Kolik dětí jste se rozhodly, že budete mít?

xkonecny
16. pro 2015

Zdravím všechny uživatelky. Na Facebooku jsem zabrousil do jedné debaty na téma porodnost a padaly tam různé argumenty, které podle mne nebyly ničím podložené. Napadlo mne, že se zeptám nejpovolanějších, a to sice Vás. Zajímalo by mne, kolik dětí máte, plánujete nebo chcete mít, tzn. konečný počet dětí? A také by mne zajímalo, co by změnilo Váš názor a přimělo mít dětí více, než je ten Váš plánovaný počet?

krystalka
21. pro 2015

Jako malá holka jsem si říkala, že budu mít aspoň 3 😀....no časem jsem to pak přehodnotila a s manželem jsme od začátku měli oba shodně jasno, že budeme mít jen jedno.....a dneska jsem ráda, protože syn je odmalička tak náročné dítě (hlavně díky dysfázii), že kdyby měl sourozence, tak nevím, kde bych brala ten čas a energii se věnovat ještě tomu druhému....jsme takhle spokojení, po dalším jsem nikdy netoužila a přesto, že syn je jedináček, tak není ani sobecký, ani rozmazlený, jak se to občas o jedináčcích říká.....a manžel je taky jedináček a ani on není rozmazlený a sobecký, řekla bych že právě naopak 🙂, takže je to o výchově....

veruka
21. pro 2015

@evulinka27 chápu jak to myslíte,taky máme 8dětí,další už teda nebudou a nejsme věřící.Vy asi do kostela chodíte a věřící jste a teď k tomu co se mi na věřících nelíbí ,nechovají se podle zásad ,už to,že tu rodinu zde pomlouváte,jsou , to často pokrytci miluj-bližního svého a pomlouvají kde můžou a znám odsud dost případů

veruka
21. pro 2015

@krystalka 🙂 manžel byl taky jedináček a je skromný a rozhodně nebyl rozmazlený,myslím,že pokud děti nejsou týrané ap. že si má každý mít tolik dětí kolik chce 1 nebo 10 a nestarat se a nepomlouvat lidi,kteří to mají jinak než on a když někdo děti nechce nemusí být divný,prostě to tak má a je to jeho život, já jsem proto nechat si každého žít tak jak chce on 🙂

yildiz
21. pro 2015

Ja chtela mit dve max do 26let..povedlo se me to castecne 🙂 ....no na toho praveho jsem cekala dele a povedlo se...ted spolu cekame nase 3...jinak me 4. Takze mame celkem 4deti. Jsem rada nemenila i bych ...i kdyz to je a bude nekdy narocne tak aspon neni nuda 🙂 jinak uz asi koncime..ja bych klidne jeste jedno brala aby bylo do poctu, ale uz nejsem nejmladsi...takze asi uz ne. 🙂 snad odpoved staci.

78marcela
21. pro 2015

Ja chtela vzdycky tri. Ale problemy s otehotnenim byly velike a rikala jsem si, ze bych byla stastna aspon za to jedno. Povedlo se po sedmi letech a sestem IVF. Narodila s nam krasna holcicka, ktera ma prave dnes ctyri mesice. Jeste mame tri zamrazena embrya, tak pujdeme pristi rok pro ne a treba se z nich jeste jedno ditko zadari.

alen_ka
21. pro 2015

čekám první a chtěla bych pak ještě jedno, třetí dítě bych zvažovala leda v případě, že bych už dvě děti měla, byla rozvedená a nový partner by ho chtěl, ale doufám, že tento případ nenastane a že to s manželem spolu doklepem až ke vnoučatům 🙂

evulinka27
21. pro 2015

@veruka děkuji za odpověď. Dalo by se říci, že věřící nejsem... možná hledám cestu.. ale spíše ne... Do kostela ale chodím z úcty k rodině, která se mě tak snažila vychovat.. sama za sebe jsem tam asi tak 3x do roka... Ale téhle rodiny si ovšem nevšímám jen já, ale celé okolí.. Nenarážím na to, že mít hodně dětí je špatné, ale chtěla jsem podotknout, že je potřeba mít k tomu dobré výchozí podmínky. Aby děti mohly být mezi vrstevníky rovnocenné a nijak viditelně nestrádaly.. U nás v dědině je taky jedna rodina, která měla 5 dětí, byly ve větším věkovém rozestupu, tak to nevadilo, že jich bylo tolik. Ale ta péče... opravdu smutné... Byli kvůli tomu šikanováni a neměli moc kamarádů, protože byli z té "divné rodiny"....

