Stejné jméno. Jaký je Váš názor?

coolca
28. čer 2020

Zdravím,je bych ráda znala názor ostatních. Měla bych za dva měsíce rodit. S manželem jsme se shodli pouze na jednom jméně. Problém je v tom,že stejně mají děti i jeho dvou sestřenic ( u všech však rozdílné příjmení).setkání všech těchto dětí nikdy neproběhne. Věkový rozdíl je 13 a 18 let. A dnes mi oznámila kamarádka,že se jí narodilo dítě opět tohoto jména. Setkání možná probehne tak jednou do roka. Jsem teď na vážkách. Nechceme prozrazovat pohlaví ani jméno a proto se nemůžu kamarádky zeptat,zda by ji to "vadilo",kdybychom dali stejné jméno. Váš názor? Díky!

klokanka31
28. čer 2020

@coolca Nebude to Eliška? To je teď populární 😊 každopádně dejte to, co se líbí vám, a na ostatní nekoukejte.

coolca
autor
28. čer 2020

@klokanka31 ne.😉 A díky za názor. Já si to taky tak říkám.

palja
28. čer 2020

@coolca taky bych se nerozhodovala podle ostatních, ale podle vás, co se vám líbí 😉

coolca
autor
28. čer 2020

Kdybych byla v opačné situaci a někdo dal stejne jméno jako je mého dítěte,tak by mi to bylo asi jedno.

marketa2016
28. čer 2020

@coolca taky jsme dávali jméno, které je stejné jako pojmenovala syna moje sestřenice, věkový rozdíl je myslím 9 let, dokonce jsem ji to jméno jako mladá poradila, když nevěděli, co vybrat, tak jsem ji řekla jaké se mi líbí (tenkrát jsem nad dětmi vůbec neuvažovala a nějak mi nedošlo, že bych jej někdy chtěla také). Ale vůbec jsem to neřešila, protože se nám nic jiného obou nelíbilo, ani se ji neptala a to se potkáváme každý měsíc. Jsme velká rodina, takže ta jména se už začínají opakovat.

amazonkajanik
28. čer 2020

@coolca my dali Jakuba a pak jsme zjistili,že je jich teď strašně moc. Dokonce i jeho nový,o rok starší kamarád je Kuba. Naštěstí má i druhé jméno,takže můžeme volat jak jedním,tak druhým

pindrusice
28. čer 2020

Já hledala jméno,které není tak běžné a partner vymyslel,že se bude jmenovat po mě. Za těch 7let se ale jméno stalo nesmírně populární,takže jich je kolem dost. Takže pokud vám to nevadí,neřešila bych. Hodně zdaru 🙂

coolca
autor
28. čer 2020

@pindrusice tak po mne ani mužská varianta neni 😁a to co se nám líbí,je zcela běžné české jméno. Ale v nejbližším okolí není zrovna až na výše uvedené žádný nositel.

zelenaesmolda
28. čer 2020

@coolca
kamaradce do toho jake vy date jmeno svemu diteti je uplny prd.I kdyby se ji to nelibilo tak je to jeji problem.A deti sestrenice neni zase takova blizka rodina,aby to nejak vadilo.

anettkah
28. čer 2020

Ja mam dve sestrenice, ktere maji stejne jmeno, prijmeni za svobodna a dokonce se narodili i ve stejny den, jen jiny rok a i ony dve jsou si sestrenice navzajem 😃 nikdy s tim nikdo problem nemel 😉 neresila bych vubec

malenka3
28. čer 2020

Neřešila bych. A kamarádky se klidně zeptat můžeš, však se ptáš "kdyby to byla holka", do porodnice stejně uvádíš obě jména

coolca
autor
28. čer 2020

@malenka3 ještě to promyslim. A v porodnici jsem druhé pohlaví uvést nemusela.

malenka3
28. čer 2020

@coolca aha, vy nemáte ten papír se jménem pro matriku? Já myslela, že to je všude stejný

coolca
autor
28. čer 2020

@malenka3 papír na matriku jsem podepisovala až po porodu. Při příjmu mi řekla,že ji stačí jedno jménem dle stanoveného pohlaví. Ale jestli to je standardní postup,nevím ...

olga_
28. čer 2020

@coolca Standard je ten, že si to porodnice papírově usnadňují nejčastěji dodáním dokumentu o těch jménech. Ze zákona máš na pojmenování dítěte 30 dní od porodu. Jinak my u dvojčat třeba do papíru žádná jména záměrně neuváděli. Neznali jsme pohlaví a nechtěli jsme v případě dvou holek nebo dvou kluků, aby nám o jménech rozhodl někdo jiný jen podle pořadí narození...
A co se týče otázky - dejte jméno, které se vám líbí. 😘

ahyt
28. čer 2020

Mame v rodine .2 bratry- Pavel a Petr.Petr ma 2 syny- Petra a Pavla, Pavel ma syna -Petra./ jeste i dceru/.A v pohode. Kamaradka ma bratrance Romana a sestrenici Romanu/ sourozenci/ a jmenuji se Romanovi.😊

zmrzlinka
29. čer 2020

Kámoška má manžela Martina.Jeho ségra si našla taky manžela Martina.A obe mají syny,kteří se taky jmenujou Martin po otcích 🙈Jo a děda je taky Martin.Takze je u nich v listopadu veselo a nikdo to neřeší a jsou spokojeni 😂😂😂

listopadka1
29. čer 2020

Bych to neřešila. Dřív se točily v rodinách furt stejný jména, aspoň bylo o svátcích veselo 😀

marti89
29. čer 2020

Pokud nebudete dávat nějaké netradiční, kde by mohla říct, že se opičíte, tak bych to neřešila a dejte si takové, které chcete..

coolca
autor
29. čer 2020

@marti89 právě že je to úplně běžné jméno.

veruuu_kubesovic
29. čer 2020

Máme tak velkou rodinu z mé strany, že kdybych vypsala všechny jména, tak určitě na nějaké natrefím, co už někdo má 😉 ale naštěstí vybíráme dětem netradiční jména 🙂
A jinak jestli chceš pobavit:
Mám 2 sestřenice - Petru a Pavlu
Petra má manžela Petra, syna Petra, syna Pavla
Pavla má manžela Petra, dceru Sašu, syna Petra
podotýkám, že jejich rodiče se jmenovali Petr a Krista (již zemřeli), ale tak to tam mají, bydlí nedaleko od sebe a nikdo to tam neřeší a my si zvykli...

liss_qr
9. črc 2020

Dejte jaké se vám líbí , i když já taky chtela jmeno a pak kamarádka blízká dokonce, ze ho chtela ona . Začala jsem hledat jinde . Pak říkala ze ať ho dam ze sw ji líbí teď ještě jiné jak o tom premysli . U sestrenky bych to neřešila jaou od sebe hodně věkové uz

makovice88
9. črc 2020

@veruuu_kubesovic To je krasne! 😀 Ja mam manzela Pavla a dceru Petru. Kdyby byla dalsi holka, hrozne se mi libi Pavlina a nebo Pavla, ale uz mi to prijde moc. 😂 Od meho jmena muzska varianta neni, takze mozna dobre..

jancabr
9. črc 2020

naše dcera má taky jedno z nejpopulárnějších jmen, ale jiné se nám prostě nelíbilo. V rodině je toho jména jen jeden člověk o 25 let starší. Jinak ta naše holčička má 6 sestřenic a z toho jsou 3 Terezky a 2 Elišky. Bude v tom mít holka trochu guláš ze začátku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru