Miminko se v noci pořád budí

saurer
22. led 2017

Maminky, obracim se na vás s prosbou o tipy 🙂
Mame šesti měsíčního chlapečka a asi od třetího měsíce spatne spi a stupnuje se to. Od malicka ho trápí větry, ale nemyslím si, ze to je ten hlavni problém. Pres den je velice aktivnu, veselý a v noci začne horor. Stále kojim, dáváme prikrmy a na noc i UM, protože uz mam mléka málo.
Malý většinou pekne usne a pak se co hodinu i pulhodinu budi a jedine, co ho utesi, je prso. A ted už ani to ne. Mam ho u sebe v posteli, někdy spi chvilku v postýlce, ale výsledek je stejný. Neprobere se úplně, zacne házet rukama, pretacet ze strany na stranu a pak hystericky rvat :(
Je mi ho líto, ale nevím, jak jemu a nam rodičům pomoct

majaaa82
22. led 2017

@saurer ahojky, napada me jedna vec, zkus se poradit s doktorem/kou o tom, jake bylinky uz mimi smi. Jsou vylozene spaci smesi s trezalkou a podobne. Treba by to mohlo pomoci 😉 Mam sice stejne starou holcicku, ale ta spi jak spalek od deviti do vecira do osmi do rana, takze to resit nemusim a jen teoretizuju... prislo mi to ale na mysl jako prvni vec. Preju hodne stesti, at se synkovi spani brzy srovna.

verusky
22. led 2017

@majaaa82 to mas uzasne miminko, gratuluji!! o tom si jen muzu nechat zdat... repsektive pockat, az taky tak to me bude 🙂

verusky
22. led 2017

@saurer a Vy uz se snazite o dalsi miminko? ja bych pockala... mam dvakrat dve deti po 16 mesicich a je to horor... aspon ted jsem v silene dobe... ale k tematu- porid si gymnasticky balon. ja maleho houpala i ted, je mu cerstve rok. prso jsem vzdy zasadne davala po nejdrive dvou hodinach a mezitim jsem hupkala. naucil se tak brzy zaspat. ale jeho spani a zavislost na me se posledni dobou velmi zhorsila, takze jsem ho odvcera nechala vyplakat... je na to kniha, me ta kniha prijde bezvadna, cekala jsem na dobu, kdy to bude nevyhnutelne nutne a ta nastala ted, kdy uz jsem v noci ztracela nervy... sama po dvoumesicnim zdravotnim oslabeni s tim, ze porad nejake z deti je nemocne a na deti jsem sama. v knize se pise, ze lze metodu aplikovat od sesti mesicu. prislo mi to u toho meho mazanka brzy, ale on mival porad rymy a dite musi byt zdrave. a vcera plakal 15 minut (chodim k nemu po trech minutach do postylky utesit) a dnes sest minut... u treti dcery jsem to aplikovala v deseti a pul mesisich, taky to byla uplna krize, nezaspala nijak a ja byla tehotna, ta poprve plakala 40 minut (nejzazsi je 45, to pak miminko vezmi a nespete), ale podruhe jiz taky jen chvilku a za tri dny uz umela krasne spinkat sama. v te knize je vse vysvetleno, faze spanku... nekteri jsou uplne proti. jde o to uvedomit si, jaky jsem typ rodice. udelam-li vse pro dite, jsem obetava, muzu nespat mesice a byt vyrizena, ale porad mam pocit, ze delam spravne. anebo nezvladam-li uz- je to vyborna metoda pomoci. je treba tedy zvazit, jak jsem daleko (s unavou, s potrebami atpod.).

ditta01
22. led 2017

Taky jsem to tak měla s dcerou pořád na prsu celé noci cucla si a do pár minut spala a jakmile jsem ji dala do postýlky zase za chvíli řev a tak celé noci. Taky jsme měli prdy. Myslím že mě měla jako dudlík protože ho neměla nechtěla ho. Takže já bych zkusila ten dudlík když tak na to mimco naučit☺

sajul
23. led 2017

@saurer Ahoj, a co kdyz ho opravdu trapi brisko? Pises, ze ho trapi odmalicka.. pokud davas na noc UM, muzes ho tim akorat vic zabetonovat a hure se mu pak spi. Napada me, jak moc kojis pres den? Pises, ze davas prikrmy. Muze to byt klidne tim, ze ma pres den omezeny pristup k prsu a proto si to vynahrazuje v noci, proto chce byt tak casto u prsa. Nicmene prso neni jen o hladu, pro mimi slouzi prso i jako nastroj pro uklidneni. A pokud mas tu vyhodu, ze kojis, prijde mi opravdu jako nesmysl skakat v noci 20 minut na balonu jen proto, ze podle hodinek jeste prso nedas. Proste vytahnu prso a do 5ti minut se znovu spi.. a vubec nejlepsi je aby mel prcek samoobsluhu u tebe v posteli. Co zkusit na ty prdiky probiotika?