veruka
21. pro 2015

@evulinka27 já to taky nemyslela nijak zle ,ale opravdu mi vadí tohle na věřících chovají se jak svatoušci ale chování některých je opravdu příšerný,já bych rozhodně nedělala co ta rodina,ale spíš mi šlo opravdu o to chování a taky o to,že mi vadilo že se hodně lidí stará o jiné místo toho aby se starali o sebe a i tak nechci se hádat obzvlášť v tomhle čase a přeji všem i Vám krásný advent 🙂

veruka
21. pro 2015

@evulinka27 jinak doufám,že my jsme trochu/někdy dost/ cvaklí,ale jinak se chováme normálně a i děti kamarády mají i když vím,že se třeba někdo, kdo je nezná poušklíbne,že mají tolik sourozenců 🙂

laska.nezna.hranic
21. pro 2015

@veruka - ...jak já ti tolik dětiček v dobrém závidím... 🙂

markyzka84
22. pro 2015

v rodine jsou vsichni jedinačcci takze prolomim hranice a budou bud dve nebo tri 😀

xkonecny
autor
22. pro 2015

Děkuji všem za odpovědi. Momentálně mne ale zaměstnávají blížící se Vánoce. Určitě ale zareaguji a napíšu obsáhlejší příspěvek do diskuze.

nikody
30. pro 2015

Plan je, ze chci jedinacka, ale nikdy nerikam nikdy

lalacek
11. led 2016

Já jsem nikdy neměla představu o tom, kolik bych chtěla mít dětí. První prcek v čerstvých 18 letech, druhý ve 23 letech a nebráním se dalším, pokud budeme s manželem chtít. Když se na to budeme cítit a budou na to finance, klidně další jedno, dvě děti. Pokud už nebudeme chtít, skončíme na dvou. Podle mě je tohle o tom, jak se na to ti lidé cítí. Nedá se to určit dopředu.

klaras26
12. led 2016

Přála bych si jen jedno dítě to by bylo ideální.Druhé by se dalo taky ale bylo by to maximum.

suzancha
12. led 2016

Mame dve a rada bych ctyri, ale nevim, jestli manzela druha dcera nevydesila. Je dost narocna a manzel ma momentalne dost. 😁

duck09
12. led 2016

Mám děti dvě a více už neplánuji. Klobouk dolů před maminkami s více dětmi, zejména dětmi čtyřmi a více.

qz
13. led 2016

Mam jedno a chci jedno.

diablack
13. led 2016

Ahojky. Ja mam dve. ( 8 a 5). Je mi 30. Tak nějak bych asi ještě jedno chtěla.. Můj chlap ale ani náhodou... Jsme o 12let od sebe.

nikody
13. led 2016

Mám jedno a chci jedno

lucylama
13. led 2016

Ahoj,já mám 2 děti,je mi 24.Přítel by chtěl ještě jedno,ale já moc ne.Podle mě jsou 2 děti ideál.Nevím,možná si o tom za 5-10 let povíme. 🙂

terka_85
13. led 2016

Vždy jsem chtěla 2 děti a mám je (2 kluky). Občas mě přepadne touha po holčičce, ale 3 děti už by bylo moc - kvůli financím, zabezpečení, atd. A to třetice by to stejně byl určitě zase kluk 🙂

katerina20
13. led 2016

Ja jsem od malicka vedela ze chci jen jedno... tak snad se zadari.. pritel uz 6 .ti letou dceru ma ale rekl mi ze kdyz by se narodila zase holka bude to zkouset tak dlouho dokud to nebude kluk😀 nicmene predstave mit 2 se uplne nebranim..1.planujeme zkusit za rok tak treba az mi bude kolem 30.budu chtit dalsi 🙂

pistalka1974
25. led 2016

@xkonecny Mám jedno, syna, ale chtěla jsem víc dětí, tak 3. Bohužel se nedařilo.