Návrat do práce po nepodařeném IVF a další nejbližší pokus

pidala17
30. zář 2018

Ahojky mam problem jsem po prvním pokusu IVF a následným samovolnem potratu dalsi pokus me ceka za 6tt .nemel to někdo stejne? Zajima me jak to je s navratem do prace muj zamestnavatel je hodne proti umelemu oplodneni vlastne mam vypoved skoro na stole.jak se chovají vaši zamestnavatele pri takovych pokusech? Dva mesice doma mesic v praci a znovu na nemocenskou?

rybkaryb
30. zář 2018

Co to je za pitomce? Jinak já jsem to teda v práci nerikala s čím jsem na neschopence. Do práce jsem se vrátila nikdo se na nic neptal, máme sice dobrej kolektiv ale je jim do toho prd. Mě v caru říkali ze za dva měsíce muzu znova, ale četla jsem ze většinou se chodí za 3mesice.

pidala17
autor
30. zář 2018

@rybkaryb ja jsem jim musela rict s čím jdu na nemocenskou protoze v německé pojistovne chteji diagnozu .a v pronatalu mi bylo receno ze za 6tt muzu jit na dalsi pokus .samozrejme jsem take cetla ze spoustu budoucích maminek jde až za tri mesice ale jelikoz jsem se vycistila sama tak předpokládám ze jsem v poradku a jak se říká pohnojena🤔

soleilll
30. zář 2018

@pidala17 A nejde se domluvit s jiným doktorem (třeba praktickým), aby ti napsal neschopenku na základě zprávy z Pronatalu? Do práce bys pak dala jen obecnou neschopenku od obvoďáka. Navíc při IVF nemusíš být doma, naopak je lepší, když děláš to, na co jsi zvyklá (pokud nejsi vzpěračka nebo stěhovák). Zaměstnavateli nic není do tvých osobních zdravotních záležitostí a jeho souhlas nebo nesouhlas bych vůbec neřešila. Chápu, že se mu nemusí líbit tvé absence v práci, ale kdyby sis zlomila ruku nebo nohu, taky budeš 2 měsíce doma. Jako těhotnou tě (hned) vyhodit nemůže, na mateřskou i rodičák bys měla nárok. (Každopádně až budeš mít dítě, tak budeš taky doma, protože takové malé dítě, když nastoupí do školky, je neustále nemocné. 😀 )

pidala17
autor
30. zář 2018

@soleilll no stehovak nejsem😁ale drinu mam a to pořádnou. Kvuli tomu jakou mam praci me prave nechal lekar doma nevim jak to poznal ale pry jsem uhonena a vystresovana. Ted chci zkusit meho lekare jestli si me prevezme .rada bych sla do prace ale nejde to .jediné si najit neco jineho a tim padem jit na dalsi pokus az tak za pul roku .strasna situace 🤔🤔

bassetlady
30. zář 2018

Tak zůstaň na neschopence, vyhodit Tě nemůže. A na mateřskou budeš mít nárok.

pidala17
autor
30. zář 2018

Vyhodit me nemuze ale presto me odhlasil socialni a odmitl zaplatit nemocenskou se slovy je mi z tebe na zvraceni a to jsem slusna a co jsem si to dovolila .

sudylichozrout
30. zář 2018

@pidala17 v takove firme bych delat fakt nemohla, co je to za vola ten sef?

pidala17
autor
30. zář 2018

Zřejmě pán bůh 😂😂😂aspoň si to mysli .

tulikiss
30. zář 2018

@pidala17 na neco takoveho ale nema pravo, nemuze ti odhlasit socialni jen protoze on nesouhlasi s IVF bych ho nahlasila na inspektorat prace.

sudylichozrout
30. zář 2018

@pidala17 Ma deti? Mi pripada, jako kdyby mel nejaky problem se svou muzskosti a plodnosti. Proto tak kope kolem sebe. Kazdopadne jeho chovani je maximalne nevhodne a pokud to budes mit potize, tak to res s inspektoratem prace.
Je nekdo nad nim, nebo je primy majitel (mala firmicka)? Protoze pokud je to jen tvuj primy nadrizeny, vubec bych se nezinyrovala jit s tim vys.

pidala17
autor
30. zář 2018

Děti nema samozřejmě uz jsem ho nahlasila na pojišťovnu a můžu ho zažalovat protože si to nesmí dovolit. Opravdu nevim co mam delat .jit na dalsi pokus a nebo hledat jinou praci

lachtanice86
30. zář 2018

@pidala17 odhlasil sociální? A to jako jak? A nemocenskou stejně už dávno neplatí zaměstnavatel. A upřímně měla jsem hodně stresovou práci a raději jsem dala výpověď.

pidala17
autor
30. zář 2018

V nemecku plati zamestnavatel prvnich 6tt a az pak pojistovna .ja jsem tam uz dlouho a nikdy problem nebyl nastal az ted je tam drina ale kdyz člověk pracuje tak ma klid

rybkaryb
30. zář 2018

@pidala17 rozhodnout to za tebe nikdo nemůže ale pokud chceš názor tvůj šéf je debil (napadlo mě i jiný slovo ale nevím jak to ve fórech chodí se sprostyma slovama), nejen ze by se takhle vyjadřovat neměl, takhle se chovat ani nesmí a podle mě ani v Německu nemá právo te odhlasit...
Hledala bych novou práci hned a na pokus stejně šla hned. Když si najdeš něco min fyzicky náročného můžeš zůstat v práci jak už bylo řečeno a na neschopenku jit po uplynutí zkusebky. V práci kde jsi to nevypadá ze by jsi si užila trochu klidu tak i ta sance ze se další pokus povede je nižší :( držím palce ať to příště vyjde

sudylichozrout
30. zář 2018

@pidala17 děláš nějakou kvalifikovanou práci, nebo v tom Německu nádeničíš? A on je Němec? Protože pokud jsi tam jako dělnice někde ve fabrice či ve skladu a děláš práci, o kterou by Němec nezavadil, tak už možná i začínám rozumět tomu, proč je takový hulvát. Někteří lidé jsou hovada a je úplně jedno, jakou mají národnost. Na vejšce jsem dělala kdysi dávno brigádu v tiskárně, byli jsme tam my-studenti (50 Kč/hod) a pak už jen Ukrajinky, Bulharky (30 Kč/hod). A jejich šéfem byl Čech, ale strašnej kokos. Nadával jim, povyšoval se nad ně, ponižoval je a urážel. Taky jim zakazoval chodit na WC a podobně. A to většina těch ženských měla daleko vyšší intelekt a vzdělání než on. Prostě primitivní pako. Tenkrát jsme to řešili jak s agenturou, která nás tam dohodila, tak i s vedením té tiskárny. Protože to bylo fakt moc.

vitezove
30. zář 2018

To je teda příšerná práce. Já bych nikdy nechtěla říct proč jsem nemocná. Co je sakra komu do toho. A zrovna IVF je tak strašně osobní, tak intimní. Že bych se snažila to jakkoli obejít, aby to nikdo nevěděl. U nás to neví nikdo, ani rodina. Bohužel to je špatně nastavené, a když se dozvěděl, že hodláš otěhotnět, tak se mu těžko můžeš divit, že tě chce vyhodit. Prostě jakmile je to blbec, tak využije situace aby nemusel řešit mateřskou a další nemocenské atp.

sudylichozrout
30. zář 2018

@vitezove Je to mimo téma, ale můžu se zeptat, jak se vám podařilo to utajit před rodinou? Já naštěstí s tímhle nemám zkušenosti, ale co jsem tak všude možně četla, tak stimulace je strašnej záhul a člověk skoro nefunguje. A obzvláště, pokud nevyšel první cyklus... tak si říkám, jak se taková darda dá utajit třeba před mámou, která většinou pozná, že se něco děje...
Pokud by bylo nepříjemno, nemusíš odpovídat, to je jasné.

vitezove
30. zář 2018

@sudylichozrout Ahoj, zatím jsem tím ještě neprošla. Ale jsem ve skupině IVF tady na koníku a ptala jsem se na to a 90% všech mi řeklo, že nemělo skoro žádné vedlejší účinky. Max chvíli bolení břicha, ale záhul to právě není. Na to jsem se ptala. Je to záhul na psychiku, když se to nepovede, ale jinak na fyzično prý moc ne. Jinak kdyby mi nebylo dobře, tak se asi s mámou nevidím. Nevím jak to máš ty, jestli spolu bydlíte nebo tak. My jsme o tom nikomu neřekli a rozhodně neřekneme. A naši nejsou nějak vlezlí aby se na to ptali nebo to nějak řešili. To bych musela být fakt zelená aby si nějak všímali, no tak bych je ten týden neviděla.

sudylichozrout
30. zář 2018

@vitezove Nene, nebydlím s našima... Naštěstí 🙂) Ale jsme si hodně blízcí a často se vídáme celá rodina. A moje máma poznala, že jsem těhotná, je to zvláštní, ale fakt jo. Já to sama věděla dva dny, řekla jsem to jen manželovi. Proto mě to napadlo... snad jsem se tě nijak nedotkla 🙂

pidala17
autor
30. zář 2018

Přidám se na me to mamka taky poznala 😄

pidala17
autor
30. zář 2018

Abych odpovedela v nemecku prodavam ale v celorocnim obcerstveni s gril.kuratama takze drina a nevim proč ale jsem si jista ze jsem o to prisla kvuli stresu ktery mi zpusobil

linusha
30. zář 2018

@sudylichozrout ahoj před rodinou se proces IVF dá utajit. Máme za sebou 3 pokusy a třeba tchánovci o tom do teď neví a moji mame jsme to řekli po 3 pokusu ale tušila to od druhého pokusu že něco není v pořádku a že litame po Dr.

merope
30. zář 2018

Za mě? V rámci jednoho IVF mi přišla menstruace o týden dřív a tak mi celý cyklus IVF skočil do naplánovaných zkoušek. V den embryotransferu jsem seděla u státnic - když jsem kolegům řekla, proč potřebuji prostě po obědě zmizet, tak jediným výsledkem bylo, že se mě pak všichni ptali, jak to dopadlo a byli až moc soucitní, když jsem musela říct, že to nevyšlo. Ale jinak absolutní podpora.

Nevím, kolik v tom občerstvení bereš a zda jsi vázaná na Německo, ale v ČR je teď taková nouze o zaměstnance, že kdybys řekla, že chceš pracovat, ruce ti urvou (jen hloupé, že nevím, jak přesně by to bylo s mateřskou). V Německu bude určitě práce taky dost - a pokud jsi ve stresu, tak určitě pohodovější. Já teda dělala v Německu jenom u MCDonalda, ale i tam to může být v pohodě (jenom může být složitější měnit práci, když se pokoušíš o IVF).

soleilll
30. zář 2018

@sudylichozrout Ne vždycky je to tak strašný, že by ses nemohla vůbec hýbat a když se cítíš hůř, svedeš to na nějakou virózu. Já to tajila 2 roky, nevěděl o tom nikdo - 3 cykly IVF a všichni se to dověděli až po 1. UTZ. Přitom jsem měla hyperstimulace a psychiku naprd, protože kolem mě otěhotněly 2 nejbližší kamarádky a ještě švagrová na "první dobrou". Řešili jsme si to jen sami s partnerem.
@pidala17 Zvaž, že odejdeš z práce, případně absolvuj další cyklus IVF a zůstaň doma na nemocenské. Při té tě nemůže vyhodit (snad ani v Německu ne). Když se zadaří, prostě zůstaneš doma celé těhotenství a navážeš mateřskou. Když se nezadaří, odešla bych - takový přístup v práci, kde člověk ať chce nebo ne tráví min. 1/4 dne, bych už dál netolerovala. Rozhodně ti nepomůže při snažení o potomka, když budeš ve stresu z něčeho, co vlastně vůbec nemusí být.

martinka_33
1. říj 2018

@sudylichozrout mámy jsou jiná liga, ta moje věděla, že jsem v tom dřív než já 😀 Pravda, mimčo nebylo plánované a já jsem to zjistila až v 10tt, ale moje máma měla řeči o miminech už o měsíc dřív!

zetta01
1. říj 2018

tak já po potratu v 6tt jsem se domluvila s obvodní lékařkou, zda-li by si mě nepřevzala pod sebe. V práci také hrůza a i když nevěděli s čím marodím, tak i tak kolem toho byla hrůza, málo lidí, nikdo nechce pracovat a představa, že bych měla znova jít na neschopenku za 2 měs. nepřípustná. Práci jsem měla docela dost náročnou i s nočními směnama a hodně se natáhala. Má obvodní lékařka semnou souhlasila, že IVF je strašně na psych. a že je potřeba abych byla opravdu v klidu a sama řekla, že i ten potrat mohl souviset s nervama a stresama v kterých jsem opravdu byla, šéf mě nedal pokoj a furt bombardoval. Já jsem také mohla hned další cyklus na další pokus, pač vše odešlo samo a nebyla potřeba revize, ale měla jsem ještě naplánovaný nějaké vyšetření, tak se doba protáhla na 2.měs. Poslední pokus kdy jsem byla už v naprostém klidu a pohodě, se vším smířená a že když to nevyjde najdu jinou práci a po KET fakt nic neřešila ani na něj nemyslela, jak to asi dopadlo a ono to dopadlo a dneska jsem už 26+5 🙂 ono ty stresy jsou nejhorší

misicka1988
1. říj 2018

@pidala17 Já jsem byla celou dobu snažení na nemocenské. Po neúspěšném pokusu jsem šla ihned další měsíc na další, povedlo se na potřetí. Celková doba byla tedy 3 měsíce / 3 pokusy. Po zjištění těhu jsem zůstala na nemocenské až do mateřské - měla jsem náročnou fyzickou prácí.

pidala17
autor
1. říj 2018

Taky si rikam ze bude lepsi zustat doma kdyz jsem do toho vynalozila tolik úsilí a kdyz to reknu takhle i bolesti a nervu. Jenze jelikoz jsem podle lekaru zdrava a nemusela jsem na revizi tak me nemaji s cim nechat doma na sestinedelí asi nemam nárok kdyz jsem se vycistila sama