Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

martinakl
9. pro 2011

@maximka33 Tak moc drzim palce, at to klapne 😉 Ja mam co delat, abych se udrzela a nezacli jsme to zkouset uz ted 😀

martinakl
9. pro 2011

Holky taky vam ta ... pise do IP? Snad uz ji brzo zablokuji... Je to sila.

cuddle
9. pro 2011

@martinakl jojo taky taky

martinakl
9. pro 2011

@cuddle Boze, co to je za cloveka... Obcas je to fakt smutny, jaci lide se mezi nami pohybuji ☹

pampeliska1
9. pro 2011

Nedá mi to nereagovat.. Opravdu nechápu, co je to mezi námi za lidi.. Jestli je proti UMĚLÝM potratům - OK - ale ať si to píše někam jinam a ne sem!!
Nemá cenu na ni reagovat, protože to je to, na co ona osoba čeká..
Škoda, že je večer..jinak by už byla zablokovaná!

maximka33
9. pro 2011

@martinakl no čekat dítě s 16letým dítětem, to asi nebude o vysoké inteligenci.. a přes noc založila tři témata...

martinakl
9. pro 2011

@maximka33 Ona ceka dite s 16-letym? A jeste tu ze sebe dela chudinku se znasilnenim...

@pampeliska1 A to jeste nevidis, co mi pise do IP.. Ale kaslu uz na ni.

maximka33
9. pro 2011

@pampeliska1 ahoj, zdravím tě, možná si na mě pamatuješ /měla jsem jinou přezdívku), naši andílci měli podobný osud.. moc ti držím palce s druhým těhotenstvím!!!! máš skoro stejný termín porodu jako já s Martínkem 🙂

pampeliska1
9. pro 2011

@maximka33 jéé, ahoooj! No musím se přiznat, že už mě to napadlo dřív, jestli to nejsi TY a teď se mi můj dohad potvrdil 😉 Poznala jsem tě podle fotky a podle bydliště 😉 Děkuju moc, snad už to teď všechno dopadne! Taky ti (a všem ostatním tady) přeju, ať se co nejdřív zadaří a hlavně dobře dopadne!

maximka33
9. pro 2011

@pampeliska1 tak to je prima, já tě poznala podle přezdívky, ale podle ffotky nee 🙂 myslela jsem, že jsi mívala tmavší vlasy 🙂

pampeliska1
9. pro 2011

@maximka33 no já jsem tě vlastně nepoznala, protože jsem to ukončila jako náhodu a že to asi nejsi ty 🙂) No na fotce mám vlasy světlejší, ale to už je taky minulost a teď mám zase tmavé 🙂
Vy už se ale snažíte docela dlouho, co ☹ (že se tak blbě ptám..).

maximka33
9. pro 2011

@pampeliska1 to máš pravdu, už je to pěkně dlouho... bez zjevné příčiny. teda manžel nebyl na vyšetření, ale to mi přijde jako blbost, aby se to za rok tak zhoršilo. beru nějaké léky, mají se brát půl roku, tak uvidíme...

pampeliska1
9. pro 2011

@maximka33 tak držím palce, ať prášky zaberou a to co nejdřív... Koukám, že M. je už velký chlapák! Je to hrozné jak ten čas letííííí..
No nic, já se loučím, valím do hajan.. Tak jsem ráda, že jsme se tak zase mohly virtuálně potkat a těším se až uvidím u tvého nicku svítit tt 😉

herbie
10. pro 2011

ahoj holky jezis ja jsem jdu po dvou dnech a hned tohle kdo je ta adelajn555 a co jsem psala za nesmysli?

jane84
10. pro 2011

petra.vavra (30let, SP 3/2010 Femibion,kys.listová) - 30.4. // VIKTORKA 5.1.2011
kopretina82 (28let, MA 2/2010 kys. listová, kontryhel) - 5.5.// ANEŽKA 12.1.2011
myisiska1(24let, SP 04/2010, calibrum babyplan ) - 24.5.// JAROMÍR 6.1.2011
leheckova (31let, MA 12/2009 kys.listová) - 21.6. // VIKTORKA 13.2.2011
angelina987(27let, MA 03/2010,listovka calibrum babyplan) - 23.6. // NICOLKA 17.2.2011
mikkisek(29let,MA 3/2010, kontryhel,kys.listová vit.E) - už jsou // HONZÍK 22.3.2011
breberuska (27 let,VP 5/2010,kontryhel,mamavit,femigard) - 28.7.// KLÁRKA 5.4.2011
a.j.a. (34let, MA 4/2010, jeřáb ptačí, teď Femibion) - 17/8 // IVANKA 11.4.2011
helcenka (31 let, kyselina listová, MA 06/2010) - 18.8. // KATEŘINA 26.4.2011
daniela699 (35let, MA 5/2010, mamavit) - 20.9. // SEBASTIAN 2.6.2011
veraakubik (23let,SP 7/2010 kys.listová) - 26.9. // ADÁMEK 13.6.2011
mircisek (31let) MA 11/2009, 5/2010, 10.10. // DAVÍDEK 18.6.2011
vendulak (22let, MA 4/2010, Letrox50,kys.list.+E) // NELINKA 23.6.2011
fram (36let, MA 2/2010,Femibion) 31.12.// ŽANETKA 25.8.2011
marulinka (28 let,MA 10/2010, femibion) 9.1.2011 // DAVÍDEK 20.9.2011
lichtakova (29 let, MA 6/2010, Femibion) 20.1.2011 // ANIČKA 27.9.2011
Jahudka(31 let,SP 12/2010,kys.listová) 29.1.2011 // LEONTÝNKA 5.9.2011
anavirez (29 let, MA 9/2010, kontryhel, kys. listová, calibrum babyplan) 20.2.2011 // DANIELKA 20.10.2011
zzzzuuuuzzzziiii (26 let, MA 7/2010 Femibion 800, Aloe Vera) 14.3.2011 // VIKTORKA 29. 11. 2011
yfka30 (31let, SP 7/2010 Calibrum babyplan, kys. listová) 26.4.2011 //
sarykbrok (32let,VP 6/2010, Femibion, kontryhel) 5.5.2011 //
tiburcia (26let, MA 2/2011, Swiss one, rybí olej) 19.7.2011 //
nikiss24 (24 let, MA 5/2011, kontryhel, kys. listová) 26.7.2011 //
pamir (21let, MA 4/2011, Regular) 2.8.2011 //

sem (29 let, MA 9/2011, Femibion, Kontryhel)..............................................................74DC
lenka5731 (31 let, UPT 9/2011, Femibion+bioaktivní folic+gingo biloba)...............61DC
safea7 (33let, MA 5/2011,Calibrum babyplan)..............................................................30DC
ladydi (28let, MA 10/2011, Folgravid, agnucaston, vit E).............................................29DC
lorreine (28let, SP 8/2011, kys. listová, kontryhel)…………………………………....29DC
winterska (39 let, UPT 6/2011 kys. listová)………………………………..…….….....28DC
leeena_4 (29 let, UPT 8/2011, Mamavit)…...………………………………………….23DC
cuddle ( 32 let, SP 9/2011, SP 11/11 kys. listová ) ......................................................19DC
herbie (29let, SP 8/2009 prenatal vit.)............................................................................14DC
zandi78 (27let, ZP 11/2010 Femibion 800, calibrum baby plan)..............................14DC
martinakl (26 let, GEU 12/2010, MA 9/2011, kys. listová)...........................................11DC
martasl (35let, MA 12/2009,kys.listová,calibrum babyplan).......................................11DC
kixi (27 let, MA 9/2011, Femibion 800, kontryhel) ..........................................................9DC
maximka33 (34 let, UPT 7/2010 kys. listová)..................................................................9DC
mpetula (25let, MA 1/2010, MA5/2010, kys. listová).......................................................9DC
barbarucha (34 let, SP 6/2011, kontryhel…………………….……………………........5DC
berenik (30 let, MA 8/2011, prenatal vit., kontryhel.........................................................5DC

jane84
10. pro 2011

Pěknou sobotu přeji. Co sem to telátko psalo? Už jsem tu pak večer nebyla. Hlavně ta IP mě fakt pobavila hned po ránu
Jinak odpoledne držte palce, jdu si pro nějaké věci

barbarucha
10. pro 2011

Ahoj holky,
nechala jsem ten včerejšek projít závitem a došla jsem k tomuhle:
Ta slečna řeší složitou životní situaci - je nechtěně těhotná, oba mají s partnerem velmi nízký věk a byla řeč i o znásilnění, nevím jestli partnerem nebo někým jiným. Vzhledem k tomu, že sem Adelain dala hrůzný příspěvek o chtěných potratech, předpokládám, že to téma sama řeší a je v něm až po uši. Počítám, že žije v kotli vlastních myšlenek typu: mám jít na potrat? mám zabít svoje dítě? ježišmarja, jak to mám přežít a vyrovnat se s tím?... V tomto myšlenkovém oparu se čte název diskuze "Potrat. Jak nastartovat a začít znovu" v úplně jiném světle a i Adelaininy další příspěvky dávaly najevo, mimo jiné, "já to nemyslela na někoho, komu umře dítě, ale na ty, kdo si to zapříčinili vlastní blbostí". Takže odvozuju, že A. z pod vlastní pokličky vůbec netušila komu píše.
Adelain píše v kódu (místo, aby napsala "čekám dítě v hrozné situaci a potřebuju pomoct" zkopíruje jakože pro zajímavost, jakože se jí to vlastně ani moc netýká, militantní článek o potratech). To se mi zdá, vypovídá o velkém strachu vůbec otevřeně o svojí situaci mluvit. Člověk předkládá takhle vyhrocené informace lidem proto, aby viděl, jak na to budou reagovat a mohl si z toho odvodit, jak by reagovali na něj, kdyby takto jednal. Dost možná taky hledá nějaký protiproud, který řekne "ale v některých případech je potrat naprosto smysluplný ", což třeba potřebuje slyšet. Tyhle hry nejsou samozřejmě tvořeny úmyslně, ale podvědomně. A zastřené jednání samozřejmě vyvolává neporozumnění. Kdyby sem napsala tu první verzi.."potřebuju pomoct", tak by jí lidi odkázali jinam, ale s pochopením.
Udělala to ale tak nešikovně, že tady všem nasypala sůl do ran, čímž způsobila leda povstání za naši obranu. Myslím si, že je v tom ta hoka sama a že prožívá dost velké utrpení, proto bylo tolik dalších příspěvků a IP, které se vyšroubovaly až do hodně exhaltovaných projevů. Adelain je v hodně těžké situaci a předpokládám, že takové příběhy zažívají lidi, kteří neměli zrovna moc podpůrné prostředí v dětství, takže její soukromé peklo bude dost rozsáhlé a bude mít hodně pater pod zemí.
To sem píšu ne proto, abych ji omlouvala, ale kvůli nám. Když je člověk napaden, tak i když v boji zvítězí, zůstává v něm pocit hořkosti z toho, že vůbec má nějaké nepřátele. Já jsem přesvědčená, že když Adelain vkládala první příspěvek, neměla jediný úmysl někoho zranit. A já si přeju, abysme v našem boji věděly, že tu nepřítele nemáme, aby nás nic neoslabovalo a my jsem na naší cestě za štěstím mohly zůstat silné.

barbarucha
10. pro 2011

@jane84 Držím palce, Jani. Zhluboka dýchej a zvládneš to. Vzpomínám na sebe. Při odchodu jsem měla krosnu, dva kufry a ještě jsem táhla kontrabas. Kamarádovi, který mi se stěhováním pomáhal, to připadalo tak vtipné, že si mě na zastávce tramvaje s tou hromadou věcí fotil 😎 Ale pak už to bylo jenom lepší!

jane84
10. pro 2011

@barbarucha já všechno dneska nepoberu. Naši auto nemají a protože to ještě tak úplně nemám za definitivní rozchod, tak některé věci nechám u něj. Např stolek pod televizí, kterou mám taky po dědovi. Nádobí. Spousta knih. Vezmu oblečení, zbytek kosmetiky, důležité dokumenty, dárky pro synovce a dál se zase uvidí Teď moc nevím jak to udělat na Vánoce, protože pro něj mám pěkné dárky, které jsou vyloženě pro něj, nechávat si je nechci a pro nikoho jiného by to nebylo. Vzít mu je dnes nebo se s ním znovu sejít o svátcích. Já nevím.

barbarucha
10. pro 2011

@jane84 Dala bych mu ty dárky dneska. Není to to nejdůležitější na světě a nebudeš se muset s tím už trápit.

jane84
10. pro 2011

@barbarucha je teprve sobota a já už se těším na pondělí do práce. Jak má člověk co dělat, hned je to lepší. Navíc mám navečer vánoční besídku, tak jsem zvědavá,jak to probíhá tady. Doufám, že se nasměju i zatancuju. Zítra si plánuju výlet do Brna, pořešit ještě pár dárků pro naše a asi udělám radost i sama sobě. Začala jsem teď taky každý den cvičit, prostě hlavně nesedět a moc nepřemýšlet

barbarucha
10. pro 2011

@jane84 To zní dobře. Pořádně se odměň. Já jsem po rozchodu nemohla dobře spát a budila jsem se brzo ráno. Tak jsem začla chodit ráno plavat a bylo to super!!

jane84
10. pro 2011

Nevím jestli jste si toho všimly, ale pomalu se blížíme ke straně s číslem 1000. Takže doufám, že do té doby vás co nejvíc budu moct přesunout do horní části tabulky, abychom to krásně oslavily 😉

jahudka80
10. pro 2011

@jane84 Jani a já moc doufám, že až bude stránka 1000 , že už budeš moc moc šťastná a nebudeš řešit problémy. 😉
Tak holky šup šup pište ať ten čas rychle uteče 😀

No asi působím pozitivně 🙂 snažím se protože je u nás doma nálada na bodu mrazu...

lenka5731
10. pro 2011

@jahudka80 u nás doma je dost podobně 😒 😀 muž teď půl dne likviduje resty (prádlo, bordel) a je u toho velmi příjemný ... nejradši bych se sebrala a odjela pryč. Hned jak to budu moct udělat, tak to udělám. 😒 😀

wwwberuskacz
10. pro 2011

Ahoj holky.. koukám, že vstupuju do hodně dlouhého rozjetého vlaku.. 🙂
Jsem týden po revizi.., bylo to moje první těhotenství, skončilo v 8tt, srdíčko sice tlouklo, ale plod byl menší než by měl být a po dvou dnech jemného špinění jsem začala menstruovat přesně na den a hodinu, jak mám obvyklé - dáli se to tedy nazvat menstruací.. Bylo to strašné.. Naštěstí jsem byla v nemocnici.. tak jsem za to byla i ráda..
No a teď tedy nezbývá než čekat..
Koukala jsem, že spousta z vás pije kontryhel.. Takže doporučujete?? 🙂
Já jím 800mg listovky denně.. už nebudu věřit 400mg 😉 Pro jistotu a dále jím vitamíny Elastiq prenatal DHA, tak ještě bych chtěla ten kontryhel..
Chci se zeptat, kdy jste se tedy začaly snažit vy?? Po druhé nebo až třetí MS??

maximka33
10. pro 2011

@wwwberuskacz ahoj, vítám tě v naší diskuzi a věřím, že ti s námi bude lépe. všechny jsme si to prožily a vzájemně si tady pomáháme. mně to rozhodně velmi pomáhá, i když naše snažení je už hodně dlouhé..
kontryhel taky piji. co se týče dalšího snažení, když se čistíš sama - tak klidně už další ms, ale po revizi asi je lepší jednu ms počkat..ale pokud budeš v pořádku, víc bych určitě nečekala.

wwwberuskacz
10. pro 2011

@maximka33 Děkuju za přivítání 🙂 Myslím, že mi u vás určitě bude dobře 🙂 není nad to si o tom povídat s někým, kdo si to zažil.. a teď mi přijde, že všichni mí známí se většinou bojí se mi ozvat.. A nebo se mi ozývají ti, na které nemám náladu já.. ☹
Já se snažím být v pohodě.. řekla jsem si, že se nebudu zbytečně stresovat, abych byla v pořádku pro další mimčo.. sice si sem tam zapláču.. ale to si myslím, že k tomu patří..
To mě mrzí, že čekáš už dlouho, co je vlastně dlouho? 🙂
Já byla včera na kontrole a doktorka říkala, že se hojím moc hezky a že to tam mám čisté.. Už skoro ani nešpiním.. Takže bych to taky viděla na tu druhou MS...
A jen se začínám obávat té první porevizní MS.. To bude asi mazec?? Jak jste to měly vy??

maximka33
10. pro 2011

@wwwberuskacz my se snažíme už přes rok, takže se mi to už celkem táhne. tlačím na doktorku, ať mi udělá všemožná vyšetření. zatím vše ok. moje první porevizní přišla už po 20 dnech, další až po 40.. je to mazec, jak se ten cyklus rozhodí.. ach jo, nemůžu spát, zas jsem si večer dala kolu a jsem čilá jak rybička. a ke všemu manžel chrápe 😲

wwwberuskacz
11. pro 2011

🙂) No.. když chrápe, tak to je boj 🙂) To chápu .. to mě dokáže naštvat, když já nemůžu a on si lebedí 🙂)))
No.. stejnak jsou všichni stejní, protože oni chrápou za jakýchkoliv situací 😀
Rozhozeného cyklu se taky bojím.. Jsem zvyklá to mít na hodinu přesně a tohle mě děsí 🙂) kde mě to přepadne.. 🙂))
s tvým ročním snažením.. to už je dlouhý.. to uznávám ☹ a nezkoušela si třeba nechat si udělat kalendář od astrologa?? Mám jednoho vcelku ověřeného 😉 a cena je cca 250,- Kč.. což je nic 😵
Já jsem říkala, že ho zkusím po půlroce.. ale ani jsem to nestihla..
teď, když mě to tak napadlo.. On dokáže i vypočítat datum, aby určil i to nejlepší, nejen že to vyjde.. ale že i kvůli zdravíčku.. No vidíš.. to já si to snad nechám poslat 🙂))
http://apatyky.webnode.cz/sluzby/specialni-sluz...