Odmítá hlídání. Co mám dělat, abych se nezbláznila?

28. črc 2020

Ahoj. Potřebuju poradit. Mám 3 měsíční mimčo, miluju ho nade všechno. Ale jak jsem s ním opravdu nonstop, cítím že potřebuju na 3-4 hodinky vypadnout z kolotoče plíny-mlíko-plíny, prdíky, mlíko. Dneska jsem navrhla manželovi že bysme malou dali mé mamce na hlídání a jeli na koupaliště, abysme po dlouhé době měli čas jen pro sebe. A on mě akorát sjel že neexistuje, že pokud se chci malé zbavit, ať si táhnu kam chci, ale že on bude s malou. Že on se postará (přitom za celou dobu ji ani jednou nenakrmil, plínku vymění jen když má náladu). Snažila jsem se mu vysvětlit že už potřebuju vypnout, že on si jde v klidu na počítač, on si dává piva, ale já jen kolotoč kolem malé. Co mám dělat abych se nezbláznila? Jak ho přesvědčit že na hlídání není nic špatnýho když to je jednou třeba za měsíc? Celé naše manželství jde do kytek, protože na sebe nemáme absolutně čas, sex víceméně taky žádný... A když všichni někam jdeme, pořád to je jen co malá, hlídat jestli nemá hlad, jestli nepotřebuje přebalit, jestli je v pořádku... A my dva se na sebe víceméně ani nepodíváme...

te_reza
29. črc 2020

@crejzy bylo to myšleno tak, jak to bylo napsáno. Protože "mlíko - plíny - mlíko - prdíky- mlíko" je podle mě běžná situace s miminem, tudíž nevím, co čekala.

aneta15
29. črc 2020

Já mám dvouměsíční miminko a světe div se byla jsem u kadeřníka a zajela jsem si do zahradníctvi koupit kytky (cca 3 hodiny) dítě bylo s manželem a prezilo. Přijde mi úsměvné že bez matky dítě nepřežije a nedej bože aby šla k holici, na nehty nebo cvičit. Mě moje mamka vozí syna v kočárku cca 3 hodiny. Uklidím si, uvařím a jsme všichni v klidu. Takže jít s manželem na tři hodiny mi přijde naprosto v pořádku a určitě pro vztah přínosné. Přijde mi že tady všechny ty dokonale matky přestávají být manželkami a milenkami.

me_druhe_ja
29. črc 2020

Hlavně si autorko nic nedělej z těch moralistických super matek, kterým pupeční šňůru odstřihnou možná až s nástupem do první třídy. Já byla u kadeřníka, když bylo malýmu 3,5m. Kojila jsem, ale měla jsem připraveno odstrikany mliko. Já bohužel nemám skoro žádnou možnost hlídání, jinak bych ji využívala daleko víc než jednou měsíčně. A to, že mám dítě, pro mě neznamená konec vlastního života a života partnerského jak pro spoustu zen, co tu čtu. Zapoj napřed manžela, ať jde sám s kočárem napřed na hoďku a uvidíš, jak to bude mimco zvládat. Postupně můžeš přidávat. Malýmu bude 9m, za chvilu frcim na měsíc do Čech a strašně se těším, že rodiče (už jsou celý nadržení 😀) se budou o malýho hodně starostí a já si zajdu na kafčo, ke kadeřnici, pedikúru, kosmetiku.....😀 vyspím se. 😀 nestydím se za to. 🙂 Jinak jak tu někdo už psal: v zahraničí běžně chodí matky 3-6m po porodu do práce na plnej úvazek.

puhelin
29. črc 2020

@aneta15 Kojite?

journals
29. črc 2020

@puhelin Tipuju, že ne 😀

miki19
29. črc 2020

@aneta15 Přesně tak..sice jsme mámy, ale i manželky a milenky....musíme také vztah s mužem "utužovat". Jinak jde vztah do háje...

puhelin
29. črc 2020

@journals Ja taky. Fakt je velky rozdil, jestli je kojenec prvni cca rok zavisly na prsou matky. Nekojene dite cas od casu dostane lahev od nekoho jineho a neprijde mu to divne. Natoz dudlik na uklidneni. Proto zvladne odlouceni snadneji.

journals
29. črc 2020

@miki19 A matka, která jde na koupaliště tedy je dobrá milenka a manželka? Holky, co to tu plácáte za hlouposti. I když ženská nelítá hned po kadeřnictví po šestinedělí a nejde na masáž, tak to přeci neznamená, že musí nutně žít jen pokaděnou plínou

journals
Autor odpověď smazal
Zobraz
puhelin
29. črc 2020

@miki19 To je o jesitnosti chlapa. Znam i pary, kterym krize zacala uz v sestinedeli. Chlap nedokazal (nebo nechtel) pochopit, ze v sestinedeli sex proste mit nemuze a zacal zanaset jinam. A to se prohlubovalo dal. Chtel od zeny, aby se venovala i jemu, takze dite bylo odstrcene.

Kdyz se pary chteji vzit cirkevne, prochazi predmanzelskou pripravou. Jedno z temat je zmena vztahu po narozeni ditete. Ti chlapi casto ani netusi, ze se neco zmeni a vydesi je to. Ale musi to prijmout. Nebo nemaji delat dite, kdyz je pro ne problem se s tou zmenou srovnat. Jasne, 9 mesicu si na to nezvykali jako my, casto to konecne pochopili az pri porodu, ze fakt to dite existuje. Ale po porodu uz by si to uvedomit mohli.

miki19
29. črc 2020

@puhelin Samozřejmě, že je to ješitnost...chlap musí pochopit, že je tu už dítě, ale na druhou stranu nemůže být pořád odstrčený a matka, která je v pohodě a spokojená je i spokojená manželka 🙂 (když teda mužský nemá hloupé řeči jako tady u autorky..

miki19
29. črc 2020

@journals Jde o to, že ta máma je pak odpočatá a uvolněná..když je člověk neustále ve stresu, tak se to projeví po všech stránkách. Nejde o to kam jde, ale jestli jde nebo má tu možnost si prostě odpočinout..pak je i jako manželka v pohodě, ale jak už jsem psala v jiné odpovědi...v případě autorky bych tomu mužskému jednu "lískla" za ty řeči co jí řekl ("ať táhne atd.)

puhelin
29. črc 2020

@miki19 Ja vubec neumim byt v pohode, kdyz jsem na nakupu bez deti. Porad se ohlizim, jestli jsem je nekde nezapomnela.

leymea
29. črc 2020

@puhelin
@journals ne kazde kojene dite je na prsou kazdou hodinu 🤷‍♀️

journals
29. črc 2020

@miki19 Ale to tu nikdo nepopírá. Naopak všichni se tu shodují na tom, že je potřeba aby si odpočinula 😉
@leymea každou hodinu třeba ne, ale hodina a půl, dvě, dvě a půl - to je už docela pravděpodobné. Nebavíme se tu o půlročním a starším dítěti, ale o fakt malinkém miminku.

puhelin
29. črc 2020

@leymea Neni, ale muze byt. Muze vypadnout ze zabehnuteho rytmu. Uz jen tim, ze je to stres, ze tam mamka neni. Deti se nekoji podle intervalu. Nebo se mamka zdrzi v zacpe a z hodiny jsou dve hodiny a miminko si muze vyrvat hlasivky.

miba10
29. črc 2020

@puhelin myslím, že je to hlavně o dítěti. Do 9 měsíců syna jak jsem šla jen na záchod a neviděl mě někde okolo, tak jecel. 😁Některé děti mají prostě radar na porušení bezpečnostní vzdálenosti 😂
Dcera zase mliko chtěla jen ode mě nebo od přítele. Od mojí mamky si ho vzala až někde na půl roce. Obě děti jsou na um.
Každopádně odpočinout si musí každá mamina, jen to podání autorky je dost "zvláštní" a odpověď jejího pritele/manžela na zabití

leymea
29. črc 2020

@journals
@puhelin starsi syn se o kojeni nikdy nehlasil, takze jsem mu davala sama od sebe po trech hodinach, nevim po jake dobe by se prihlasil sam, nezkousela jsem to. Mladsi syn se kojil po 2,5-3 hodinach. Obe deti s babickou nemeli zadny problem. 🙂 ale vim, ze moje deti jsou spis vyjimka, jen jsem tim chtela rict, ze i u kojeneho miminka to jde 🙂

journals
29. črc 2020

@leymea ...jen je to právě spíš ta výjimka :-/ každopádně závidím!

puhelin
29. črc 2020

@leymea Jak dlouho jste kojila?

