Panický strach ze zubaře

pocestny
26. únor 2018

Ahojte ,jsem strašný strašpytel .Bojim se zubaře ale tak moc že když tam mam jit raději se přeobjednám.na jindy a jindy zase nepřijdu.Měla jsem kdysi zubařku,která byla nepřijemná a ošetřeni bylo i přes injekci bolestivé Vždy mi vypadla plomba a ja musela jit znovu na vrtání.Ted se mi udelal v puse pod zubem váček hrozne to boli.Nateklo to váček sice po par dnech praskl a vyteklo spousta krve a hnisu ted se mi to už hoji,ale občas i zaboli.Tento tyden mám jit k zubaři ktery neni na pojištovnu .Lidi si ho chvali že dělá bezbolestnê Ale ja to misto na te dasni ,mam ještě citlive ,A je to zaplombovany zub Bojim se vrtani a čișteni kanalku a když někdo ,prodělal tzv zánět a zubař to dává dohromady ,tak to boli i přes injekci .Vydržela bych ještě ten zub vyrvat a nevrtat .Ale nevim jestli si to imužu takhle sama diktovat? ŘICI pane doktore nevrtejte to ale vytrhněte to když v tom je zánět.? A ak to chodi když jdu poprve k novymu zubaři? Že když přijde na zánět či kaz že to opravi hned ,nebo si mě pozve na dalši navștěvu na jindy kde bude provadět zákrok? Díky moc

kami1984
26. únor 2018

Se zánětem se zub netrhá, nejprve je to třeba otevřít. Nedělala bych předčasné závěry. Nechala bych to na něm..
U zubařů jsem si užila, vím, o čem mluvím.

simona2103
26. únor 2018

Ahoj, jsem to samé, uz sem nebyla na kontrole ani nepatuju...🤦‍♀️

ishumisz
26. únor 2018

Dobrovolne bych si zub vytrhnout nenechala, kor kdyz to neni nutne. Zkuste vyhledat neco o psychosomatice.😉

mikiva
26. únor 2018

Proste rekni doktorovi, ze mas ze zubaru strach. On se nebude smat, naopak bude rad - vi aspon, co ma cekat. Ja to tak udelala a zubar aspon vi, ze na mne musi opatrne. Kor takovej, co neni na pojistovnu bude chtit, abys u nej byla spokojena 😉

ivankapri
26. únor 2018

gelsemium, agrentum nitricum na zklidnění a arnicu po zákroku (pokud dojde k vytržení) - toť homeopatie

wimbledon78
26. únor 2018

Neboj, dnes uz jsou zubari uzasni 😊 Taky jsem si zazila svoje a mela hruzu ze zubaru, nez jsem narazila na nynejsiho. Je strasne milej a rika, ze to nebude bolet a nikdy to neboli! Ze zadny zakrok nesmi bolet, od toho jsou ty injekce a jakmile bych neco citila, tak mam zvednout ruku a on jeste pripichne.. a opravdu to tak je. Rozvrtaval mi zub, cistil kanalky, trhal nervy.. vse absolutne bezbolestne. Ta injekce je pouze neprijemna a to jen ta prvni, pak uz mas znecitlivelou pusu a dalsi necitis. Pokud jdes k soukromemu na doporuceni, tak to bude ok. Neboj 😊

drahuska1977
27. únor 2018

@pocestny existují injekce na u mrtveni zubů nechte si ji dat poté to nebolí když trhají nebo vrtaji dělám to pokazde

kreveta1
27. únor 2018

@pocestny Ahoj, uplně chápu o čem píšeš. Já jsem nebyla u zubaře 6 let... a to jen kvůli špatné zkušenosti z píp zubařkou.... a ted ? Našla jsme si nového zubaře, který je dokonalý... dal mi dorhomady dva zuby, které jsem myslela, že vytrhne... čistil mi kanálky na třech zubech... o tom že tam s něčím štoural vůbec nevím... Zkrátka a dobře, stačí najít zubaře, kterému budeš důvěřovat...

priefi
27. únor 2018

@pocestny ja se taky bojim zubare a mam infarktove stavy, kdyz jsem v cekarne. Taky vzdy, kdyz me neco trapilo, tak jsem to odkladala a vzdy, kdyz uz mela byt kontrola, protoze me to bolelo v ten moment prestalo, kdyz jsem tam mela jit a mela jsem tendence to odrict. Dokonce vacek u zaplombovaneho zubu jsem mela skoro 8 let, hold mela jsem strach to resit. Jenze byla v planu svatba a po svatbe bylo v planu mimco... to byl hlavni impulz to resit. Zub uz byl uplne mrtvy a zakrok delala bez umrtveni a ja mela malem infarktove stavy, neverila jsem, ze to nebude bolet a ono to nebolelo (kdyz se udelal vacek zub a okoli me vzdy bolelo). Zub se procistil a byl pripraveny na vyplneni, to bylo dalsi navstevu a bylo to s umrtvenim a vubec to nebolelo, jen jsem citila tlaky. Bohuzel zubu mam umrtvenych 3, ale pri umrtveni to nebolelo, jen jsem citila tlaky. Kdyz se trhaly treba 8, tak ty tlaky byly znacne neprijemnejsi a jak prestala inekce ucinkovat, to bylo neco... kdyz Ti umrtvi zub, mas sice mrtvy zub, ale nic Te neboli a hlavne mas vlastni zub, ktery vydrzi mnohem dele nez nejake nahrazky, pokud je vyplneny dobre. Vytrhnuty zub to se musi zahojit a boli to, mas problemy s jidlem a je to nezvhkedne... a rozhodne ani to trhani neni prijemne. Chapu, ze se bojis, taky jsem mela necitlivou zubarku u ktere pomalu bolela i kontrola, ale co jsem u sveho zubare, tak se mi akorat pretoci panenky, kdyz vidim inekci, ale vpichem bolest konci. Jinam muzes rici, ze chces zub vytrhnout, jsou to Tve zuby

