Špatný spánek 4měsíčního miminka

kamiiisek
12. čer 2017

Maminky pomoc, už jsem zoufalá.. Mám čtyřměsíčního syna, který už 14 dní špatně spí. Sám neusne, usne jen tehdy, když se nosí na rukách, houpe se s ním. I tak usnutí trvá klidně i hodonu. Stále sebou škube, kope, hází rukama. Po uložení do postýlky se ihned probudí, následuje pláč a celé uspávání znovu. Přes den chce většinou jenom spát a to jen v náruči. Když si má hrát, vydrží to chvilku a pak se začne natahovat, propínat do luku, celý zrudne a strašně u toho bručí. Nakonec začne plakat... V noci spí s námi v posteli, kde sebou stále hází, točí se z boku na bok, na břicho, kope nohama, rukama... Už nevím jak ho zklidnit, co pro něj udělat.. Občas mám pocit že sem jako máma selhala..... Máte některá podobnou zkušenost? Co vám pomohlo? Děkuji...

hope09
12. čer 2017

A nezkoušela jsi ho zavinovat? Jestli je takhle neklidný, tak by to podle mě pomohlo 🙂

kamiiisek
autor
12. čer 2017

@hope09 zkouseli jsme a bylo to jeste horsi.. Rozciloval se ze nemuze hybat rucickama.. A nakonec se stejne silou vykopal ☹

arwen_arina
12. čer 2017

Zavinovacku...zpocatku bude protestovat, ale pozdeji si ji oblibi...deti to tak maji, nemuzes dat na prvni reakci🙂 nemaji z toho rozum

arwen_arina
12. čer 2017

@kamiiisek musis fakt pevne,aby se nevyvlekl,nejdriv velkou plinu slozenou do trojuhelniku a pak stahnout do zavinovacky se tremi maslemi,my meli Little angel...naucila se po tydnu spat jako nemluvne:D

arwen_arina
12. čer 2017

Jo a v zadnem pripade bych neuspavala na rukach, pletes si na sebe provaz...

janicka_tkanicka
12. čer 2017

Kupte si knížku Nejšťastnější miminko v okolí. Je tam všechno možné, jak dítě utišit. Na miminka platí zavinout, houpat, nechat na boku, tišit zvukem a sáním. Každé miminko má odlišné preference, náš je zavinovací saveček. A když je nešťastný, taky se propíná, člověk ho musí do klubíčka nutit, aby se zklidnil. Berte to tak, že musíte vědět vy, miminko samo neví, vždyť může usnout tak tvrdě, že zapomene dýchat. Oproti příspěvku nade mnou říkám určitě chovejte. Ano, budete to mít složitější, ale miminko vaši přítomnost a blízkost potřebuje, jste jeho jediná jistota v jinak cizím světě. Když spí s vámi v posteli, dejte ho do hnízdečka nebo mu vyhraňte prostor stočenou dekou, ať má míň místa. Vzhůru to neocení, ale spát se mu bude líp.

hope09
12. čer 2017

A ještě můžete zkusit bílý šum..

kamiiisek
autor
12. čer 2017

@arwen_arina zavinovali sme od narozeni, bohuzel v ni nechtel byt ani v porodnici. I tak sme vydrzeli pevne zavinovat dalsich nekolik tydnu, ale nikdy se mu to nelibilo. Pro nej byla jasna volba uz od narozeni spinkani v hnizdecku a zachumlany do perinky.. Ale uz ani to se mu nelibi...

janicka_tkanicka
12. čer 2017

Ještě mě n

kamiiisek
autor
12. čer 2017

@janicka_tkanicka knizku zkusim dekuju 🙂 chovat ho urcite neprestanu, i kdyz je to kolikrat narocne, ale co bych pro nej neudelala.. Prave ze on ani v te posteli nema moc mista, tocim si ho k sobe zady a rukou ho objimam a pred nim mam stocenou a zchumlanou perinu a mlati sebou strejne jako kdyby mel holem sebe metry volneho prostoru...

janicka_tkanicka
12. čer 2017

Kruci, odesláno moc brzo. Ještě mě napadají tyto stránky http://www.prosimspinkej.cz

Je tam i poradna

janicka_tkanicka
12. čer 2017

@kamiiisek Zavinování samo o sobě nemusí stačit, často miminko potřebuje kombinaci tišících prostředků. U nás při křiku funguje mlaskání do ouška, někdo pouští vysavač nebo fén. Ale jedna věc na vynervované miminko stačí málokdy. Myslím, že je super, že to konstruktivně řešíte, než byste si řekla "je to holt nespavec". I tak mají miminka různou potřebu a kvalitu spánku. Něco na něj určitě vymyslíte. Dejte vědět, co vám zabralo, třeba do SZ , jsem zvědavá 🙂

kamiiisek
autor
12. čer 2017

@janicka_tkanicka dekuji za rady, zkusim vsechny rady a ruzne kombinace.. Snad neco zabere 🙂

dora13
12. čer 2017

Na zavinovani uz je podle me stary, pochybuju, ze by to v tomto veku zacal akceptovat... Co bily sum, nepomaha? A ja teda muzu doporucit hacku, usetrila mi hodiny a hodiny houpani na balonu.

normalnimatka
12. čer 2017

houpání je fajn, můžete si zkusit pučit hojdavak nebo něco takovýho, a nebo houpat na nohách v sedě, to pak není tak náročný...většinou stačí nějak hejbat prostě těma nohama🙂 ¨jinak jestli třeba na jiným místě /u babičky apod/ spí líp, můžete taky zkusit nějak změnit směr postele, spát v jiný místnosti. na některý děti působěj špatný zóny nebo prostě místo z hlediska fengšuej..

elinkal
12. čer 2017

U nas v tomto veku - neustale sem mela maleho na rukach a houpala a houpala. Pak proste treba hodinu drzela kdyz usnul. Ted ma devet mesicu a polozim jej do postylky a spi. Zkuste se s tim smirit, ze to tak proste chce a potrebuje. Do jeho 18 to delat nebudete.

kassandra1
12. čer 2017

@kamiiisek Co uspávání v kočárku přes den? Já dám dítě do kočárku, udělám přítmí pomocí plenky, párkrát zhoupnu a dítě spí do 3 min max. Si neumím teda představit houpat na rukách třeba hodinu, navíc dítě bude čím dál těžší 😅

kamiiisek
autor
13. čer 2017

@kassandra1 driv byl kocarek zaruceny zpusob na usnuti 😉 ale ted ma obdobi kdy v nem dokaze probrecet i hodinu na prochazce... No nas uz ma pres 6kg takze to houpani neni zadna sranda 😉...
@dora13 bily sum sme zkusily dnes v noci a zda se, ze ho to trochu zklidnilo.. Tak snad to nebyla jen nahoda a bude to fungovat 🙂

kamiiisek
autor
13. čer 2017

@elinkal ja s tim smirena sem, pres den.. Ale preci ho nemuzu drzet v naruci a houpat ho i celou noc 😉

hanulkasa
13. čer 2017

@kamiiisek Taky jsme meli takové obdobi. Muzu jen uklidnit zecto casem prejde. Ted zase usne jen privinuty ke mne 😀. Verim ze i to se casem zmeni. Drzte se

kamiiisek
autor
13. čer 2017

@hanulkasa snad ho to brzo prejde 🙂 i kdyz na jednu stranu je to hezky pocit, vedet ze me nekdo tolik potrebuje.. Ale dlouhodobe se to 24h denne vydrzet neda 🙂

hanulkasa
13. čer 2017

@kamiiisek to verim. Nas maly ma necelych 5 mesicu a 7,5kg. 😀

kamiiisek
autor
13. čer 2017

@hanulkasa my sme dnes byli u dr a maly ma 4 mesice, 66 cm a 6350g.. Takze taky pekny cvalicek :D

joeline
10. črc 2017

Ahoj, zlepšilo se to u vás nějak? Máme doma něco trošku podobného, malý se rád nosí a sám rozhodně neusne, večer jedině u prsa nebo nošením, a k tomu ideálně pevně zavinutý... teď poslední dobou se ale po uspání několikrát budí a musím uspávat znovu kojením nebo houpáním :( U sebe v posteli bych ho mít teda nemohla, furt se vrtí a dokola chce prso, takže klidně celou noc dudlá...

normalnimatka
10. črc 2017

@kamiiisek houpat můžeš na nohách v sedě... já houpala i mnohem těžší dítě... pak už nefungovalo ani houpání bohužel...

kamiiisek
autor
10. črc 2017

@joeline Ahoj, no jak se to vezme. Sou lepší noci a i horší... Uspávám stále houpáním, po usnutí pevně zavinu do plenky a ukládám do postýlky.. Někdy ho ukládám tak na třikrát, protože po uložení do postýlky vykulí oči a zase chce pohouoat 🙂 jindy usne hned a spí 3 hodiny.. No, aspoň už v noci nešermuje rukama.. Ale od tý doby co se naučil přetáčet na bříško, ( tak týden ) tak ho stejně pořád někde lovím protože se vždycky odkulí.. Takže nejvíc mi asi stejně zabralo vydržet, houpat a doufat že to je jen krátké období které brzy odezní 🙂

bacika
10. črc 2017

Zkusila bych ho dát do zavinovačky. Moji prcci se taky ze začátku nechtěli zavinovat, ale pak to vyloženě vyžadovali a jinak by v klidu nespali, pak už to bylo dobré. Nemá třeba změnu stravy, že by ho bolelo bříško? První příkrmy?

kamste
10. črc 2017

jestli je tak "houpací", tak by možná pomohla hačka https://www.modrykonik.sk/forum/na-spanie/zaves...