Kolik máte naspořeno?

stekkna
5. kvě 2017

Ahoj, zajímalo by mě, klidně odpovídejte anonymně, kolik máte jako rodina naspořeno?
Můj manžel je pořád nervózní že máme strašně malou finanční rezervu, mě to teda nepřijde.
Jsme 4 členná rodina a vždy jsme žili z měsíce na měsíc. Pak manžel změnil práci, dostal více peněz a od té doby ušetříme měsíčně 10.000,-. Už je to tedy 11měsíců, co práci změnil a a máme naspořeno 90.000,- tento měsíc se to tedy zvedne na 100.000,- . Jeden měsíc jsme koupili dětem kola.
Zajímalo by mě jak jsou na tom ostatní rodiny

lassii
5. kvě 2017

Kdybysme neprodali nějaké nemovitosti, máme holé zadky...takže asi tak. 100tis naspořeno je pěkný, vůbec bych z toho neměla nervy 😉

blaablaablaa
5. kvě 2017

Máme rezervu asi kolem 300 tisíc.

absintka19
5. kvě 2017

@stekkna rezerva pekna. My mame dohromady neco kolem 480 000 a mesicne tam prihazujeme 15-20 tis, jak kdy, kdyz neco potrebujeme sahneme. Ted jsme kupovali auto tak jsme vybrali.

blaablaablaa
5. kvě 2017

@absintka19 to máte dost podobně 🙂 300 po vybrání peněz na auto 🙂 a zase budeme dosypávat

absintka19
5. kvě 2017

@blaablaablaa jojo, mamka mi vzdy rikala ze jsem jak krecek 🙂 aji spizku a lednicku mam vecne narvanou 😇

luhp
5. kvě 2017

Sto tisíc? Tak to bych skákala radostí, o těch dalších částkách ani nemluvím

sara84
5. kvě 2017

Myslim ze zaklad je mit pohotovostne 3-4x mesicni naklady rodiny, tj to co potrebujete na mesic zivota x4. To mit v pohotovosti. Co je nad to bych ukladala detem na nejake sporeni dobudoucna ( klidne na vase jmeno,at muzete vy rozhodovat kdy a co se bude vybirat) a napenzi samozrejmne. Nebo teda odkladay a splatit co nejdrive zavazky, pokud nejake mate...my mame cca 140,- na vice uctech, mych i muze, kdyby se neco stalo,at ten druhy nezustal bez prostredku.

marcicek84
7. kvě 2017

Ideál v dnešní době je držet fin. rezervu ve výši 6 násobku měsíčního příjmu rodiny (minimum se doporučuje 3 měsíční příjem)

alboo
7. kvě 2017

@stekkna asi potěším máme cca 30 tis a ani to někdy ne. Platy máme celkem slušný,ale vše jde do domu,který rekonstrujeme a k tomu hypo. Poslední dobou máme štěstí na to že když nám měsíčně něco zbyde tak se něco posere ( auto,zubar,nemocný zvíře,dítě atd)
Nějak extra nesetrime, když jdu nakupovat tak většinou koupím co je třeba. Ušetřit by asi šlo.
V nouzi víme, že rodiče mají rezervu velkou a jsou ochotni kdykoliv půjčit.

kachnicky
7. kvě 2017

My jsme 3 člená rodina (řekla bych že i mladá) a mame na účtech kolem 60tis a doma naspořených asi 17tis... Nejak nam to nejde vic dat stranou, každy mesic jsou jiné výdaje 😢 Nehledně o tom že nas čekaji okna na domě 😢

martinal08
10. kvě 2017

Tak to jste šikovné,já jsem pracující samoživitelka a mám nula nula prd,bohužel výhledově to nevypadá lépe.

78marcela
13. kvě 2017

@stekkna tak to je docela slusna rezerva a zvlast pokud to výhledově vypada ze se bude zvyšovat. Super.
Ja.jsem samozivitelka, neco se.mi.povedlo nasetrit tim, ze.jsem.pri rodicaku pracovala asi pul roku, ale ted budu brat jen PPM a ta bude minimalni, takze nasetrena rezerva padne a budu mit zase houbelec...

cizinkaa
13. kvě 2017

Mame rozestaveny barak, hypoteku cca 18 tis., vsechno co mesicne usporime pada na dodelani domu. Rezervu drzime 150 tis. 😉

cizinkaa
13. kvě 2017

@absintka19 taky kreckuju. Partner mi rika, ze bych mohla bejt manazerka bunkru. 😂 mame zasoby a vsechno poskladany FIFO. 😂

sara84
13. kvě 2017

@cizinkaa to je mazec,.muj mozek se utopil v mliku, ja srotovala co je FIFO 🙂 a to z toho mam par zkousek...

malinkaelinka
14. zář 2018

Já to asi nedokážu přesně spočítat, oba s manželem máme stavebko, pak každý máme obyčejný spořící účet, kde ukládáme peníze na nenadálé výdaje ale i na dovolenou například. A pak si posíláme ještě peníze na účet, kterému říkáme stavební, původně tam ležely peníze z hypotéky a nakupovalo se z něj na stavbu domu, teď si tam ukládáme peníze, které pak použijeme na další potřebné věci na domě (ještě nemáme plot, žaluzie, apod.)... když to tak zhruba sečtu, můžeme na všech těch místech nějakých 250 tisíc mít. A co se týče hypotéky, tak tu nám splácí nájem z manželova bytu a pokud by se nedejbože někomu z nás něco stalo, tak máme dobré životní pojistky, plus se může kdykoliv prodat ten byt. Takže já spím klidně a od té doby, co vydělávám více (poslední půl rok) si dopřáváme (výlety, dovolené, večeře), ale první z účtu vždy odejdou peníze na tyhle spořící místa. Jo a pak má manžel ještě kasičku, kam hází veškeré kováky a z nich se kupují věci na tunění aut (nové disky, oprava kožených sedaček atd), což jsou věci ne úplně nutné, ale spíš pro radost.

glimmer
23. srp 2019

my máme rezervu cca 30 tis. ale musím říct, že na jaře jsme kupovali auto (220 tis.), takže to se vybralo. Teď s rezervou zamávalo "nevydařené" léto, malá si zlomila nohu, já byla na neschopence - zápal plic, takže jsem byla v červenci 4 dny v práci, takže výplata minimální, pak hodně výletů, tábory, atd. ... standardně měsíčně ušetříme cca 10 - 15 tis., takže se nám to bude zase pomalu plnit ... dárky na narozeniny, vánoce, ... jsme schopný vyřešit z klasické výplaty. Navíc u mě se výplata hýbe, mám základ + provize, takže někdy super a někdy bída ... ale manžel má stabilní plat, takže vím, že i můj propad pro nás není katastrofa ...