verinka88hb
27. únor 2018

Ahoj, rozumím ti, nesnášela jsem také zubařem před 2 lety jsem šla na vytrhání moudráků, otálela jsem 10 let, těch bolestí co jsem zažila, prášků na bolest, co jsem snědla, jenom z toho důvodu, protože jsem se strašně bála, že to bude bolet. Nakonec se nedalo nic dělat, zákrok byl naprosto bezbolestný, ještě jsme se s panem doktorem zasmáli. Po zákroku to přišlo k sobě, vzala jsem prášek na bolest a bylo to v pohodě.
Vždy si nechám píchnout injekci na bolest, což moje stará zubařka nechtěla dávat (prý je to zbytečné), z čehož pak pramenil ten můj strach, protože mě to bolelo. Nyní mám novou zubařku, mladou a ta už ví, že anestezii chci a naprosto v pohodě. 😉

verinka88hb
27. únor 2018

Jo a rozhodně bych si zub nenechala vytrhnout jen tak, ono i udělání toho nového není zrovna levná záležitost bez ohledu na to, že už nikdy nebude "tvůj"!

kachna001
27. únor 2018

u nás už je u těch mladých doktorů celkem běžné, že si tě pozvou, zkontrolujou a na konci prohlídky ti řeknou, kdy máš přijít příště a co vše budou dělat...předpokládám, že také nejsou na pojišťovnu, protože jsou hodně drazí a každá návštěva tam stojí docela pálku...třeba to budeš mít taky tak, držím moc palce, aby ti tento zubař ten strach odehnal, protože prevence je moc důležitá 🙂

babanci
27. únor 2018

Podívej, váček pod zubem mám taky. Občas nateče a zubařka mi navrhla dvě možnosti. Buď se pokusit ho navrtat a uzdravit tak nějak zvnitřku nebo nahoře otevřít dáseň a vyčistit tak. Ani jedno se mi nelíbilo, taky nejsem žádný hrdina, i když normálního doktora nemusím mnohem víc než zubaře. Tak jsem jednoduše řekla, hm, tak to asi ne. Do řezání dásně nejdu určitě a ta druhá možnost možná, někdy, pak... Nikdo na mě netlačí, je to každého volba.

priefi
27. únor 2018

@babanci ja bych sice mela mlcet, sama jsem vacek mela x let, ale pry tento zanet muze udelat silenou paseku, kamaradka sefky mely hodne velke problemy se srdcem. Do resekce bych urco nesla. Kdyz dobre vycisti zub a zaplni bez chyby, zmizne i vacek. Casem diky vacku ten zub sam umre a pak je velka pravdepodobnost, ze o nej bez zaplneni muzes prijit.

fialka58
27. únor 2018

Já prošla několika zubaři, až napotřetí jsem kápla na dobrou zubařku, že se teĎ nebojím chodit ani na kontroly.

pocestny
autor
1. bře 2018

Holky tak při kontrole u zubaře,mi našel.asi 5 kazů zanět zubu a dasni,Jsem.z toho zoufala na opravu mě objednal.až za měsic :( ted jsem.si koupila corsodyl.hrebičkovy olej,Lečivou.pastu na záněty Bojim se aby se mi to do te doby nezhoršilo,holky poradite diky moc

fifina1234
1. bře 2018

Ahoj mám paničkou hrůzu že zubaře.nevedela jsem si rady,jj si dát zuby dohromady.pritel si promluvil o tom s lékařem doktor doporučil zákrok pod narkózu tak mne to čeká v květnu.staci jen rtg.a objednat na denní stomatologie chirurgie a budeš mít v narkóze správně všechny tuby najednou.hodne štěstí

fifina86
1. bře 2018

@pocestny a chodis pravidelne na dentalni hygienu?Pouzivas spravne nit,mezizubni kartacek,solo kartacek?

fifina1234
1. bře 2018

No každý není takový hrdina zatím jsem s dětma natrefila na zubaře hrozně.k dobrému chování bylo daleko děti po každé,když mají jit,tak mají dost velké trauma,říkám dle vašeho stavu se dá pod narkózu platí pojišťovna.lekar dá doporučení a hotovo.dobrych zubařů a bezbolestný je opravdový pramálo.

pocestny
autor
2. bře 2018

A tu narkozu delaji normalně v ordinaci zubaře nebo v nemocnici přimo diky

fifina1234
2. bře 2018

Dělají to v nemocnici jeden den po zákroku dvě hodiny ponnarkoze odpočíváš a pak jdeš domu,ale je lepší s doprovodem hodně stesti