Je možný mít 2x ovulaci v jednom cyklu?

denousek
1. bře 2011

Ahoj chtela bych se zeptat jestli je tento jev možny?aby byla ovulace 2x v cyklu??jsem 46DC vcera jsem byla na krvi a hcg bylo pouze 92.. v deloze neni nic videt...dr mi říkal o mimodeložním těhu.zitra jdu zase na odbery... je to fakt dost malo.... dekuji za nazory...moc mě to trápí..ovu jsem mela dle ovu testu 18DC mohla byt jeste treba jedna ovulace pozdeji?diky

riana12
1. bře 2011

@denousek ovu si nemusela mat na 18DC... obcas moze LH stupnut dost vysoko, ovutest moze byt dost silny, ale nemusela si ho mat pozitivny...

anjelicek26
1. bře 2011

Ja som mala dve ovulky v cykle - aj merane ovu testom, aj bazalkou a to som mala normalne len 31 dnovy cyklus xixi... ten mesiac potom mrcha dosla o desat dni neskor...ale dosla... mozne je vsetko... doktor nam potom predpisal clomifen, aby sa mi nejako upravil cyklus a ten mesiac sme otehu...

HCG 92 neni malo, dolezite je, aby rastlo 🙂 Mozno si fakt otehu neskor 🙂 Ides na kontrolny odber?

riana12
1. bře 2011

@anjelicek26 nemas este tvoj grafik, kde by teda mala byt ovu 2x?

anjelicek26
1. bře 2011

@riana12 - fuuuuuha, musim kuk, to je uz tak davno

denousek
autor
1. bře 2011

@anjelicek26 no na kontrolni odber jdu zitra ..jsem 14 dni po vynechani ms a mam strach ☹( v deloze nic,hcg nizke ☹ ale bricho me vubec neboli je mi fajn ,nekrvacim..snad to tak zustane...nechapu to ☹(

anjelicek26
1. bře 2011

@denousek - v delohe pri takto nizkom HCG nemoze byt nic vidno 🙂 To je az v 4-5.tt a len vaginalnym ultrazvukom - aj to musi byt hodnota okolo 2000IU/l... Podla HCG co si mala, by si pri testovani mala byt 13-14 dni po ovulke 🙂 Teda cisto podla tabulky 🙂 A HCG ktore je uz urcite vidiet v maternici by si mala dosiahnut tyzden po tom, asi na 21. den po ovulke. Takze tyzden pockat a potom na ultrazvuk.

Zajtra drzim palce na kontrolny odber, nech to krasne rastie. Urcite je to fajn, pokial nekrvacas, je dovod sa tesit. Ako vyzera tehu testik? Tmavne?

denousek
autor
1. bře 2011

@anjelicek26 ano testik nic moc je slaby ale tmavne ....ale jem od ovu 28dni ☹( jedine by musela byt pozdeji a to pocybuju protoze uz 8 mesicu ji sleduji nejdriv byla kdyz jsem vysadila HA 21 DC a pomalu se za pul roku posunula do 17-18dc... a ted jsem mela 18DC pozitivni tehu test... 28dni od ovulky mam hcg 92 to je strasne malo...by me jen zajimalo jestli by me uz davno neco bolelo nebo bych krvacela... fakt nevim co se mnou bude ☹

anjelicek26
1. bře 2011

@denousek - az okolo 8. tyzdna je mimomaternicove tehotenstvo bolestive a tak nebezpecne. Takze zatial klud a pockaj si na ten zajtrajsi vysledok.

denousek
autor
1. bře 2011

@anjelicek26 moje kamaradka zacala spinit a krvacet hned po vnechani myslela si ze je to MS a 8 dnibyla doma v krecich pak uz ji to prislo ze je to hrozne dlouho tak sla radeji k dr... aja jsem 14 dni po vynechani a jeste ani naznak...

anjelicek26
1. bře 2011

@denousek - no ja to poznam tak, ze pri mimomaternicovom tehu napr. prva mrcha moze kludne prijst a ty si myslis, ze si v 4. tyzdni a si uz v 8. tyzdni! Lebo ked sa babulko uhniezdi vo vajecniku a hcg je nizunke, neni dovod, aby telo nespustilo menstruaciu. Mozno kamoska uz bola dlhsie tehu a nevedela to. Kazdopadne mi neprijde logicke, aby vajecnik praskol pri 1-2 mm embrijku, ake to v 4. tyzdni je... skor ten 8. tyzden, kde ma uz babulko centimetre 2-3 a teda ho cely vyplni.

denousek
autor
1. bře 2011

@anjelicek26 amyslis teda ze kdyz bych mela to mimodelozni tehu takze by me jeste teda nemuselo bolet bricho a ani krvacet? nic mi totiz neni jen to hcg je nizke..

anjelicek26
1. bře 2011

@denousek - myslim, ze nemuselo. Babulko este neni take velke, aby robilo tlaky vo vajecniku. Taka cysta byva kolkokrat väcsia a nie je nebezpecna v tej velkosti. Neznamena to, ze to citis, ci to musi prasknut.

Skus na to nemysliet, uvidis zajtra, HCG by si mala mat dvojnasobne, ak by bolo vsetko v poriadku. Daj vediet, ako si dopadla.

riana12
1. bře 2011

@denousek nestresuj, neboj... vyzera to tak, ze sa ti MS oneskorila a v case predpokladanej MS si mala este len ovulku... je to v poriadku, obcas sa to moze takto omeskat... ak budes mat kontrolny odber HCG vporiadku, tak sa neobavaj... proste sa ovu posunula, inak vyzera byt vsetko v poriadku...

denousek
autor
1. bře 2011

@riana12 ano diky za nazor..tak uvidime co kontrolni odber no..