• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. prosince 2016 
@janinek
@lenka5731 řešíte nové vzory BB a SWB? :slight_smile: Koukala jsem na FB a sloni jsou super...ale teda i ty příšerky :slight_smile:
12. říj 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Jsi jeji mamka, delas vsechno spravne, nikdo by to nedelal lepe. Podle me mas smulu, ze te neposlali na kozni nebo proste ze ji treba blbe diagnostikovali a proto se vam to vlece a porad toci dokola. Jak s eporadne zjisti, co ji je, nasadi spravna lecba, tak se toho zbavite a zapomenes na tyhle lapalie.

U nas je to tak vselijak, je ted v papirovkach od predevcira, jen ve stredu mela 2x latkovku, ze jsem s ebala, at to neprotece, jak jsme byly ve meste. Snazim se vetrat hodne, ona nejvic vetra pri prebalu, to nam trva desne dlouho, protoze sliknout, nad umyvadlo (tma minimalne pet minut), pak bojujeme na pultu, mazat, dat plinu, no operace na 15 minut minimalne. Dopo ted byla bez plinek, jen leginy, tak procurala ctvery, ja fakt ten signal nevidim nebo nepoznam. Plinky mame NATY - nature babycare, ted ma poslednich asi sedm, objednala jsem vcera dva baliky, tak snad prijdou v sobotu. RIkam si, ze bych zkusila zase latku.

A ma to lepsi, ale porad pupinky ma, mazu bepanthenem nebo nicim.
12. říj 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi Jj, oboje je pekne, sloni teda hezci podle me. Akorat by me zajimalo, jestli jsou ty dva vzory uz vsechny nove nebo jeste neco pribyde? Jsou dost klucic.
12. říj 2012 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi
@janinek holky, to je všechno, tyhle dva vzory? to bych byla v klidu, protože jsou sice hezké, ale mít bych je už nemusela :slight_smile:
sloni se mi líbí spíš tady http://www.uhanky.cz/kalhotkove-plenky/54-blueberry-one-size-bamboo-fitted.html a pořád váhám, jestli vzít nebo ne... teď jsem začala přebalovat častěji, nadoma dávám jen samotné vkládačky, nebrání to v pohybu, ale předpokládám, že až bude starší a bude víc čůrat, tak to snad využijeme...
12. říj 2012 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq zrovna jsem chtěla tohle téma nadhodit, náš pediatr šel do důchodu, tak přemýšlím jestli zůstat u nové nebo jít jinam....
12. říj 2012 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek a jaký mají BB na fb jméno? blueberry je tam milion ruznych :slight_smile:
12. říj 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk já právě furt nevím jestli měnit nebo ne, že jinde to o moc lepší nebude ... a vlastně pediatru zas tak moc nepotřebuju, podstatné věci (alergii, kojení, menší přibírání, (ne)očkování) jsem stejně nakonec líp zvládla bez ní než s ní :unamused: (její rady nám nepomohly, spíš naopak).
No nic, jdu věšet plínky :wink:.
12. říj 2012 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek už jsem našla :slight_smile:
12. říj 2012 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Holky to už všechno napsaly, držím palce, ať je plíseň co nejdřív pryč. Jednorázovky používáme ty babylove nature a žádný problém, pokud Štěpánce nevadí, tak je to super! Snad se brzy dostanete k nějakému dobrému kožaři a budete vědět, na čem jste.
12. říj 2012 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katyxq taky teď řeším změnu pediatry. S naší jsem byla až dosud spokojená, ale teď mě v jedné věci nemile překvapila a já nevím, jestli kvůli tomu dělat krok do neznáma :unamused:
12. říj 2012 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek to je dobre, ze jsou klucici, vy holky uz mate hezkych dost :grinning:, libi se mi sloni
12. říj 2012 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dandelion neblázni, nemůžeš za to, děláš všechno možné i nemožné, víc už nemůžeš. Leda dát si tu práci a pohledat dobrého kožaře, i kdybyste za ním měli někam dojet. Ano, opruzeniny jsou normální, ale ne nehojící se a takhle se opakující. To zavání systémovým problémem, ať už alergií nebo kvasinkou nebo něčím jiným. Zkoušet můžeš různé věci, ale bez diagnozy je to metoda pokus-omyl. A když je to v jednorázovkách lepší, tak je teď bez výčitek nebo spěchání zpátky do látky používej. Myslím na vás, ať se brzo někam pohnete.
12. říj 2012 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lenka5731 Ty tu mam nachystane ted na vyzkouseni.A asi na ne dojde, jelikoz mam jen 6 tech papirovek. A na nakup asi az odpo zitra, kde buhvi, zda je budou mit.

A nevim, jestli jako nove jsou jen tyhle dva nebo se jeste s necim vytasi.

