeden ultrazvuk na víc … jinak vše standard …

andelka
26. zář 2023

Nebudou. Já jsem potratila v 19 TT a bylo mi 35+, v dalším těhotenství mě jako rizikovou teda nevedli.

krisstina93
26. zář 2023

Nebudou, potratila sem dvakrát, pak sem v dalším těhotenství krvacela, ze sem si polezela i v nemocnici a do te hospitalizace mě za rizikovou nepovažovalo a v dalším těhotenství sem opět riziková nebyla. Potraty v prvním trimestru jsou celkem běžná záležitost.

evculinda
26. zář 2023

Mám dvě děti, mezi nimi 2 spontánní potraty (02/2020, 03/2020), v těhotenství s druhým dítkem mě gynekolog nazval "riziková až na půdu", opět jsem v prvním trimestru krvácela, byla hospitalizovaná, sám aktivně nabízel při každé návštěvě pracovní neschopnost. Nepřijala jsem, práce mě psychicky držela

luciejonsztova
26. zář 2023

@journals Proč bych to sem nemohla napsat když to tak je? Vím, že ze zákona má zaměstnavatel nabídnout práci, kterou můžeš vykonávat, jinak si doma kvůli překážce na straně zaměstnavatele. Ale u nás to prostě nejde, nechci si dělat problémy, protože se tam chci vrátit a po dvou nevydařených pokusech jsem v tom prostředí být prostě nechtěla. Pracuju jako sestra se starými lidmi v silně infekčním prostředí. I kdyby mě dali jinam, furt je vysoké riziko, že se může něco stát. To rozhodně riskovat nebudu.

A pokud jde o slovíčkaření, tak se omlouvám, prostě pracovní neschopnosti říkáme neschopenka. 🤷‍♀️