Vytržené mléčné zoubky a problémy s mluvením. Co s tím mohu dělat? Existuje zubní náhrada pro děti?

Zodpovězené
2. zář 2019

Dobrý den,

čerstvě 4 letá dcera musela ve čtvrtek akutně s bolestmi k zubařce. Ta řekla, že je v dásni pod zuby hnis a že by bylo nejlepší je vytáhnout. Jedná se o obě horní jedničky a dvojku vlevo. Dcera to nesla statečně, byla v klidu, vše ok. Následující den už jedla normálně, až jsem se divila. Ukousala chleba, meloun, okousala komplet celé jablko... tudíž s jídlem evidentně problém mít nebude.

Ale co mluvení?

Mluví hodně, ale spoustu hlásek neumí dobře, a jak se to bez předních zubů naučí?

Ptala jsem se zubařky, zda existuje něco jako zubní náhrada pro děti a bylo mi řečeno, že tohle ona nedělá, jelikož to není třeba, když zuby narostou a koukala na mě, jako co to proboha vymýšlím za blbosti. To se mi ale nezdá. Bohužel jiného zubaře hledám již 7 let a bezvýsledně.

Jak mohu postupovat dál?

Přece nemůže ještě třeba v 1. třídě šišlat, mohla by být terčem posměchu.

Moc děkuji za radu.

Dobrý den,

zubní náhrady pro tak malé děti existují a vyrábějí se hlavně kvůli mluvení.

Náhrady se poté musí častěji obměňovat kvůli růstu čelistí. Ne na každém pracovišti jsou schopni je zhotovit. Zkuste si v místě bydliště nebo v okolí vyhledat dětského stomatologa a objednat se přímo tam.


Přeji Vám krásný den.
Magda Kováčová