Kojení a menstruace - co teď čekat ohledně tvorby mléka?

calvac
11. kvě 2018

Ahoj, můj syn má 2,5 měsíce, plně kojím (5X za den, v noci se nebudí vůbec, ale přibírá nadmíru, u dětské lékařky vše ok, stolice také ok) a dostala jsem první menses od porodu. U svého prvního dítěte jsem dostala menses až v jeho roce a půl věku. Chybí mi tedy zkušenosti. Co mě teď čeká ohledně tvorby mléka? Mám měsíčky teprve první den a synek pil normálně. Ale četla jsem, že tvorba mléka v této době může být nižší, tudíž mám obavy. Prosím, jaké máte zkušenosti? Budu mít tedy menses od teď již pravidelný? Ale hlavně mě trápí to kojení - jak to bude. ☹

robin92
11. kvě 2018

@calvac Myslim ze muzes byt v klidu, klidne koj dal. Kamaradka mela ms hned kolem druheho mesice. Mala v tomto obdobi se trochu vztekala, kdyz mela pit, asi ji to moc nechutnalo nebo co, melo asi jinou chut a jak ms skoncila, tak zase bastila uplne v pohode, o pravidelnosti netusim, nekdo ma treba pravidelne nekdo vubec, asi zalezi jak jsi to mela predtim.

pavca1982
12. kvě 2018

Dostala jsem menstruaci dva měsíce po porodu a žádný vliv na kojení to nemělo.Kojím do teď a dceři je 14m.

priefi
12. kvě 2018

@calvac ja sice ms dostala az po 9m, ale na kojeni to nemelo vliv. Kamaradka dostala ms po 3m, rikala, ze mala byla v dobe ms neklidna. Tezko rici, zda ji jiz budes mit pravidelnou, je to individualni, nekdo ji ma pravidelnou od zacatku, s nekym si hraji hormony a par mesicu zase nic.

lpch
12. kvě 2018

Ja jsem zacala menstruovat cca 3 mesice po porodu. Pozorovala jsem jen malou zmenu, ze syn nepil tak dlouho jako obvykle. Ale zpetne to prisuzuju ke sve nalade pri MS, kdy me silene bolelo bricho a nebyla jsem ve sve kuzi, takze je mozne, ze byl nervozni ze me.

ivuska1986
12. kvě 2018

Ahojky, prvni menstruaci jsem dostala, kdyz male byly tri mesice, pak zase az za tri mesice. Dcerce prvni den mleko moc nechutnalo, pak si zvykla, nižší tvorbu mleka jsem nezaznamenala. Kamaradka pry diky menstruaci prisla ve druhem mesici o mleko. Druha kamaradka mi doporučila zhruba hodinu pred kojenim snist banan-ze to pry ovlivni chut mléka-nevim. My přežily obě menstruace v pohodě.

nikoulinka
12. kvě 2018

Ahoj, normalne kojit můžeš 🙂 jen me tedyto mudr. zmiňovala, že při MS mi malý může špatně pít, protože má mleko v tomto období jinou chuť. Zda mela pravdu, netuším... malý mi jedl pořád stejně 🙂

lenkas1982
12. kvě 2018

Menstruaci jsem dostala hned po šestinedělí, pak pravidelně, kojila jsem skoro do 1,5 roku. Za celou dobu jsem nezaznamenala ani jednou, že by během MS bylo něco jinak.

dosjan
12. kvě 2018

@calvac Mám úplně stejnou zkušenost. U prvního syna menses až 14 měsíců po porodu, u druhého hned po šestinedělí. Chvíli trvalo, než se cyklus ustálil, ale víceméně každý měsíc menstruace byla.
Měla jsem též obavy o kojení, ale syn nic nepoznal. Přibíral normálně, bolesti bříška nebo jiné problémy jsem u něj v souvislosti s mou menstruací nevypozorovala.
Kojím stále, nyní už jen večer - je mu 25 měsíců 🙂

calvac
autor
12. kvě 2018

@robin92 diky za info,synovi nastesti i dnes mlicko chutna

barchen
12. kvě 2018

@calvac Menstruace dorazila 10 měsíců po porodu. A přesně v té době se četnost kojení snížila na 5x za den, v noci vůbec. Kojila jsem dál ještě do 20 měsíců malé.

