Vyšetření na hematologii, jak se připravit?

bibianca
14. lis 2013

Vzhledem k tomu, že jsem už 2 x prodělala zamlklé těhotenství mně gynekolog doporučuje vyšetření na hematologii a protože chci udělat pro to, abych konečně úspěšně otěhotněla a donosila dítě, maximum. Rozhodla jsem se nic nepodceňovat a objednala jsem se na hematologii právě do FN v Brně. Vůbec nevím jak to však bude probíhat a byla bych velmi ráda, kdyby mi někdo ze svých zkušeností poradil jak se na první vyšetření připravit. Sestřička mě objednala sice až na leden, ale vůbec nevím jak to bude probíhat. Mám přijít na lačno budou mi brát krev, ale co dál a jak nevím. Ptala jsem se kdy potom budou asi výsledky a sdělila mi, že jestliže to bude i na genetiku tak cca 6 týdnů. Manželovi jsem říkala, že by měl jít asi se mnou, ale vůbec nevím, jestli je jeho přítomnost nutná nebo ne. Prosím proto Vás zkušené, co už to máte za sebou nebo, které to čeká stejně jako já o rady.

krausule
14. lis 2013

@bibianca Ahoj-ja ve 22L..spontanne potratila,pak do roka otehotnela a donosila zdraveho chlapwčka..dnes je mu 12 let-a loni jsem opet otehotnela..zamlkle tehu ve 12 tydnu..pak behem 4 mesicu opet otehotnela a spontanny potrat v 7 tydnu..poslali mne na hematologii-kde mne brali krev na veškere veci-co se tyče sraženlivost krve..a tam mne zistili akorat jakejsi mutační heterozygot-pozitivní..jinak pry mam vše v norme..šla jsem tam sama..bez přítele..to si myslím,že ho po prve potřebovat nebudeš..budou vyšetřovat hlavne tebe..aspon u mne to tak bylo..na vysledky jsem čekala tři tydny..a pani doktorka mne řekla,že hned jak otehotnim-mam tam přijit a budu dostavat akorat injekce..myslím na ředení krve..a pak v prubehu tehotenstvi..mimo to,že jsem tam stravili cele dopoledne..se to dalo..

bibianca
autor
15. lis 2013

@krausule Ahoj, děkuji za odpověď. No já právě měla zamlklé těhu v dubnu 2013 a teď v říjnu 2013.. Poprvé jsem z toho byla dost na prášky, ale teď už se můj mozek otupil i když nastávají chvíle kdy se mi zasteskne a chci prostě udělat pro to maximum.

krausule
15. lis 2013

@bibianca tomu moc dobře rozumím..ja bych hrozne moc chtela otehotnet,ale na druhe strane mám šíleny strach,aby to nedopadlo opet blbe..tak snad budem mít obe víc štestí 😀 pro tentokrát

bibianca
autor
15. lis 2013

@krausule Jo, tak toho se taky bojím... Tys byla na hematologii kde? Ptali se tě na anamnézu tvych rodičů, sourozenců, prarodičů atd...??

nelamas
15. lis 2013

@bibianca Zdravim te, taky mam za sebou zamlkle tehotenstvi a na hematologii do FN Brno jdu pristi patek, tak ti pak napisu jak to probihalo. Dle meho vemou jen krev a budou zjistovat srazlivost. Na genetiku nejdete ? My byli minuly tyden, tam je potreba i manzel ptaji se na rodinou anamnezu a pak obema vemou krev.

bibianca
autor
15. lis 2013

@nelamas Ahoj, no můj gynekolog mi zatím jen říkal, že mi dá doporučení na hematologii. O genetice nic neříkal. Mám se ho zeptat? Na genetice jste byli, kde??

jarkalada
15. lis 2013

@bibianca pouze ti vezmou krev a max. se tě zeptaj na rodinnou anamnézu, takže neboj 😎

krausule
15. lis 2013

@bibianca Ja byla na hematologii ve Zlíne,jsem totiž ze Zlína..a brali mne akorat krev,na sraženlivost-a ptali se na anamnezu..tatka překonal embolii plic a zázrakem to přežil 🙂 takže u nas jsem se bála že je to v rodine..ale ne..krome jakehosi heterozygotu pozitivniho mne nenašli nic..taky bych možna mnela jit na genetiku..asi se poptám na gynde..

nelamas
15. lis 2013

@bibianca Ja bych se zkusila zeptat i na tu genetiku, my tam byli poslani gynekolozkou protoze taky uz mam dve zamlkle tehu za sebou, bohuzel. Asi si tam muzes zajit i sama od sebe,ale je lepsi se zadankou kvuli pojistovne, at to nemusis platit. My byli na veveri Cetrum prenatalni diagnostiky. Ja jeste sama premyslim o tretim vysetreni a to reprodukcni imunologie, na to doporuceni nemam, ale premyslim, ze si reknu. Po tomto druhem zazitku bych jiz rada chtela mit vsechno vysetreno, aby nedej boze se mi to stalo po treti a az po tom nas poslali na dalsi vysetreni a ono by se na neco prislo .....

bibianca
autor
15. lis 2013

@nelamas OK poptám se na to... jak půjdu na kontrolu a bude mi psát doporučení na hematologii, tak poprosím i na tu genetiku...

kocour1
16. lis 2013

Ahoj, já mám leidenskou mutaci a tak chodím na hematologii pravidelně. Myslím, že se bude jednat o stejné vyšetření. Dají ti žádanku na krev, udělají ti testy a pak ti na další kontrole řeknou výsledek. Jen zda nemáš nějakou vadu krve - zvýšená srážlivost, která by mohla způsobovat potraty. Pokud ano, tak budeš při těhotenství hlídaná a pokud to bude nutné, budeš si píchat léky na ředění krve...ale to předbíhám - zatím se ještě neví, zda příčina potratů byla srážlivost krve či ne...mimochodem, já první dítě donosila úplně bez problému a u druhého jsem měla zamlklé v pátém týdnu...nejspíš kvůli tomu, ale není to tak, že bys s nějakou nemocí tohoto typu nemohla mít dítě, jen je tam zvýšené riziko potratu v rannném stádiu.

betelges
3. říj 2017

Holky, prosim, zkousim obnovit diskuzi. Zajimalo by me, zda vite, jake konkretni krevni testy vam delali na hematologii, at pri prvni navsteve ke zjisteni, nebo pri pravidelnych kontrolach.