Úspěšnost IVF. Na kolikátý pokus Vám vyšlo?

ivybee
25. čer 2020

Dobry den,
chtela bych se zeptat, na kolikaty pokus Vám vyšlo IVF? Vím, ze je to individuální, ale nejspis mě čeká první pokus a zajímají mě Vaše zkušenosti. Jsem z toho dost nervózní. Dekuji 🙂

katule1990
25. čer 2020

@ivybee Ahoj, mně vyšel druhý pokus. Měli jsme 1. IVF, do 5. dne vydržela 3 embrya. ET nedopadl, KET hned v následujícím cyklu ano, jedno máme zamražené. Kolegyni v práci dopadl hned 1. ET. U nás v CAR říkali, že je úspěšnost asi 45 % při zavedení embrya. Přeju hodně štěstí 🙂 🍀.

misicka1988
25. čer 2020

@ivybee U mě to byl 3.pokus. 1 a 2 byl z čerstvého, a vyšel až 3 pokus - Ket. A to jsem už 2 děti měla přirozeně. Říkali mi, že je tak 30% šance u každého pokusu, že se zadaří.

knoesell
25. čer 2020

@ivybee nám vyšlo 1.IVF, ale neproběhl ET až následující měsíc KET, nyní jsem 32tt 😊, držím palce 🍀

ivybee
autor
25. čer 2020

@misicka1988
@katule1990
Díky 😊
Hlavně kvůli financím bych si přála, aby nám vyšel hned první pokus 🙄
A můžu se zeptat, jaký byl problém nebo proč jste přistoupily k IVF? 🙂
Moc vám dekuji za odpovědi 🌷

hezz17
25. čer 2020

Sestra 1 ivf - 4 transfery neúspěšné ☹

hezz17
25. čer 2020

Cca 80tis v mínusu.

katule1990
25. čer 2020

@ivybee U nás byl nejspíš důvod špatný spermiogram manžela. Na nic jiného se nepřišlo. Snažili jsme se 3 roky, zkusili neúspěšně 5x IUI.

ivybee
autor
25. čer 2020

@katule1990 U nás to vypadá, ze mam anovulacni cykly. Jinak vše v pořádku (partner, genetika). V CAR mi rovnou rekli, ze bude nejlepší přistoupit k IVF. Tak doufám, ze když stimulací dorostou folikuly, tak všechno tak nějak vyjde 🙄 Jsem asi dost naivní..

misicka1988
25. čer 2020

@ivybee Můj druhý manžel byl po chemoterapiích neplodný, a žádné dítko neměl. Naštěstí měl "materiál" zamražený, tak jsem ale musela podstoupit Ivf. Bylo mi ho líto že neměl jinou šanci na vlastního potomka, tak jsem do toho šla ( i když jsem tedy třetího potomka již původně neplanovala) 😊. Tyto naše 3 pokusy nás před 4,5 lety vyšly dohromady na 30.000,- což bylo fakt levné.

sanoela
25. čer 2020

Nám vyšlo z prvního IVF první embryo transfer 😊

katule1990
25. čer 2020

@misicka1988 Ale aspoň měl možnost toho vlastního potomka mít, to je nejdůležitější 😍. Ten můj sice nic neříkal, ale asi mu to taky líto trochu je. Nicméně jsme šťastní, že snad budeme mít naše mimčo, ačkoli se tomu muselo trochu pomoct.

misicka1988
Autor odpověď smazal
Zobraz
katule1990
25. čer 2020

@ivybee Aha, tak s tím vůbec zkušenost nemám, já mám ovulaci i cyklus pravidelný. Ale naivní určitě nejsi, že by to dopadlo hned nebo brzy. Důležité je, jak budeš na léčbu reagovat, jestli budete mít dobrého doktora atd. U té kolegyně, co jí vyšel hned první pokus, byl taky problém u manžela. Neměl spermie žádné a podařilo se je získat operací. Teď se jim narodilo druhé mimčo. Co se týče těch anovulačních cyklů, fakt by ti nemohli doktoři pomoct nějak jinak? Jak dlouho se snažíte?

katule1990
25. čer 2020

@misicka1988 No, my už ho čekáme, jsem 19tt, ale nechtěla jsem to zakřiknout, dokud není na světě, tak proto jsem psala, že se dočkáme snad 🙂. Ale děkuju 🙂. Já jsem ročník 90, takže to ještě není až tak moc. Věk ženy prý hraje při IVF roli celkem dost. Tak super, že se vám to taky povedlo 🍀.

misicka1988
25. čer 2020

@katule1990 Já už vím, já se překoukla 😄 Tak držím palce, ať je vše v pořádku 🍀

ivybee
autor
25. čer 2020

@katule1990 Zkousime to už asi 2 roky, už jsem párkrát otěhotněla, ale v podstatě to hned na začátku odešlo. Zkoušela jsem s doktorem Clostyl a nepomohl. V CAR mi říkali, ze ho muzeme zkusit taky nebo muzeme každý měsíc kontrolovat, jestli nemam ovulaci a nebo muzeme přistoupit rovnou k IVF a to mi prý doporučuje. 🤷‍♀️ Vůbec netuším, co bude nejlepší.
Moc vám držím palce, ať je vše v pořádku! 🍀

katule1990
25. čer 2020

@ivybee Tak jestli vás ještě netlačí čas, tak bych zkusila párkrát sledovat ovulaci a pak časovaný sex nebo IUI (inseminace). Když jsi už párkrát otěhotněla, tak ovulace nějak probíhat musí. Ale samozřejmě je to na vás, držím pěsti, ať máte brzy mimčo 🍀.

merope
25. čer 2020

U nás vyšel až 5. pokus. K prvnímu bych se moc neupínala, to se trošku "ladí" dávky hormonů. A hlavně když se k tomu nebudeš upínat, budeš víc v klidu 🙂

A co bude nejlepší - záleží na věku. Po 35 letech věku bych zpětně šla hned do IVF a v mezičase mezi cykly zkoušela IUI a další.

maloira
25. čer 2020

@ivybee 1. IVF 1. ET... pouze jedno embryjko vydrzelo petidenni kultivaci... jinak 2x IUI + planovany styky pod hormonama.. mam anovulacni PCOS

ivybee
autor
26. čer 2020

Musim přiznat, ze mě to trosku děsí. Nad IVF jsem sice přemýšlela, ale nečekala jsem, ze nebude nic mezi tím. 🙁

katule1990
26. čer 2020

@ivybee Je něco mezi tím. Právě třeba ta inseminace. Sledují, jak roste folikul, podle toho zjistí ovulaci a ten den ti do dělohy katetrem zavedou pročištěné spermie. Jen u toho není taková úspěšnost, u nác v CAR říkali, že cca 10 %. U nás byla šance vzhledem k výsledkům spermiogramu ještě nižší.

andyskarsgard
26. čer 2020

Ahojky, me to vyšlo na první pokus. První ivf, a první ET, jsem teď v 17 tt. A vyšlo nás to v tom březnu v Brně na doplatek 39 000,-. Mám však 4 embrya zamrazene, měla jsem prodlouzeny cyklus, monitoring, embryo glue, asostovany hatching. Doplacely jsme za všechno co nám. Doktor doporučil k naší diagnóze a embryolog,na začátku jsem si řekla že doplatíme za různé věci ať pak nelituji že jsem to be zkusila. Teď jsem v 17 tt. Přeji holkám aby to všem kdo do toho jdou vyšlo. Pro nás to bude první dítě. 😳

evawest
26. čer 2020

Nam vysel pokus c.8. Pokus c.7 byl s mymi vajicky a darovanymi spermiemi a zase nic, osmy byl s darovanymi spermiemi i vajicky a ted vedle me spi ctyrtydenni dvojcata.

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz
ivybee
autor
26. čer 2020

Taky bych si přála, aby to vyšlo na první 🙏😑 A teda o dvojcatech sním 😁 Vždycky když řeknu, ze bych si přála dvě holčičky, tak na mě kazdej kouká jako na blázna 😄 Samozřejmě bych byla šťastná za cokoli ❤️

uzivatelkapetra
26. čer 2020

Nechte si udělat genetiku a zkuste časovaný styk nebo inseminaci, třeba ti ien pomůžou léky na sliznici, aby se embryjko pořádně udrželo. Brala si při některém tvém těhotenství utrogestan nebo duphaston?
Jinak já s PCOS mám syna po prvním transferu

ivybee
autor
26. čer 2020

@uzivatelkapetra Genetiku máme a všechno je v pořádku a sliznice mi prý taky hezky roste. Měla jsem Duphaston i Gynprodyl.
Uvidíme, teď bych chtela nechat tělo i mysl trosku vydechnout a na podzim se k tomu vrátíme a uvidíme, co zkusíme 🤷‍♀️ Snažím se na to nemyslet, ale asi tu všechny dobře víme, jak to chodí 😁

zuzita15
26. čer 2020

@ivybee u me 2x KET neuspesny, 3x IUI neuspesne, problem v podstate nemame (manzelovi jednou vysel spermiogram lehce hur - pomalejsi spermie, pak zase na jednicku), ja extremne plodna (nejnizsi davky stimulace a 48 folikulu, z toho 28 vajicek a nasledne 18 embryi - jeste mam 15 v mrazaku), snazili jsme se 4 roky (2 nez jsme sli do CAR). Pak jsme jeli na 2 tydny na dovolenou a privezli jsme si zcela prirozene suvenyr na cely zivot (ted ji budou 2 roky), ted po Novem roce jsem si jeden mesic hlidala ovulaci a je z toho 18tt.... Myslet jsem na to nikdy neprestala, jsem premysleci typ a nic vypustit nedokazu, takze za me mysl neni zase tak mocna carodejka
Drzim palce! 👍🏻👍🏻

zuzita15
26. čer 2020

@ivybee jinak financne jsme tak 50-60tis minus, kazdy KET stoji 5 000 a nehradi ho pojistovna, zato ale neprijdes o zadny pokus na pojistovnu, ta plati cele stimulacni cykly, takze v mem pripadne zaplatila jeden stimulacni cyklus, a pak jsem mela 18 pokusu, do kterych pojistovne nic neni a mela bych na ni dalsi 3 cykly, kdyby bylo treba dalsi stimulaci

zuzita15
26. čer 2020

@ivybee jo a pred 8 lety jsem prodelala zamlkly potrat, to jsem otehotnela hned na prvni pokus, pak rok pauza a 4 roky marneho snazeni + dalsi ZP hned v pocatku (zvysene hcg, ale ani potvrzeni u doktora jsem se nedockala), takze nervy v kyblu