Mimoděložní těhu, laparoskopie. Jak dál?

xaxanka
11. led 2014

ahoj holky.. ted me tohle potkalo.. jak dal.....kdy vam prisla ms..... kdy se muzeme milovat treba s kondomem.....

tsterinka
11. led 2014

ahoj,vidím že tu jsi zatím sama,tak pokud mohu ráda si o tom s tebou vyměním pár písmenek protože mě to také potkalo

seb
11. led 2014

@xaxanka ahoj ja taky mela laparku kvuli mimoni a otehotnela jsem hned 4mesic , 3 mesice jsme meli pauzu a ted uz cekam druhe, tak hlavu vzhuru, ono to pujde samo , neboj se vubec

pidisek
11. led 2014

Ahoj ja to mam za sebou taky - a vis důvod mimodelozního?

tsterinka
11. led 2014

ahoj ano mela jsem zderformovaný vejcovod

xaxanka
autor
11. led 2014

ahojky holky je to cerstvy.... minuly patek laparoskopie... hcg stoupalo 2255....a byla sem 5 plus 5.....ted nevim jestli drzet sestinedeli.... kdy prijde ms kdyz mi nedelaly revizi

@tsterinka
@pidisek
@seb
@tsterinka

pidisek
11. led 2014

@tsterinka
@xaxanka

Nechte si zkontrolovat zbylé vejcovody, jinak to hrozí zase....

tsterinka
11. led 2014

@pidisek myslela jsem si že když už mě měly otevřenou a vlastně vůbec nevěděli kde je problém tak asi vše kontrolovali

tsterinka
11. led 2014

@xaxanka já to mám taky čerstvý bylo to teď 5 v neděli,je mi hrozně chvíli brečím pak jsem zase ok,ale nejhůř je mi večer když manžel usne ☹

pidisek
11. led 2014

@tsterinka tak asi vis teda jestli jsi jinak ok vid?

tsterinka
11. led 2014

@pidisek po vzpamatování se z narkózy a šoku že jsem přišla o vejcovod jsem se ptala jestli je jinak vše v pořádku mi pan doktor odpověděl že je a děti můžu ještě mít,ale ani tohle mě neposunulo z toho jak se teď cítím

tsterinka
11. led 2014

já nevím jak ostaní,ale bojím se že mě to potká znovu.Různě jsem hledala kdy se můžem zase začít snažit protože v nemocnici mi řekli tak půl roku,a to je dost dlouhá doba,počkám 3 měsíce,déle to asi nevydržím,říká se,že čím dřív ,tím líp.

frufrunka
11. led 2014

@xaxanka
@tsterinka Holky, mám to taky za sebou, měla jsem taky hcg přes 2000. Ještě ráno jsem byla u dr. s tím, že jsem těhotná, mám bolesti,krvácím a že je něco špatně. Ona že na utz nic nevidí, že prohlásíme těhotenský test za falešně pozitivní. Vyloženě jsem si vydupala odběr krve s tím, že si počkám na výsledky (má ordinaci hned u nemocnice, takže byly za hodinu). Hcg přes ty 2000, ona mi místo důkladného dalšího ultrazvuku řekla že mám přijít za pět dní, že mám zakloněnou dělohu a že to nemusí být vidět. Haha... Ne za 5 dní, ale za 5 hodin jsem ležela na sále s břichem plným krve a prasklým vejcovodem. "Zachraňovala" to doktorka, která se na mě teprve učila, takže místo obvyklých dvou stehů v podbřišku a v pupíku mám ještě jednu velkou skobu na boku břicha (nevím, co se mnou prováděla). O psychice vám nic povídat nemusím, to bohužel znáte samy... ☹ O snažení nám nic neříkali, jen dodržet šestinedělí. Menstruace mi přišla přesně po měsíci od laparoskopie, hned po ní už jsem se na šestinedělí vyprdla, aktivně snažit jsme se začali po dvou měsících. Půl roku je zbytečně dlouhá doba, když nebyla prováděná revize. Sliznice dělohy tím nijak neutrpěla, není důvod tak dlouho čekat, pokud hojení bylo bez komplikací. Já jsem pak bohužel komplikace měla - nějaký zánět v břiše, horečky a tak. Nepřikládala jsem tomu význam, ale po roce jsem si říkala, že díky tomu zánětu mám asi srůsty na zbývajícím vejcovodu a podstoupila IVF. Bohužel i tam byl velký zádrhel, při transferu jim embryo vyklouzlo už v hrdle, kde začalo růst a bylo z toho druhé mimoděložní těhotenství, o to horší, že když se na to přišlo, mělo miminko už i srdíčko. Odstranění tohohle těhotenství bylo šíleně náročné (revize,chemoterapie,velká operace na děloze - ale to vše byly komplikace způsobené vrůstem tvořící se placenty plůdku do jizvy po císařském řezu). Byla jsem z toho psychicky úúúplně mimo, tělo bez duše. Pak jsem odjela na měsíc do lázní, ošahala tam Frantíka a od té doby mám druhého kloučka doma a třetího v bříšku! 🙂 Takže hlavu nevěšte, jak je vidět, i po komplikacích si tělo umí poradit a miminek se dočkáte... Jen kdyby to nááááhodou nějakou dobu nešlo, tak bych z osobní zkušenosti radila nechat si zjistit průchodnost zbývajícího vejcovodu (není nutná laparoskopie, dělají to i kontrastní látkou pomocí rentgenu) a nevrhat se bezhlavě do umělého oplodnění... Jak se ukázalo, u mě to bylo zbytečné a problém byl bohužel v hlavě, ne v těle. V lázních to ze mně spadlo, já se uklidnila, smířila se s tím, že další dítě už nebude a v tom bylo! 😉 Držím vám moc moc palce!

frufrunka
11. led 2014

@xaxanka Koukám, že jsi někde z okolí ČB - jestli jsi byla na laparce ve zdejší nemocnici, tak jsi byla v nejlepších rukou! 🙂 To Ti určitě i zkontrolovali ten zbývající vejcovod, kdyby nebyl v pořádku, řekli by Ti to. Takže ošetření jsi určitě měla prvotřídní!

hanna1170
11. led 2014

Ahoj holky, také se přidávám... týden jsem ležela v nemocnici, kde zkoumali, jestli se jedná o těhotenství nebo ne. Nakonec mimoděložní, takže druhý týden nemocnice. Na psychiku to pro mě bylo poté náročné období - měla jsem strach z dalšího nezdaru ( před tím byl ještě samovol. potrat v 11t). Čekali jsme tři měsíce a to mně má gynekoložka řekla, že stačí i dva. Ale já jsem měla už strach. Přesto jsme po 3 měsících nechali všemu volný průběh a já ihned otěhotněla. Teď čekáme druhé miminko a opět bez problémů a dlouhého čekání 😉 Takže hlavu vzhůru 😉

tsterinka
11. led 2014

@hanna1170
@frufrunka moc Vám gratuluji k plným bříškům a přeji ať je vše v naprostém pořádku,taky už bych ráda plné bříško,počkám 3 měsíce 🙂

tsterinka
11. led 2014

@pidisek i tobě gratuluji

frufrunka
11. led 2014

@tsterinka Však se dočkáš, neboj se nic! 🙂 Jen se vám to bohužel trošku protáhlo... Ale i to k životu patří a o to větší radost pak z miminka budete mít! 😉

hanna1170
11. led 2014

@tsterinka děkuji - přeji totéž. Chce to čas, což je asi to nejtěžší po takových zkušenostech.Když si vzpomenu na sebe, jak těžké to bylo po psychické stránce... Ale dodatečně si člověk řekne, že i ty nepříjemnosti se daly zvládnout a to čekání za to stálo. 😉

tsterinka
11. led 2014

@hanna1170 Chtěla bych usnout a vzbudit se až se budu snažit,vůbec nevím jak to zvládnu a co budu dělat abych se zabavila,do práce nepospíchám protože moje práce je fyzicky i psychycky náročná,co já budu dělat......

tsterinka
11. led 2014

ještě že mám tu svojí devítiletou berušku snad mi pomůže,když jsem se vrátila z nemocnice málem jsem jí rozmačkala,uvědomila jsem si že mít děcko není samozřejmostí,pro mě je to teď jako zázrak,tak snad se dočkám druhého zázraku

tsterinka
11. led 2014

@hanna1170
@frufrunka
@pidisek
@xaxanka
@seb jsem ráda,že jsem tu s Vámi mohla být,a budu ráda když se tu zase potkáme mějte se hezky běžím se dívat na primu 🙂

hanna1170
11. led 2014

@tsterinka přemýšlím, co jsem dělala já tu dobu - ani nevím 😉 Určitě máš alespoň výhodu v holčičce. Já jsem měla strach jestli vůbec se nám podaří mít děti. Každopádně je fajn se nějak zabavit. Já jsem šla do práce naopak brzy, tam jsem přišla alespoň na jiné myšlenky. Také mi hodně pro uklidnění pomohly Bachovy květy - přírodní kapky.

rari
11. led 2014

Ahoj všem,v listopadu jsem také měla mimod.těhu,vzali mi pravý vejcovod. Od počátku jsem měla tušení,že to není v pořádku,špinila jsem,bolelo mě na pravé straně a chvílema opravdu hodně,v 6.tt
jsem pak začala najednou krvácet už si mě nechali v nemocnici. Doporučení snažit se po 3
menzes,teď ji mám od zákroku podruhé...psychicky mě to asi na měsíc vzalo dost,teď již ok 😉

pidisek
11. led 2014

Ja byla na odstranění MD v 7tt coz uz bylo dost pozdě ale dopadlo to dobre... Laparoskopií se zjistilo ze ten druhy vejcovod je ok, ale bohužel se uz nezadařilo a nedařilo se ani dalších 5 let během kterých zarostl i ten druhy a proběhlo 5 pokusů ivf... Az pošesté se ted povedly dvojčátka... Vydržet se dá cokoli, i kdyz bych nikdy tehdy nevěřila, ze na miminko budu čekat tak dlouho...říká se ze nekolik měsíců po lapa se těhotní lip, tak drzím palecky!!!!!!!!

rari
11. led 2014

@pidisek Tak hlavně že po takové době čekání se podařilo a rovnou dvojité štěstí najednou 😉 ...

rari
11. led 2014

@frufrunka To sis teda užila ☹, hlavně, že to všechno dobře dopadlo a pak se ještě zadařilo a jste velká rodina, ono ženské vydrží hodně, to je prostě fakt!

frufrunka
11. led 2014

@pidisek No teda jo, koukám, že Ti mimoděložní pořádně zavařilo... ☹ Ale moc gratuluju k úspěchu! 🙂

@rari Snad se dá říct, že to dobře dopadne (nepopisovala jsem tu všechno, jenom to, co souviselo s mimoděložním), první těhotenství bylo v pohodě, druhé úspěšné jsem odležela 12 týdnů v nemocnici (plus další dva týdny po porodu) a teď už jsem tu přes týden zase, takže pokud bych náhodou vydržela do termínu, bude to 14 týdnů do porodu a pak se uvidí... Ale ti prcci za to rozhodně stojí! 🙂 Jsem tak trochu šílenec, že jsem do toho šla potřetí, ale možná tím, co všechno mám za sebou, tak ty dětičky vnímám jako absolutní zázrak a chtěla jsem tu rodinu ještě zvětšit... 🙂

pidisek
11. led 2014

@frufrunka dekuju, je to zázrak 🙂

tsterinka
12. led 2014

@hanna1170 ahoj chci se zeptat jak si včera psala o těch kapkách,to je na uklidnění?je to na předpis?

hanna1170
12. led 2014

@tsterinka ahoj, ty kapky jsou přírodní, koupíš je obvykle v nějaké zdravé výživě, nebo takové podobné "zdravé" prodejně ( bez předpisu). O co se jedná najdeš třeba tady: http://www.bachovky.cz/ Odkazů je plno. Mě to pro uklidnění pomohlo moc.