majaaa82
23. led 2017

@verusky jj, mame v tomhle strasnou kliku, mala je hrozne hodna. Ted jsme zjistili, ze uz ma prorezany oba predni dolni zuby, vubec jsme nezaznamenali, ze by se neco delo, ze by ji to bolelo ci nateklo... jinak je to sileny torpedo, zastavi se, jen kdyz spi. Ale v techto miminkovskych strasacich je paradni. Je to nase prvni mimi, tak jsem zvedava, jestli treba druhe nebude zas uplne jine a ja budu se slzou v oku vzpominat 😉 Proto radim spis v teoreticke rovine a napadly me ty bylinky.

karlajasmine
23. led 2017

@saurer taky bych nedala na noc UM, pokud je přes den veselý, je možný, že se mu to UM špatně tráví. Zkus přes den víc kojit.

netopejr
23. led 2017

Tohle mize dělat, ze se mu chce čurat. Pkud je to pro Tebe jednodušší, a často kw to nejrychlejší a nejefektivnější reseni, zkus hl dat čurat - nad vhodný nocnik/misku v ložnici nebo zaběhnu do koupelny mad umyvadlo a pust mu k tlmj vodu, to jde lip. Chlapečkům čuráni bývá nepříjemné. Navíc mize řešit dilema jestli fdo gati nebo vůbec. Ale i tak s tim chlapečci někdy bojuji, když jsou unaveni nebo rozespali a vypadá to velmi podobné, jak píšeš. Dilema mezi úlevou a tim, ze je jim to nepříjemné.
Pokud dela vetsi pokroky ve vyvobi, ma vic zazitku, muze spat hur kvůli tomu.
U mas ke priorita se vyspat, takže dítě v posteli, u prsa nebo odpojim (ja bsak jsnu vasro druv, nez se dítě napije) a spíme. Někdy na tom pesi uplne netevaji, když je maminka blízko, dotýkají se a muzou se ji držet.
Dávat pit na vyzadani zvysuje laktaci, mazleni ap.taky. To ze Ty mas pocit, ze je mlina alo, ze min tece, min bys odstrikala, mas zplasklejsi prsa, není znamkou toho, ze je mlika malo. Podle čeho vlastně soudíš,ze ho mas malo?

viridie
23. led 2017

@saurer Ahoj. To, co popisuješ je ale mnohdy opravdu běžný jev, moje dcera se v tomto věku budila snad tisíckrát za noc a uklidnil jí pouze prsník. V tomto věku u dětí akceleruje neurologický vývoj, přes den tolik práce ten svět okoukat a vyzkoumat ! V noci se pak holt prostě budí pak často,vstřebávají dojmy a potřebují se ujistit se, že tam máma pro ně je. Děti mají opravdu jiné spánkové cykly (mnohem kratší) a osobně se domnívám, že byť je to náročné, nejlepší postup je prostě zatnout zuby, přizpůsobit se v tomto dítě a vydržet. Zítra může být vše jinak. Jo a UM může dělat bolení bříška, zkusila bych rozjet laktaci, mléko se v tomto věku již tvoří hlavně při kojení a noční kojení udržuje rovněž laktaci vysoko. Držím palce. 🙂

ladyhacek
23. led 2017

mám 22m syna a pořád se budí. Kojení jsem už ,,zatrhla´´ ale v noci mě stále vyhledává a budí se někdy 2x, někdy vícekrát. Dali jsem si ho už i do postele a stejně se budí - většinou se napije vody a když je u mě tak usne. Od kdy dáváte UM a kdy se začal budit? Co změnit tu? Pokud dáváte na noc kaši zkus vysadit a nahradit zeleninou. Kaše pro mnohé děti je těžká a špatně jí trávějí

lucie_vavi
23. led 2017

Ahoj mě to přijde opravdu běžné kolem toho půl roku 🙂 byly i noci, kdy jsem vstávala 13 x ale ted je jí přes 7 m a už se v noci budí jen jednou. Kolem toho půl roku mají spoustu vjemů, které musejí zpracovat a na některé děti je to moc a potřebují se uklidnit u mamky.můžou to být i zuby. Přeji brzké zlepšení 🙂

saurer
autor
23. led 2017

ja bych to pocucavani neresila, ani UMbych nedavala, ale ted uz u prsa casto neusne, dudlik uz taky nechce a tak chodime, chovame. Usne a jak ho polozimr, tak rev a vse nanovo.

panickatlamicka
23. led 2017

No a co vzit si ho k sobe do postele? To, ze se budi, muze znacit i zrani mozku s posun v pm vyvoji. URCITE NENECH VYPLAKAT, jak to tu prezentuje jedna pani nahore. Doporucuji stranky prosimspinkej.cz, tam treba najdes odpovedi na sve otazky a pomuze ti to i tvemu miminku.

panickatlamicka
23. led 2017

Jo aha ted ctu, ze ho mas v posteli. no ono to fakt ale je normalni, ze se deti budi. Muze ho budit curani, pm vyvoj... mne se dite budilo tez a ustalo to samo, resp se to radikalne zmirnilo.

sajul
23. led 2017

@saurer tak proc davas teda UM? Me uz dite u prsa usne jen, kdyz je opravdu unaveny. Ja ho teda rozhodne nenutim jit v tolik a tolik spat, kdyz vidim ze je unavenej, tak se jde. Idealni kombinace je prso a satek.. to funguje do 5ti minut. Pak muzu udelat spoustu veci i kdyz spi, je totiz taky neodlozitelnej.

martiniquest
23. led 2017

U nás je to od počátku pátého měsíce taky hrozné (nyní má syn 5,5m). Syn, který se budil 1-3x za noc, se začal budit po hodině. Jen si cucne mlíka a zase usne. Mám ho vedle sebe celou noc, ale i tak je to vyčerpávající. Přičítám to velkému skoku ve vývoji a růstu prvních zubů. Zase se to uklidní, ale občas bych vyskočila z kůže 🙂

nov.tere
23. led 2017

Mám 14 měsíčního syna a budí se v noci co dvě hodiny. A mám ho v posteli. A když měl 6 měsíců tak vstaval na kojení třeba i po půl hodině. Hlavně bych ho nenechala vyplakat. Protože miminko pokud brečí tak se mu něco děje a něco chce. Zkus třeba aj šátek na nošení nebo nositko. Nebo pokud se budí kvůli kopání nozkama a rozhazování rukama tak pevně zavinout třeba do deky.

saurer
autor
23. led 2017

@sajul UM davam proto, ze vubec nepribiral...porad pil z obou prsou a za tri mesice pribral jen asi 300g

saurer
autor
23. led 2017

@nov.tere

@panickatlamicka vyplakat ani nahodou nenecham...za prve na to nemam povahu, Krystufek taky ne a hlavne on neplace, ale rve...kdyz v noci chvilku odolavam, tak rve tak straane, ze pak pul hodiny ze spani vzlyka...a na to proste nemam nervy
zavinovala jsem do ctvrteho mesice a kousek, ale ted uz se nenecha...ma hroznou silu a brani se, ikdyz to zkousim ve spani :-/ je to s nim boj

netopejr
23. led 2017

@saurer to je velmi individiualni. Dulezite je, ze probírá. Pokud se Ti jeví ok, je vesely, cura, kadi normálně... Mezi dětmi jsou velké rozdíly. Co vazi plne kojene dítě u nas v pulroce, mají jine ve dvou letech. Jenomže pohled na rodiče napovi. Plus rostou skokove. Znám případy, kdy deti nepribaraji skoro vuebc, do dvou let, i potom, cpou semporad, jsoubok, jen hubeny, útlý... Jablka od stromu. Když maji dvoumetrovyho otce, kterej ale vazi 75 kg, těžko muzou mit stejne parametry jako tam, kde dvoumetrovy otec vazi 130 kg i bez nadvahy. A pokud rodice maji oba 160 cm a jsou hubenouro, jejich dítě nelze porovnávat s dítětem z rodiny, kde zeny maji mad.180 cm, muzi kol 2 metru a všichni jsou robustní konstituce. Robustní není tlustý,klidne jim muzou mezt zebra zrovna tak, ale maji mohutnou rozložitou kostru.... To už je videt i na tech dětech.

