• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

31. října 2017 
@boudova taky jí hodně svlíkám , ale je rychle studená.. a když jí nechám jen návleky, tak jsou v cukuletu pochcanděný :slight_smile: jinak jsem na pinďulíně našla jakoby pupínky, vyrážku na světle to vypadá jako jizvička.. a netuším co to je.. proč to je.. přitom jí ubrouskama neutírám, myju pod vodou.. musím se poradit s dr..
2. zář 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik ocet ne vždycky? já ho dávám vždycky.. :/ tak nebudu.. já jsem na něj zvyklá i na normo prádlo, tak mi to nedošlo...
2. zář 2012 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudova To jsem ráda, že jsem pomohla :slight_smile: Já mám tento tip z jedné americké diskuze, tam je to, zdá se, běžná praxe.
2. zář 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion jsem si zrovna dneska říkala, že bude hůř, za chvíli bude podzim a zima a na té zemi prostě bude táhnout.....já teď řešila úplně zapálený tříslo u báry, jsem si říkala z čeho to je, že větráme, jen voda a bavlna...a stejně se jí to objevilo, ale stačil nějakej zásyp (po nás, jinej jsem u našich nenešla a naši Leontýnu jsem zrovna neměla s sebou) a za noc to bylo pryč, ale pěkně jsem se vylekala, nejsem zvyklá na "problémy" v téhle oblasti....tak ať se vám to rychle spraví!!!
2. zář 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ježiš, já dávám ocet taky pořád :confused: taky jsem zvyklá
2. zář 2012 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h to nejjednodušší člověka nikdy nenapadne :grinning:
2. zář 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion @boudova s tím octem to je takové nejednoznačné, někdo s tím problém nemá, já jsem si tím odrovnala poměrně dost Kikko bambusových vkládaček. Takže za sebe už ho nepoužívám pokaždé, jen jednou za čas, když mi třeba zasmrádnou plínky.
2. zář 2012 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h bavlnu na 60 na hodinu a pul bych brala, nechapu, jak to, ze je to kratsi nez na 40, ja to mam vzdycky na vic stupnu delsi
2. zář 2012 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukam, ze resite prani, co sjem rychle proletla.

Ja nejdriv dam jen studenou predpirku nebo jak s etomu cesky rika, to je 35 minut, pak dam nejdelsi program bavlna na 40 a extra machani nakonec. To jsme okoukala na angl. diskusich. predpirka, aby to vypralo moc a hovinka, zapirka, aby to vypralo prasek. Na ubrousek kapu par kapek tea tree oil, jinak davam 4 polevkove lzice Tots Botis Potion, Fairy non bio prasek a ted mam persil non bio prasek na vyzkouseni. Ten TB davam jednou za cas. Vylozene rozdil mezi TB a Fairy zatim nevidim. Vyprane to je vzdy stejne, nekde je obcas flek/flicek, ktery zmizi na slunicku ci u okna.

Ocet nedavam, ten je od Little Lamb 'zakazany'. Ale planuji nejaky ten sanytol, ze bych jednou za cas vyprala vse na 60 a s nim. Je fakt, ze uz ty plinky tocime sest tydnu.

Vcera mela prvne MioSolo, tak zatim spokojenost. TB EF mela zatim nejdele 4 a pul hodiny s malou bambus vkladackou od LL a ok. Jen jednou ta protecena nit na boku, jak jsem psala.
2. zář 2012 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přidávám se k anketě o praní - dávám nejdřív máchání. Pak peru na 60 st. s intenzivním mácháním (na poslední máchání se napustí víc vody) buď v programu bavlna, to trvá asi 2 a půl hodiny, nebo v programu "denní prádlo" (na běžně špinavé oblečení), to trvá 1 hodinu a čtvrt... podle toho jak spěchám nebo jak hodně jsou plíny špinavý.
2. zář 2012 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja zapinam pracku vecer a nastavuji odlozeny start, abych mela rano vyprano, kdyz vstaneme, tak nevim, jak bych to praktikovala s tim machanim pred pranim :unamused:
2. zář 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak mam prisenrou pracku a ten muj bavlna na 40 cyklus je 135 minut bez toho extra machani navic. Takze moje prani je na tri a pul hodiny nebo kolik, hruza. Vetsinou to delam tak, ze pred krmenim prebalim, donesu kybl dolu, dam tu predpirku, nakrmim a pustim program. protoze ma rpacka je jeste tak uplne blba, ze nejde, oba programy dat najednou, to prani pak musim zapnout zvlast.
2. zář 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj O luxus s odlozenym startem jsem prisla pri rozbiti minule pracky, to mi chybi snad nejvic. A jeste polovicni davka. To bylo na minule pracce nej. Ale majitelka pak koupila tuhle a ta to nema :(
2. zář 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj když chci mít ráno vypráno, tak večer jen vymáchám (někdy i 2x, jedno máchání trvá 9 minut) a nastavím odložený start a ráno je vypráno.

máchání před praním teda používám vždy, peru na 60, jen vyjímečně na 40, když vím, že tam není žádná pokaděná plína
2. zář 2012 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek hm, polovicni davku bych taky vyuzivala, to bohuzel nemam :frowning2:
2. zář 2012 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 tak to neni spatny napad, taky uz me to napadlo, ale rikala jsem si, aby ty pleny do rana v te pracce nezasmradly, ackoli nekdo je skladuje na mokro a taky to zvladnou, co? asi to tak budu delat, diky za tip
2. zář 2012 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ptjj Vid?

@lenka5731 Devet minut? To je podle.
2. zář 2012 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
poloviční dávku taky nemám, ale když je místo, tak k plínám přidám jiné prádlo (až po tom prvním vymáchání´)
2. zář 2012 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dandelion nas malej je studenej porad, ruce i nohy, i kdyz neni svlecenej, takze mi taky dlouho vetrat nevydrzi :unamused:
2. zář 2012 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 tak me program machani s odstredenim (nejde to jen s obycejnym vyprazdnenim vody) trva 22 minut
2. zář 2012 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky je tady některá co dává látkovky v kombinaci s papírovkama? Třeba na noc, ven apd.???
2. zář 2012 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jahudka80 ahoj! :slight_smile: vy chcete ještě látkovat? my teda látkujem na 95%. Těch 5% je když mi začne třeba na přebalováku kadit, tak balím do jedorázovky. Jinak ani nevím, jak bychom zdělali ten balík-dva, co tu mám od každé velikosti...
2. zář 2012 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jahudka80 takových bude spousta. My bereme jednorázovky na cesty delší než tři dny a občas ji šoupnu na noc.
2. zář 2012 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jahudka80 moje kolegyně to tak taky dělá :slight_smile: Často právě na noc se dávají jednorázovky, když mimčé hooodně pije a nesnáší noční přebalování.
2. zář 2012 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jahudka80 Já dávám na noc i na ven oběma jednorázovky.
3. zář 2012 v 00:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik děkuju, myslím, že je fajn, mít děti blíž k sobě :slight_smile:
jprosím tě, jak ocet odrovnal ty Kikko bambusky? to by mě zajímalo...
3. zář 2012 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ptjj @dandelion Pokud mají prckové jen studené ručičky a nožičky, tak bych to nějak extra neřešila, to je normální. Jestli jim není zima se určí spíš, pokud sáhnete na hrudníček, nebo za krk.
3. zář 2012 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivuska.h
@bamboolik co byste mi doporučili na noc? My teda dáváme fakt jen látkové, ale už nevím čím ho vycpat, jaká varianta je nejsavější? Ráno se Fanoušek probudí a má většinou pyžamo mokré od kolínek po prsíčka...:-/ je teda díky tomu asi otužilej - ještě jsme nebyli nemocní, ale nebaví mě pořád prát povlečení a prostěradlo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Standartně dávám kalhotkovou plínku (vrstva bavlny, vrstva froté), do ní čtvercovou plínu a na to PUlky NEBO vv+vkládačka+PULky....
3. zář 2012 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jahudka80 zatím dávám také na ven, uvažuju, že možná i na noc...první pauzu máme na kojo dost velkou a pak je hodně mokrý.. Máme tu darované 2balíky, tak at je taky spotřebujem...
3. zář 2012 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 No mám tady ty látkovky co jsem neprodala , teď už moc jezdit nikam nebudem ... ale maža říká , že je to zbytečný to kombinovat, že tolik neušetřím, aby mě to vytrhlo :grinning: ááááááááááá malá zrovna kajdííííííí :grinning:
@bamboolik jj v noci bych jedině papírovku malá když má látkovku a je počůraná tak řve :slight_smile:
@ivuska.h :wink:
@brambora20 na noc je to dobré jak jsem přestala dávat na noc látkovku 5měs. tak mi začla líp spát...

Holky díky :slight_smile: já si říkala, že to nejde jen na látkovkách já bych jí nemohla na ven skoro nic obléct do spoust věcí s látkovkou nevleze :grinning:
3. zář 2012 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek