Potrat. Jak nastartovat a začít znovu?

leheckova
3. dub 2010

V prosinci 2009 jsem potratila v 9tt měla jsem zamlké těhu a když jsem konečně po všech vyšetření a vím že jsem zdravá můžeme se s manžou začít znovu snažit ale někdy to nejde tak jak si to člověk představuje a neni to jako když člověk luskne prsty....chce to vytrvalost a pevné nervy ...pokud se tu najde někdo kdo by se chtěl přidat a sdílet společné začátky a cestu k vytouženému miminku připojte se ...budu ráda

barbarucha
6. led 2012

Přikládám dnešní test (nejspodnější). Je to o nervy, leze to strašně pomalu. V pondělí si zajdu na krev, ať vím trochu víc.

barbarucha
6. led 2012

@lorreine Lorreine, ty v tom děláš? Máš dokonalé znalosti!!

lorreine
6. led 2012

@lorreine Samozrejme od akehokoli rozhodnutia statneho organu sa da (az na male vynimky) odvolat. Ak by nevyslo nic, co Ti pisem hore a budes sa musiet odvolavat. Rada Ti odvolanie napisem, to nieje problem. Hlavne prosim neplac a nehrout se. Treba to teraz vyriesit.

lorreine
6. led 2012

@barbarucha Vystudovala som pravnicku fakultu, tak sa trochu vyznam 😀

kami77
6. led 2012

Ahoj holky,
je to uz nejaky ten patek,co jsem Vam jsem psala svuj prispevek,po dvou nezdarech (jednom missed ab. v 7 ty a jednom indukovanem ab pro VVV v 19 ty) jsme se konecne dockali a pokud vse pujde tak jak ma,tak se z nas zacatkem dubna stanou hrdi rodice!!!Jinak pro upresneni,jiz 2 mesic povoleneho snazeni se nam to podarilo. 😉
Mejte se krasne a vsem snazicim se preji at to brzo vyjde!!! 🙂

barbarucha
6. led 2012

@lorreine A uměla bys mi poradit, jak s nemocenskou a pod, když jsem OSVČ? (Řešily bychom to kdyžtak přes IP.)

lorreine
6. led 2012

@barbarucha Ja vidim, ze to sili. Gratulujem. Takuto ciarocku som mala tiez, mozno aj slabsiu a potom som uz len sla na krv. A vsetko bolo v pohode...To je supeeeeeeeeeeeeer, ako sa to rozbehlo s tymi //

jahudka80
6. led 2012

@lorreine už čerpám rodičák od října, pak sme to udělili na manžela aby mi mohl zvolit 3letou variantu. Já jsem nezaměstnaná a podle starého si zvolit 3letou nemohla a tak manžel všechno vyběhal zařídil. Schválili nám všechno pobírala jsem rod.já pak manžel (v prosinci aby mohl čerpak tu mateřskou tu měl 2dny prý to tak stačí) a pak zas se to přesunulo na mě a mám papír kde mám napsáno že bude od 1.1.2012 pobírat já ....blablabla ve výši 7600kč. No a teď mi ta paní tvrdí že od nového roku že jim se to nespárovalo v pc že ty co to měli v prosinci tak jedou podle starého a ty co to měli schválené od ledna jednou podle nového , ale co je to za blbost už jednou mi něco schválili tak mi to nemohou rušit!!! Hovada!

lorreine
6. led 2012

@barbarucha Jasne, mozno nie takto okamzite, pretoze by som musela znovu precitat zakony a tak. S tym rodicakom som to nedavno prestudovala, lebo ma to zaujimalo. Ale cokolvek potrebujes, napis do posty a ja sa Ti na to mkrnem 🙂. Pravnicku fakultu som studovala v Prahe, takze sa nemusis bat, ze Ti poradim podla slovenskych zakonov 😀 . V tych az tak doma niesom 🙂.

barbarucha
6. led 2012

@lorreine Díky moc, pokusím se během víkendu nějak srozumitelně zformulovat otázky a napíšu. 🙂

barbarucha
6. led 2012

@kami77 Super, móóóc gratuluju!

kami77
6. led 2012

@barbarucha I ja Tobe,potichu,zatim,drzim palce,at carky sili!!!

barbarucha
6. led 2012

@lorreine To je skvělá podpůrná zpráva, to s těmi čárkami, díky. Taky ti lezly až po limitu? Já se u toho vždycky děsně vynervuju. Asi budu muset přitlačit na modlení 🙂

lorreine
6. led 2012

@jahudka80 Stve ma, ze vam o zmenach, ktore boli uz jasne dost dlho nepovedali na socialke a teda ste sa mohli podla toho zariadit. To je fakt pristup uradov.
Buhuzial je to tak, ako som uz pisala. Pokial mas cerpat od 1.1., tak sa Ta zmeny dotykaju. Neprihlizi sa k tomu, ze si mala rodicak predtym, pokial ste to prepisali na manzela a teraz nazad na Teba. Ale to poberanie skor by mohol byt dovod do odvolania a socialka by to mohla zohladnit. Zaruku tam ale nemas. Podla noveho zakona by si pri trojrocnej variante mohla dostat cca 7 100 CZK na mesiac. Ak by si zvolila dvojrocnu variantu, tak to bude nejakych 11 400 CZK na mesiac.
Ale ja by som to hrala na to, ze rodicovsky prispevok ako taky Ti bol priznany uz v minulom roku. A ze sice ste to prepisovali na manzela a potom zase na Teba, ale podla mojho nazoru sa jedna stale o ten isty prispevok (i ked prehadzony tam a nazad). Takze by to malo byt posudzovane podla stareho zakona. Cerpal manzel na seba rodicok uz v prosinci, je to tak? Ak ano, tak ste len rodicak pisomnou dohodou previedli na Teba a nemal by to byt problem.

jahudka80
6. led 2012

@lorreine když se odvoláme mají na to 60dní a než se to vyřeší tak mi nebude chodit rodičák... tak když bychom to vyhráli a oni mi třeba za leden a únor nezaplatí tak mi pak najednou pošlou 3x7600kč??? No ale nejhorší je že přeci nemohu být měsíc natož dva bez peněž, se nemůžu jít ani pást protože u nás teď napadl sníh

sarykbrok
6. led 2012

Ahoj holky, dlouho jsem se neukázala, ale pravidelně si vás tu pročítám. Jdeme se vám nahlásit už i s Honzíkem, narodil se 1.1.2012, 3100g, 49cm a je to naše zlatíčko největší. Jsem strašně šťastná, moc moc to přeji každé z vás, aby jste se taky brzo dočkaly 🙂

safea7
6. led 2012

@jahudka80 To je taková sviňárna ta politika zku.....

jahudka80
6. led 2012

@lorreine jojo čerpal v prosinci ...a pak to zas dali na mě. Ale schválili mě 7600kč tak maj smůlu!!! 😠 já bych ani neměla těch 7100kč jak jsi psala měla bych cca 6tis. protože oni vemou těch 220tis. mínus to co už mě zaplatily a zbytek se vydělí měsíci do 3let a to nemám ani 6tis.

jahudka80
6. led 2012

@sarykbrok gratuluji jé máme 1.1. dvě miminečka 🙂

lenka5731
6. led 2012

já hlavně nechápu, proč dělají pořád změny, od 1.1.2008, kdy se mě to začalo týkat, je to už TŘETÍ změna !!!!(respektive tři jsem zaregistrovala) a nepřijde mi, že by to zjednodušovali. spíš naopak.

safea7
6. led 2012

@sarykbrok Gratulujííííííííííííííííííííííííííííííííííí 😀

safea7
6. led 2012

@barbarucha stoupá a krev je stejně lepší,tak utíkej na odběr 😀

leeena_4
6. led 2012

holky je to na palici s těma rodičákama. Já jsem personalistka a dneska jsem se kvůli tomu hádala s mzdovým účetním. Pořád nějaké změny a kolikrát ani na sociálce nevědí, jak to mají dělat 😠

lorreine
6. led 2012

@jahudka80 Takze sla by som na socialku a povedala im, ze rozhodna udalost teda vznik naroku na rodicovsky prispevok vznikol a bol cerpany v minulom roku, takze ma byt posudzovany podla zakona platneho a ucinneho do 31.12.2011. Pretoze: Rodiče, kterým vznikl nárok na rodičovský příspěvek podle právní úpravy platné do 31. 12. 2011, mohou buď čerpat rodičovský příspěvek podle původní právní úpravy nebo bla bla bla....A narok vznikol v minulom roku. Sice to bude trochu hadania a nervov, ale myslim, ze by ste dosiahnut uspechu mohli.

lorreine
6. led 2012

@leeena_4 Presne tak, maju v tom bordel aj oni sami, pretoze samozrejme kazda zmena ma nejake prechodne obdobie, kym sa sa vsetko utrasie a je jasne, ako postupovat. Mozno pravnici CSSZ nakoniec vymyslia, ako obist to, co som teraz pisala jahudke. Ale to im potrva a jahudka to moze vyuzit.

jahudka80
6. led 2012

@lorreine děkuji moc určitě to tak zkusíme děkuji člověk se musí bránit!!

lorreine
6. led 2012

@lenka5731 No hadaj, chcu usetrit, co najviac penazi 😀 . A potom sa cuduje, ze klesa porodnost...

lorreine
6. led 2012

@jahudka80 Nemas vobec za co. Ak budu proti, tak si vyziadaj pisomne stanovisko. Potom ho oskenuj, hod mi to do posty a ja Ti napisem stanovisko...potom mozete argumentovat, ze ste sa pytali pravnika 🙂 a ten si mysli to a to. Hlavne nevesaj hlavu, bojovat treba.

lenka5731
6. led 2012

@lorreine 😀 a myslíš, že tím ušetří? mně přijde že moc ne. dřív maminka na tříleté čerpala 234 tis a teď má 220 tis. to je minimální rozdíl. a naopak teď je daleko širší možnost, jak využít vyšší rodičák přes tatínka a maminkám, co se jim další dítě narodí před ukončením čerpání RP s předchozím přejdou na nový systém a mají na nějakou dobu rodičák vyšší. přijdou mi to změny pro změny, aby byla vidět na MPSV či kde nějaká činnost 😒 aby stát ušetřil, museli by do toho "říznout" úplně jinak.

lenka5731
6. led 2012

tím neříkám, že chci aby zrovna do tohoto nějak "řízli".