calvac
autor
12. kvě 2018

@pavca1982 dekuji 🙂

calvac
autor
12. kvě 2018

@priefi diky moc

calvac
autor
12. kvě 2018

@lpch dekuji

calvac
autor
12. kvě 2018

Te ztraty mleka bych se nejvice bala. S bananem je to zajimava info.

calvac
autor
12. kvě 2018

@nikoulinka mne zatim taky nastesti pije stejne

calvac
autor
12. kvě 2018
calvac
autor
12. kvě 2018

@dosjan no,me ty mesicky prave dost zaskocily,zatim tedy vse ok a doufam,ze to tak i zustane. Dekuji.

calvac
autor
12. kvě 2018

@barchen diky 🙂

blahova_andrea
12. kvě 2018

mě se první dva, tři cykly dcera od prsa trhala, při ms se prý nějak změní chuť mléka a jí to vadilo, ale zvykla si a pak už jí to bylo jedno. že bych měla mléka méně jsem nepozorovala. s pravidelností to má každá jinak, to ti nikdo neřekne, jak to bude u tebe 😉

calvac
autor
12. kvě 2018

@blahova_andrea dekuji za info

biedronka10
12. kvě 2018

Ja to dostala presne na den 5 mesicu po porodu. Ale mala pije normalne dal ( ted ji je uz 10mes) co se tyce cyklu nevim. Mam ho rozhazeny a dlouhy a ruzne. Treba i 77 dni, ted mi dosla ms po 59 dnech. A vunec nepoznam kdy ma prijit. Jenze ja nemela cyklus pravidelny odjakziva.

calvac
autor
12. kvě 2018

@biedronka10 aha,tak ja jsem mela cyklus vzdy presny,dekuji. 🙂

biedronka10
12. kvě 2018

@calvac to se mas. Ja jsem vzdy ve strehu, abych si i na verejnosti treba neudelala trapas, zkratka, abych to stihla zjistit 😀

aninaji
12. kvě 2018

Pravidelnou MS jsem dostala po obou porodech hned po šestinedělí. Na kojení to nemělo žádný vliv, kojím už skoro 3,5 roku, z toho 16 měsíců tandem.

calvac
autor
12. kvě 2018

@aninaji ty jo,tak to je teda super vykon, jinak diky.

calvac
autor
12. kvě 2018

@biedronka10 hmmm,tak to chapu..

priefi
12. kvě 2018

@calvac na banan pozor, muze to byt alergen 😉

ladyhacek
12. kvě 2018

buď úplně v klidu 🙂. Já to dostala 2 měsíce po porodu a kojila jsem 18m - vůbec nic jsem nezaznamenla. Neřekla bych že se mění tvorba - ale spíše chuť což některé děti můžou odmítat - ale vetšinou spíše asi starší takto malé dítě je na mléce závislé 🙂

kosi_cek
12. kvě 2018

Já dostala měsíčky vždy velmi brzy, i přes plné kojení bez využívání šidítek a jiných separačních pomůcek, nejdříve úderem konce šestinedělí, nejpozději 3 měsíce od porodu. Čtvrtirozeného jsem přitom plně kojila celých 14měsíců a rozhodně nestrádal. O pravydelnosti cyklu však psát nemůžu, i když pár cyklů je celkem normálních, hup a vše je jinak, nicméně 1* se mi podařilo plánovaně otěhotnět, ač to trvalo nejdéle, co jsem zažila, celé 3 cykly, přičemž ten před otěhotněním měl délku více jak 50dní. Musím napsat, že každé dítě to vzalo trochu jinak, nejde jen o menzes, ale o to, že se velmi rychle přepne způsob tvorby mléka, které teče v proudech samo prakticky bez práce, na tvorbu přesně na míru dítěti, které musí mít možnost a čas na ni pracovat.

radullah
12. kvě 2018

Dostala jsem menstruaci 8m po porodu, dcerce budou příští měsíc dva roky a mám problém ji od prsu dostat a odstavit 🙂 Vůbec nezaznamenala žádné změny a pokud ano, nijak jí to nevadilo 🙂