Kolik máte energie po narození dítěte?

no_title
11. led 2016

Ahoj maminky,
chtěla jsem se zeptat, kolik máte energie po narození dítěte? Resp. jak moc jste unavené? Co tak čtu, tak se názory různí, jedna část říká, že jsou unavení hrozně, ta další část žen tvrdí, že zvládnou to, co by si před těhotenstvím ani nedovedly představit. Někde jsem dokonce četla, že se maminka po šestinedělí zvládne daleko víc než žena, která nerodila a proto m.j. maminky, které adoptují zvládají noční vstávání hůř... Jak to tedy je?
Abych trochu vysvětlila své obavy, snažíme se o miminko a já si kolikrát říkám, že jsem někdy zbitá jak pes na konci dne, jak jen zvládnu dítě? Nechodím do práce, pracuji z domu + k tomu mám na starosti samozřejmě domácnost. To mi zůstane i po porodu i ta práce. Taky mám spánkovou poruchu, tak mě trochu napadá, jak tohle budem řešit, protože abych trochu fungovala, musím denně spát aspoň 4 hodiny v kuse.
Mám takové představy, jak to zvládnout, i když nevím, jestli jsou úplně realistické, tak mi můžete vy zkušenější říct, jestli je to daleko od reality 🙂. Spánek bych zkusila řešit tak, že od 19-20 hod, kdy uložíme mrně půjdu hned spát a do půlnoci bude mít "službu" manžel, takže když bude brečet, půjde k němu on. Pokud dítě nebude moct zabrat, bude u něj on. Kojit můžu jen do 10. týdne a manžel stejně do půlnoci nejde spát, tak toho aspoň využijem. A od půlnoci k němu budu vstávat já. Mrně bude buď ve svém pokojíčku, kde bude jedna postel pro mě, kde bych byla od té půlnoci do rána nebo v obýváku, ještě uvidím...
A práci zkusím řešit tak, že budu šátkovat, otázka je, jestli dítěti nevadí být v šátku, když budu u počítače (moje zaměstnání je fotograf a střihač videí, takže 95% práce je právě u pc). Co myslíte? Do kolika kg/měsíců je reálné šátkovat aniž bych si odrovnala záda? 🙂
Pokud máte nějaké další tipy, jak to ve zdraví zvládnout a nebýt na konci dne úplně vyřízená, ráda si poslechnu 🙂.

bordeaux_zuzka
11. led 2016

Ahoj. Ja jsem teda totalne vyrizena. Kojim v noci po 2 hodinach, ale mas pravdu s tim prvnim usnutim ditete - jdi spat a manzel bude mit sluzbu. To jsme meli taky.

bordeaux_zuzka
11. led 2016

Jo a s tim satkem - detske lekarka a ortoped nam rikali, ze dite nema byt v lehatku, autosedacce, nositku ci satku moc casto, protoze je tam fixovane a nemuze hybat nožičkami. Pry treba 20min a pak protahnout nozicky.

sara84
11. led 2016

@bordeaux_zuzka take se pridavam k nazoru, ze dite v satku/ nositku na chvili ano, ale ne dlouho a casto. Vsude se pise o prinosu pro kycle a nikde jsem se nedozvedela, co to dela s krcni a bederni pateri a co to dela s pateri nosice. Nosim syna, ale chvili, nez se uklidni, usne, do obchodu, ale ne porad. A hlavne dite v satku chce pohyb,kdyz budete s satkem sedet, bude nespokojene, potrebuje se pohupovat. Prace u Pc bych videla, kdyz bude spinkat, nebo deku na zem a bude koukat 🙂

lalacek
11. led 2016

U dcerky jsem byla plná energie, už v den porodu jsem jako jedna z mála trajdala po oddělení a nevěděla, co roupama dělat. To mi vydrželo hodně dlouho, i když jsem v noci po 1,5-2,5h kojila, teprve až posledních pár týdnů pociťuju nějakou únavu, ale dcerkou to není.

evulina77
11. led 2016

@no_title doporučuji přečíst Princip kontinua a uvidíš, že ti to dá hodně a určitě se ti bude s mimčem i lépe pracovat...

mia_mia88
11. led 2016

Ahoj. Jsem fotografka. No a moje predstavy... byly daleko od skutecnosti. 🙂 Asi takto. Pokud chces kojit, tak po porodu kojis v podstate nonstop. A pokud chces klidne dite, tak nosis nonstop. Ne kazde vydrzi na podlozce nebo v postylce. Takze takto fungovala prvni mesice ja: mikinko v posteli se mnou a s manzelem (krasne se od narozeni vyspime vsichni), pres den hodne v satku. Zadnych 20 minut. To je davno prekonana teorie. U PC u upravovani fotek se houpu na balonu a mala spi. Foceni v satku na brise nebo na zadech - no problem. Jen je potreba se tohk nebat a delat to, jak to budes citit. Nosim denne i pet ci sest hodin. Moje fyzicka vzrostla a prestala me bolet zada!

mia_mia88
11. led 2016

Jo a kniha Koncept kontinua Ti to urcite o dost usnadni. 😉

no_title
autor
11. led 2016

@mia_mia88 Ahoj, díky za tipy. Kojit nemůžu kvůli autoimunní nemoci. Mám povoleno jen 10 týdnů, pak musím dostat injekci na ukončení laktace, tak mám naději, že nekojené dítě snad bude déle spát 🙂 U upravování fotek asi nechám dítě trajdat po obýváku, jediné nebezpečné místo je v podstatě manželův počítač a ten zadělám ohrádkou 😀.

audreyi
11. led 2016

Já měla energie tak nějak normálně. Nijak jsem to nezkoumala. Prostě jsem stejně fungovat musela, nic jiného ti nezbude, takže energie se prostě vždycky nějaká najde 🙂
Já nevím no, člověk může mít milion plánů, připrav a ono to stejně prostě nakonec nějak dopadne 🙂 Já bych se nestresovala předem. Věřím, že si to zvládnete s miminkem nastavit, tak aby to vyhovovalo oběma. Stejně je tam milion věcí, které nelze předem naplánovat nebo vymyslet... Hlavně abyste byli oba zdraví a ostatní se prostě nějak podda...

bordeaux_zuzka
11. led 2016

@mia_mia88 ja to noseni nemyslela spatne. Taky mam nositko. A tech 5 hodin - to myslite v kuse? Tam jde o tu fixaci - nemuzou se hybat poradne.

mia_mia88
11. led 2016

@bordeaux_zuzka Nene, v kuse ne. Ale tak po hodine, hodine a pul... samozrejme mimo to je na podlozce, hybe se jak chce. Kdyzn v satku bych nechce, poznam to a vyvazu ji. 🙂 Jde o to, ze dcera mi spi v podstate jen v satku a kocarek nepouzivam, takze i ven tak chodime. A to se behem dne nascita. Nicmene psychomoto vyvoj naprosto v norme. Ma sest a pul mesice a zacina lezt, vali sudy, klasika. 🙂

olga_
Autor odpověď smazal
Zobraz