Jména pro dítě. Je to problém, když chceme cizí jméno a budeme žít v Česku?

blackk21
31. kvě 2021

Dobrý den/ ahoj,
chtěla bych se zeptat asi spíše někoho kdo již dítě má, zda není problém když chceme dat jméno dítěte ne české. Přítel je cizinec a shodli jsme se na jménu které není české. Jelikož se marodí v Česku a budeme tady žít, tak zda to není problém.
Děkuji za odpovědi.

makkyv
31. kvě 2021

@blackk21 Zdravím, též jsem se na to ptala na matrice a pokud je v tom jejich slovníku nebo co je za velkou bibli😂 tak je to úplně v pohodě, pokud tam není - tak se prý platí (to mi bylo řečeno) třeba to může být už jinak.
Já mám Melani a též nebyl problém. 😊

zelenaesmolda
31. kvě 2021

@blackk21
plati tam nejake vyjimky pokud vim kdyz je jeden z rodicu cizinec

treasurka
31. kvě 2021

@blackk21 Jako zda to není problém z hlediska právních předpisů, nebo zda s tím nebude mít dítě problém v životě?

sarkasv80
31. kvě 2021

Já psala na matriku e-mail s dotazem na konkrétní jméno a bylo mi za pár dní odpovězeno 😁 mají nějakou databázi jmen v ČR a je možné to snad i vyhledat na internetu

blackk21
autor
31. kvě 2021

@treasurka aby nám jméno na matrice uznali. Jelikož bychom měly mít kluka tak chceme jméno Thoma

deaneira29
31. kvě 2021

@blackk21 prohlédla jsem tři různé stránky a jméno Thoma nikde není, takže budete muset pracně dokazovat, že je to jméno používané v zemi odkud přítel pochází a myslím že se za to platí a ani tak vám to nemusí schválit

zelenaesmolda
31. kvě 2021

@blackk21
stejne mu budou rikat Tome,pokud by s tim mely byt velke cavyky tak bych pridala na konci S,mas z toho Thomas a je klid.

veruuu_kubesovic
31. kvě 2021

A proč ne jednoduše Thomas? Thoma...to je stejně jen nějaká zkomolenina...
Mám dceru Anabel a vím, že můžeš své dítě pojmenovat jakkoliv, jen to musí být "dohledatelné" např. v knize Jak se bude vaše dítě jmenovat? od Knappové, popřípadě požádat na matrice o povolení jména...

gracinka7
31. kvě 2021

@blackk21 jestli není v knize se schválenými jmény, budete si ho muset nechat za nějaký poplatek schválit. Pokud už jméno někde ve světě existuje, neměl by to být problém. Ale nějakou dobu to trvá, takže si zažádejte co nejdřív.

orisek56
31. kvě 2021

Mě hned nepadla Toma Natura... Teda pardon, já tohoto moc fanoušek nejsem, ale tím ti to nechci nijak hanit nebo znepříjemnit, jen teda nevím, jestli to jde někde dohledat. Existuje to jméno?

zelenaesmolda
1. čer 2021

@orisek56 me zase napad Thor,asi kvuli tem trem stejnym pismenum na zacatku

orisek56
1. čer 2021

@zelenaesmolda to neznám. Mě napadla minerálka

pginka
1. čer 2021

@blackk21 jméno si můžete dat jaké chcete, ja mám taky Matea a Marcuse,Sofii A Rica a žádný problém nebyl chlap je taky cizinec a žijeme tady . Pokud to jméno nebudou mít v tom jejich seznamu tak je příplatek 1000 kc