• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Příspěvek na bydlení v bytě v osobním vlastnictví

8. září 2012 
zajímalo by mě, jestli se bere při vypočítávání výše příspěvku na bydlení v úvahu, že byt mám sice v osobním vlastnictví, ale splácím na něj úvěr ze stavebního spoření. Náklady na vodu, teplo apod. nejsou tak vysoké, abych nějaký příspěvek dostala a z rodičáku sebe ,dceru a bydlení neuživím.
8. čer 2011 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chiara3 To že máš úvěr nebo hypotéku, to úřady nezajímá, ti řeknou že je to tvůj problém. Jsem se na to kdysi ptala... Takže s tím bohužel nepochodíš :frowning2:
8. čer 2011 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina já si to myslela, na druhou stranu, kdybych byt prodala, splatila úvěr a šla do podnájmu, kde bych měla trvalý pobyt, tak peníze dostanu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. čer 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chiara3 No jo, bohužel. Jenže pro ně je to že když si teda můžeš platit hypotéku, tak proč by měli přispívat. To je stejný když žádáš o jakýkoliv sociální dávky, hned je zajímá jestli máš auto, vlastníš nemovitost atd. Chápu že je to tak nastavený proti lidem co mají vily a na úřad si pro prachy dojedou v mercedesu, ale aji tak... Douám že se nikdy nedostanem do žádné situace kdy bysme od státu něco potřebovali....
8. čer 2011 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina no já mám 1+1 a splátka není vysoká, ale i tak je to s energiema přes 6tis. a to s rodičákem nemám šanci utáhnout. Nikdy jsem od státu žádné dávky nedostávala, dcera je malá na to, abych šla zpět do práce. Holt lidi, co se o sebe jinak starají sami a dostanou se do potíží nemají šanci :frowning2:
8. čer 2011 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chiara3 No jo, jenže jestli půjdeš do podnájmu, kdybys prodala byt, tak stejně budeš platit nějakých 6-7 tisíc za nájem. Nevím teda odkus seš, ale u nás v Brně sme platili 6500 za 1+kk. A on ten příspěvek na bydlení asi taky moc velká sláva nebude... No je to těžký :frowning2:
8. čer 2011 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@bufina když jsem počítala náklady za byt těch 6tis., tak by mi tak 3tis. přidávali. U nás se ty podnájmy za 1+1 pohybují okolo 5-6tis., jsem z malého města. Přijde mi to nespravedlivý. No budu si muset asi poradit jinak a jít co nejdřív zase pracovat.
8. čer 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chiara3 A kolik ti dělají náklady bez té splátky, třeba by něco vyšlo i tak... a kolik máš alimenty?
8. čer 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak píše @bufina, jestli platíš úvěr na byt, nic nedostaneš a kdyby si šla do podnájmu tak taky ne, teda jestli bys tam neměla trvalé bydliště a kdyby jo, oni by si asi zase něco našli a řekli by ti ať si najdeš levnější. Hlavně je to podle trvalého bydliště
8. čer 2011 ve 22:13  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@j.a.n.i 2600,- Alimenty nemáme ještě napevno domluvené, snad ty 2000tis.
@weri1 proto jsme v úvodu psala, že kdybych tam měla trvalé bydliště. Nemyslím si, že na bytě 1+1 by si něco našli. Uvidíme
9. čer 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chiara3 Tak to ti nevyjde :frowning2:
9. čer 2011 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
bohužel - na sociálce ti řeknou, že máš majetek, tzn. vlastní byt :confounded:
11. čer 2011 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
A nevite, jak je to kdyz je to v rodine? Tata nam pronajima byt. On nastavi vysi najemneho a muzem v tom pripade zazadat o prispevek?
11. čer 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám byt v osobnim vlastnictví.. neplatim sice žádnej úvěr ale o příspěvek jsem žádala, teď jenom čekam jestli mi ho schválej... dám pak vědět :wink: můj byt je velký dokonce 3+1 a chtěli i doklady k plynu a elektrice.musíš si schovávat všechny doklady, že ty věci platíš ty (nájem + veškeré energie), dokonce po mě chtěli i nedoplatky, nevim jestli mi na ně také přidají :unamused: každopádně, pak dam vědět jak jsem dopadla... ale určitě bejt tebou bych to aspoň zkusila... v nejhoršim ti řeknou, že nemáš nárok, ale za pokus nic nedáš :wink:
12. čer 2011 v 10:06  •  2 děti - čeká miminko, termín má v říjnu 2011  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka To není pravda, o příspěvek na bydlení se dá žádat i pokud máš byt v osobním vlastnictví, akorát jsou tam ty náklady na bydlení podle kterých se příspěvek počítá menší, takže to vyjde při menším příjmu než u nájemního bytu.
12. čer 2011 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i aha, tak se omlouvam za dezinformaci. Ja jen vim, ze socialka drive nedala ani korunu, kdyz mel clovek treba zivotko (tedy nasetrene penize). Takze dejme tomu, kdyz bydlime ve vlasnim a chceme prispet na bydleni, tak prispevek dostaneme? Pochopim, kdybychom bydleli v 1+1, ale u vetsich bych se divila, kdyby nechteli, abychom ten byt prodali a bydleni hradili za penize za prodej.
12. čer 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka Tohleto platí u doplatku na bydlení a dalších dávek hmotné nouze, ale příspěvek na bydlení jede ve stejném režimu jako třeba přídavek na dítě - tam taky nikoho nezajímá zda máš něco našetřeno, ale dokládá se pouze příjem. A to, aby nebyl byt nepřiměřeně velký je řešeno tzv. normativními náklady, je určeno kolik má stát bydlení třeba pro 2 osoby a pokud máš náklady větší, tak je to tvůj problém a pro výpočet se vychází z těch normativních.
12. čer 2011 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,mám prosbu. matka bydlí s bratrem v bytě - ten je OV brášky. nyní je zaměstnan pouze na poloviční úvazek, příjem 8tis. hrubéh. poslední 3 měsíce byla nezaměstnaná, bez podpory - nesplnila požadový počet odpracovaných dnů. na úřadě jí řekli, že pokud je v osobní vlastnicví bráchy tak nárok na příspěvek nemá. ale ona nemá žádný - opravdu žádný příjem krom alimentů 2000kč. myslíte, že jí na úřadě poradili špatně? díky moc všem
7. zář 2012 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
pocita se do zadosti prijem obou.. teda toho, kdo ma trvalko v byte. Musi se dolozit zaplacene ucty za bydleni ( voda, el, najem....) za posledni kvartal...
7. zář 2012 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baraz viz vys
7. zář 2012 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baraz No, jak se to vezme, defacto ji to řekli správně - ona opravdu nemá na příspěvek na bydlení nárok, ale už ji neřekli tu druhou polovinu a to, že by při těhle příjmech by pravděpodobně měl nárok bratr, ale musí žádat on, jako majitel bytu. Plus je tedy třeba mít na paměti, že se nepočítají poslední 3 měsíce, ale minulé kalendářní čtvrtletí.
7. zář 2012 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@j.a.n.i děkuji. jen nerozumím tomu proč bratr jo a matka ne?? ok, takže 2.čtvrtelní toho roku, chápu to dobře? situace je cca rok stejná ..
8. zář 2012 v 06:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baraz Protože pokud to vezmeš čistě právně, tak matka na ten byt nemá žádný nárok, kdežto bratr je majitel.
8. zář 2012 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
10. bře 2014 ve 20:11 • david23o
Tvůj příspěvek