Jak úředně ověřit podpis na poště?

hanule112
21. srp 2017

Ahojky,nevite prosím někdo,jak nechat úředně ověřit podpis na poste?Vím, že zaměstnankyně na ten papir s podpisem vždy ještě něco lepí a poté také podepíše.Nevíte,co na ten list lepí?Děkuji za odpověď.

veroniquecz
21. srp 2017

@hanule112 když se muži nechce čekat na poště, tak zkuste urad, tam určitě takové fronty nebudou. A určitě jen s platným dokladem, my to třeba overovali i v databází ministerstva, jestli je obcanka platná ;)

berenika39
21. srp 2017

@hanule112 a jak by asi věděli, že ten podpis je jeho a někoho jiného? jak by mohli napsat, ano, to je podpis pana Nováka, kdyby ho neviděli to podepsat?
Musí sám, i když se mu to třeba nehodí🙂

emamaira
22. srp 2017

@hanule112 zkuste úřad, notáře, advokáta... Nejsou tam fronty a budou mit otevreno treba i dyl do večera...

leymea
22. srp 2017

@michalusenka no, overovala. Ale jak rika @veroniquecz 🙂

michalusenka
22. srp 2017

@leymea no ale co kdyz ti tvuj manzel da plnou moc abys za nej mohla overit podpis? treba jede pracovne mimo CR na dyl a chce koupit barak?

leymea
22. srp 2017

@michalusenka kdybys chtela pouzit plnou moc, tak by stejne musela byt uredne overena. Takze by sis nijak nepomohla. Jak uz tu bylo receno, u overovani tam musi byt ten dotycny sam. Bud se podepisuje pred overujicim pracovnikem a nebo uznava svuj podpis za vlastni. Potom se musi podepsat do overovaci knihy, samozrejme predlozit doklad totoznosti. Platny doklad totoznosti. Kdyby to za nas mohl delat nekdo jinej tak to pak ztraci smysl 🙂 neco jinyho je vidimace, to muze prijit kdokoliv, ale u legalizace musi byt podepisujici osoba osobne. Nez odjede muze si dojit na postu, na urad ci k notari. Jinak ma smulu 🙂

victress
22. srp 2017

@michalusenka smlouva se pošle manželovi do ciziny, on si ověří podpis tam a pošle smlouvu zpět, ne? plná moc je v tomto případě podle mého názoru blbost, manžel se musí osobně podepsat do knihy na úřadě, poště, notáře atd.

sebestka
22. srp 2017

Holky, pracuji v oboru. Ověřovací doložka je správná, která tady byla uvedena. Píše se tam jméno, příjmení, datum a místo narození, číslo Op nebo jiného platného dokladu (nesmí být prošlý-tohle si žádná úřednice nevezme na triko, zvlášť pokud by se to dostalo k soudu-navíc nám chodí kontroly). Říká se tomu legalizace a legalizuje se podpis dotyčného na nějaké písemnosti. Pokud tam není místo, ověřovací doložka se nalepí na čistý další papír, který se tam vloží-nebojte, máme to zmáknuté-tedy nevím jak na poště, ale my na úřadech ano. A teď ten největší mýtus-za obsah smlouvy (nebo toho co ověřujete) neručíme!!!! Ručíme pouze za to, že podpis je toho člověka, který přišel něco ověřit. Klidně se ptejte, pokud něčemu nerozumíte.

budilinka
22. srp 2017

@leymea pracuješ na notariatu? 😉

leymea
22. srp 2017

@victress tak musi mit uredne overenej preklad, aby v cizine provedli legalizaci, aspon takhle je to u nas, pokud to neni v ceskem ci slovenskem jazyce. 🙂 pak to muze poslat zpet do CR 😉

leymea
22. srp 2017

@budilinka na poste 🙂 ale uz to nejakou dobu nedelam, a delala jsem to chvili, pak jsem sla na jinou pozici 🙂

sebestka
22. srp 2017

@leymea souhlasím. A přiznám se, že ač jsem složila zkoušku z legalizace a vidimace, o plné moci nic nevím a kdyby s ní někdo přišel, já bych to neověřila. Ale za pomocí dvou svědků to jde, když se někdo nedokáže podepsat.

michalusenka
22. srp 2017

@leymea
@victress ja jsem urednik, overovali jsme na infocentru...kukal jse do zakona a tam nic neni, ale proste me ta situace napadla a zajimalo by me zda by to slo 😀 tak jsem kolegynim rekla, at to zjisti na krajskem urade.....no myslela sem ze by ti dal plnou moc nez by odejel

leymea
22. srp 2017

@sebestka urcite to nejde 🙂

leymea
22. srp 2017

@michalusenka tak treba na poste pokud chce nekdo pouzit plnou moc tak musi byt overena. I u blbyho dopisu, kdyz by ho chtel nekdo vyzvednout jinej nez adresat. Takze kdyby to bylo mozne, coz neni, tak by ta plna moc musela byt stejne overena, takze by si nijak nepolepsil, ale kdyby za mnou nekdo takhle prisel a zkousel na me nevim co, tak bych mu to neoverila. Proste i logicky to nejde. Staci, ze potrebuji doklad totoznosti a ten muze mit jen ten dotycnej, nemuzete tady behat s necim dokladem. To proste nejde 🙂 a nevim jak by se mi podepsal do knihy, kdyz by tam vlastne nebyl. Nerikam, ze by to neslo, ale pak by se jednalo o peknej pruser toho overujiciho pracovnika, neni to zadna prdel 🙂

sebestka
22. srp 2017

@michalusenka já si také myslím, že to nejde

sebestka
22. srp 2017

@leymea
@michalusenka já jsem teď měla na to kontrolu z kraje a ty kontorlují každý h...o, když to tak musím říct. Tohle by 100% neprošlo.

michalusenka
22. srp 2017

@leymea ja sem tez bylA prisna oproti kolegynim...jinak o poste si myslim svoje.ted se zjistilo ze babicce dva roky davali duchod na proslou obcanku takze asi tak 😀 kdyz vidim kdo u nas vse roznasi postu-takivy socky no pak se nelze divit ze se furt neco ztraci.nebo co se tyce overovani a czech pointu (ktery zalozila posta) a porad nam ty lidi posilali na icko ze jim to nejde-kdyz by to neslo jim tak ani nam protoze to je centralne ze

veroniquecz
22. srp 2017

@michalusenka já jsem overovala na kraji, tak ti klidně odpovím tady - ověřit podpis s plnou moci nejde. Výjimka je jak psala
@sebestka u osob napr nevidomých postižených.... tam lze za přítomnosti svědku, ale to je trochu něco jiného. Hlavně za to ten úředník odpovídá, ze ten podpis je toho daného člověka a to si každý rozmysli za co ručí....

veroniquecz
22. srp 2017

@michalusenka
Ano, nic proti poště, ale ty jejich ověření tedy někdy staly za to 😡 Kolikrát jsem to odmítla z kopie ověřit, ptz bylo zvrtane prvotní ověření z originálu 😩

michalusenka
22. srp 2017

@veroniquecz ok tak se vsem omlouvam za mystifikaci.aspon sne si to vsichni osvezily :D

leymea
22. srp 2017

@michalusenka jo, bohuzel nektery pracovnici stoji za to ☹ ale driv to nebylo. Ja nastupovala pred 5ti lety a to bylo uplne neco jinyho. Samej starej postak, vsechno umeli. Pak to slo do prdele a zacali odchazet. Zacali brat novy lidi, pak to doslo tak daleko, ze cekaj az se prihlasi aspon nekdo a hned ho berou. Maturita nematurita, je jim to jedno. Takze pak na poste dela kazdej a jde to do hoven. Ja jsem proste makala tak, jak se spravne ma podle predpisu. Ja jsem na tuto hrozna, proste je to tak dany a tak to bude. Ty novy to neresili, tak jsem je buzerovala, ze proste takhle to delat nesmi a stejne si delali co chteli. Pak my co dodrzujeme predpisy vypadame jak ty nejzlejsi. S tou obcankou je to smutny, doufam, ze to byl dorucovatel a ne pracovnice prepazky. Kdyz beru OP do ruky tak prvni na co koukam je platnost OP. Boze, jeste, ze uz jsem na matersky 😀

vineta
22. srp 2017

@michalusenka Na plnou moc by to šlo leda tak, že by manžel dal plnou moc k podpisu té smlouvy (ale zase s úředně ověřený podpisem 😉), paní by pak podepisovala sebe v zastoupení, ověřoval by se tedy na smlouvě její podpis a plná moc by byla přílohou smlouvy.

leymea
22. srp 2017

@veroniquecz jo posta je pruser. Velka posta, kde je to rozdelene si myslim, ze je v pohode, ale pak takova vetsi posta, kde kazdej dela komplet vsechno, takze kazdej pracovnik overuje (a nerikam, ze zkouska byla nejaka sranda, oni si nerisknou to nekomu dat i kdyz to neumi), dela czech point a milion veci okolo. Fakt to neni zadna prdel, oni postaci toho umi hodne, ale jelikoz se nemuzou venovat jen necemu tak to pak dopada takhle. Kdo nezkusi tak nezjisti 🙂 a tim se jich nezastavam. Chtej to delat, tak na 100%. Holky, nechodte na postu 😀

sebestka
22. srp 2017

@vineta ani tak to nejde. Já z toho skládala zkoušku a nikde v zákoně o plné moci nic není-mám ten zákon před sebou.

sebestka
22. srp 2017

@leymea
jo Czech Point mám taky 😀 Stejně mezi náma mě strašně štve, že to může dělat i pošta-nevím proč 😀 ty jsi pracovala na poště? A museli jste z toho dělat také zkoušku?
Jinak, já jako pracovnice státní správy musím mít z ověřování zkoušku. Ale starosta (který se tady mění třeba každé 4 roky) mít zkoušku nemusí a může ověřovat automaticky ze zákona......., ale on to neumí. To je fraška, co? Ještě by mě akorát zajímalo, když by ověřil něco, co by se dostalo k soudu, jestli by měl za to stejnej postih, jako třeba já......

leymea
22. srp 2017

@sebestka jj stejnou zkousku jako vy 🙂 dvakrat test v PC, coz bylo na certifikat a druhej asi na vseobecne czech point. Pak vidimace a legalizace byla prakticka a ustni. 🙂 czech point tak nejak moc neresili, ale overovani resili hodne. Takze ja vlastne muzu jit na urad delat czech point a overovani 😀 jj o starostovi vim, ucili jsme se to 😀 ale nedokazu si to predstavit v praxi 🙂

leymea
22. srp 2017

@sebestka takze i kdyz jsem tuto delat nechtela, nakonec to mam a jsem za to rada. Na postu se vratit nechci, takze v zivotopisu to bude fajn mit 😉 prave bych chtela jit makat na mestskej urad, ale je tezky se tam dostat 🙂

sebestka
22. srp 2017

@leymea já právě myslela a nevím proč, že to na poště dělají bez zkoušky-tak to pak jo. Já pracuji ve státní správě a i když každý nadává, mně se tady líbí. Tak držím pěsti,ať se tam dostaneš 🙂

vineta
22. srp 2017

@sebestka Samozřejmě, že jde.