Úklid a praní

modra_zdenka
8. únor 2017

Dobré ráno přeji. I když úklid není mojí nejoblíbenější činností, tak se musím zeptat, zda to máte stejně jako já a také pořád čistíte skvrny, které za sebou nechávají vaše ratolesti? Jakým čisticím prostředkům dáváte přednost? Já se snažím naši domácnost nezatěžovat zbytečnou chemií, a proto volím i ekologické čisticí a prací prostředky. Navíc domácí prostředky, jako jsou citron a ocet, ušetří pěkných pár korun.

majaaa82
8. únor 2017

Nemohubsi pomoci, ale dle slohu, kterym je dotaz napsan, ocekavam v dalsim prispevku reklamu na konkretni cistici bazmek. Takhle totiz pisou lidi z PR... mylim se?

twoangels
8. únor 2017

U nás jsou pořád nachystané vlhčené ubrousky 🙂 a oblečení šupnu do pračky 🙂 žádná věda 🙂

berenika39
8. únor 2017

@majaaa82 Na každé otevřené stránce našeho webu je velké označení - Dny s..tentokrát Modrou pyramidou. Autorka příspěvku se jmenuje @modra_zdenka 🙂, takže tento příspěvěk patří do kampaně, která tu běží🙂.

majaaa82
8. únor 2017

@berenika39 takze jsem mela pravdu a jde o svym zpusobem o komercni sdeleni? Pak by mozna stalo za to, oddelovat tato KS primo ve vypisu temat-diskuzi. Jsem od novin a tam je oznacovani reklam jasne danym pravidlem a jednim ze zakladu profesni etiky. Mohlo by to fungovat i tady, ne?

abekara
8. únor 2017

@majaaa82 No, vždyť to oddělené na homepage i nahoře v rozcestníku je... Navíc ten nick. Dny s čímkoli mě neberou, ale označené mi to připadá dostatečně.

chocolady
8. únor 2017

Znecistene obleceni prvni namocim a namazu zlucovym mydlem a pak peru - opere to i nejvetsi svinstva. :D
Umyvadlo cistim smesi jedla soda+ocet - krasne to bezpracne smyje vodni kamen a neposkrabe to ani jemnejsi povrchy. 🙂

modra_zdenka
autor
8. únor 2017

@chocolady máte doma koberce? Bohužel s manželem jsme si zařizovali bydlení, když jsme byli ještě bez Martínka a náš béžový koberec nyní opravdu trpí🙂
Daří se Vám i z koberců odstranit skvrny?

soleilll
8. únor 2017

Když se dívám na úvodní fotku, musím suše konstatovat, že takto to u nás nebylo a nikdy nebude. Nemám nervy nechat dítě patlat jídlo, jak ho napadne, proto je při krmení vždy co nejpečlivěji zakryté (omotané) něčím, co se může ušpinit. A dokud to nezvládá opravdu dobře, nenechávám ho "jíst" samotné. Ano, déle trvá, než se to naučí, ale já prostě nechci vyhazovat po každém krmení oblečení a utírat půl pokoje. Na čištění skvrn na podlaze a uklízení drobků máme živý vysavač - psa, takže odpadá vytírání po jídle, jak to musí dělat některé mé kamarádky. Skvrny od potravin na oblečení řeším minimálně a zatím si s nimi vždy poradil prací prášek pro batolata. V pár případech se jednalo o kousky na donošení, takže letěly do koše. Dobré je také oblékat dítě do barev plánovaného pokrmu, takže máme zásobu zelených a oranžových body. Tím se dost eliminuje řešení nevypratelných skvrn.

modra_zdenka
autor
8. únor 2017

@soleilll Jsem stejného názoru a nenechávám Martínka samotného papat, ale povedl se mu v mém nestřeženém okamžiku, když jsem zvedla telefon a začala něco řešit tento kousek 🙂 Samozřejmě jsem to musela pro manžela zdokumentovat 🙂

makynaeliska
8. únor 2017

U nas nastesti Vojtu zatim koriguju takze zadny patlani nikde neni,ale co si pamatuju Eliska parkrat byla zmatlana od hlavy az k pate....Nejvic mi pomohl klasickej jelen 🙂

chocolady
8. únor 2017

@modra_zdenka koberce mame, ale nastesti jenom malicke kusove, v pripade potreby je nacpu do pracky a mam vystarano. Mame psa a velky koberec by byl uspineny a zniceny hned..

bimmka
8. únor 2017

Já jsem ráda za naše rozhodnutí s manželem a za to že si v tom rozumíme. Jsme teď ve druhém patře u tchánovců a věci jsme koupili starší jako třeba gauč nebo konferenční stůl přijel ze studijních let atd. A výsledek? Když se někam dostane skvrna nesmazatelná nebo si naše nejmenší čertidlo umane, že v době 5 minut ticha lihovkou počmárá gauč, tak mě to tolik neštve, protože do nového s námi nejdou Takže jsem ráda, že tzv. nejhorší období odchováme tam a do nového už na čistotu🙂

igiana
8. únor 2017

Pekný vecer 😊. Niekedy mi naša domácnosť pripadá ako jedna veľká škvrna - popísaná stena, zacapkane okna aj zrkadla, pod stolom ani nehovorím, keď krmim malého, vypluva jedlo a natiera sa s ním, este iba začíname papať. Snažím sa používať cistu vodu alebo s octom a trochou jari, na okna a zrkadla vodu s troskou šampónu - stačí handru poriadne vyžmýkať, pretrieť a hotovo, krásne sa lesknú 😊

78marcela
9. únor 2017

Uvodni fotka je super😁
@soleilll to jsem si taky myslela, ze ji nenecham jist samotnou. Jenze ma dny, kdy jist sama proste chce a jak ji to nedovolim, tak rve jak tygr a nedostanu do ni ani lzicku. Takze ji taky omotam a nechám ji...

bhmova
9. únor 2017

@78marcela Nasi kluci delaji to stejne.

bhmova
9. únor 2017

@78marcela To melo byt pro @soleilll

barumat
9. únor 2017

Dceři je devět a půl měsíce a zatím se chová jako princezna - ne ta způsobně a načinčaně, ale tak líně 😀 Prostě se nechá obsluhovat, když jí chci dát do ruky křupku, láhev, nebo vůbec cokoliv, s čím by se měla trefit do pusy, honem s nima cukne a otevře pusu - od krmení je tu přece služka, no, tamta, jak o sobě mluví jako o mámě 😉