• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

24. března 2017 
@lenka5731 Susicku mam v pracce, ale nerada ji pouzivam, jak je to ta 2v1, je to pitome, trva to dlouho, pak v ni jsou trosku cucky, Neni to moc ekologicke. ALe jsem rada, ze ji mam, obcas ji vyuziju a na ty pliny se bude hodit, kdyz by nestihaly uschnout nebo ja mela moc interval mezi pranim. Kupujete samostatnou? DO vlastniho bych urcite poridila pracku i susicku.

Jo, na realitu jsem obzvlast zvedava :slight_smile:
12. dub 2012 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madlisek To mas pravdu, ze nekde psaly, ze na zacatku cura mene, jako mensi mnozstvi. Takze to vyprani vickra asi hlavne pro ty, co zacnou latkovat pozdeji treba.
12. dub 2012 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivushka nu ty Anavy zhruba tak právě 5x už se praly... a ty BI jsou z druhý ruky, vypadaly hodně sepraně. Záhada?
12. dub 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee mě taky AIO i kapsovky skoro pokaždé protečou....
12. dub 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janakkk vida... a máš tip, proč to je? je mi to záhadný protože přece ty materiály jsou stejný...
12. dub 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudova Jééé, tos byla ty? Pod oknem? S holčičkou (Barborka?) ve fialovém (lektorka říkala modrém, ale já měla pocit, že je to fialový)? Tak to je legrace? Byla tam ještě @wosk, co sem taky občas chodí... Mimochodem - mohu nabídnout Perlan k odkoupaní - koupila jsem jedno velké balení (200 archů 42*48cm a ještě mi tu něco zbyloú, takže kdybys chtěla, mohu přinést příště na Světýlka.
12. dub 2012 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie jojo, s barborkou a je to opravdu fialový :slight_smile: to jsem ráda, že to taky vidíš. já si říkala, že to budeš ty, ale nechtěla jsem plašit, čekala jsem, až jestli se to potvrdí. ale žlutej skládací nočníček mě v tom utvrdil a když jsi pak říkala, že se syn jmenuje bášek, tak bylo jasno :slight_smile: ale pak už jsem tě při odchodu nechytla. ten perlan beru, já ho sice dneska koupila tady: http://www.zpflorence.cz/maminky-a-deti/pleny-a-podlozky/751-perlan-prirez.html , tři ks pro začátek a právě jsem si říkala, jestli by se nechtělo někomu vzít napůl těch 200 ks. tak mi pak písni kolik jich máš a za kolik, vemu si prachy na příště.
12. dub 2012 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie jo a teda fascinuje mě, že dokážeš takhle BKM i mimo domov, já se zatím neodvážila ani na látkovky do cizího prostředí, ale holky to tam všechny zvládaj, tak příště vemu báru už asi taky v anavce nebo čč :slight_smile: já se bojím, že se mi rozbrečí v metru, že má mokro a co tam budu dělat :slight_smile: teplo zatím velký není, abych jí někde na lavičce přebalovala...a ona mi víc než jedno čůrání do plenky nedá.
12. dub 2012 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 moje zkušenosti se schnutím v blbém období, kdy prádlo doma moc neschne - peru večer, ráno mám suché čč, večer kalhotovky Anavy, vkládačky a druhý den ráno Anavy vv, BL bambus, výjimečně musím počkat ještě do večera... Balkon v létě je super, všechno suché za pár hodin.
12. dub 2012 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudova @rebelie že jsem tak zvědavá, holky, co jsou Světýlka?
12. dub 2012 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela Cvičení pro prcky v Acentru, takový ty pohybový říkačky a podobně... A Ačko je skvěle alternativní mateřský centrum, kde je látkování úplně normální a i s praktikováním BKM si tam přijdeš normálně, což je fajn. Na mě jsou sice občas už moc mimo, ale v tomhle je to balzám na duši, takže je mám docela dost ráda. Mimochodem jsem v Pardubicích zavítala do obdchůdku Biomiminka a byla jsem nadšená, jakej hezkej (a dobře zásobenej) obchůdek tam máte.
12. dub 2012 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@helulela http://www.acentrum.eu/program/svetylka :slight_smile:
@rebelie já právě dostala kontakt taky od kámošky co látkovala :slight_smile: ale chci pak ještě chodit i jinam, kde maj zahradu a hernu, tady nic takového myslím není.