@zlatelevizeedna Uznavam, z eholcicich vzoru je asi vice k mani.
12. říj 2012 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk Nebyla to tedy otázka na mě, ale na FB jsou jako Swaddlebees & Blueberry Diapers :wink:
12. říj 2012 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jo, holky, nesmejte se, ale papirovky, jak se to dava? Kolem nozicek jsou takove vejirky, to ma prijti ven nebo dovnitr? Ja to davam ven teda. Tak jestli to nedelam blbe.
12. říj 2012 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@janinek :grinning::grinning::grinning: Delas to dobre :wink:
12. říj 2012 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi Diky. Nenasla jsme k tomu nikde obrazek totiz :slight_smile:
13. říj 2012 v 00:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@littlemousecz Ad šátek - taky záleží na tom, jak je šátek tlustý... Třeba Hoppediz je hodně tlustý a takže ho "spotřebuješ" při vázání víc. Konkrétně Hoppediz bych si vzala radši delší.
13. říj 2012 v 00:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@littlemousecz Ja jsem veliksot 46 a s nadvahou, mam Moby 5,5m (myslim) a prijde mi pri zavazovani desne dlouhy, ale pak zavazany tak akorat. teda ted pomineme to, ze ji tam neumim dat a satek nepouzivam :slight_smile:
13. říj 2012 v 00:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek ano, vějířky ven. Nové vzory budou mít U hanky na konci října. Ale jinak budu mít nejspíš útrum, protože včera manžel objednal novou pračku a konečně i tu sušičku.., jupí. Jinak s šátkem nejsi divná, já ho po delší době teď v týdnu vytáhla, v úterý se mi povedlo uvázat perfektně jako nikdy, ale ve středu jsem si to připravila 3x !! natolik těsné, že jsem ji tam nemohla narvat a málem jsem jí zlámala nohy, chudákovi.. Pak jsem se ji pokusila dát do manduky, ale to se mi taky nepovedlo :confused: Nějak mám s tou mandukou problém, na první dceru jsem měla ergo baby carrier (bohužel je prodané :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), tam jsem ji dala a napoprvé to sedělo perfektně, ale tohle mi pořád přijde nějaký divný, nesedí to ani s tou novo-vložkou ani bez ní :confused:
13. říj 2012 ve 04:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, čtu, že řešíte šátky. Nemáte tip, jak vázat úplně malé miminko? Já někde viděla, že bylo horizontálně a jednou vertikálně... Tak nevím, jestli se to střídá, nebo jestli je něco lepší?
13. říj 2012 v 08:39  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2017 (27. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenavy Buď naležato - kolíbka (ale jen pokud má miminko v pořádku kyčle a tuhle polohu snese - u nás jednoznačně neprošla :grinning:, taky je potřeba dítě umět do této polohy správně napolohovat) nebo vertikálně - dvojitý kříž s kapsou, u pevného šátku s kapsou uvnitř, u elastického s kapsou venku. Na youtube najdeš videa od vonzino, váže fakt precizně :slight_smile:.
13. říj 2012 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@katyxq Děkuju, jdu se na to podívat. Mám doma elastický šátek, mimčo tedy ještě doma není, ale snad už brzo bude. Já tak nějak naslepo hledala a buď mi to našlo novorozeně a pevný šátek, nebo už větší dítě ...
13. říj 2012 v 09:32  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2017 (27. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenavy většina fyzioterapeutů ti řekně, že pokud nosit, tak horizontálně, ale stejně záleží na každé mamince a miminku, co jim vyhovuje :slight_smile: Kolíbka je problém jen pokud je opravdu problém s kyčlemi, tedy ne preventivní široké balení, ale vyloženě nějaká patologie. Na kolíbku ve dvojitém kříži je skvělé video http://www.youtube.com/watch?v=z01zyCWuKoA kde je polohování do kolíbky velice dobře vysvětleno. My jsme nosili převážně v kolíbce do necelých 4 měsíců, pak už to bylo nepohodlné a přešli jsme na kříž s kapsou venku :slight_smile:
13. říj 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@alenavy teď to po sobě čtu - kříž s kapsou uvnitř, ne venku :slight_smile:
13. říj 2012 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alenavy já nosila malou od měsíce v kříži s kapsou uvnitř podložením pod hlavou žínkou, ukazovali to v sama doma, šikovná pomůcka :sweat_smile: předtím ne, jen na ruce na těle, my se první měsíc váleli většinou v postely :grinning:
13. říj 2012 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_brno Je a nevíš náhodou, kdy to dávali? Že bych to zkusila najít na internetu... Ale už tak jste mi stejně, holky, pomohly v dumání, děkuju :wink:
14. říj 2012 v 07:41  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2017 (27. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mimochodem, včera se mi povedlou koupit v Tescu kýbl s víkem, abych měla kam házet použité pleny. Měli různé velikosti (12 l, 16l, a víc), různé barvy - žlutý, červený, oranžový. A ceny se mi taky líbily, já si koupila ten 16 l a stál tuším 86 Kč. To mě potěšilo, já doteď žádný levnější nemohla najít, když už, tak stály kolem 300 Kč, což mi bylo líto. Už jsem se chystala do malířských potřeb a zrovna jsem padla na to Tesco.
14. říj 2012 v 07:45  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2017 (27. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_brno Děkujůůůůůůů:slight_smile: Jdu se na to podívat. :slight_smile:
14. říj 2012 v 09:41  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2017 (27. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek