Okolí mě tlačí do druhého dítěte :/

katty1987
21. dub 2016

Ahoj holky, máte někdo podobné zkušenosti, ať se v tom necítím sama :D

Je mi 28 let a máme osmiměsíční holčičku, milujeme ji nadevše a jsme moc rádi, že ji máme 🙂 ALE necítím se na druhé dítě - na mateřské mě to nebaví (je to pořád dokola, 24/7) a chtěla bych se vrátit na nějaký čas do práce (být více v kontaktu s lidmi). Vždycky jsem chtěla děti s větším věkovým rozdílem (tak 5-7 let), přijde mi to takové víc v pohodě a chci se zase věnovat i sama sobě (chodím na nehty, ke kadeřnici, ráda se pěkně oblékám, ráda si přečtu knihu, ráda cestuji)... Vždycky mám takový děsivý pocit, když vidím nějakou maminu s břichem, která utíká za sotva chodícím dítětem ... přijde mi, že si to vlastně vůbec nemůže užít (ani první díte, těhotenství, druhé dítě) ...

Když se mě kdokoli zeptá, na to kdy bude druhé dítě nebo zkonstatuje - však to bude pak to druhé - odpovím ... a to popravdě. Ale pořád se setkávám s tím, že mi lidé (rodina, kolegové v práci) cpou nejideálnější věkový rozdíl 2 ROKY, cituji: ABY SI DĚTI SPOLU VYHRÁLY A ROZUMĚLY SI SPOLU (???!!!), a ODBUĎ SI TO PŘI JEDNOM (dvě mateřské při jednom) ... Pokud argumentuji (viz první odstavec), tak jsem sobec - mám přece dítě a já si pak připadám, jako bych s příchodem dítěte degradovala ... ☹

Jinak manžel stojí při mě, říká, že i teď máme o jedno dítě víc, než jsme plánovali 🙂

martiniquest
21. dub 2016

Vyprdni se na okolí. Podstatné je jen to, jak to chcete s manželem. Ty blbé řeči nejsou příjemné, ale udělej pro sebe něco důležitého - nauč se to filtrovat.

lajla
21. dub 2016

@katty1987 každý podle sebe ne? Co je mi do okolí...nemusíte jim vysvětlovat vuuuuubec nic, co je jim, ostatním vůbec do toho...když chcete mít 2 jedinacky je to naprosto jen a jen Vaše rozhodnutí

misulka84
21. dub 2016

@katty1987 na stejnou otázku musím odpovídat skoro každý den. Já osobně bych si nedovolila pokládat někomu takovou otázku. Považuji toto téma za tak soukromou věc, že fakt nechápu některé lidi ☹ Je to přece každého věc, někdo má jedno, někdo dvě, někdo žádné, ale fakt nechápu, proč okolí řeší počet dětí ☹

lv
21. dub 2016

no za a/ co je komu do toho, je to tvůj život, za b/mít děti déle po sobě má zase jiné výhody - starší se o mladší stará, ochraňuje ho, hraje si s ním /=má živou panenku/, už pochopí, že je čas pro miminko /např.kojení/ a čas pro něj, dokáže chvíli vydržet..c/pocit, že ses degradovala na servisáka - trochu to tak je, ale jaký si to uděláš, takový to máš u mateřství platí stonásobně..
a že ryjou, když je malé 8m - počkej až jí budou 2-3roky, to teprve budou rýpat

barulina
21. dub 2016

Kasli na okoli. Ja druhe nechci vubec a kdybych se nahodou zblaznila tak az male bude minimalne 7 a to zas uz myslim ze me zastavi narustajici vek. Na reci kaslu zasmeju se a reknu ze proste ne a ze to tak proste mam. Prdim na ostatni je zo.muj zivot,me rizhodnuti. Necitim se na dalsi dite tak proc si ublizivat?

sarkaa
21. dub 2016

Já to úplně chápu. Měla jsem to samé. Pak jsem tedy druhé měla, ale ne kvůli tomu, že mi to někdo říkal, ale že jsem já s mužem chtěla. Fakt tohle vůbec nebrat na vědomí, co je komu do toho, jejich život to není. Mám dva kluky a co mysliš? Poslední tři roky zase poslouchám, že musím, ale prostě musím mít holčičku. Já to vypouštím, ale někdy mi to tak naštve, že už jsem hnusná a říkám jim, že to je jako někde zákonem danné nebo co? Fakt občas nechápu.

lajla
21. dub 2016

Holky kde to žijete?🙂 mě teda nikdy nikdo do ničeho netlacil ani nic neříkal🙂

monikagurthova
21. dub 2016

@katty1987 Ahoj já tě absolutně chápu....já například porodila před 16 dny krásnou a milovanou holčičku, ale porod byl komplikovaný a následně byly další komplikace a já se zařekla, že další mimi už ne....a představ si, že od té doby co jsem porodila neslyším nic jiného, než že "s druhým to bude vše lepší", "a co takhle druhý dítě", "no a teď ještě toho kluka". Zabíjela bych! Nenech si do toho kecat! Je to tvoje a manželovo rozhodnutí ne tvého okolí, důležité je, že stojí že v tomhle při sobě. A to, že tě to na mateřské nebaví, tak nebaví no, to je taky tvoje věc, některé žijí pro děti, některé ženy potřebují k životu nejen spokojené děti, ale i práci a nějakou seberealizaci.... 🙂

katty1987
autor
21. dub 2016

Mě nevadí, pokud se mě někdo zeptá. Beru to jako běžnou konverzační otázku, ale nemám ráda, když mi někdo cpe pořád svůj názor a tvrdí, že to tak je lepší ... ☹

mon_88017
21. dub 2016

@katty1987 máme to podobný, prostě mám o 100% dítěte víc, než jsem si kdy přála a okolí je strašně chytrý, že jedno je málo atd....
Zatim je posílám do háje, některý asertivně, jiný halt nasertivně, protože do počtu mejch dětí není nikomu nic 😎

weri1
21. dub 2016

vykašli se na řeči a asi bych už zostra řekla, co si myslím
my druhé neplánujeme, ale zatím mě nikdo do druhého "nenutil"

blecha94
21. dub 2016

To víš, jakmile do to nevletíš hned po šestinedělí, nejspi správná ženská! 😀 Dneska je prostě trend mít děti těsně v závěsu. Je to asi nějakej novej kult masochismu... 😅 Kdo to tak nedělá, ten se otázkám nevyhne. Dceři bude 14 měsíců a otázky na druhýho soplometa lítaj ze všech stran už odbrej půl rok. Přitom jsem ještě ani nestihla jíst do práce! Dítě bych ráda v roce 2022, ale podle všech je to tůze pozdě. Děcka si nebudou vůbec rozumět, budou to dva rozmazlení jedináčci a láry fáry... však si už určitě taky slyšela. 🙂 Přitom je to blbost, mám osobní zkušenost s šestiletým rozestupem a nemůžu si ho vynachválit. Stejně jako moje máma, která si mě i sestru do syta užila. 😉

keysi90
21. dub 2016

Vůbec bych se tím, co říká okolí netrápila. Je to váš život, vaše dítě/děti a nikdo do toho nemá právo kecat. Udělej si to jak se budeš cítit. Někdo si chválí větší rozestup, někdo zase menší..je to na každém, každému vyhovuje něco jiného 🙂

suzief
21. dub 2016

Rozhodnuti je na vas, delejte to, co vas cini stastnou a samu sebe🙂

karlajasmine
21. dub 2016

Tak odpovez "druhý dítě časem" a dal to nerozebirej. Tím ze jim to začneš vysvětlovat oteviras prostor k diskuzi.

mon_88017
21. dub 2016

@karlajasmine ono ani to "časem" neni hubuzavírací argument, páč se pak chytráci začnou vyptávat na ten časovej horizont a v případě těch neodbytných se zase dostanem k moudrejm radám že nejlíp dvě za sebou/po třech letech....
Já odpovídám, že pokud mi někdo 100% zaručí, že to druhý bude holka, nebudu muset bejt těhotná, nebudu muset rodit a nebudu muset bejt doma na mateřskej, tak třeba hned 😅

pokmon
21. dub 2016

Ahoj měla jsem to stejné,kecat jsme si do toho nenechali,já jsem nastoupila do práce malý do školky a druhou holčičku,máme teď po 12 letech a je to fajn,věnuji jí čas a syn mi s ní pomůže a nežárlí má ji hrozně rád a mi s manželem jsme,alespoň trošku omládli a rodina která dřiv prskala,že by mělo být do dvou let druhý,je spokojená i teď.Takže si to udělejte jak Vy chcete a jak se cítite a nelamte to kvůli okoli,přes koleno.Vy musíte být šťastní a v pohodě a pak budou i ty děti v pohodě.

carmilla
21. dub 2016

Na okolí se vyprdni. Oni váš život přece nežijou. 🙂 Já jsem asi podobný typ, co ty a také bych viděla jako lepší odstup 5-6 let. I vzhledem k financím - děcka se třeba prostřídají na střední i na případné VŠ. Nenechte se otrávit debilníma kecama druhých. 😉

patrusa
21. dub 2016

na okoli se vyprdni. Jinak mam z materske stejne pocity. Nicmene jsem zvolila opacny postup. Vzdy jsem chtela 2 deti, tak jsem si je nasekala hned za sebou, abych se mohla co nejdrive vratit do prace. Prijde mi, ze jit do prace a pak zase na materskou je proste vrazedny. Ale vse musi clovek delat tak, aby byl spokojeny. Nenech se nikam tlacit

zvirka
21. dub 2016

Ahoj, malý má 5,5 a zatím není na cestě další, možná ani nebude. Lidi rýpaly, hlavně tchýně a tchán, ale manžel jim "domluvil". Kamarádky daly pokoj po mých odpovědích "ani omylem" tak kolem malého 3 let.

Rozdíl mezi dětmi bych neřešila, jedináčka taky ne. Já celý život toužila být jedináček, bratr mě dost trápil, upřímně týral.

Známá má teď čerstvě druhé mimčo - prvnímu synovi je 13 let. No a super, chodí s mamkou s kočárem, pohlídá před obchodem, povozí 😎

verlis1
21. dub 2016

@katty1987 AHoj, mam to uplne stejne, tata je jedinacek a neodpusti si zadnou prilezitost otevrit toto tema..ze musime mit 2. Oni jsou lidi, kteri jsou vylozene rodinny typy a nepochopi nas a jsou schopni porad nam vnucovat svoje nazory...klidne by meli i 4 deti, pro me jsou momentalne i 2 moc...tata rika, ze musi byt dve, ze sam vi, co to je byt jedinacek. Mama me nastesti chape...take mi staci jedinacek a jestli nekdy druhy, tak nejdriv za 3-4 roky a to si myslim uz budu pohodlna, ale uvidi se, clovek mini, zivot meni...ale presne jak pises, nekdo proste neni typicky rodinny typ a doma s ditetem se nudi. U me se na materske stridaji pocity spokojenosti, ze nemusim do prace s pocity beznadeje, ze bych radeji chodila do prace, nez byt doma...

lucielucie64
21. dub 2016

Ahoj na okolí se neohlížej,já to cítím stějně,každým dnem mám rodit a vím už ted že chci taky zatím jen jedno dítě,chci si ho užít a naplno se mu věnovat,dá tu co nejvíce,potom jít do práce a vrítit se trošku do společenského života,do toho chceme stavět takže peníze se budou hodit a za nákych 5-7 let se druhému bránit nebudu,mě je sice 23 a druhé bych chtěla stihnout do 30,ale o věku to není 🙂 a přesně taky si ráda zajdu na řasy,nehty..občas koupím něco pěkného na sebe (ted teda všechny penízky investuji do prcka a snažím se šetřit na věci co bude potřebovat a taky třeba na nákou tu dovču na příští rok).Přítel má zas koníček motorku a to taky něco stojí 🙂 každý máme něco a nechci se upoutat na několik let doma,a co si budem povídat ten rodičák je nic moc,když vidím jak sousedka lítá kolem holek které má o 22 měsícu asi bych to nedala a zbláznila se,na jednu stranu ji obdivuji a nikdy bych to nechtěla 🙂 taky když se mě někdo ptá že do roka do dvou bude další,říkám ne 😀 čumí ale je to naše věc a já vím že pro nás jako rodiče to bude lepší a věřím že i pro ty naše děti,chlap to vidí uplně stejně a říká že na tom budem líp finančně a on si nás i víc užije protože nebude muset být od rána do večera v práci aby nás uživil a do toho táhnul hypotéku na barák a vše kolem 🙂

japona
21. dub 2016

@katty1987 Nikomu do vašich planů nic není, udělejte si to jak vyhovuje vám s manzelem. Na druhou stranu mám známou, která to měla stejně jako vy - první dítě, pak do práce s tím, že časem bude druhé.. no a nakonec se k tomu "nedokopali" (ted mě povysili, ted mame naplánovanou dovolenou,..az se na to vykašlali úplně víceméně kvůli blížící se 40ce). Sama přiznala, že ji trochu mrzí, že to "nesfoukla při jednom"..

katty1987
autor
21. dub 2016

@carmilla jj, také je to kvůli financím. Přesně jsem na to myslela, že se prostřídají na VŠ a nebude to tak finančně náročné.

Ono ta výše rodičáku taky není nic moc, s hypotékou a třeba splátkou auta, dále sipo aj. Taky jsem si vyposlechla řeči, že ono by to šlo, že to zvládají i jiní ... njn nám se, ale nechce každý měsíc žít z ruky do huby. A to manžel vydělává celkem slušně 😒

A ano dle některých jsem sobec, že si chci koupit i něco na sebe nebo jet na dovolenou. Ono je to těžké no, člověk je zvyklý na nějaký standart a s rodičákem to někdy bývá dost výrazný pokles ... 😒

japona
21. dub 2016

A pokud se nadobro chcete zbavit chytrých rad, tak všem kolem sebe na dotaz, kdy bude druhé, řekněte, že na nem pilně pracujete, ale (s hodně smutným výrazem!) nedaří se a ze vas takove dotazy zranuji (+ideálně vytlačit nějakou tu slzu🙂). A máte klid🙂

mrskato
21. dub 2016

@katty1987 ahoj,bud uplne v klidu,jsem na tom nazorove stejne 🙂 od zacatku jsem vedela,ze deti nechci mit blizko u sebe,ze se chci tak na rok-rok a pul vratit do prace. Mam za to,ze si zenska potrebuje trochu odpocinout a mozek presmerovat na chvili nekam jinam,nez jen na dite a teplou veceri pro manzela.Navic jsem presvedcena,ze si to druhy miminko proste neuziju,kdyz je budu mit blizko u sebe. Takhle jsem to rikala vsem,kteri meli kecy. Ted se tesime na dalsi prirustek,budou mit mezi sebou vic jak 4,5roku a jsem spokojena,protoze vim,ze dcera se umi sama obleknout,sama najist a to miminko si uzije taky,i kdyz mi je jasny,ze probehne par zarlivych scen 🙂 🙂 🙂

rituska88
21. dub 2016

Mám to podobně. Synovi budou za měsíc 2 roky a tyhle dotazy slýchám téměř denně. My jsme původně chtěli děti brzy po sobě, ale bohužel věc se má nakonec tak, že syn je náročný, vydá už sám za 3 děti, je hrozně hyperaktivní, ukřičený...a prostě si nedovedeme druhé dítě v dohledné době vůbec představit. Kromě toho jsme měli nedávno i partnerskou krizi a vlastně vůbec nevím, jestli vůbec někdy to druhé dítě bude. Já bych chtěla, ale kdo ví...proto mě při těchto dotazech vždy bodne u srdce a samozřejmě, že netoužím nikomu vysvětlovat důvody. Ale snažím se to neřešit - je každého věc kdy a kolik dětí si pořídí a já si přece nebudu pořizovat druhé dítě v době, kdy se na to necítím, jenom proto, že bába odvedle povídala, že je to tak nejlepší 😉

mrskato
22. dub 2016

@katty1987 sobec určitě nejsi, ale člověk taky musí občas myslet sám na sebe. Náhodou je to super, když se nemusíš tolik ohlížet na peníze, jako při rodičáku, ne že bychom strádali, když jsem byla s malou doma, ale nic nenašetříš, každou věc navíc si musíš 3x rozmyslet, jestli to za to opravdu stojí a tak...teď absolutně nepřemýšlíme nad tím, jestli dceři koupit kolo nebo ne, prostě jí ho koupíme a je to 🙂 ...ten plat prostě chybí, pokud je člověk zvyklej na nějaký standart. Navíc třeba já patřím mezi ty ženský, který na mateřský v žádném případě nebudou makat, protože, dle mého, je to jediná doba, kdy si ženská může válet šunky, užívat si čas s dítětem, vždyť pak budeme makat až do důchodu 😀 proč si nacpat děti hned za sebou? Protože budou věkově blízko u sebe a budou si spolu hrát? A já budu totálně vyšťavená, protože se minimálně 5 let v kuse nevyspim? Nebo proto, že si to "odbiju" a budu to mít za sebou? Proč bych si to proboha měla odbíjet?😀 Některý ty kecy jsou fakt směšný 😀 Jsem momentálně ve fázi, kdy se na tu mateřskou už fakt těším, ale zároveň si užívám ty poslední měsíce, co budu chodit do práce. Když se podívám na kamarádku, která má děcka od sebe přesně 2 roky, jak mi furt volá a stěžuje si, jak je úplně vyřízená a nedokáže mluvit o ničem jiném, než o dětech (NA PĚST!!!)...ani by mě nehlo mít děti blízko u sebe 😀 ale je to věc názoru, každý si to udělá tak, jak chce a když to někomu vyhovuje, budiž 🙂

kacca11
22. dub 2016

Tyhle reci byly, jsou a budou. Lepsi to nebude, dotycnym pusu nezavre nic. Muzes vysvetlovat, obracet to ve vtip, ironii, mlcet, ale nic nepomuze. Muzes se na to akorat ty sama vykaslat a zit si podle predstav tvych a manzela.

U nas je tlak na prvni dite, jsem zvedava, co prijde pak, kdyz s muzem preferujeme jedinacka.

bielanevesta
22. dub 2016

Čo je koho do toho, kedy budete a či vôbec budete mať druhé? Je to len a len vaša vec, okolím sa nedajte rozhodiť, aj keď je koľkokrát určite chuť poslať ich do hája zeleného... 😧