12. dub 2012 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie díky za vysvětlení, já si právě říkala, co to může být, když jsou tam normální látkovky a BKM :grinning: A vidíš, já v Biomiminkách ještě nebyla... :zipper_mouth:
12. dub 2012 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. dub 2012 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela přišla jsem s křížkem po funuse :slight_smile: ale když už jsem to napsala, tak jsem to odklikla :grinning:
12. dub 2012 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@boudova jasně, aspoň jsem si rozšířila obzory, co taky jinde existuje :slight_smile:
12. dub 2012 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela Biomiminka jsou fakt hezký - maj i na pražský poměry hodně širokej sortiment (třeba i vlněné oblečky a dokonce i rychloprdky - skladem!) a na té paní, co tam obsluhovala, bylo vidět, že se vyzná... Jo a ještě jedna věc je v Ačku normální a sice nošení v šátku..
@boudova Mně na cvičení a na různý přednášky přijde Ačko fajn a až bude dítko ve věku, že ocení hernu, tak budeme (doufám) chodit co nejvíc ven (příroda je jedna velká herna).
12. dub 2012 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem zvědavá jestli to ty bambusovky přežijou. Když ne tak aspoň bude důvod si konečně koupit ty anavy co mi je manža nechce dovolit, :slight_smile: Už jsou hozené v sušce a za hodinku je radši zkontroluju :sunglasses:
12. dub 2012 ve 23:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zabinka88 Anavy jsou, myslím, taky bambusové, takže když nepřežijou ty Tvoje, nepřežijou Anavy... ale co vím, tak by to snad mělo být se sušičkou kompatabilní (tedy až na bambusové čč Kiko, ty si ale občas nerozumí ani s obyčejnou pračkou - máma z nich má krepaté nudličky).
13. dub 2012 v 01:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee a kudy ti to proteklo? mě se zdá, že je to tím, že nemají ten dvojitý lem kolem stehen....a AIO anavy mu taky protikaly na břiše(ale to mi tu jedna maminka říkala, že se zlepší, až vyroste, že se jí to stávalo taky)...ale tvůj Kuba už má rok, tak nevím nevím :slight_smile: každopádně já jsem je už dlouho nepoužila, tak zlusím, malej mi teď hodně přibral, tak třeba mu už budou sedět líp....
13. dub 2012 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, jaké vlkádačky do čč považujete za nejlepší, aby hodně nasály a případně ještě udržely v suchu, pokud mají fleece? A jaké AIO byste mi doporučily? Díky
13. dub 2012 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendyca vkládačky bych volila určitě bambus, pro mě jsou top Babyidea. Pokud bys chtěla zároveň se stay-dry vrstvou, napadá mě vložka Flip od BG a nebo velurová z BL, ale nevím, jestli se prodávají samostatně. Osobně bych to řešila spíš stay-dry separačkami. Z AIO mám nejradši BG kapsovky, fajn jsou i Tots bots, na parádu Itti bitti a až jednou ušetřím na BB minky :wink:
13. dub 2012 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 Četla jsem, že chceš objednávat Frosch. Taky jsem měla v plánu prát tentokrát ve Froschi. Kámoška mi doporučovala Frosch Citrus, že s ním na plíny byla moc spokojená. Ale někde jsem četla, že bambus nemá rád kyselinu citronovou. Tak že jsem z toho dostala strach a asi koupím raději Batole. Kámoška totiž bambusovky nemá. Já pro první taky neměla bambusovky, ale teď jsem neodolala a koupila jsem pár Anavy.
13. dub 2012 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendyca já mám tyhle http://www.branakdetem.cz/vkladaci-plenka-bum-booster-flees-ellas-house.htm a jsem spokojená.. jak jsou s fleecem, tak je mimi v suchu a zároveň sají dobře
13. dub 2012 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek já mám vyhlídlý tenhle http://www.uhanky.cz/prani/32-frosch-na-prani-2-l-barevne-pradlo-4001499013416.html už toho mám objednáno víc a budu to střídat - frosch, evover, mýdlové ořechy a persil/ariel... se slizem se doma patlat nebudu a nic dalšího se mi už taky moc kupovat nechce...
