Jak se chovat po extrakci osmičky? Kdy mohu jíst normální stravu a vyplachovat si ústa?

Zodpovězené
23. únor 2019

Dobrý den.

18. února v 10 hodin jsem byla na vytrhnutí spodní osmičky. Je správné včera ani dnes nevyplachovat ústa vůbec? A kdy mohu začít jíst normální stravu? Zatím jím pouze kašovitou, mám strach, aby se mi tam nedostalo jídlo. Předešlá osmička mi dělala hrozné problémy, měla jsem zánět a chodila jsem dva týdny s bolestmi na výplachy, tak se teď bojím. Jinak tentokrat mě to zatím ani nijak hrozně nebolí, dá se to i zvládnout bez prášku, tak se ptám, kdy mužů začít zase fungovat normálně (jídlo, teplá káva, teplý oběd atd...).

Děkuji za odpověď

Dobrý den,

bohužel Váš dotaz čtu asi už pozdě. Nicméně den po extrakci zubů se doporučuje ránu ničím nevyplachovat, jíst kašovitou stravu. Další dny záleží na bolestivosti a také na rozsahu rány, jestli to byla jednoduchá extrakce nebo složitější, kdy máte v ústech stehy. Teď 5 dní po extrakci už určitě můžete jíst normální jídlo, nemusíte kašovité. Jen pozor na oříšky, rýži atd., kousky se Vám mohou dostat do rány a působit obtíže. Vyplachovat již můžete a hlavně dbejte na dobrou hygienu i při ztíženém otvírání úst nebo citlivosti rány.


Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová