Dvě křestní jména, musíme mít speciální potvrzení?

ivcaaa
29. čer 2012

Chtěli by jsme dát chlapečkovi dvě jména a nevím, zda nemusím mít nějaký speciální potvrzení?! Máte s tím některá zkušenost?

romcovaklarka
29. čer 2012

@ivcaaa Nemusíš mít nic, dvě jména se můžou. Samozřejmě za předpokladu, že to jsou jinak normálně povolená jména. Synovec je má a žádné speciální povolení nebo žádost nepotřebovali.

aguaverde
29. čer 2012

Dcerka má dvě jména, a žádné povolení sme nepotřebovali 😉 sice sme byli exoti v porodnici pak i na matrice ale v pohodě všem se to líbilo. 😀 i do kolonek na úřadech se vleze 😀 😉

ivcaaa
autor
29. čer 2012

Tak to jsem rada 🙂 my uz jsme byli exoti pri prvnim diteti, Naty ma prijmeni bez -ova 🙂 Dekuji moc!!!

leiladelly
29. čer 2012

@ivcaaa Naše dvě děti mají dvě jména, žádné povolení není třeba, jen uvedete obě jména a to je vše. Ani žádný rozruch se jmény Alex Matias a Leila Sofie nevzbuzujeme, spíš bych řekla , že se ty neobvyklé kombinace líbí.

adenka84
29. čer 2012

Dvě jména je dnes běžná věc..my máme také dvě jména, ale to jedno jméno je křtěcí...ale určitě jí ho nechám ve všech dokladech pozměnit chceme aby ho používal naprosto běžně..obačs jí u druhým jménem oslovuji..

baraz
29. čer 2012

také budu chtít dát 2 jména. je to dnes ok 🙂

amrash
29. čer 2012

Potvrzuji, ze zapsani 2 jmen v porodnici je dnes naprosto bezna zalezitost. V dokladech ma Jan Jiri uvedena obe sva jmena a nikdo se tomu jeste nedivil 🙂

ivcaaa
autor
29. čer 2012

super, mam z toho radost ;) diky moc!!!

leknicka
25. lis 2012

teď jste mi úplně zodpověděli mé dotazy, děkuji! 🙂) náhodou, někdo z Ostravy? abych věděla jestli není na matrice nějaká prudička, co by to nechtěla dovolit..?

denisska
18. čer 2014

To je právem nejhorší, když se najde nějaká "super " ženská na úřadě;)), taky chci 2 jména;)