Změna příjmení bez svatby a svatba třeba až za rok. Je to možné?

niki99
31. kvě 2022

Ahojky mám dotaz s pritelem mame male mimco svatbu jsem chtela at pristi rok abych si ji trochu uzila a jen nesedela a nekojila😄😄 ted prisel nas ucetni s tim ze kdyz budem mamzele tak mu budou vracet cca 2000 mesicne kvuli tomu ze jsem doma… Je teda mozny ze na uradu za 1000kc zmenit prijmeni a svatbu mit at prosti rok? Dekuji😄

ireniq
31. kvě 2022

@niki99 pro získání slevy na manželku musíte být manželé, ne jen změnit příjmení 😂 můžete mít svatbu jen s úředníkem a svědky a příští rok oslavu...

adel_si
31. kvě 2022

@niki99 jako příjmení si změnit můžeš i bez svatby.. ale odpočty na manželku bez svatby fakt ne 🤦‍♀️

journals
31. kvě 2022

@niki99 jak chces mit slevu na manzelku kdyz manzelka nebudes? 🤦🏻‍♀️
Svatba opravdu neni jen o zmene prijmeni

emamaira
31. kvě 2022

Tak tohle je super plán na daňový podvod 😂promiň, opravdu me to pobavilo. Jedná se slevu na manželku, takže ano, musíte být manželé 😀

nijij
31. kvě 2022

Pěkně vychcane aneb jak ojebat systém..... Z nejakeho důvodu se tomu říká sleva na dani na manželku, ne na spolujmenovkyni ...

lencaa11
31. kvě 2022

@ireniq musíte bejt manželé a bere se to 1 ročně cca do 24.000kc podle výpočtů z práce

michaela666
31. kvě 2022

Oje*ávat stát je nějaký nový druh koníčku?? 😃 Poslední dobou se tu roztrhl pytel s ženskýma, co chtějí vystříkat od státu každou korunu bůhví jakým podvodem. 🤦

Ví se vůbec, že vláda ty peníze netiskne ve sklepě poslanecké sněmovny na role od hajzláku?

fire85
31. kvě 2022

Ne, některý lidi by proste neměli mít děti....

marimanta
31. kvě 2022

To fakt někoho napadne? Mně pořád nedocházela souvislost mezi změnou jména, resp. příjmení a slevou na manželku. Asi mám omezenou představivost 😆😆
Ale zase by se úředníci pobavili. Pro změnu příjmení musí být vážný důvod, ne? Kdyby si tam přečetli toto 🤣🤣🤣

klokanka31
31. kvě 2022

To je snad troll ne?

klokanka31
31. kvě 2022

@lencaa11 To není podle výpočtů z práce, jako je sleva na dani na dítě v určité výši tak je i jedna výše na manželku. Za loňský rok to bylo nějak 25 tisíc.

klokanka31
31. kvě 2022

@niki99 Jinak aby tvůj manžel mohl uplatnit slevu na manželku tak musí dodat na mzdovku váš oddací list.

j.a.n.i
31. kvě 2022

@klokanka31 No, to sice jo, ale ty vypocty byly mysleny tak, ze když na danich odvede mene, tak doszane jen to co odvedl... A vetsi casti zamestnancu ty dane pocitaji v praci.

adel_si
31. kvě 2022

@marimanta v dnešní době už vážný důvod není potřeba. Klidně bych hned teď mohla jít a za tisícovku si změnit příjemní třeba na Nováková 🙂

adel_si
31. kvě 2022

@klokanka31 ten si může kdyžtak vytisknout doma na tiskárně,ne? 🙊🤣🤣🤣

lencaa11
31. kvě 2022

@klokanka31 to ano jen jsem ti chtěla i napsat že kdyby se třeba vzali tak to vypočítá podle měsícu manželství ne že to bude hned 25.000kc třeba

merope
31. kvě 2022

@nijij No, nevím, zda to je o "ojebání systému" - kdyby "měli papír", tak sleva je, bez papíru sleva není, víc by ojebávali systém, kdyby řekli, že nejsou manželé a nežijí spolu a ona by vyběhla jako samoživitelka pro dávky. Systém, kdy žijí spolu a jen nechtějí (z různých důvodů) na to nějaké to lejstro, je opravdu ten nejméně výhodný - takže chtít mít odpočet na manželku za ojebávání teda neberu.

Myslím, že nejlepší odpověď je prostě úředně udělat svatbu - a potom si udělat nějakou skutečně svatbu pro celou rodinu, kterou si užije (jen to teda bude bez toho obřadu už - leda by chtěli pak církevní svatbu). Stejně to bude divné už tak, kdyby si změnila příjmení.

marimanta
31. kvě 2022

@adel_si to jsem nevěděla. Děkuji. Aspoň k něčemu ten dotaz byl 🙂

nijij
31. kvě 2022

@merope ojebat systém je kdyz si chce změnit příjmení ( ne svatbu) jenom proto aby pumplj stát o slevu na manželku. Normálnímu člověku který uvažuje, musí být logicky jasně že budou muset doložit papír ( oddací list)..
Takže jak jinak by jsi pojmenovala když má někdo v plánu udělat takový podvod kvůli penězům?

superkousky
31. kvě 2022

@niki99 Ty jsi hustá. Samo, že to nejde. Leda by jsi sfalšovala oddací list 😂.

merope
31. kvě 2022

@nijij No, já si spíše myslím, že tazatelka zmotala změnu příjmení, úřední svatbu a svatbu jako oslavu s přáteli.

klokanka31
31. kvě 2022

@adel_si Neblbni aby to fakt neudělala 🤣

rexinka
31. kvě 2022

@klokanka31 Ona si tady radši zrušila účet. 😃

klokanka31
31. kvě 2022

@rexinka A máme po ptákách

rexinka
31. kvě 2022

@klokanka31 A tak hezky se to tady začalo rozjíždět...😂