daasqua
29. črc 2020

Budu reagovat jen na jednu věc: Pokud se manžel neumí o miminko starat, tak ho to prostě nauč, potom ti to mnohé ušetří. Nebo ho to nech dělat a jen pokukuj, zda to dělá dobře. Nemůžeš si už na začátku zafixovat "partner se neumí starat, nemůžu mu dítě za boha živýho nechat", to bys byla v dlouhodobém hledisku opravdu v háji, co když chytneš chřipku nebo si zlomíš nohu? Chlapi jsou někdy trochu nemotorní, ale o děti by se měli umět postarat. Asi nekojíš, takže mlíko by mu mohl umět udělat (pitelné a v dobré teplotě). Vozit v kočárku je hračka, s tím může klidně začít. Mimča v tomhle věku skoro pořád spí, takže toho tolik nepotřebují. Přebalení není často voňavé, ale dá se to. A víc už není potřeba - najíst, uspat/zabavit, přebalit. V tuto dobu je celkem fajn nechat mimčo na hlídání na pár hodin (já osobně taky několikrát týdně na 1 hodinku vypadla, nakoupit apod), manžel vše zvládal naprosto bravurně, ohřál moje MM, pokud byla potřeba, holka většinou spala. Mám v jeho péči naprostou důvěru a tu ty by sis měla v určité míře taky nějak vytvořit, jinak se v budoucnu ještě víc zblázníš (nebo je ten vztah bohužel nahouby).

leymea
29. črc 2020

@puhelin pul roku.

puhelin
29. črc 2020

@leymea To vysvetluje ty intervaly.

fandysek_1
29. črc 2020

Já tě chápu. Ono se na to totiž připravit nedá. Ty jako žena většinou příjdeš o veškerý svůj čas a to o i ten primární čas jít v klidu na záchod. A nevidím nic špatného na tom, když by si manžel vzal malé do kočárku a ze začátku šel na procházku a postupně se interval prodlužoval. Když jsem měla první dítě občas mi přišla povozit tchyně a to byl fakt malej a neměla jsem žádné výčitky, že si třeba v klidu dojedu na nákup. Hodinku v kočárku vydržel a spinkal. Teď mám děti dvě a nikdo se nehrne na hlídání a věř mi, že mám některé dny pěkné krize to zvládat, ale musím jsem tady pro ně. Drž se a hlavně si o tom všem doma promluvte.

leymea
29. črc 2020

@puhelin ale to bylo moje rozhodnuti.

vladienka
29. črc 2020

@daasqua mimca v tomhle velu skoro porad spi? Naopak si myslim ze su to vynimky 😂

zuzineckah
29. črc 2020

Prosím tě, nejsi špatná, ze chceš na par hodin vypadnout, na tom opravdu nic není. Ty tři-čtyři hodiny byly třeba u našich běžná doba kočárkového spánku, takže manžel drandil venku takže já jsem si v klidu zajela na nákup třeba. Ale klidně bych šla ke kadernici (nechodím vůbec), nebo na kosmetiku nebo bych se jen tak doma válela u bazénu a četla si, proste relax... Jde spis o to být v dosahu “kdyby něco”😉Ještě bych ti poradila, abys manžela všechny věci kolem malé naučila. Možná je nebude dělat na 100% jako ty, ale to vůbec nevadí. Hlavní je, ze se postará👍

daasqua
29. črc 2020

@vladienka No spí většinou víc než v půl roce, roce a potom, takže na hlídání je to celkem jednoduché, pokud to nejsou vysloveně nespáči, které je potřeba např. pořád nosit 🙂 A nemají ještě separační úzkost. Neříkám, že spí 24 hodin denně, ale kromě nočního spánku mají ještě celkem dost spaní přes den, zvlášť vození v kočárku mnohé z nich dost uspí.

aneta15
29. črc 2020

@puhelin odstrikavam a dokrmuji Hippem. Bohužel mám otosklerozu a musím kvůli odvápnění přestat. Snažím se postupně aby to nebyl takový šok pro oba. Jinak obe starší děti jsem kojila téměř do dvou let a rozhodně to nebyl důvod se od nich nehnout.

sudylichozrout
29. črc 2020

A ja asi pujdu proti proudu. Mama ma byt odpocata. Takze ja bych na tvem miste klidne nechala miminko u babicky/s pritelem a na hodku a pul, dve bych sla pryc. Jen by bylo dobre vychytat jeho rytmus, tedy nejlepe dobu, kdy vis, ze ten cas bez tebe ve vetsine prospi. Nesla bych nejak daleko, ale treba na prochazku po okoli, na kafe do blizke kavarny klido pido.
Delala jsem to tak u vsech deti a nikdy zadnej problem. Ale je fakt, ze ja mam zlateho muze, co mi to sam nabizel. Bud si vzal ditko/ditka a sel s nimi ven, nebo me nechal jit si zacvicit, dat si s kamoskou kafe a tak. A mame to tak lorad, deti jsou hodne putovni po rodine a nevadi jim to. Ted mam ctyrmesicni miminko a manzel si klidne vezme kocar a jde s nim ven, abych mela klid na odpocinek, nebo praci.
Takze to lze, jen je treba v tomhle vnimat i to ditko a zkouset to postupne. Asi bych ale nebyla takovej strelec, abych sla na 4 hodiny plavat di bazenu na druhe strane Prahy. To zas ne.