13. dub 2012 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie Ty co mám jsou ale narozdíl od Anavy bambusové froté. A dopadlo to výborně. Nesušila jsem je radši úplně do sucha.Krásně se ale spravily :slight_smile: Už byly tím praním takové slehlé. A teď jsou zase takové heboučké a nadýchané. Zkusím tam odpoledne šoupnout i ty starší popolinky.Ty jsou bavlněné a jsou takové hodně zhrublé, ale taky to bude chvilka strachu.Protože v sušičce se nejvíc smršťují věci s největším podílem bavlny a ony jsou jaksi bavlněné celé :confused:
13. dub 2012 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ofelieee Mně se zdá, že ta moč prostě natekla mimo ty vkládačky... Máš kluka, takže mohl jít pindík trochu stranou a jestli proud moči minul savou vrstvu, tak to prostě proteklo...
13. dub 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Tak to pak nevím, možná byly málo utažené?
13. dub 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím...tak jsem dneska dostala takovej podnikatelskej nápad...nevíte někdo, jestli se někde ve světě dělají látkové pleny pro dospělé? Pro inkontnentní pacienty? Podle mě by to byla skvělá úspora peněz pro pacienty i pro pojišťovny....Dalo by se to zaregistrovat jako zdravotnický prostředek, mohla by na to dát pojišťovna úhradu, pacient by si vyfasovat jednorázově ve zdravotnických potřebách plenky nebo vložky a pak by si jen doma pral...nemuseli by si pořád stěžovat, že nevystačí s tím, co dostávají na každé to období.... :slight_smile:
14. dub 2012 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, už jsem sem psala několikrát, radila se, docela hodně přemýšlela, pročítám různé fóra, ale pořád nevím, jak si pořídit tu svoji výbavičku, aby byla opravdu do začátku dobrá :angry: . Aby mi posloužila a neměla jsem jsem zbytečné věci. Pořád tápu, jestli to ano, nebo jeslti ne.
Tento měsíc už bych si chtěla objednat větší část a několikrát jsem objednávku zadala a zase zrušila, tak fakt nevím :angry: .
Čekám klučíka, vím, že to žádný drobek nebude. Počítám s normální váhou 3500 gramů a s tím, že bude rychle růst jako jeho bráška. Teda, aspoň u nás všichni kluci rostou řádně hodně. A tak pořád vymýšlím, jak tedy na to.

Mám doma 15x bambusové BL xs/s s vkládačkama, pak z druhé ruky 2x nejmenší HP PUL modré a 1x BM PUL. Ty bych si asi nekupovala, ale byly zdarma. Pak mám doma ještě dost čtvercovek na takové věci jak pod hlavičku, utírání, blinkání, atd. Ale podle mě nejsou moc kvalitní a na látkování je použít nechci. Budou prostě jen tak na normální věci.
No a pak nevím, jestli to co chci objednat není zbytečné. Jeslti nemám třeba objednat rovnou jen kalhotovky nebo co.
Tak Vám asi napíšu, co jsem chtěla dát do objednávky. Té poslední :slight_smile:.
10x čč Ecco Lux
10x čč Libštátské pleny extra kvality se zvýšenou gramáží
asi 6 nebo 8x vv bmb Anavy
2x jednovelikostní Anavy
2x one size Tots Bots flexitot
přemýšlím nad nějakou AIO, ale nevím jako Itti Bitti nebo Anavy easy 2012?
jedny flísáčky a nevím, zda anavy na patentky nebo haipa daipa na patentky..
1x IM soft NB nebo S?
1x Thirsties Duowrap V1
20x ubrousků Anavy
2x přebalovací podložka
2x pytel Anavy, jeden S, druhý M
2x separačky v roli Popoliny
3x Snappi
1x Medvídek
je potřeba síťka na praní?

Vím, že asi v novoskladu nepojedu pořád, jen nutnou dobu a budu dokupovat jednovelikostí, jak to jen půjde. Ale mám pořád takovou sklíčenou náladu, zda jsem vybrala opravdu dobře či ne a chtěla bych, až přijdu z porodnice, abych mohla látkovat a být v klidu. To jse ale hrozná, že :grinning:
14. dub 2012 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek