Kolik vás stála svatba?

terka2018
30. pro 2018

Zdravim damy 🙂,

chtela jsem se průzkumne zeptat kolik Vas stala svatba vcetne satu apod. a pocet hostů. 😊 pokud se rozepisete vice, o místě, jidle a tak, budu jen rada, dekuji🙂

paja285
30. pro 2018

To je asi strasne individulani... nas vysla na 250tis pri 56 hostech vc deti 🙂

sudylichozrout
30. pro 2018

@terka2018 cca 130 tisic pri cca 100 hostech. Ubytovani si hradili hoste sami, jinak meli vse v cene. Byl gulas, raut, grilovacka, pivo, vino, tvrdej, nealko. V cene bylo i pujcovne satu (3 tis.), koupe manzelova obleku (15 tis.), svatebni obed s rodinou (cca 8 tis.) a ubytovani rodiny.

editah222
30. pro 2018

Ano, individuální. Měla js 100hostů, živou hudbu, slavilo se dva dny a vyšlo nás to na 85000kč vč.mých šatů, manželova obleku a 100ks sampusovych sklenic. Ale musela jsem si sama vše nakoupit a zařídit (alko i nealko) a vyzdobit si školní jidelnu kde byla svatba. Taky jsem zaplatila kuchařky a navarily nám výbornou svíčkovou a řízky. Svatba trochu "low cost", jenže úz 10let na ni většina hostů vzpomíná.

klea81
30. pro 2018

Do 20 tis pro 17 lidí.

berenika39
30. pro 2018

Nás 6 tisíc v pěti lidech.

ronja55
30. pro 2018

Cca 50 lidi a vyšla nas na 60 tisíc. Měli jsme ale vesnickou svatbu. Hostina byla v naší místní hospodě se sálem. S tím že občerstvení jsme si dělali sami, tak že nás to vyšlo celkem levně. Šaty jsem měla pujcene za 4000 Kč, tak že žádný luxus. Ale moc jsme si to užili.

mirin89
30. pro 2018

Koukni se spíš na beremese.cz tam toho najdeš mnohem víc. Brácha se ženil letos v srpnu i s novomanželi bylo 38 lidí, svatba stála asi 75 tisíc, pronajímali si vedlejší budovu jednoho hotelu (na hostinu i na noc) a přes noc zůstávalo asi 20 lidí, ale svatební oznámení a vývazky si dělali sami + většinu občerstvení a pití (včetně alkoholu) na raut měli z vlastních zdrojů, což vyjde o dost levněji.

jaja01k
30. pro 2018

40 lidí, asi 80 tisíc.

sudylichozrout
30. pro 2018

@sudylichozrout jeste take upresnuji, ze svatba byla od patku do nedele.

inke29
30. pro 2018

ahoj..nas to vyslo asi na 110tis. (komplet) pri 80 hostech (deti nepocitam)...obrad jsme meli v 15hod. takze bez obeda..jen raut...meli jsme vse na jednom miste coz bylo uplne super ze se nikam neprejizdelo..po obradu se hned zacalo slavit...ale raut nam delala znama a ingrrdience jsme si koupili sami...piti jsme si taky nakoupili sami... svatbu jsme meli na středověký tvrzi a mohlo se spat i tam..sice ve spacacich ale nikomu to moc nevadilo...odvoz jsme meli taky zařízený...ta suma je fakt za vse jako i benzin do aut, pronajem tvrze, oblek ,saty (ja je teda koupila na netu za 800 kc 😀), honoráře obsluze, vyzdoba atd...ale je fakt ze jsme si tam muselo vse navozit..jako i sklo a tak...ale svatba byla povedena 😊

sudylichozrout
30. pro 2018

@editah222 meli jsme to stejne. Svatba na Male skale, jsme lezci, takze zadna pitchitchundicky kolem. Dvoudenni kalba, na kterou se vzpomina 🙂

adinka19
30. pro 2018

@terka2018 My meli malou, 36 i s kapelou. Svatba byla v Novohradskych horach a meli jsme pronajaty cely penzion, s ubytovanim pro cca 20 lidi. Obrad byl v 15:00, misto obeda raut a vecer raut a cunik 🙂. Vysla nas na 96 000Kc.

tercasv
30. pro 2018

Nás stála 70 000, na hostině bylo 30 lidí a na večerní raut dalších 10 🙂 Hostina stála něco málo přes 40 000, prstýnky 13 000, půjčení mých šatů 3 000, manželův nový oblek 7 000, svatební oznámení 500. Kosmetička, kadeřnice, dort jako svatební dary. Cukroví platila mamka, tak už nevím 🙂 A ještě jsme kupovali organzu, tvrdý alkohol a tak 🙂

dura175
30. pro 2018

To je velmi individuální, záleží, kde jsou vaše priority a kolik jste ochotní do svatby investovat. Nás to vyšlo 90 000 pro 23 lidí, jsou v tom zahrnuté naprosto všechny výdaje v průběhu celých svatebních příprav. Namátkou:
hostina (oběd, večerní raut, pití včetně panáků), klasická restaurace, nic jsme nedováželi, vše nám dodávali - 25 000
cukroví a dorty, rozdávali jsme po velmi širokém příbuzenstvu - 18 000
květiny - kytice pro nevěstu, maminky, svědkyni a dvě družičky, plus výzdoba kostela a restaurace - 8 000
prsteny, zlaté jednoduché kroužky - 6 000
moje výbava, šaty z konfekce, boty jsem si dopřála speciální - 8 000
ženich, koupil si jen boty a košili - 3 000
líčení a česání, na tom jsem nešetřila - 6 500,
plus další drobné výdaje, které se nastřádaly (dekorace, tisk oznámení, doprava, ubytování hostů, atd). Focení jsme měli zdarma jako svatební dar, video jsme nechtěli, hudbu jsme si pouštěli z PC.

Jinak zpětně hodnotím, že jsem nemusela utrácet za některé dekorace, které jsem ani nepoužila. Určitě bych nešetřila na jídle, to základ pohodlí hostů. A jsem ráda, že jsem investovala do vizážistky, protože jsem se sama sobě opravdu na fotkách líbila... 🙂

aktakd
30. pro 2018

Cca 100 000,- ; 70 lidi na obed + 50 dalsich vecer. Ale byli jsme nenarocny, svatba v obycejnym vesnickym kulturaku. Sami jsme si kupovali alkohol a dodavali suroviny do kuchyne, na tom jsme dost usetrili. Ubytovani jsme nezajistovali.

hasara33
30. pro 2018

@terka2018 ahoj, vešli jsme se do 100 000 při 50ti hostech. Měli jsme pronajatou restauraci s bowligem, kde byla hostina, raut i bowling + plus ubytování, které jsme hradili pro rodiče a prarodiče. Hradili jsme pivo, víno a nealko.

michalelka
30. pro 2018

Ty jsme měli svatbu malou, cca 30 hostů a se vším nás vyšla na +/- 50 000Kč. Šaty a oblek jsme kupovali, nejdražší byly prstýnky, oběd a následující oslavu jsme měli u nás na chatě, žádná velká diskotéka 🙂

bayt
30. pro 2018

@terka2018 To se takhle nedá říct. To je jak otázka, na kolik vás vyšlo bydlení. No někoho na deset milionů, někdo podědil a stálo ho to jednu pikslu malířský barvy.

Znám holku, co jí skoro vše dělali známí, ona sama samo domo, za svatbu kromě nákupu jídla nedala skoro nic. A pak i svatby za půl milionu (žádný extra luxus).

preiba
30. pro 2018

53 lidí, cca 80.000+-😊
Měli jsme to venku, oběd pro všechny ne jen pro rodinu, později raut, DJ, soutěže, ohňostroj a plno blbin. 🙂

sweet81
30. pro 2018

To je strašně těžký, dá se ušetřit na místě, šatech, prstýnkách.... každý jsme jiný, každý máme jiné možnosti a představy. Koukni ba beremese....
my měli 55 lidí, svatba byla od 15h, oběd tedy nebyl, ale byl velký raut a sele. Svatba nás vyšla na 250tis možná víc🙈

cinam
31. pro 2018

Tak my to měli low-cost. 80 lidi a vyšlo nás to se vším na 100 tis. Svatba byla v restauraci v kempu, všichni hosté byli i na oběd i na raut. Ubytování a tvrdý alkohol si hosté platili sami. Šaty byly za 6500, oblek 10 tis, prstýnky stříbrný třeba jen 2 tis. DJ 3500, kytky 3500 a dorty taky 3500. Veškeré dekorace jsem si vyráběla sama.

Byla jsem i na svatbě, kde bylo 50 hostů a vyšla na 200 tis. Novomanželé hradili vše včetně ubytování, svatba byla ve 4* hotelu. Takže je to fakt různé a ve finále stejně je nejdůležitější, aby se sešli fajn lidi a bylo dost jídla a pití 😊

zuzekk
31. pro 2018

Pronájem hradu, jídlo a sparťanské ubytování 120t. Šaty +boty 10t, prstynky 20t, košile 2t, kapela 16t, fotograf 10t, atrakce 7t, kadeřnice 1,5t, a spousta drobností okolo typu materiál na dekorace, tvrdej alkohol (ne moc), doplňky oblečení, dort, atp. který něco určitě nasčítaly. Cca 70 lidí.

urtica
31. pro 2018

cca 60 000 pro 30 lidí. U nás to byla stará klasika - obřad na radnici , oběd a raut pro všechny (pension a restaurace se třemi hv.), ubytování tamtéž cca pro 8 lidí, zbytek byl buď místní nebo (pro kamarády) jsme zařídili přespání u kamaráda. V ceně byly šaty, boty, oblek pro manžela, dorty a zákusky, kadeřnice a kosmetička, kytky. Fotografa jsme měli jen na obřadu, jinak se fotilo tak porůznu, kapela byla živá, ale kvalita nic moc - příště bych si připlatila. Sv. oznámení jsme si vyráběli sami, prstýnky jsme měli jen hladké stříbrné - jeden za 2000.

kristynkal
31. pro 2018

Už je to celkem dlouho, tak se možná netrefím úplně přesně, ale stálo nás to něco přes 100tisíc. Lidí jsme měli cca 80 (z toho hodně malých dětí), hostina bez pití nás vyšla na 50000,- (celý den jídlo, obed, večerní raut, poháry....), hudba myslím cca 5000, kamera 3000,- (kamarád), fotografka 6000,- (fotila jen obřad a foto u vody), šaty se vším všudy 6000,-, cukroví nevím, víno bylo od známých takže nějaká dohodnutá levná cena, účas a líčení dohromady do 1000,-, nehty od kamarádky, květinovou výzdobu jsme si dělali svoji takže to bylo taky skoro zadarmo, hudba do kostela myslím 1000,- možná méně, prstýnky 2000,- i s nápisem, dorty nevim to řešila babička- my jsme dorty nechtěli. Loučení se svobodou nás vyšlo na cca 5000,-. alkoholu se moc nevypilo, zrovna jsme chytli prohibici :D

lucinkamarecek
31. pro 2018

Všude se dá šetřit, nás třeba vyšla 280tisic cca pro 65lidi

brookmichaela
31. pro 2018

Já si myslím že tohle je strašně individuální. Uděláš svatbu za pár tisíc ale taky může vyjít i na pár stovek tisíc či miliónů. Záleží na místě, počet osob, co vše tam chceš a nechceš mít. Jestli budete platit lidem ubytování atd.

eldrag
31. pro 2018

199,- + 99,-+ 399,- šaty
4500,- prsteny
2000,- poplatek za obrad
cca 5000,- hostina pro rodinu (16 lidi)
6000,- raut pro ostatni

😃 hotovo 😃

fotograf - kamarad
video - kamarad
auta - kamaradi
vyslužka - maminka napekla
kadernice a vizažistka - kamaradka

musim řict, že to bylo na pohodu, uvolněný, skvělý neškrobeny....

leymea
31. pro 2018

Nas vysla na 70 tisic. Bylo nas necelych 50 lidi. Obrad na hrade, obed normalne v restauraci a hostina v kulturaku na vesnici.

journals
31. pro 2018

Hodně individuální, záleží na preferencích, možnostech, na kraji, počtu hostů... nás vyšla na cca 200 tis. pro 56 osob a byla úplně obyčejná, nic extra - kromě jídla, to jsme chtěli opravdu hodně kvalitní a dobré.

calvac
31. pro 2018

@terka2018 v roce 2010 nas stala 45000 vcetne vseho. Bylo tam 13 lidi,z toho jedno dite.