Odmítá hlídání. Co mám dělat, abych se nezbláznila?

28. črc 2020

Ahoj. Potřebuju poradit. Mám 3 měsíční mimčo, miluju ho nade všechno. Ale jak jsem s ním opravdu nonstop, cítím že potřebuju na 3-4 hodinky vypadnout z kolotoče plíny-mlíko-plíny, prdíky, mlíko. Dneska jsem navrhla manželovi že bysme malou dali mé mamce na hlídání a jeli na koupaliště, abysme po dlouhé době měli čas jen pro sebe. A on mě akorát sjel že neexistuje, že pokud se chci malé zbavit, ať si táhnu kam chci, ale že on bude s malou. Že on se postará (přitom za celou dobu ji ani jednou nenakrmil, plínku vymění jen když má náladu). Snažila jsem se mu vysvětlit že už potřebuju vypnout, že on si jde v klidu na počítač, on si dává piva, ale já jen kolotoč kolem malé. Co mám dělat abych se nezbláznila? Jak ho přesvědčit že na hlídání není nic špatnýho když to je jednou třeba za měsíc? Celé naše manželství jde do kytek, protože na sebe nemáme absolutně čas, sex víceméně taky žádný... A když všichni někam jdeme, pořád to je jen co malá, hlídat jestli nemá hlad, jestli nepotřebuje přebalit, jestli je v pořádku... A my dva se na sebe víceméně ani nepodíváme...

vladienka
30. črc 2020

@sudylichozrout to ale tak nejak vsetci suhlasia, ale zakladatelka chce ist prec na 3-4 hodiny a to mi v tomto veku uz pride hodne

lenatko91
30. črc 2020

V tomto věku malá spávala kolem 2-3 hodin, tak jsem šoupla babičce kočárek a jela jsem si odpočinout na nákup. Ale dítě vzhůru bych naopak nechala jen tatínkovi. U kadeřnice jsem byla až v jejím půl roce, hlídala teta. A to se naplánovalo tak, aby většinu času prospala. Naštěstí, protože když jsem se vrátila, malá brečela a byla neutišitelná. Takže odpočinout si stopro ano, ale plánovat s ohledem na povahu a režim miminka. Já kdybych teď někam musela, tak už nechám malou jen s tatínkem, protože s ním jediným je v pohodě a jemu jedinému věřím. U vás doporucuju jak tu stokrát zaznělo, začít hlídáním když mimčo spí a podle okolností třeba prodlužovat.

lennus
30. črc 2020

Naprosto chápu tvoje pocity a měla jsem to stejně. A naopak nerozumím některým názorům zde, jsme všechny ženy a matky, nemáme se soudit, když každá cítíme něco jiného, každá jsme originál. Každá děláme pro své dítě to nejlepší a rozhodně ho nechceme trápit nebo jakkoliv ubližovat, ale za sebe tvrdím nadneseně, že matka musí být trochu sobec, matka je ta nejdůležitější a rozhodně platí spokojená matka - spokojené dítě. Jsou takové, které jsou šťastné a užívají si to, je ale nesmírně těžké mít dítě a zvlášť první, kdy jsme bez zkušeností, často bez pomoci a unavené. Poprvé jsem porodila neplánovaně o dva měsíce dříve, naprosto nepřipravená a opravdu jsem si první mateřskou neužívala tolik, zvlášť když byl syn miminko, hodně dlouho. První měsíc jo, pak na mě přišla první krize - depka ze stereotypu a samoty, protože jsem hodně společenská. U obou dětí jsem měla naštěstí podporu manžela a otec je taky rodič a je super, když se zapojuje, jde to pak vidět na jejich vztahu v budoucnu. U obou dětí jsem začala chodit ven večer od jejich asi tří měsíců, muž je uměl nakrmit, i když oba kojeni do dvou let, dcera stále ještě trochu je, postupně už to nešlo, kdy si to dítě uvědomuje maminku, odcházela jsem až po nakojení a když usnuly. Nevidím na tom nic špatného, chodila jsem občas a neskutečně mi to pomohlo a rozhodně to ze mě nedělalo horší matku. U obou jsem relativně brzy i pracovala, ale vždy postupně a nijak jsem je nešidila. Spousta maminek je třeba s dětmi neustále, i několik let, ale je těžké bez pomoci se jim stále věnovat a cítit se do toho spokojená a v pohodě. Musíme myslet i na sebe. A taky je třeba myslet na vztah, děti jednou odejdou, o vztah je třeba pečovat a nezapomínat na sebe ani s dětmi.
Jestli se tvůj manžel obává nechat dítě s maminkou, tak zapoj jeho, on si poradí, neboj a opravdu to vztah s dítětem jen posílí, nemusí vše dělat dokonale. My máme babičky daleko, tak chodíme každý sám, já asi častěji, v zimě do sauny, teď bruslit a běhat večer nebo někam posedět s kamarádkami, dopřej si ten čas, je nutný, ať má dítě měsíc nebo rok, postupně ho bude přibývat, neboj. Držím palce!