Fertilityfriend. Technické problémy a dotazy

len
19. pro 2006

Ahoj všichni, existují tu už témata Měření bazální teploty a BT-online, ale připadá mi, že jistá skupina dotazů se stále vrací k tomu samému a odpovědi na ně se opakují.

Jedná se o prográmek ke tvorbě grafů na www.fertilityfriend.com

Rozhodla jsem se proto založit tuhle diskuzi, kde by se řešily jenom technické problémy a dotazy, v úvodu se pokusím zodpovědět na ty nejčastější otázky, na které se ptá většina těch, které s fertility začíná nebo těch, které si svou Angličtinou nejsou příliš jisté 🙂

bastet
29. led 2007

Aha, tak to jo, já už pochybovala o své počítačové gramotnosti.A ještě detail.Počítáš 1. den MS, i když začneš po 12. hodině ?Někteří dr. tvrdí, že jak začneš krvácet po 12. hodině, je to nultý den a někdo i večer bere jako 1. den počátku MS.Jestli to pak ovlivňuje i graf na počítání den ovulace.Dík 😉

valunka
29. led 2007

Ahoj snažilky, potřebovala bych radu - dnes se mi na ff pod grafem v řádku Stats objevilo číslo 5. Jinak v tom řádku nic není, tak nevím, co se za tím skrývá 😎 Jsem dneska 14tý den po ovulaci, tak jestli to má nějakou souvislost s tím ? Díky za radu 🙂

jit72
30. led 2007

Ahoj. Tak se mi povedlo se prihlasit na fertility friend podruhe ze stejneho pocitace(doma).Zaregistrovala jsem se na jine jmeno a jinou mailovou adresu. Ted mohu ukladat data dvakrat. V tom prvnim cyklu VIP vyprselo, ale ted jsem zacala druhy cyklus v nove registraci s VIP na 30 dnu. Nektere z vas jste se zminovaly ze mate problem z registraci. Tak to zkuste znovu s jinym jmenem a s jinou mailovou adresou. Jenom nechapu jednu vec ze v Charting Profile/Options mam udaje(napriklad datum narozeni) stejne jako ty co jsem vyplnila pri prvni registraci. No ale hlavni je ze to funguje, tak doufam ze se to i vam povede. 🙂

len
autor
30. led 2007

Jit, tak to máš ohromnou kliku nebo ff výpadek, protože 100% vím, že jsem se o to pokoušela snad tisíckrát a fakt to nešlo 😝
Ale stejně jsem zjistila, že když VIP funguje jenom 30 dní, nebude si to pamatovat víc než jeden dva cykly, zatímco když funguju bez VIP, mám přehled o všech svých 17 dozadu najednou 🙂 Jako hlavní výhodu VIP jsem viděla, že můžu v chart gallery hledat cykly podobné mým, jenomže co s tím, když při VIP mám stejně vidět jen ten jeden?

michina
30. led 2007

Hmm... to jsem třeba vůbec nevěděla..Len. Faktem je, že je paráda si prhlížet své všechny cykly zpětně. Více se ti pak ukáže a více věcí dojde

len
autor
30. led 2007

Bastet: nedávno tu bylo zmíněno, že lékaři berou MS, pokud přijde do 18-19 hodin. Jinak to na stanovování ovu nemůže mít větší vliv než posun +- 1 den, což je vlastně maximální přesnost, které i u cyklu jak hodinky dosáhneš 😉 V podstatě je pro běžné účely jedno, jestli je ovu 11. nebo 12. DC, protože to jsou jen čísla, ve skutečnosti víš, který konkrétní den (středa, čtvrtek...) to byl. A pokud se tulíte 1x za 2-3 dny, tak je v podstatě důležité jenom to, že ovu skutečně proběhla 🙂

Valunko, myslím, že ti to odpočítává dny do případné MS, zítra se objeví 4, pak 3... A když bude teplota stále zvýšená nadále, pravděpodobně jsi těhu 🙂

valunka
30. led 2007

Len, díky moc za odpověď - dnes se tam opravdu objevila čtyřka - jinak doufám, že teploty zůstanou nahoře a bude to odpočítávání do MS plané 😉 V sobotu jsem zkoušela testík, a byly // i když ta jedna zatím slabounká a dneska už se čárka polepšila a trochu zesílila 😀
Akorát jsem v neděli den po prvním testu spadla ze schodů a teď ležím v posteli a leduju si kotník - no snad to bude jen vymknuté, protože rentgen mi samozřejmě vzhledem k pozitivnímu testu nemohli udělat...
Tak holky držte palce, ať se tam to malý sluníčko udrží a po tom nedělním šoku nám neuteče 😅

len
autor
30. led 2007

No tak co ještě řešíš? 😀 Gratuluju! 🙂

valunka
30. led 2007

Len, díky díky 🙂 Ten jen vydržet do prohlídky u doktorky, jestli bude vše ok a můžou začít lítat špunty - no ale to musím vydržet až do půlky února - to bude dloooooouuuuuhý 😀
Jinak teď jsem si do ff poznamenala i výsledky testů a odpočítávání zmizelo - takže to opravdu bylo asi to odpošítávání do MS 🙂

michina
30. led 2007

Valunko, gratuluji!!! Opravdu je tenhle měsíc velmi plodný na // !! 😎
Jen na sebe dávej pozor a žádné pády ze schodů... kotník pěkně nahoru, ať neotýká a ledovat.. Bude to dobrý, uvidíš. 😅

xctij01
31. led 2007

Jak se ptala Michi už v tématu BT - dají se porovnat dva grafy bez VIP verze? Chtěla jsem si porovnat dva své grafy a nějak to nešlo...
Jak to Len děláš? Třeba jako teď u grafu pro Majdu...

len
autor
31. led 2007

Grej, nedají ☹ Asi před měsícem mě vylosovali a měla jsem zdarma 14 dní VIP, takže jsem to hned všecko vyzkoušela 😉

xctij01
31. led 2007

Áha - děkuji🙂

michina
31. led 2007

Já chci taky vylosovat!!! Ted, co už se v tom orientuju bych to i více využila... Ale co, stačí, když si mé vyjíčko vylosuje jeden mooc dobrý plavec!! 😉

valunka
31. led 2007

Michino, moc díky za gratulaci - teď ze schodů už určitě padat nebudu, protože min. dva týdny nebudu asi skoro vůbec chodit 😀 A držím palce, ať máš brzo taky // 😅
No ale manžílek si nás pěkně rozmazluje a stará se o nás, tak to bude snad dobrý 😉
Jinak na ff mi to po zadání pozitivního testu taky nabídlo možnost podívat se na část pro těhulky - tak po té, co jsem se docela zorientovala na klasickém ff, tak budu zase studovat jinde - kdyby to aspoň bylo v češtině - no ale aspoň mě to přinutí trochu oprášit aj 😎

len
autor
7. únor 2007

Tak jsem objevila přehlednou tabulku, která srovnává, co umí VIP a co základní členství 🙂

http://www.fertilityfriend.com/comparison.html

brundik
8. únor 2007

Chtela jsem se zeptat, jak si muzu zmenit den ovulace v grafu? Dovolila bych si nesouhlasit s ff 😉 a chtela bych si to opravit. Nevite nekdo?

xctij01
8. únor 2007

Brundík, mrkní do tématu Měření BT. Len na tento dotaz včera odpovídala (10:25).

len
autor
8. únor 2007

Tak já to zopakuju ještě tady (přeci jen to spadá víc do téhle diskuze) 🙂
Levý sloupec "Analysis" - "Tuning/override"

hanik
8. únor 2007

len, velika prosbicka. ..s anglictinou tak nejak zapasim, takze pro zakladni zalozeni nebyl problem, ale jaksi se mi dnes povedlo prehlidnout leden s unorem a kdyz jsem zadala teplotku, avsak posunutou o mesic do predu ...tak to se mnou slo vsechno do haje, snazila jsem se vsude vsechno promazat, ale ceho se neumim zbavit a nevim jak se to povedlo, ale objevil se mi v kalendari menses v 8.1. a nevim, jak ho dat pryc. ☹ ..takze se mi vse uplne pousunulo, ....potrebuju se zbavit jakehosi cyklu kterej mi zacina 8.1. (i kdyz smazat cyklus sem dala, tak stejne mi 8.1. zaznamenava jako zacatek)
...normalne mi cyklus zacal 29.1 a mam ho 29 dni, takhle si to ale blb prepocital podle 8.1 do 29.1. 😖 ..jde nejak udelat, aby proste uplne prvni zapisovani zaznamenaval az od toho 29.1..?? 😕 ..snad je to trochu srozumitelny. 😅

len
autor
8. únor 2007

Hanik, je to šíleně zmatený, zkus v levém sloupci cycles - change a cycle start date. Nebo mi poslat do IP jméno a heslo, já se s tím zkusím poprat a pak si heslo změníš 😉

hanik
8. únor 2007

no videla bych to na tu druhou variantu, diiiiky. 😉

brundik
8. únor 2007

Len, dekuju moc, zkusim to. 😉

brundik
8. únor 2007

V poradku, uz to mam zmenene. 🙂 Diky.

hanik
8. únor 2007

len: tak jeste verejne, protoze jsi sikovna, ..co bychom si tu bez tebe pocaly. 😅 ...DEKUJUUUU !! 😵

mikulka
9. únor 2007

Len, a grafy se mi pak AUTOMATICKY ukládají do Cjart Gallery, nebo je pak výdy po skončení cyklu musím nějak ukládat?

len
autor
9. únor 2007

Mikulko - vložíš je tam pomocí chart gallery - add your charts a dál už se proklikáš a nastavíš si, co by mělo být u tvého grafu uvedeno (nemusíš) 🙂

len
autor
21. únor 2007

Holky, dotazy nejen na FF se množí, a tak pomalu (teda velice zuřivě, ale jde to pomalu 😀 ) připravuju stránku o měření BT. Ještě zdaleka to není hotové, ale po množících se dotazech na FF jsem se rozhodla vytvořit a pokusně zprovoznit aspoň takový malý manuálek v rodném jazyce, trochu něco víc, než jen těch pár řádků, co tu koluje. Teď jsem to nahrála a vypadá to, že to funguje, takže zatím jenom pro zájemce - neveřejně - kdo by mi chtěl trochu pomoct, napište do IP a já Vám pošlu odkaz na stránku, kde je umístěn.
Chtěla bych vidět z pohledu nezaujatého člověka (mořím se s tím už dost dlouho a už netuším, kde je nahoře a kde dole 😀 ), co tam schází, jestli je to dostatečně přehledné, jestli jsou tam nějaké zmatky. Jestli tomu rozumí i někdo, kdo neumí AJ, popřípadě naprostý začátečník. Taky jestli objevíte nějaké překlepy nebo pravopisné chyby (sama už jsem na několik narazila).
Zatím hlavní problém, který jsem objevila, je, že po kliknutí na www odkazy se neotevírají v samostatném okně, takže vracet se musíte přes "zpět," ale to snad brzo napravím (jestli z manžela vymámím ten správný kód, popřípadě jestli ho někdo neznáte) - to je tak, když někdo píše ww stránku, aniž by měl přístup k netu, kde si může zkontrolovat, jak to chodí 😀 .
Zatím jsou v provozu pouze (v levém sloupci) hesla "Fertilityfriend" a "Příklady křivek," brzy toho snad bude víc

Tak a teď pište a nešetřete mě!!! 😉

hanik
25. únor 2007

jeee, to je hezkej napad. 😵
...jinak mam samozrejme prosbicku. ..stats mi napsal pro dnesni den cislo 5, vubec nevim proc a co to znamena? 😕 http://www.fertilityfriend.com/home/18afa6

len
autor
25. únor 2007

Hanik, odpočítává Ti to dny, kdy si máš zkusit test, zítra by tam měla být 4 😉 Ovšem vzhledem k tomu poklesu bych už velice brzo očekávala MS ☹ Ovšem jinak je ten grafík vzorový 🙂