Chladný přítel. Co dělat?

adel623
5. únor 2023

Jenže přesto problém mám a nevím, zda to náhodou nepřeháním a nevytvářím si ten problém sama ve své hlavě, a to naprosto zbytečně. Vadí mi, že v našem vztahu chybí láska, blízkost, sounáležitost, skutečná podpora a péče (např. poraním se, tak se starám, zda jsem v pořádku). Přítel mi neřekne, že mě miluje, nepošle mi nějakou „hezkou“ smsku, neřekne mi, že mu chybím, že se mu líbím, že se na mě těší, nechytí mě za ruku, když vedle sebe jdeme, nezažárlí, neudělá žádné gesto, nedává mu tu pozornost, co by každá holka alespoň trochu ve vztahu chtěla. Zkrátka mi ničím nedokazuje svou lásku. Přijde mi, že se mu líbí spíš náš vztah, protože je takhle pohodový, ale že mu nejde vyloženě o mě, že nejsem jeho „princezna“, kterou by nechal odejít, že by vlastně na mým místě, pokud by se takhle chovala kterákoliv holka, mohla být jiná a bude mu to jedno…Chová se na můj vkus chladně, i když mě někdy pozlobí a občas se „pomazlíme“. Tenhle problém jsem s ním opakovaně řešila, upozorňovala jsem ho na to, že se nic nelepší, i když to třeba při předchozím rozhovoru slíbil. Vyslechne mě, co říkám, a i když třeba i u toho brečím, tak nereaguje vůbec citlivě, nepřijde ke mně, neobejme mě a neřekne mi třeba něco ve stylu „vím, že ti nedávám city moc najevo, ale opravdu tě miluji a blá blá blá“. Prostě jen stojí/sedí, kouká, nic neříká nebo pokud něco říká, tak je to naprosto „kontrolovaný, mechanický“ nebo jak to říct. Jsem přesvědčená, že já ho mám ráda víc než on mě. Respektive, že já ho miluji, ale on mě ne, že mě má „jen rád“. Vůbec se nechce bavit o našem vztahu, nikdy sám nezačne a i se snaží vyhýbat tomuhle tématu. Doteď ho neustále omlouvám tím, že takový prostě není, nemá to v povaze a je pravdou, že na v průběhu vztahu včetně začátku to bylo jen o něco málo lepší než teď. Mame dceru které jsou 2 roky. A ja uz nevím co dělat. Pořád se kvůli tomu hadame.

zelenaesmolda
5. únor 2023

@adel623
Jak jste dosli k tomu,ze spolu mate dite kdyz ti nedava najevo zadny zajem?

pavlinar
5. únor 2023

A jak tě teda "sbalil"?

martt
5. únor 2023

@adel623 Třeba to neumí dat jen najevo. Ja jsem s manželem 12 let. Za těch 12 let by se dalo spočítat na prstech jedné ruky, kdy mi řekl, že mne miluje nebo mne má rád. Ale ja vnitřně vím, že mu na mne záleží akorat prostě není ten typ aby to dal najevo držení za ruku pohlazení a pod... Ja se zeptám přímo a sex je jaký? Mysli jen sebe nebo se snaží aby jsi se cítila dobre i ty. To je také důležité.

gdpr
5. únor 2023

Možno by ti pomohlo prečítať knihu 7 jazykov lásky ( je aj v češtine). Každý svoju lásku prejavuje inak a on možno nie je ten typ "na slová"...

95newmommy2020
5. únor 2023

Nesmíš to po něm vyžadovat. Trochu se vzdal, buď chladnější než on. Udělej si program a nic moc mu neříkej, jen něco neurčitýho typu:”na vikend mam plán, vrátím se v neděli” vymysli si nějaký vlastní zájem, kterému se budeš věnovat.

vikinkav
5. únor 2023

Ja nerozumim te potrebe ho zmenit. Tak snad je takovy uz nejakou dobu, vybrala sis ho, tak proc je to problem? A je problem ze te ma jen rad? Chces nekoho jineho? Chces se rozvest? Neuspokojuje te vztah? Prijde ti ze je jiny nez maji ostatni? Chci aby se zmenil neni spravna odpoved 😄 Najdi co na tom trapi presne tebe a od toho se odpichni a pores si to po svem.

lvl16
5. únor 2023

@gdpr Souhlasím. My jsme s manželem zjistili, že každý "hovoříme" jiným jazykem a snažíme se oba tomu druhému trochu přizpůsobit a občas mu dávat najevo lásku i tím jeho 🙂.

eviicka
5. únor 2023

Těžko říct, přijde mi, že máš vysoký nároky, to co chceš má po delší době vztahu málo párů. A vy spolu už nějaký pátek jste, navíc tyhle věci asi nepůjdou vynutit a čím víc tlačíš...
Knížku co psala @gdpr znám, určitě doporučuju.

drakenn
6. únor 2023

Začni u sebe. Máš se ty sama ráda? Jak ti projevovali lásku rodiče? Hlavně tatínek. Tam je totiž většinou problém s nasycení láskou. A podle toho si bohužel i vybíráme partnery.