saurer
autor
23. led 2017

tak ja zkusim v noci jen kojit...stejne to um nic neprodlouzi....snad se to zlepsi, v patek jsme jeste objednani k homeopatovi

lennus
23. led 2017

@saurer Napadla mě homeopatika přes tvoje mléko nebo Bachovy esence

jarmy_
23. led 2017

Taky se přidávám k holkám, naše děti do 5 měsíce spaly krásně a potom prso v podstatě nonstop přes noc. Je fakt, že mě to chvílemi štvalo, pořád ležet na jednom či druhém boku a nemoct lehnout na záda, ale výsledky to přineslo a teď už je to supr. Hlavní je udržet sebe sama v klidu a pohodě, dětičky všechno poznaj 🙂 hodně štěstí a trpělivosti 🙂

jitka_zowie
24. led 2017

Udrzet sama sebe v klidu je rada asi tak jako tady si sedni a na nic nemysli :o) Vim, ze je to mysleny dobre, ale matka, ktera se uz nekolik tydnu fakt nevyspala ani dve hodiny v kuse proste nemuze byt v klidu :o) Kdo nezazil. nepochopi. Nas maly se ted taky budil asi dva tydny po pul hodinach, vzdycky spal docela klidne asi do pulnoci a pak opravdu co pul hodiny mavani rucickama, kopani a rev. Pricitam to rustu zoubku, zkousim chladici gely a ted taky homeopaticky cipky Viburcol. Na prvni pokus zabraly dobre, uvidim, jak to bude vypadat dal.

astyna
24. led 2017

Koupit gymnasticky mic muzes pro vlastni potrebu,ale reseni to neni. Ted se snazis uspavat u prsou, pak budes skakat do stropu na balonu a nedejboze,kdyz pojedes pryc. To si na sebe jen upletes bic. Syn ma 15mesicu,nekdy se budi 2x,nekdy 3x... sama jsem nastavika,ze,kdyz vstanu vic nez 3x,beru ho s sebou do postele,protoze asi nechce byt sam. A spime vsichni hezky 🙂 bylinky bych se bala davat kvuli zavislosti.

astyna
24. led 2017

Jo taaak,ted jsem docetla,ze uz ho v posteli mas. Tak potom opak? Co vlastni postylka? Treba by chtel svuj prostor. Co mame delat my ostatni,ktere nekojime a tak uspavani u prsa smysl nema? 🙂

jitka_zowie
24. led 2017

@astyna no presne tak...my nekojici jsme nahrane 🙂 Ono teda u nas to skakani na mici fungovalo tak do tretiho mesice a pak mu to zacalo byt neprijemne, spis se u toho vztekal, nez cokoli. U nas kdyz nemuze usnout, tak vcelku funguje dat do zimniho overalu a do kocarku do predsine, kde je chladneji. Neni to na 100%, treba ted ty posledni dny na to caste buzeni to uplne nezabira, je to lepsi nez v postylce, ale nevyspime se stejne.

astyna
24. led 2017

@jitka_zowie

Ono je strašně těžký, někomu radit. Syn třeba nemá rád nošení před spaním, nějaké zpívání, chce klid a temno. Takže já ho jen položím, dám pusinku, pohladím a jdu. čím déle tam jsem, tím je víc "naštvaný", že nemá klid.

jitka_zowie
24. led 2017

@astyna tak to je skvele. Nas maly ma taky nekdy vecery, kdy ho dame do postylky, on otoci hlavicku na stranu, dudla a proste usne sam. Muzu tam u nej sedet, ale je to uplne zbytecny. Ale jindy zas potrebuje hladit a byt tam s nim a taky i drzet rucicky, aby s nima nemaval, nekdy je to trochu rvacka, ale pak se uklidni a usne.

saurer
autor
24. led 2017

Tak dneska v noci jsem jen kojila a vyšlo to úplně nastejno 🙂 o me tak nejde, ja to ráno dospim. Manžel pracuje z domu, takže klidne muzu dve hodinky si ráno jeste dat. Ale štve me to kvůli malýmu. V noci sebou furt mrska, jak hledá pes. Když hned nezabere, tak se točí ze strany na stranu i hodinu. Postylka mi projde jen malkdy, většinou ho to probere plne a jeci jak silenej. Když nepomůžou ty homeopatika, tak to vzdam a poddam se úplně 🙂 což uz jsem stejne z 99% udělala 🙂